KW ATT A'S 5 VLOEIBARE CREME-REEP SLAPELOOS FRAMBOOS CITROEN SINAASAPPEL ANANAS met geldig Kwatta-soldaatje Sportnieuws. Texel II-H.R.C. IV. Een pittige wedstrijd met span nende momenten. Scheidsrechter Goudswaard laat even over tijd beginnen. Eerst wat verkennen, waarbij al spoedig blijkt, dat in het veld goed partij gegeven wordt. T. gaat spoe dig ten aanval, waarbij een paar voorzet ten al gevaar voor het H.-doel doen ontstaan. Dan gaat H. het probeeren, maar gelukkig zijn Dii-k en Joh. op hun post. B. doet nog erg onzeker. Weer gaat T. er van door, Maarten zet schuin naar voren en als de H.-keeper het wat kalm opneemt, zijn Kees en Goddarri doorge- loopen; zij zorgen voor het eerste doel punt. Na de aftrap is het woord aan H. De rechtsbuiten passeert handig half en back en met een prachtscho.t zijn de par tijen op gelijke voet. In het veld gaat het gelijk op, maar door het betere samenspel en het windvoordeel komen de gasten liet meest in de aanval. Een nieuwe voorzet van rechts wordt ingezet door de buiten spel staande linkervleugel. Schcidsr. kent echter toe: 12. Even later een verrader lijk boogschot en het is 13. Hoewel alles nog eens wordt opgezet, het mag niet gelukken de achterstand in te halen. Met deze stand gaat de rust in. In de 2e helft is T. liet meest in de aanval. Talrijke mooie aanvallen worden opgezet, maar steeds loopt het inis, ter wijl ide vleugels vrij slordig werk leveren. In deze periode moet het van schipten komen, hier werd te lang mee gewacht. Eens zien we K. vrij op het doel aanloo- pen, hij geeft inaar Ab., wel mooi, maar nu kan H. zich herstellen. Zelf schieten was hier geboden. Dan 'n schot tegen de staanpaal ,dat aan de andere kant terug springt. „Heeft gezeten", riepen de spe lers. Scheidsr. kan dit echter niet gezien hebben en mocht dus niet toekennen. Een vrije schop tegen de lat, daarna ingezet. Scheidsr. had nog niet gefloten, weer mis. Er zat een doelpunt in de lucht, maar het kwam aan de andere kant: 1-4. Hoe er verder werd gezwoegd, er kwam geen verandering meer. Goed oefenen, jongens en het komt best in orde. Scheidsrechter was goed. D. D. In het volgend nr. komt D.D. op deze wedstrijd nader terug. Vroege Lentebode. Als een biezonderheid deelt een lezer ons mee, dat reeds nu in de Dennen aan de Westérmient een nestje met kneu-eitjes werd aangetroffen. Een V.A.R.A.-Avond. Naar we vernemen bestaat het plan op een Zondag in begin April in hotel Texel een V.A.R.A.-Avond te organiseeren. Als medewerkers werden ons genoemd de heeren A. Bakker en Adolf Bouwmeester (leden van het Vara-„Klein Tooneel") en de heer J. W. Lebon (lid Hoofdbe stuur). Voor onze Dammers. Ingevolge besluit van de ledenvergade ring van Damclub O.K.K. alhier Don derdag 1.1. in hotel Texel gehouden zal Zaterdag a.s. de dam-virtuoos Beets, uit Wormerveer, hier een simultaan-séance geven. De avond zal voor een ieder koste loos toegankelijk zijn. (zie adv.) Uit de vergadering deelt de secretaris ons nog het volgende mee: Het aantal leden bedraagt thans 26, het aantal donateurs 15. Merkwaardig is, dat het meerendeel der leden buiten den Burg woonachtig is. Wanneer nu de vele goede dammers in den Burg eens konden beslui ten als lid toe te treden? Dan zou de ledenlijst aanmerkelijk langer kunnen worden. Geeft u vandaag nog even bij de secretaris op. Het ligt in de