No 4607 45ste Jaargang. Woensdag 17 Febr. 1932 TWEEDE BLAD Texelsche Berichten Plannen van T.E.S.0. JJS gm MARK TBErTcHTEiT ct. per KG 20 a 35 7 a 15 0 a - 0,76 120 a 210 a 1,00 7- 0.24 12, - 4,- 14,— 0,— 3 3,15 185 290 1,20 26, - 0.29 19.- 8, 26,- 0,— 3,60 0, Uw advertentie In dit blad wordt op Texel huls aan huls gelezen. TEXELSCHECOURA Uitslag verkooping. Gisteravond werden door notaris Mul der voor de erven van de heer G. Kooi man, publiek verkocht: 0.89.45 H.A. bouwland in Everstekoog Voor f1200 aan D. van der Werf Dz. 1.80.90 H.A. weiland „de Fen" 0,86,40 H.A. „Achter de Fen" Samen voor f 4700 aan Jac. Kooiman Gz. 2.,10 20 H.A. „Arie Kikkerts" Voor f4200 aan Jac. Kooiman Gz. 0.97.50 H.A. „Vinkebaan" Voor f2210 aan R. P. Keijser R.Jz. 0.92.20 H.A. „Dooieman" Voor f2100 aan Jac. Kooiman Gz. Een huis, verdeeld in drie woningen, met schuur en groot erf, aan de Kooger straat. Voor f4800 aan Jac. Kooiman Gz. De opstal van een schuurtje aan de Haven te Oudeschild Voor f55 aan C. Kooiman Dz. Voor de heer H. Keesom 1.62.— H.A. bouwland „de Fen". Opgehouden. (Nadere omschrijving van de percee- len in ons blad van Zaterdag 1.1.) Uitslag aanbesteding. Door de Coöp. Zuivelfabriek „De Eendracht" werd Maandag in hotel "de Zwaan" aanbesteed de uitbreiding van de fabriek in verband met de opheffing van „De Hoop". Architect Gros begrootte het werk op f14350. De uitslag luidde J.W.Bakker en Th.Buisman, Burg f20876 Fa. Bakker en Koorn, Burg 19710 L. Bruin en Zonen, Burg 15137 G. J. v.d. Wal, den Helder 14955 P. Dubois, Franeker 14900 Nic. Graaf, den Burg 14900 P.v.'t Hoog en I. Voigt 14600 S. S. de Boer, Drachten 14250 W.R. Cuperus, Birdaard 13920 J. Trap, O o ster end 13985 W. Boersma, Birdaard 13670 J. Daalder, den Burg 12938 O. de Vries, Kortezwaag 12820 Gebr. Boekei, Oude-Niedorp 12S00 Het karwei werd aan de laagste in schrijvers (Gebr. Boekei te Oude-Nie- dorp) gegund. Flet bestuur sprak er zijn spijt over uit, dat het niet aan een Texel sche aannemer kon worden gegund, maar ■meende van de regel niet te mogen af wijken. Voor de Ziekenauto. De in hotel "Texel" op de soirée van T.O.P. en het Vastenavondfeest gehou den verloting ten bate van het Zieken autofonds heeft netto f 13.70 opgebracht. Een aardig buitenkansje, dat de heer Pisart q.q. met open armen heeft aan vaard. Hartelijk dank daarvoor. Texelsche Algemeene Wijkverpleging. Zooals we dat ook van de vergadering van de Wijkverpleging reeds jaren ge woon zijn, was de opkomst ook nu weer heel slecht. Zelfs het bestuur was niet geheel voltallig, toen de voorz., notaris Mulder, te even S uur de vergadering Woensdag.in café „den Burg" gehou den, opende. In zijn openingswoord, richtte de voorz. een speciaal woord van welkom tot de heer Pisart, die als eenig „gewoon" lid aanwezig was. Een woord van waardee ring werd gewijd aan het bestuurslid, de heer J.C.Visser, die door ziekte niet aan wezig kon zijn. Spr. hoopte, dat de heer Visser spoedig hersteld zou zijn en zijn plaats weder aan de bestuurstafel zou kunnen innemen. Allereerst werd meegedeeld, dat er was ingekomen een schrijven van de heer C. Boon Pz. Door een der aanwezigen werd1 voorgesteld, de brief zonder lezing in de prullemand te werpen. De voorz. wilde echter toch voorlezing van de brief doen. In het kort komt de inhoud hierop neer, dat het bestuur van de Wijkverpleging niet deugt en dat het beste is, dat dit en bloc aftreedt. De inhoud werd voor kennisgeving aangenomen. De heer Boswijk, die hierna ter verg. kwam, werd door de voorz. welkom ge- heeten. De secr., de heer W.N.Kelder, las hierop de notulen van de alg. verg. van 13 Febr. '31, welke werden goedgekeurd. Uit het keurig samengesteld jaarverslag vermelden we het volgende: Financieel was 1931 een vrij gunstijg jaar. Aan