Tielemans' Wijnhandel ADVERTENTIEN Directeur Boerenleenbank. IWegens een oneenigheid tusschen de Raad van Toezicht van de Boerenleen bank alhier eenerzijds en de heer Jac. Kikkert Nz., haar directeur, anderzijds, heeft de R. van T. laatstgenoemde als be stuurslid geschorst en tijdelijk in zijn plaats benoemd de heer J. C. Kager, lid van de Raad van T., terwijl de functie van directeur thans waargenomen wordt, door de heer C. Zijm Sz., de Westen. De heer Kikkert werd in Maart 1914 tot bestuurslid benoemd; hij volgde eeni- ge tijd later de heer C. W. Bakker als directeur op, welke functie hij onafgebro ken beeft waargenomen. Naar de heer Kikkert ons meedeelt heeft hij noch als directeur, noch als bestuurslid ontslag genomen en is thans de beslissing aan de alg. ledenvergade ring- Werkloosheid op Texel. Door de gemeente zijn thans plm. 20 werkloozen te werk gesteld. Gisteren stonden ter gem.-secr. nog 109 gehuw den en kostwinners en 81 ongehuwden als werkloos ingeschreven. Hiervan zou den waarschijnlijk 4050 bij Staatsbosch- beheer aan het werk komen. Uitslag aanbesteding. In aansluiting op ons bericht van 24 Dec. kunnen we thans meedeelen, dat de bouw der drie woningen aan de Wilhelmi,- nalaan, door bouwkundige Schermer voor de heer C. Bruin Pz. aanbesteed, gegund is aan de laagste inschrijvers; totaal voor drie woningen (die gezien mogen wor den!) f 8041.75. Voorwaar geen hoog bedrag. Doe het NU. Weet ge wat hier achter staat? Knip uit en bewaar. Het is zoo makkelijk zoo'n kalendertje bij de hand te hebben. Onze Kerstpuzzle. Oplossingen van onze Kerstpuzzle voorkomende in ons blad van 24 Dec. kunnen nog worden ingezonden tot Don derdagavond (morgenavond). Voor zoolang voorradig zijn exemplaren van genoemd nummer aan ons bureau nog te bekomen. Sportnieuws. Van de gisteravond gehouden bespre king ter voorbereiding van de op 7 Febr., te houden S.V. Texel-feestavond schrij ven we in het volgend nummer. Steun aan verbouwers van vlas. Men schrijft ons: Aan de oproep in ons vorig no., om de, boeveelheid vlas op te geven, die de laat ste 4 jaren op Texel verbouwd werd, ga ven 30 landbouwers gevolg. Door hen werd totaal verbouwd in: 1928 76.13 H.A. vlas, 1929 64.75 H.A. vlas, 1930 71.50 H.A. vlas, 1931 40.60 H.A. vlas. Daar dit nog lang niet alles is, wat hier verbouwd werd en het zou kunnen gebeuren, dat zij, die geen opgaven de den, bij de in te voeren steunregeling niet in aanmerking komen, worden zij, die nog geen opgave verstrekten, aangeraden, dit alsnog te doen. Dit kan geschieden bij de secr. van de landbouwvereeniging, waar van zij lid zijn of rechtstreeks aan het Secretariaat van de Holl. Mij. van Land bouw in den Haag. Bestrijding Rundveet.b.c. op Texel. Vanwege het bestuur der Texelsche Vereen, tot bestrijding der Rundvee-t.b.c. worden de leden per circulaire nog eens duidelijk bekend gemaakt met aard en be- teeloenis van de Rundvee-t.b.c. Gaarne be velen we deze circulaire in de aandacht onzer veehouders aan. Het resultaat zal zijn: een doeltreffender bestrijding met opoffering van minder tijd en geld en moeite. Nutsbewaarschool-loterij. De hoofdprijzen zijn ten deel gevallen aan mej. Duus Wuys (sprei) en de