bedoeling op 20 Maart a.s. een match te spelen tegen de Hel- dersche damclub. Het gaat om de beker. Er zal vijfmaal gespeeld worden. Een maal is reeds gespeeld met als resultaat „Den Helder" als winnende partij. Wie de wisselbeker minstens 'driemaal wint wordt eigenaar. Het spelen in twee klassen blijft ge handhaafd. Financiëel staat de club er goed voor. Penningm. C.v. Heerwaarden heeft plm. f60.in kas. Oplossing Damprobleem 5 Maart. Wit 47—41; 46—41; 17—11; 30—25; 39—34; 25:1; 1:4. (Zie >de stand in het vorig nummer). Tooneelclub „Texel". Behoudens goedkeuring door B. en W. zal op 2e Paaschdag (Maandag 28 Maart) in hotel Texel door bovengemelde club „Pietje", kluchtig spel in twee bedrijven, worden opgevoerd. Taptoe Texelsöh Fanfare. Bij gunstig weer zal er Zaterdag a.s. des avonds om half acht taptoe zijn. Feestavond voor gehuwde paren. Men schrijft ons: Maandagavond had in hotel Texel een intieme samenkomst plaats van gehuw den. Het voorloopig bestuur had zich voor deze avond verzekerd van een onzer bekende humoristen de heer Louis Noiret. Voor het muzikale gedeelte zorgde een uitstekende Band uit Alkmaar. Om ruim 8 uur opende de heer Jac. Keijser deze avond; hij heette de plm. 60 aanwezige paren hartelijk welkom. Spreker zette de bedoeling van deze avond met een kort woord uiteen, en sprak tevens de wensch uit, dat uit deze avond een ver- eeniging geboren mocht worden met een vast bestuur, hetwelk zich ten doel stelt, meerdere van deze avonden in het vol gende winterseizoen te geven. De zaal was idoor de heer Kikkert feestelijk ver sierd en de muziek zorgde er voor, dat de stemming er onmiddellijk inzat. Reeds bij het eerste optreden van de heer Noiret werd duidelijk, dat deze avond moest slagen. De heer Noiret won door zijn beschaafde en luimige voordrachten, aller harten; hij begeleidde zichzelf en deed dit op een schitterende wijze. Onbedaar lijk is er gelachen. Een uitgebreid repertoir stond hem ten dienste, w. o. een parodie op Roodkapje, de Rhapsodic van Liszt, Ik woon op de hoek van een straatje, Das gibst uur einmal, Vliegen, etc. Tevens fungeerde de heer Noiret als bal leider. Hij deed dit op zulk een aange name wijze, dat de vroolijke stemming aan een bruiloft deed denken. Allen de den mee. Er werd veel gedanst, oude- en nieuwe dansen wisselden elkander af. Er was „elck wat wils". Kortom: een avond om niet te vergeten. Om 2 uur sloot de voorz. de bijeenkomst. Hij dankte de heer Noiret voor zijn gezellige medewerking, het muziekenseinble voor zijn onvermoeid streven om de gezelligheid er in te hou den en wenschte allen een spoedig weei» zien toe. Niet zonder bedoeling is aan het plan tot het organiseeren van een feestavond voor gehuwde paren als deze in het ge heel geen publiciteit gegeven. Het streven was immers, in intieme kring een gezellige avond te beleven, besloten door bal. De kaarten werden slechts in kleine kring geplaatst, nadat 'eerst een lijst was opgemaakt. Organisatoren waren: de heeren Jac. Keijser, G. A. Dros, A. J. Keijser, Jb. Rab en P. Uitgeest. Gratis vervoer per T.E.S O. Ingevolge besluit van T.E.S.O.'s be stuur worden met ingang van heden de Texelsche jongens, die te den Helder de Ambachtsschool bezoeken gratis ver voerd. Hulde aan T.E.S.O. voor zoo'n besluit. Uitslag aanbesteding. Door B. en W. werd aanbesteed de le vering van