contrib. werd f100 meer ont vangen door toetreding van een vrij groot aantal nieuwe leden, hoewel verscheiden leden hun bijdrage tot het minimum terugbrachten. De Vereen, telt 1508 leden en ontving aan giften f 63.69 meer dan ge raamd was (Dank aan Tex. Fanfare en de dames, wier collecte op St. Nicolaas- dag f 107.69 opbracht). De uitkeering van het Witte-Kruis in de salarissen van de wijkverpleegster-huisbezoekster was in verband met de door het Rijk vastgestelde nieuwe subsidieregeling f 49 lager dan ge raamd. Van wijlen de heer J.J.Knijper werd een legaat van f200 ontvangen, van de heer C.D.Bremer de netto-opbrengst eener verloting van chocoladewerk, groot 160, bestemd voor kapitaalvorming. Moge nog menigeen de vereen, zoo gedenken. De verpleegsters waren tot volle te vredenheid van het bestuur werkzaam. Zuster J. Mulder legde 2050 bezoeken af, zuster A.L.Meijer 1481 en zuster A.A.J.Meijer 2657. Iti deze getallen zijn niet begrepen de bezoeken als huisbe zoekster der t.b.c.-bestpijding. Uit de lin nenkast, beheerd door mej. E.Langeveld werden slechts 18 stuks goed uitgeleend. Kasgeld f27.06. Op de Boerenleenbank 1209.05. Aan goederen aanwezig 105 stuks; bij zuster Mulder 88, en bij de zusters Meijer 19. Het verslag eindigt met een woord van dank aan de Boeren leenbank voor het renteloos crediet en de Tex. Courant voor de vermelding van de giften. Uit de rekening door de heer Kelder hierna voorgelezen, bleek, dat er was ontvangen f 685S.71uitgegeven f7507.12, alzoo een nadeelig saldo van f648.41. Door de heer C. Graaf, die met de heer P. Lieuwen de rekening had nagezien, werd alles in orde bevonden verklaard. Het was de heeren een aangename taak geweest, aangezien alles uitstekend gere geld en te boek gesteld was. Voorz. bracht de penningmeester dank voor zijn beheer en de heeren Graaf en Lieuwen voor hun bereidwilligheid. De begrooting voor 1931 werd geraamd op:' ontvangsten f 6855.85; uitgaven 17743.04, een nadeelig saldo dus van 1887.19. Volgde hierna bestuursverkiezing. Af tredend waren mej. E.Langeveld, voor den Burg, de heer A.Epe voor de Koog, de heer IJ. Lap voor den Hoorn en mej. J. Henkes voor Oosterend. Allen her kiesbaar. Na gehouden stemming verkre gen mej. E.Langeveld 11 stemmen, A.Epe 11 st., de heer IJ. Lap 12 st., mej. Henkes 11 st., terwijl mevr. Oort, de heer C.ZaaJ, Koog en de heer M.Kikkert, Oosterend, elk één stem verwierven. De dames Langeveld en Henkes, ter vergadering aanwezig, namen hun benoe ming aan. De andere gekozenen zouden met hun benoeming in kennis worden ge steld. Door de heeren C. Graaf en P.Lieuwen werd hierna de rekening linnenkast, pen- Iningm., mej. E. Langeveld, nagezien en in orde bevonden. Mej. Langeveld werd door de voorz. dank gebracht voor haar beheer, ■en de heeren Graaf en Lieuwen voor de door hen genomen moeite. Zuster Mulder merkte op, dat er in Eierland, speciaal in Z.-Eierland nog veel gezinnen geen lid van de Wijkverpl. zijn. Zij zag gaarne, dat door het bestuur deze menschen met het bestaan der vereeniging in kennis werden gesteld. Secr. zei, dat door de bode, de heer J. Wegman, reeds enkele nieuwe leden werden aangebracht, doch dat getracht zou worden, allen tot de vereen, te doen toetreden. In zijn sluitingswoord wijdde de voorz. een woord van waardeering aan de zus ters Meijer en Mulder voor hun werk, dat zij, naar hij van alle kanten vernam, met groote toewijding vervullen. Nimmer komen er klachten in bij het bestuur, wel betuigingen van dank. Spr. hoopte, dat door hen in 1932 weder met dezelfde ijver en toewijding in het belang van de lijdende menschheid zou worden gewerkt en sloot hierop met de beste wenschen voor 1932, de bijeenkomst L. Laatste waarschuwing. De prijzen, bij de verloting ten vooy- deele van de Nutsbewaarsohool