controleur en die van slager Gemengd Nieuws MARKTBERICHTEN Allerlei. Zie voortzetting van de rubriek „Texelsche Berichten" op de 4e pag. van dit blad. Texelsch Fanfare zal op Hemel vaartsdag op W i e r i n g e n deelnemen aan het concours, uitgeschreven door het Fanfare „Harmonie" aldaar. Door de Prov. Regelingscomm. voor de Paardenfokkerij wordt f 100,be schikbaar gesteld voor afstammelingen van Obelus, van de L. R. Texel. De collecte voor de stakende textielarbeiders in Twente bracht Zondag in hotel „Texel" ruim f 11.op. Adverteerders bereiken met ons blad heel Texel. Het is bemoedigend dit te bedenken. Verdo-Nigro verloor Zondag met 0—3 van H.K.C. (Den Helder). Beide partijen waren wijwei even sterk, maar V.N. was wat onfortuinlijk. De rust ging in met 20 voor H.K.C. Van Reenen leidde goed. De A.V.R.O.-Avond. Het A.V.R.O.-comité verzoekt plaatsing van het volgende: A.V.R.O.-luistervinken en Radio-bode- abonnees worden herinnerd aan de A.V. R.O.-kunstavond op heden. Evenals het vorig jaar belooft het weer iets biezonders te zijn. De namen der artisten staan daar borg voor. Het programma ziet er rijk en welverzorgd uit. Van de 16 nummers1 iriieemt Pierre Palla er vier voor zijn reke ning (piano-soli) en Boris Lensky en Bob Scholte ieder zes (viool- en zang- soli). Niemand van wie het vorige jaar onder de bekoring van Boris Lensky's prachtig spel gekomen is, zal thans af wezig willen zijn. De populaire refrein zanger Bob Scholte wil men zeker zien en hoo.ren; Pierre Palla, die zoo meester lijk piano en orgel bespeelt, moet zeker in Iniet mindere mate deez' avond tot een van Kunst-genot verheffen. Het lijdt geen twijfel, ot wie met de A.V.R.O. sympathiseeren zullen tegenwoordig zijn. De heer W. V o g t komt een hartig woordje spreken. Om van een goed instrument verzekerd te zijn, laat de A.V.R.O. voor deze ge legenheid een vleugel uit Amsterdam overkomen. Laatste Bericht: Op veertig stuks na zijn alle kaarten voor deze: avond uitverkocht. Kerknieuws. Voor het fonds „Centrale verwarming Ned. Herv. Kerk, den Burg", werd van buiten Texel een gift van f 100 ontvangen. Jeugddienst. De kerkeraad van de Ned. Herv. ge meente alhier besloot met ingang van de eerste Zondag in April eenmaal per maand bij wijze van proef kerk diensten in te stellen voor de jeugd van 15 tot 25 jaar. De bijeenkomsten zullen telkens Zondagsavonds gehouden en door zang en muziek opgeluisterd worden. Verkooping Strandvonderij. De verkooping vanwege de Strandvon derij, hier Vrijdag gehouden, heeft f 1991.50 opgebracht. Er was behoorlijke belangstelling, de prijzen waren niet aan de hooge kant. Lessen in stofversieren. De gratis lessen in stofversieren met behulp van Deka-verven, door de afd. Texel van Volksonderwijs aangeboden, werden door een groot aantal dames bij gewoond. De leerares bleek voor haar taak ten volle berekend; zij heeft laten zien, hoe op een weiinig kostbare wijze keurige kleedjes, kussenovertrekken, etc. kunnen worden vervaardigd. Naar wever- nemen, waren de dames over deze lessen, die in een lokaal van de o.l. school Maan dag en Dinsdag werden gegeven, wel voldaan. OUDESCH1LD. Het was voor een ernstig zieke jon gen, dat Vrijdagavond de boot een extra reis naar den Helder moest maken. Red De vertooning van de film „Van het Westelijk Front geen nieuws" in de „Zeven Provinciën" alhier, werd 'door plm. 165 personen bijgewoond. Voor het overige verwijzen we naar het verslag van de avond te den Burg. DE COCKSDORP. Feestavond S.E.O.L.T.O. Het éénjarig bestaan van de korfbal club S.E.O.L.T.O. alhier, werd Zaterdag avond in hotel „De Hoop" feestelijk her dacht. Door de voorz. van S.E.O.L.T.O., de heer W. v. Egmond, werd te ruim acht uur in de feestelijk versierde zaal