schrooten, palen, gaas, draad, 1 draadnagels en krammen. De leveran tie werd opgedragen aan de laagste in schrijver, ide heer F. Zegel, te Oude schild en wel in massa voor f860, Er kwamen dertien biljetten in. Oud-Texelaar K Eelderink Kamerlid We lezen in de dagbladen: Ds. Den Hartog zal zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer in de vacatu- re-Lingbeek, op de lijst van de Herv. Geref. Staatspartij, niet aannemen. Opvolger op de lijst is thans de heer K. Eelderink, onze vroegere plaatsge noot, oud-hoofd van de School voor Chr. Volksonderwijs alhier, thans in gelijke functie te Vianen. Onrustig en Overspannen. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten, Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten OOSTEREND. Jaarvergadering „Excelsior". Woensdagavond werd door Muziek- vereeniging „Excelsior" haar jaarvergade ring gehouden in het Geb. v. Chr. Belan gen. Het gebouw was geheel met dona teurs bezet, die voor deze vergadering een uitnoodiging hadden ontvangen. De voorz., de heer A. Bremer, opent de vergadering door te laten zingen Ps.75:l Gelezen werd vervolgens Ps. 9S. Hierna gaat de voorzitter voor in gebed. De aanwezigen worden verder hartelijk welkom geheeten. Vervolgens wordt ge memoreerd wat in het afgeloopen jaar is geschied. Het corps is weer een trede hooger geklommen, doordat het van de vierde afdeeling naar de derde is ver plaatst. Ook heeft het een mooi vaandel van de burgerij ontvangen. Met dank aan God gewaagt spreker van deze voor uitgang. Hij bovenal heeft ons dit jaar rijk gezegend. Verder zegt voorz., wat deze avond hoofdzaak zal zijn. Er zal muziek worden gegeven, doch hoofdzaak zullen zijn verslagen van secr. en pen ningmeester. Onderwijl zal een kopje chocola en thee worden gepresenteerd. De Directeur, de heer C. Bremer laat hierna spelen de Bondsmarsch. Na nog een paar nummers ten beste te hebben gegeven, welke zeer in de smaak vielen, verkrijgt de secr. gelegenheid de notulen te lezen, die met dank werden goedgekeurd. Hierop volgt het jaarverslag van de secr. In het biezonder werd stilgestaan bij de deelne ming aan het concours te Alkmaar, waar een 1ste prijs conoertwedstrijd en 2de prijs marschwedstrij'd in de vierde afd. werd behaald, hetwelk op eenige oud- leden zoo'n gunstige uitwerking had, dat zij zich enthousiast weder opgaven als lid. Verder werd medewerking verleend aan het Zendingsfeest, tweemaal bij een huwelijksfeest (25 en 40 jarig). Autotocht met ouden van dagen. Ook werd op Ko ninginnedag een concert gegeven, op welke dag het mooie vaandal in ontvangst mocht worden genomen. 28 Nov. werd 'n uitvoering gegeven en op 1ste Kerstdag gaf zij 's morgens wijdingsmuziek (voor de eerste maal). Deze is zeker wel zoo in de smaak gevallen, dat Excelsior dit best voor een gewoonte mag houden. Vervolgens werd het vrije nummer voor het te houden concours op Hemelvaarts dag te den Helder, ten gehoore gebracht. Hiervoor is gekozen „La Dame duCoeur d' Or", van G. Gadenne. Hierop volgt het eerste gedeelte van een samenspraak „Uit de oude doos". De lachspieren wor den herhaaldelijk geprikkeld. Het stuk wordt danook beloond met een daverend applaus. De penningmeester geeft nu ver slag over 1931, waaruit we opmerken, dat, hoewel het ledental is gegroeid van 21 tot 26, wat een mooie vooruitgang mag genoemd worden, de kas nog steeds in