tam. Dalmeijer, Warmoesstraat (schemer lamp.) Baldadigheid. In de Oudejaarsnacht werd te ruim 2 uur het onderste ruit van de automaat van mej. de wed. Neijens, staande vóórhaar perceel aan de óroeneplaats, door bal dadige voeten ingetrapt, waarbij tevens de daarachter geplaatste lamp werd ver nield. In de loop van de volgende dag werd door politiedienaar Loojjen als ver dachte aangehouden eene Van D-n alhier die weldra bekende. Een viertal andere lieve jongens zouden van de wandaad ge tuige zijn geweest. Procesverbaal is op gemaakt. Dat zal geld kosten: boete en schadevergoeding. Om in 't oor te knoopen. Texel rond te voet. In de kerstvacantie hebben Jannes Broekman, Maarten Vlaming, en Wim van Zeijlen een wandeling om Texel gemaakt. Om zes uur vm. werd van de Steen-en plaats vertrokken en toen ging de tocht via Oudeschil-d, Horntje, Mok, Koog, door de Slufter, via de Cocksdorp, Oost en Oudeschil-d weer op huis aan. In totaal werd een uur gerust, waarvan een half uur te de Cocksdorp. Te ruim z-ev-en uur was het ondernemend trio weer thuis. Een reuze-prestatie. Een nee' niet paar ingezonden stukjes („Abon- J.Z. en S.) kunnen in dit nummer worden opgenomen. Red. OUDESCHILD. Uitslag aanbesteding. Door de heer J. Kiljan werd onder- handsch aanbesteed de bouw van een woonhuis met smederij aan de Nieuwe Weg alhier. Gegund aan G.Logman, den Burg, metselaar; A.Blom, timmerman; H. Blom, schilder; loodgieters- en electr. werk wordt uitgevoerd door de heer Kil jan zelf. Tocneeluitvoering „P.A.L.V.U." Zondag wacht de bezoekers van „De Zeven Provinciën" de opvoering van het tooncelspel „Karei van den Berg" -door „P.A.L.V.U." Het programma zal door voordrachten worden aangevuld. (Zie adv.) DE KOOG. Sportnieuws. Tot bestuursleden van Korfbalverecni- ging U.D.I. alhier zijn gekozen: F. P. Klumper, voorzitter-secretaris; P. Ver meulen, penningmeester; Mevr. N. Klum- per-Eelman en Mej. J.den Braven, comm. Tocneeluitvoering „Nooit Gedacht." Zondag gaf toon-eelclub „Nooit Ge dacht" een uitvoering in 'hotel „Den Bra ven". Opgevoerd werd „Gebr. Kalkoen" blijspel in drie bedrijven, dat biezonder goed insloeg en de aanwezigen, minder talrijk, dan men gaarne had gezien, een genoeglijke avond bezorgde. Er was met ijver gestudeerd. De rollen werden knap vertolkt. Over de inhoud van 'het stuk kunnen we zwijgen; daarvan werd reeds geschreven ter gelegenheid van opvoerin g-en elders. Een gezellig bal besloot de avond. Keijser's draaiorgel zorgde voor goede muziek. Uitslag aanbesteding. Door Staatsboschbeheer werd aanbe steed het plaatsen van plm. 1700 str. M. tuinwal (4 perc.) en het volspitten van ,plm. 4 H.A. land (5 perc.) Er kwamen 38 biljetten in, waarvan 2 van onwaarde (niet on-dert-eekend.) De laagste inschrijvers waren: P-erc. 1. tuinwallen plaatsen a f 0.22 per str. M.; perc. 2. tuinwallen plaatsen a f0.19V2 per str. M.; perc. 3. 50 cM. diep- volspitten a f2.40 per Are; perc. 4. 50 cM. diep volspitten a f2.32v<> per Are; perc. 5. tuinwallen plaatsen a f0.24V2 per str. M.; perc. 6. 50 cM. diep volspitten a 12.45 per Are; perc. 7. tuinwallen plaat sen a f 0.1945 per str. M.; perc. 8. 50 cM. diep volspitten a f2.40 per Are; perc. 9. 