het welkom toegeroepen aan een groot aantal belangstellenden. In gezelschap van ver scheidene leden van de zustervereenigin- gen van Den Burg, de Koog en Den Hoorn werd de avond zeer gezellig door gebracht. Door de dames Annie Nieboer, Sien Verseput, Mienie Nieboer en de heer Z. Stolk werd het blijspelletje: „Een mal geval" voor het voetlicht gebracht, wat zeer in de smaak viel en waarom harte lijk werd gelachen. Ook de samenspraak „De rijk geworden visschersjongen", door de dames C.v.d.Kooij en J. Kalf miste haar -uitwerking op de lachspieren niet, evenals „De lijfspreuk van een generaal" door de heer W. van Egmond. De leiding van het bal, dat zeer druk was, berustte bij de heer Boom, van Oude- schild. De avond had een buitengewoon gezellig verloop. De match Seolto D.O.H. (van den Burg), hier Zondag gespeeld, werd door Seolto met 13 verloren. Nieuwe autobus—Th. Reuvers. Het onlangs ingevoerde verlaagde tarief bij de busdienst de Cocksdorp-den Burg heeft het aantal passagiers, dat van deze dienst gebruik maakt, dermate doen toe nemen, dat op drukke dagen de 16-perso- nen-bus van de heer Reuvers te klein bleek, zoodat de behoefte aan een groo- tere wagen dagelijks meer gevoeld werd. De ondernemer heeft in deze behoefte thans voorzien, door de aankoop van een tweede, grootere bus. In het begin dezer week is de bus hier aangekomen en van daag wordt ze in dienst gesteld. Het is ©en Renault-wagen, die er keurig netjes Uitziet en aan 19 passagilers een ruim© zitplaats biedt, terwijl nog drie staanplaat sen disponibel zijn. Al weer een verbete ring dus op het gebied van 't verkeers wezen op Texel, de waardeering van het publiek zeker waard. Kerknieuws. Pastoor A. Spigt, alhier, werd benoemd te Monnikendam. Kapelaan C. A. A. Kroft te Amsterdam (FT. Vine, a P.) wordt pastoor Spigt's opvolger hier. OOST. Te veel gedronken. Toen men Maandagmorgen in de keet van Jaspers de 46-jarige arbeider Jan Lindeboom, werkzaam aan de Zuiderzee dijk zou wekken, kwam men tot de ont stellende ontdekking, dat de man over leden was. Dokter Boswijk en gemeentepolitiedie- inaren waren spoedig ter plaatse. De dokter kon slechts de dood consta- teenen. De man, die een zwervend leven leidde en uit Hattum afkomstig was, had geen afkeer van sterke drank. Zoo moet hij ook in de loop van de Zondag nog al een flink portie gebruikt hebben met het gevolg, dat hij aan de gevolgen daarvan is overleden. De man was nipt gehuwd. Onze corresp. meldt nog deze nadere biezonderheden De iheer Jaspers kende de thans over ledene voor jaren als een flink en oppas send persoon. De laatste jaren leidde hij een zwervend bestaan. Toen L. tegen Kerstmis ontslagen werd is hij te voet naar Brabant gegaan en te voet weer teruggekeerd (naar hij be weerde). Voor de boot alleen had hij. dadelijk zestig cent afgezonderd. De rest kon „frisch" gemaakt worden. Zondag nacht landde Tiij, sterk onder de invloed van jenever, bij de keet hier aan. Een col lega wilde hem de behulpzame hand bie den, om hem onder de wol te brengen, maar kreeg ten antwoord: „Ik kan mezelf wel redden". De volgende morgen echter vond 'de heer Jaspers 'hem half over de plank van zijn krib liggen, de man bleek gestorven te zijn. Blijkbaar heeft hij het zoo benauwd gekregen, dat hij geen ge luid meer kon uitbrengen en is hij in de, alcohol gestikt. Maandagmiddag is het lijk weggedragen. Het stroo uit de krib is weggenomen, en, na met petroleum over goten te zijn, verbrand. OOSTEREND. Uitslag publieke verhuring. Gisteravond werd door notaris Mulder voor het R.K. Paroch. Kerkbestuur alhier publiek verhuurd: voor 3 jaren: plm. 0.71.— H.A. bouwland „de Broek" in 4 perc. 1149—6—6 (24—20—18—26). 0.58.H.A. weiland „Lemshoorn" t45 (66). 