slechte toestand is. Ze gaat nog steeds achteruit De penningmeester besluit met de wensch, dat, wanneer na Paschen de donateurskaarten weer worden uitge reikt, velen hun contributie zullen willen verdubbelen, temeer daar onze donateurs vergeleken bij de andere corpsen, nog niet de helft betalen. Nog worden een paar voordrachten ge geven, terwijl men zich voor het 2de deel „Uit de oude doos" gereedmaakt. Ook het tweede gedeelte geeft verschillende lui mige tooneeltjes, waarom hartelijk wordt gelachen. Dan volgt het verplichte num mer voor het concours „Cortège Guer- rier" van L. Blémant. Hierna volgt een woordje van de directeur, waarin in het biezonder de donateurs worden opgewekt het corps naar het a.s. concours te verge zellen. De gelegenheid is nu bij uitstek geschikt. Vervolgens toont de directeur uit de puntenlijsten van de 2 laatstgehou den concoursen aan, welke cijfers voorde verschillende rubrieken b.v. zuiverheid, tempo, enz. werden behaald. Hieruit kan worden opgemaakt, dat Excelsior goede vorderingen maakt. Weer werden enkele muzieknummers ten beste gegeven, terwijl gelegenheid wordt gegeven voor een vrij willige bijdrage. Het gaat intussclien al over elven, en het wordt tijd om te ein digen. De heer G. Bremer dankt allen, die hebben meegewerkt tot het slagen van deze avond. Gezamenlijk wordt tot slot gezongen Ps. 118:14, waarna de heer G.Bremer voorgaat in dankgebed. Excelsior heeft hiermee weer een ge slaagde avond achter zich. En de 'talrijke belangstellenden ook deze avond weer aanwezig, hopen, dat zij nog menigmaal een dergelijke avond mogen bijwonen. OUDESCHILD. Extra dienst. Zondagavond moest de „Marsdiep" een extra reis maken voor een zieke; een kind van metselaar Keijzer te den Burg, moest voor een blindedarm-operatie in de St. Lidwiinastichting worden opgenomen. Vissdierij. Tengevolge van de harde Oostenwind hebben 'de visschers in het begin dei- vorige week een paar dagen gedwongen rust gehad. De garnalenprijzen zijn de laatste dagen hoog, de vangsten goed. De Texelsche kommenvisschers hebben geen goede week te boeken. In het begin der vorige week de vorst, zoodat de netten moesten worden losgegooid of binnenge haald. Toen ze in het mildden der week de netten weer zoo wat vischklaar hadden was er weinig vangst. De auto's der vischhandelaren van de Zuiderzeekust ziet men nog steeds in den Helder. Ook zagen we zelfs een auto uit Dortmund, welke heel uit Duitschland kwam, om hier ha ring te halen. Voor haring wordt om de twee gulden het tal besteed. DEN HOORN. Een soep-historie. Jac. Ks en Jac. Bn moesten Maandag voor de politierechter te Alkmaar ver schijnen, daar zij op Oudejaarsavond uit de woning van kaasmaker Roos een pan met soep hadden weggenomen. Ze waren in de veronderstelling zich aan „sukke- laad" te goed te kunnen doen. Dat was echter abuis. Teleurgesteld dropen ze af. De pan werd in het weiland achtergela ten, waarmee Roos echter niet content was. De snoeplustigen bleven Maandag thuis, maar werden ieder tot een tientje boete of 10 dg. hechtenis veroordeeld. (Zelf een pan sukkelaad gereedmaken, komt voordeeliger uit.) DE COCKSDORP. Nooit Gedacht: „Plicht boven Liefde". Een smokkelgeschiedenis. Zaterdagavond gaf het tooneelgezel- schap Nooit Gedacht een uitvoering in hotel „De Hoop". Opgevoerd werd het tooneelspel „Plicht boven Liefde". Als