50 cM. diep volspitten a f2.15 p. Are. De peroeeLen 1 tot en met 7 zijn ge gund, n,o. 8 ian 9 nog niet. EIERLAND. Brand door gasoline. Zaterdag ontstond brand op de zolder van de smederij van de heer C. Dros al hier, toen de vlam van een gaslamp in een bus gasoline sloeg, waaruit de zoon van de heer Dros het reservoir voor de verlichting bijvulde. Hij brandde zich ernstig de handen, maar een begin van brand kon door krachtig optreden worden gestuit. „Vogels in -en om de stad". Onder -deze naam verscheen van de hand van onze plaatsgenoot, de heer C. M. Plomp, hoofd der school te Midden- Eierland, -een bundel vogelschetsen, ver lucht door teekeningen van de schrijver zelf. Het boekje telt 80 blz. en kost f 1.75. (te bestellen in de boekhandel) Wie belangstelt in 't vogelleven en gaarne er wat meer van wil weten, zij het van harte aanbevolen. DE WAAL. De Hoop in liquidatie. i la de gisteravond gehouden vergadering van aandeelhouders van De Hoop is de heer K. Bosma, die niet geheel voor zijn taak berekend is gebleken, ontslagen en verder met alg. stemmen besloten over te gaan tot de liquidatie, welke werd opge dragen aan de heeren Cor Roeper, A. S, Kikkert en Jb. Keijser Dz. Daar de directeur verhinderd was aan wezig te zijn, werd -de vergadering ge leid -door de heer A. S. Kikkert. De bijdrage vrtn de Eendracht aan de Hoop zal f20.000 bedragen (Losse leve ranciers zullen vrij zijn). Ingaande 13 Jan wordt de melk in de fabriek van de Een dracht verwerkt. Het personeel van de Hoop blijft volgens contract tot 1 April in dienst. Zij, die in de Hoop een aandeel van 1250,hebben, zullen vermoedelijk f50, terugontvangen. OOSTEREND. Een legaat aan de Geref. Kerk. Op Oudejaarsavond werd aan de ge meente der Geref. Kerk alhier meege d-eel-d .dat door haar een legaat is ont vangen van wijlen de heer C. Drijver ten bedrage van f 1000.—. Als de drank is in de man, raakt de auto in de sloot. Donderdagmiddag werd hier de aan dacht getrokken door eenige Zuiderzee werkers, die wat -diep in het glaasje ge keken hadden. Toen zij de aftocht blie zen, schudde menige dorpeling het -hoofd. Ze zouden per auto naar den Burg rijden, maar, zooals later bleek, konden zij de reis niet volbrengen. Op d-e hoek van de nieuwe weg Spang-Oudeschild raakten ze in de sloot. Het ongeluk is biezonder goed afgeloopen, als men weet, dat vier van de zes in de cabine waren gezeten en twee een plaatsje hadden genomen op -de voor spatborden. Het geval moet echter voor de toeristen een heele ontnuchtering zijn geweest. De auto (tankwagen Zuiderzee werken) werd door de heer J. Reij, van den Burg, weer op hei goede pad gebracht. Zanguitvoering „De Lofstem". Op Nieuwjaarsavond gaf de Chr. Zang- vereeniging „De Lofstem" -een uitvoering afgewisseld door samenspraken en voor drachten, in het Geb. voor Chr. Belangen. Hoewel het weer vrij guur en regen achtig was, waren toch nog talrijke be zoekers opgekomen, zoodat om ongeveer kwart voor achten de zaal vrijwel geheel gevuld was. De voorz.,' de heer C.Bre mer, opende -de bijeenkomst door te laten zingen Psalm 138:1 en ging voor in ge bed. Vervolgens heette hij de aanwezigen hartelijk welkom. Het verheugde hem, dat er zoovelen waren