gevallen op de nrs. 58259363—370, zijn nog niet afgehaald. Wanneer dit op 1 Maart a.s. nog het geval is, vervallen ze aan het bestuur. Kijk er uw lootje eens op na. „Van het Westelijk Front geen Nieuws". Alhoewel het vorige jaar zóóveel Texe laars te den Helder bovengenoemde film zijn gaan zien, dat met twee booten ge varen moest worden, is nu de- aanvraag van kaarten weer zóó groot, dat op Texel twee voorstellingen gegeven zullen worden. Op Zaterdag a.s. te Oudeschild en Zondag a.s. alhier. Velen gaan de film voor de tweede, eenigen zelfs voor de derde maal zien. Schoorsteenbrand. Gistermorgen ontstond in een der schoorsteenen op het perceel van dokter Boswijk brand, welke zich lievig liet aan zien, daar de vlammen er uit sloegen. In korte tijd stond het huis vol rook. Men slaagde er echter in het vuur met zand te dooven, dat men van het dak af in de schoorsteen wierp. Zoo bleef het on geval tot eenige angstige mijnden en wat rommel in de keuken beperkt. Kerknieuws. Ds. J. A. Raabe, eerder Ned. Herv. predikant alhier, thans te Winschoten (Evang.) heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente Zwartsluis (2e predi kantsplaats) aangenomen. De verlote sprei (zie vorig nr.) is gewonnen door ae heer P. Kalis Cz. A.V.R O.-avond. De Avro-luistervinken en Radiobode- abonnees wordt volgende week Woensdag een biezondere avond geboden, daar niet minder dan drie bekende figuren uit de radiowereld dan in hotel Texel zullen optreden. Een avond van kunstgenot zal het zijn, want Bob Scholten, Boris Lensky en Pierre Pala stellen nergens en niemand te leur. Nadere biezonderheden volgen. De Jong's Bioscoop in het Park. Ten einde voor de a.s. kermis aan De Jong's Bioscoop een rustig plaatsje te geven, opdat de geluidsfilms beter tot hun recht zullen komen dan het vorige jaar in het geroezemoes van de muziek van zweef- en draaimolen zal haar in het Park een hoek worden ingeruimd. Eenige boornen zijn er gerooid, zoodat de noo- dige ruimte daar beschikbaar is. OUDESCHILD. Naai- we uit goede bron vernemen, heeft het bestuur van T.E.S.O. aan de heer architect Saai, te Alkmaar, opdracht gegeven tot het ontwerpen van een twee tal woningen met wachtlokaal, een pak huis met fietsenbergplaats en kolenmaga- zijm, te bouwen aan de haven alhier. Zoo als men weet, moeten het tegenwoordige pakhuis en het Stoombootskoffiehuis ver dwijnen. Het ligt in de bedoeling de nieuwe gebouwen acht nieter verder (to taal 15 M.) van de haven te plaatsen en er een terras aan te brengen op twee M. hoogte, dat bij gunstig weer een heerlijk zitje zal opleveren en dan een mooi uit zicht geeft over Texelstroom ter eene zlijde en de haven aan de andere kant. Agent-magazijnmeester De Vries zou de eene woning betrekken, de andere woning wordt wat thans het Stoombootskoffie huis is. Geen ijs meer. Schreven we Zaterdag over ijsmisère, Zondag kwam er verandering en op het oogenblik is het ijs weer van de baan. De kommenvisschers hebben hun netten weer in orde gebracht. De haringvlotten te den Helder gaan weer geregeld uit en hadden Maandagmorgen wat haring ver schalkt. Op de Zuiderzee schijnt nog niet veel vangst te zijn. We zagen tenminste te den Helder vischauto's uit Volendam en Enkhuizen. Het schijnt, dat de haring de Zuiderzee nog niet erg opzoekt. Men wil wel beweren, dat dit het gevolg is van het mindere zoutgehalte. Misschien is dit een meevallertje voor de kommen visschers. De „Texelstroom". De veronderstelling, dht de „Texel stroom" zijn vin misschien wel kwijt was, bleek maar al te waar te zijn. De vin was er met een stuk as finaal afgesla gen. Het is te hopen, dat de steenen, waarop de vin kapotgeslagen is, opge baggerd worden. Anders konden er nog wel meer slachtoffers komen. Het Noorder havenhoofd. Men is deze