we letten op de buitengewoon groote belangstelling, die het gezelschap mocht te beurt vallen, dan kunnen we spreken van een succes, doch wat de ver tolking van het tooneelstuk betreft, kun nen we dit helaas niet. Daar haperde nogal wat aan. Dit was nu juist niet direct de schuld van de werkende leden van „Nooit Ge dacht"; deze hebben ongetwijfeld hun best gedaan, doch het stuk was veel te zwaar, stelde veel te hooge eischen aan, laten we zeggen, middelmatige dillettan- ten. Een eenvoudig blijspelletje zou beter rollen. We denken aan „Gebroeders Kal koen", onlangs met veel succes door het zelfde gezelschap opgevoerd. „Plicht boven Liefde" is een heel mooi tooneelstuk, waaraan een prachtige mo raal ten grondslag ligt, doch het vergt heel wat van de vertolkers. Het behelst een smokkelgeschiedenis aan de Neder- landsch-Duitsche grens. (Een nadere be spreking in volgend nr. Red.) Afgedreven! Gistermorgen is de nog jonge schipper van een Zeeuwsch schip, dat aan de los- wal vlas moest laden, bij zijn pogingen om een paar weggeslagen luiken met een roeiboot aan boord te halen door de hef tige wind en de sterke stroom afgedre ven. Hij had geen anker aan boord en kon door roeien onmogelijk de walmeer bereiken. Wel kon hij zich ongeveer een half uur vasthouden aan het roode baken op het Diep, maar toen knapte het af. Pogingen van visschers om hulp te verkenen, moesten falen. Door de ruk winden was zeilen levensgevaarlijk, ter wijl men ook in de roeiriemen geen ver trouwen idurfde stellen. Zoo dreef de schipper dus nog verder af. Men stelde zich toen echter in verbin ding met de „Dorus Rijkers", met welke reddingboot men de man in de roeiboot, een speelbal van wind en golven, zou trachten op te pikken. (Toen ons gistermorgen dit bericht per telefoon bereikte, was de schipper van de losvvai te Oost af vrijwel niet meer te zien. Hij dreef af in de richting van Wife- ringen. Red.) Onze corresp. te Oudeschild meldt: Naar Oudeschild werd om hulp getele foneerd. De motorsloep („Watertaxi") uit Amsterdam, welke de „Marsdiiep" sleepassistentie verleent, schipper G. Petersen, met tevens aan boord de heer D. Krijnen Fz. Sr. verliet hierop de haven, maar kon de roeiboot niet ont dekken. Druipnat van het overkomende buiswater keerde men terug. Ook de „Do- rus Rijkers' 'was uitgevaren, en deed te halt 'drie de Texelsche haven aan. Later koerste ze weer om de Oost. Op Wlerin gen was toen van 'de sloep nog niets be kend. Laatste nieuws: Volgens gisteravond uit den Helder ontvangen telefonisch be richt, is de schipper tegen de avond on der Wieringen door een Wieringer vis- scher opgepikt. Door de „Doris Rij kers" werd de visschersschuit en de roei boot naar den Helder op sleeptouw ge nomen. De schipper is dus in veilige haven. Gelukkig Hij moet het kwaad te verantwoorden hebben gehad. De man is 24 jaar en ongehuwd. BUITENLAND. ARISTIDE BRIAND ff De groote Europeesche staatsman Briand, oud minister-president (o.m.) van Frankrijk, strijder voor de vrede als geen ander in de jaren na de oorlog, is Maandagmid dag te Parijs overleden Een apostel van de wereldvrede was hij, een politicus van groote begaafdheid. Hij laat na: de inspiratie van zijn persoonlijk heid en zijn toewijding, in het biezonder tijdens de vervulling van zijn mi]nistier- OOST.

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 2