opgekomen. Spr. hoopte, dat zij niet zouden worden te leurgesteld. Spr. haalde nog aan, dat lang is gewacht om weer een uitvoering te geven, en dat ook nu het bestuur er met „een trillend beentje" toe over ging. Toch, we zijn afgesproken, al-dus spr., allen ons uiterste best te doen. Toen gat de voorz. het woord aan de directeur, de heer C. Bremer Sz. Ieder, van de leden werd nogmaals verzocht zijn beste beentje voor te zetten, waarna de Lofstem aanving met „Eén geest en stre ven". Na enkele nummers zang werden een tweetal Voordrachten ten beste gege ven door Jn. Vermeulen, getiteld „Ver huizen", -en door S.Daal-der, getiteld „Schipbreuk". Onderwijl werd -een tableau gereed gemaakt, hetwelk Psalm 150 ver tolkte. Deze vertolking kwam volkomen tot z'n recht, -en liet een diepe indruk achter. Nadat de Lofstem nog enkele nummers had laten hooren, werd het pu bliek verzocht zich 100 jaar terug te den ken. H-et zou dan een beroemd zang koor hooren uit den jare 1832. Dit koor, uit -een tiental zangers bestaande, on-der leiding van -de eminente directeur Jn. Daalder, bracht -de lachspieren danig in beweging. Verder w-erd de zang afgewis seld -door -een voordracht van Jn. Vermeu len, „Vischbakken", welke rn-et spanning werd gevolgd, een voordracht van S. Daalder „Inspectie maken" en een voor dracht van Jn. Daalder, „In-Dagons Tem pel". De ernstige voordracht van Jn. Daalder „In Dagons Tempel" werd prachtig voorgedragen en ha-d ieders aandacht. Ten slotte nog een sa menspraak, getiteld „Op het politie bureau". Dit stukje werd schitterend weer gegeven en liet menigmaal hartelijk lachen. Tot slot zong „De Lofstem" „Op der Eng'len handen", waarmee het einde kwam. De heer C.Bremer dankte de aan wezigen voor het welslag-en van deze avond en hoopte dat de belangstellenden niet voor 35 ct. maar minstens voor 50 ct. mochten hebben genoten. Mocht dit 't geval zijn, dan kon dit bedrag nog wor den aangezuiver-d bij het verlaten der zaal bij de deur, waar Jn. Daalder zijn hooge hoed beschikbaar stelde. Spr. wees hierbij nog op de slechte financi-eele toe stand der v-ereeniging. De niet-l-eden, die wel lid konden zijn, werden met een wooidje ter opwekking toegesproken. Hierna- sloot d-e voorz. door te laten zingen Ps. 118:7; hij ging voor in dank gebed. Het publiek ging voldaan huis waarts. „De Lofstem" heeft ook nu weer g-etoond, dat zij iets goeds kan prestee r-en. Mogen meer zulke avonden volgen. Van de wal in de sloot. Vrijdagavond geraakte de heer D. H. met gezin, van Dijkmanshuizen, met paard en wagen in de sloot, -doordat het. paard schrok en -een zijsprong maakte. De pas sagiers kwamen er gelukkig heelhuids af, De wagen werd nogal gehavend. I BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL. van 31 Dec. 1931 tot en met 5 Jan. 1932, GEBOREN Arie zv Wijbe Douma en Jan netje de Bloois; Nicolaas, zv Jurrit Veldstra en Trijntje Vleeshouwer; Eedse, zv Durk Reitsma en Hendrikje Dijkstra. Zondag 10 Januari HEKV. UEMEENTE. Burg, nm 7 uur ds. van Petegem Maandcollecte. Waal. 's av 7,30 uur Ds. v. 't Hooft. Oudeschiid, vm 10 uur ds. v. 't Hooft Den Hoorn, vm 10 uur ds. v. Petegem Oostërend, vm. 10 uur Ds. Groenenberg. De Cocksdorp, voorm. 