week begonnen aan het Noorderhavenhoofd. Het plankier wordt weggenomen. Men kan thans nog goed het verschil van hoogte zien tusschen het oude en het nieuwe hoofd. OOSTEREND. Kerknieuws. Ds. M. Groenenberg, Ned. Herv. pre dikant alhier, staat op het driietal voor de Ned. Herv. gemeente te Vlaardingen. Nieuwbouw. Aan de Oosterweg alhier zal voor de heer C. Riemens een nieuw woonhuis ver rijzen. Het werk is onderhands aanbe steed en wordt uitgevoerd door Jb.Drij ver, timmerwerk; Jn. Trap, metselwerk; en de heer J. C. Dogger, schilderwerk. DEN HOORN. Zanguitvoering „De Lofstem". In de Ned. Herv. Kerk alhier zal Maan dag a.s. de Chr. Zangvereen. „De Lof- stem" (directeur: C. Bremer) een uitvoe ring geven. EIERLAND. Chr. Jongensvereen. „Nieuw Leven". Zaterdagavond heeft de Chr. Jonge- lingsvereeniging te Z.-Eierland een jaar feest gehouden met medewerking, van de Chr. Meisjesver., toegankelijk voor le den, afgevaardigden en genoodigden. Het was een gezellig clubje. Ds. Plug opende en wenscnte allen een gezellige avond, waarna de voorz. een bijbelinleiding hield en de secr. zijn jaarverslag las. Hierop volgde een voordracht en een samen spraak, getiteld „De vrijgezellenclub". Een afgevaardigde van Oosterend bracht groeten en wenschen van Oosterend over.. Nog vermelden we „De feestvergadering van de Lettcrkundeclub", „Als de fa milie uit is", het tableau „De laatste kans", „De list van het Huizer meisje" en „Het vrouwtje van Stavoren", afge wisseld door voordrachten. Toen het pro gramma was afgewerkt, ging de voorz. voor in dankgebed. Met gemeenschappe lijk zingen werd de gezellige avond om streeks half twaalf gesloten. Zoek, wat ge in dit nummer mist, in het volgende nummer. Nog beter: Schrijf of vertel onls, waarnaar ge vergeefs hebt gezocht. Red. PREDIKBEURTEN. HERV. GEMEENTE. Donderdag 18 Februari Oosterend half 8 Bijbellezing Openbaring. Koog, 's av. half 8 Bijbellezing. HERV. GEMEENTE Zondag 21 Februari Burg, vm. 10 uur Ds. Visser. Oudeschild, 'sav. 7 uur ds. Vis Den Hoorn, vm 10 uur ds. v. Petcgem Waal, vm. 10 uur Ds. v. 't Hooft. Oosterend, vm. 10 uur Ds. Groenenberg. Cocksdorp, vm. 10 uur ds. Plug. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur Ds. v.d. Leer. nm. 3 uur dezelfde Burg, 's av 7,30 uur dezelfde gebouw Tex Fanfare. GEREF. KERK (H.V.) Oosterend, vm 10 uur Preeklezen. nm. 3 uur Preeklezen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm 10 uur ds. Vis Den Hoorn, vm. 10 uur Ds. Smidts. Den Burg Donderdag 18 Febr. 8 uur. Gemeente-avond. Half acht Bus van de Koog. Vrijdag 22 Febr. HERV. GEMEENTE. 'sav. 8 uur Bijbellezing in Eben Haëzer Alkmaar, 12 Febr. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 472 H.L. De prijzen waren per 100 K*.G. Tarwe 4, - a 4.25 Haver 6.50 a 8.50 Gerst chevalier 6,50' a 6.75 Rogge ,0 a ,0 Bruine boonen 10, a - Groene erwten (kleine) 8,25 a 12,50 Groene erwten (groote) a 32,- Grauwe erwten 30,a 41, Eierveiling, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 13 Febr. Kipeieren. Aanvoer 195.000. 56/58 K.G. 3,00 a 3 30 lOOstuks 58/60 K.G. 3.10 f 3,40 ac IUUS!UKS 60/62 3,20 a 3:50 62/64 3,30 a 3,90 Kleine eieren 2.80 a 3.10 Eendeieren. Aanvoer 15.000 3.00 3.50 Eierveiling Texel, 15 Febr. Aangevoerd werden partijen; 86901 stuks Kipeieren 58-62 2,90 3,30 62-66 3,20 3,70 70-00 0, - 0, Kleine eieren 2,50 2.90 Piepkuikens 0,67V2 a 0,— p. KG Kippen eendeieren f ,0 a ,0 Texel, 15 Febr. 1932. 1 paard 2 kalveren 7 nuchtere kal veren 4 biggen Purmerend, 16 Febr. 440 Runderen waaronder 211 vette koeien f 0,70 a f 92 Gelde koeien 110 Melkkoeien 33 vette kalveren per KG 695 Nuchtere kalveren 456 Vette varkens per KG 43 Magere varkens 136 Biggen 625 Schapen lammeren Kipeieren Eendeieren

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 1