0.57.20 H.A. „Lieshoorn" f45 (62) 0.50.— H.A. „Geestje" f52 (74) 0.58.50 H.A. „De Seen" f43 (70) 0.45.60 H.A. „Eesje" f46 (74) 0.92,40 H.A. hooiland „Alderskoog" Niet verkocht (niet verkocht). Voor de heeren Joh. Koning Sz. enjac. Eelman Dz.: 0.77.60 H.A. weiland „Sietekoog" f41 (90) 1.13.70 H.A. hooiland „Krapvoet" f23 (78) 1.28.80 H.A. weiland Dijkmanskoog f26 (toen grooter f135) 0.67.80 H.A. hooiland „Zandkoog" f33 (86) (Tusschen haakjes de pacht van 1929) DEN HOORN. Zanguitvoering „De Lofstem". Maandagavond gaf de Chr. Zangver- ieeniging „De Lofstem", van Oosterend, een uitvoering in de Ned. Herv. kerk alhier. Geopend werd met het gezamenlijk zingen van Ps. 150:1. Daarna ging de di recteur, de heer C. Bremer, voor in gebed. Vervolgens heette hij allen welkom en sprak de wensch uit, dat deze avond niet zou teleurstellen. Toen werd een aanvang gemaakt met het uitgebreide programma. Allereerst het „Bondslied", en daarna nog een 20-tal liederen, welke alle dat dur ven wij gerust beweren best werden gezongen. De leiding is bij de heer Bremer danook beslist in goede han den. In de pauze werd onder het zingen yan Ps. 42:1 en 3 een collecte gehouden tot bestrijding der gemaakte onkosten, daar geen entree was geheven. Nog werd in de pauze een bijdrage gegeven door de heer J, Daalder, welke ook met veel aandacht werd gevolgd. Aan het slot dankte de directeur allen, die hadden medegewerkt tot het slagen van deze avond en gaf hij terloops aan de leden der hier pas opgerichte zangvereeniging van wie er velen tegenwoordig waren, een wenk, dat zij zich aan de directeur hadden te onderwerpen. Nog werd geza menlijk de avondzang Gez. 180:1 gezon gen, waarna de heer Bremer met dank- ebed eindigde. Wij brengen de heer iremer en zijn vereeniging een woord van dank voor de genotvolle avond, die ons is bezorgd en roepen allen een tot weerziens toe. „De klankrijke stem, het II open oog, het trouwhartig ge il baar zijn alle drie misleidend, jj laat u nooit beïnvloeden door jj een van deze drie eigenschap pen' (Mussolini). Te Akersloot zijn bij spitwerk op 'n meter diepte tien gave zilveren munten uit de tijd van de tachtigjarige oorlog ge vonden. De raad van Belfeld (L.) heeft 'n motie aangenomen tegen de burgemeester, luidende: „De raad van Belfeld, in aan merking nemende de vele misdrijven en misdragingen door de burgemeester, ver zoekt hem ontslag te willen doen geven". Ze is met op 1 na algemeene stemmen aangenomen en aan Ged. Staten gezon den. Venlo. Onder de voor herhalings oefeningen onder de wapens zijnde mili tairen in garnizoen is een griepepidemie uitgebroken. Ongeveer honderd zijn in'de ziekenkamers opgenomen. De algemeene toestand is niet verontrustend, doch de ziekte breidt zich uit. Wieringen. Met de dichting van het laatste sluitgat in de afsluitdijk van de Zuiderzee, de Vlieter, wordt waarschijn lijk na Paschen begonnen. Sluiting ver moedelijk in Juli. Te Kortezwaag (Fr.) is de groote boerderij van Egbert Huisman afgebrand. Drie koeien en twee paarden zijn omge komen. Alles verzekerd. Oorzaak onbe kend. Te Vlissingen is de slagersknecht D. bij het slachten door een kogel uit het schietmasker gedood. Het Bestuur van de Vereeniging Texel tot Verwerking van uit nood geslachte en gestorven dieren ROEPT SOLLICITANTEN OP VOOR DE BETREKKINGEN VAN DER VEREENIGING Sollicitatiën schriftelijk in te dienen VOOR ZATERDAG 27 FEBR. 1932 bij de Heer H. KLIMP, die nadere in lichtingen verstrekt. HET BESTUUR. Stremming verkeer. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat blijkens mededeeling van 't Bestuur van de Dertig Gemeenschappelijke Polders, vanaf heden tot nadere aankondiging het verkeer langs den zeedijk tusschen Oost en den Steiger aan den Noorderdijk, tijdelijk gestremd zal zijn in verband met de uitvoering van de Zuiderzeewerken. De richting van het verkeer zal ter plaatse door borden worden aangegeven. Texel, 23 Februari 1932. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER W. B. OORT. Vaststelling Kiezerslijst. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1932/1933 van heden tot en met 16 Maart a.s. ter secretarie voor een ieder ter inzage wordt neergelegd, en, tegen betaling der kosten, in afschrift en stemdiistrictsge- wijze, in uittreksel verkrijgbaar wordt ge steld. Tot en met 9 Maart a.s. is een ieder be voegd bij het gemeentebestuur verbete ring van de vastgestelde kiezerslijst aan te vragen, op grond, dat hijzelf, of een ander, in strijd met de wet, daarop voor. komt, niet voorkomt, niet behoorlijk voor komt of al dan niet voor eenige verkie zing aangewezen is als bevoegd bij vol macht te stemmen. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld. Texel, 22 Februari 1932. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. W. B OORT. INRICHTINoEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van het bestuur der Coöp. Zuivelfabriek „De Eendracht" alhier, om vergunning tot het uitbreiden van de zuivelfabriek gelegen aan den Schilderweg op het perceel, ka dastraal bekend gemeente Texel, sectie D. no. 3102. Op Dinsdag, den Maart 1932, des middags te 12 uren zal ten Raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowei de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschikking van het Gemeentebestuur bevoegd zijn zij, die niet voor het Gemeentebestuur zijn versche nen, ten einde hunne bezwaren monde ling toe te lichten. Texel, 23 Februari 1932. Burgemeester en Wethouders voorn. W. B. OORT. De Secretaris, JONKER. PREDIKBEURTEN. HERV. GEMEENTE. Vrijdag 26 Febr. De Cocksdorp 7,30 uur Bijeenkomst jonge leden. HERV. GEMEENTE. Zondag 28 Februari Burg, vm. 10 uur Ds. Visser. Koog vm. 10 uur ds. v. 't Hooft Den Hoorn, vm 10 uur ds. v. Petegem Oude»child, 'sav. 7 uur ds. v. 't Hooft. Oosterend, vm. 10 uur Ds. Groenenberg. Cocksdorp, vm. 10 uur ds. Plug. MaandcoQecte. Zuid-Eter Land, nam. 3,30 uur d*. Plug. OEREFORMEERDE KERK. Ooeterend, vm. 10 uur Ds. v.d. Leer. nm. 3 uur dezelfde Burg, 's av. 7,30 uur dezelfde gebouw Tex. Fanfare GEREF. KERK (H.V.) Oosterend, vm. 10 uur ds. Buskes nm. 3 uur dezelfde DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, vm. 10 uur ds. Vis Burg, 'sav. 7 uur ds. Vis half 7 kerkbus van de Koog 94581 stuks Alkmaar, 19 Febr. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 653 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 0,— a 4.25 Haver 6.25 a 8.50 Gerst chevalier 4,25 a 6 62 Rogge ,0 a ,0 Bruine boonen 10,— a 14, Groene erwten (kleine) 0,— a 11,00 Groene erwten (groote) 32.— a 36,- Grauwe erwten 25,— a 40, Elerveiling, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 20 Febr. Kipeieren. Aanvoer 215.000. 56,58 K.G. 2,70 a 3 00 lnri 58:60 K.G. 2.80 af 3,10 de i0O:>tuks 60/62 3,00 b 3.30 62 64 3,10 a 3,80 Kleine eieren 2,60 a 2.80 Eendeieren. Aanvoer 16 000 0.00 0.— Elerveiling Texel, 22 Febr. Aangevoerd werden partijen, Kipeieren 58-62 62-66 70-00 Kleine eieren Piepkuikens 0,70 Texel, 22 Febr. 1932. 1 koe 1 pink 3 kalveren 14 nuchtere kalveren 2 rammen 1 schaap 8 biggen 4 korf oude kippen Purmerend, 23 Febr. 432 Runderen waaronder 260 vette koeien f 0,68 a f Gelde koeien Melkkoeien 27 vette kalveren per KG 1064 Nuchtere kalveren 367 Vette varkens per KG 59 Magere varkens 211 Biggen 700 Schapen 2,70 2,90 0, - 2,30 a 0,— 3,20 3,40 0, 2,70 KG 153 15 a 30 6 a 10 6 a 9 0,70 a 1,10 0,76 120 a 285 120 a 285 1,00 a 1,20 a a a a a 6,— 0.22 12, - 3,- 14,- 24, - 0.26 19.— 7, 24,-

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 2