10 uur Ds. Plug. Zuid-Eierland, nam. 3,30 uur ds. Plug. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur Ds. v.d. Leer. nm. 3 uur dezelfde Burg, 's av. 7,30 uur dezelfde gebouw Tex. Fanfare. GEREF. KERK (H.V.) Oosterend, vm. 10 uur ds. Buskes nm. 3 uur dezelfde DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, vm. 10 uur ds. Vis Btfrg, 'sav. 7 uur ds. Vis half 7 kerkbus van de Koog Den Hoorn, vm. 10 uur Ds. Smidts. MARKTBERICHTEN INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester cn Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van N. Dros Pz te Eierland om in het perceel, kadastraal' bekend in sectie A., no. 2324 -een slagerij te mogen oprichten, door hen voorwaar delijk is ingewilligd. Texel, 28 December 1931. Mede -dat een verzoek van de N. V Texelsche Electriciteits Maatschappij te den Burg-Texel, om -d-e electrische een trale op het perceel, kadastraal hek-end in sectie D., no. 2954 te mogen uitbreid-en door hen voorwaardelijk is ingewilligd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van de be schikking bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het Gemeentebestuur zijn ver schenen, om hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, 30 December 1931. Burgem. en Wethouders voornoemd, W. B. GORT. De Secretaris, JONKER. 3B GEVONDEN VOORWERPEN. i (Gedeponeerd ten Raadliuize.) BB -een leeren want, een passer in etui, een ceintuur en een jongensjas. PREDIKBEURTEN. Eierveiling, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 2 Jan. Kipeieren. Aanvoer 175.000. 56/58 K.G. 4,00 a 4 40 58/60 K.G. 4.30 a f 4,70 de ,00stuks 60/62 4,50 a 4.80 62/64 4,70 a 5,30 truin 0.00 0, - Kleine eieren 3,70 a 4.00 Eendeieren. Aanvoer 8.000 3.80 4.00 Eierveiling Texel, 4 jan. Aangevoerd werden partijen, 56935 stuks Kipeieren 58-62 4,20 4,70 62-66 4,50 5,10 68-00 5,20 0,— eendeieren f 0,00 a 4,— Kleine eieren 3,50 4,20 Piepkuikens 0,65 a 0, Texel, 4 Jan. 1932. 2 pinken 3 kalveren 35 a 60 6 nuchtere kalveren 10 a 15 15 biggen 8 a 12 5 schrammen 4 korf oude kippen 0,70 a 1,10 Purmerend, 5 Jan. 324 Runderen waaronder 234 vette koeien f 0,70 a f 0,80 45 Gelde koeien 140 a 185 30 Melkkoeien 240 a 320 24 vette kalveren per KG 1,00 a 1,20 230 Nuchtere kalveren 8,a 26, - 517 Vette varkens per KG 0.32 a 0.37 117 Magere varkens 9, - a 20.— 198 Biggen 6,— a 11, 501 Schapen 16,— a 26,— lammeren 0,— a 0,— Kipeieren 3,50 a 4,50 Eendeieren 3,25 a 0, - NIEWJAARSGROETEN. Aan familie, vrienden en, begunstigers een gelukkig Nieuwjaar. A. de Ridder Hz., de Koog. S. JONK en Echtgenoote, Hotel „Prinses Juliana", Veehandel en vee stalling, wenschen allen veel zegen in het Nieuwe jaar. Purmerend pf Den Helder. A GEBOREN: MARIA CORNELIA THERESIA dochter van Sj. S. VISSER en J. M. C. VISSER-Dernison Bolsward, 31 December 1931 Hid Heroplantsoen 12 T. VELDSTRA—Vleeshouwer en j. VELDSTRA geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon NICOLAAS. Den Burg, Texel, 3 Januari 1932. Inplaats van kaarten. VERLOOFD: R. STEüEMAN en M. GROENENBERG Herv. Pred. Thuis te Oosterend: Vrijdagavond 8Jan. 7,30—9,30 uur. Pastorie Aalten Pastorie Oosterend-Texel 2 Jan. 1932

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 2