lm <mem WsAi Vl ™'AMijsiroop Stop vlug dien GRIEP-aanval No 4614 45steJaargang. Zaterdag 12 Maart 1932 TWEEDE BLAD Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprntol. Bij alle Drogisten. Kop opWoest kerels Texelsche Berichten Uw advertentie In dit blad wordt op Texel huis aan huis gelezen. De tijden zijn vreemd en onrustig, Dat wéten we welallemaal. We voelen ons nergens meer veilig. De beurs spreekt een duid'lijke taal. De inkomsten gaan naar beneden, De zorg drukt de menschheid ter neer. De één zit in angst om zijn baantje, De ander die heeft er geen meer. De één verliest duizenden guldens, De ander verliest weer zijn baan. Een derde jaagt straks door de zorgen Zijn zenuwgestel naar de maan. Wat helpt het, dat treuren en klagen? Wat wèg is, is weg; daarmee uit. Je kunt niet door klachten verkrijgen, Waar nu héél de wereld naar fluit. Je baantje, je geld en je vreugde, Daar helpt toch geen piek'ren ooit voor. Je stuwt met je droeve relazen De wereld de crisis niet door. Kop op! We zijn Hollandsche kerels Kop op! het komt immers terecht. De krachtigste man is de kerel Die moedig en glimlachend vecht. Die staan blijven, ondanks de zorgen, Met hoofden omhoog in de strijd, Die zien ook het éérst straks de morgen Na deze nacht-duistere tijd. Toelating van leerlingen tot de o.I. sdholen. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat op 1 April a.s. nieuwe leerlingen kunnen wor den toegelaten tot de openbare lagere scholen in deze gemeente. Om te kunnen worden toegelaten moe ten de leerlingen voor dien datum den leeftijd van vijf jaar en zes maanden heb ben bereikt. De aanmelding behoort te geschieden uiterlijk Donderdag 24 Maart a.s. bij het hoofd der school. Texel 8 Maart 1932. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. W. B. OORT. INRICHTINGEN welke gevaar, gchade of hinder kunnen veroorzaken. Burcreineester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van Jacob Kiljan te den Burg, om op het perceel, kadastraal be kend in Sectie D., no. 3113 ged. een smederij te mogen op richten, door hen voorwaardelijk is ingewilligd. Mede, dat het verzoek van de firma Gebroeders Blom te Oudeschild om op het perceel, kadastraal bekend in sectie D., no. 2694 een vischdrogerij te mogen uitbreiden, door hen voorwaardelijk is ingewilligd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van de be schikking bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het Gemeentebestuur zijn ver schenen, om hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, 8 Maart 1932. Burgem. en Wethouders voornoemd, W. B. OORT. „Eventjes Lachen". Professor Keesom heeft een nieuw koude-record behaald, maar kan nu niet meer verder, wegens onvoldoende regee- ringshulp. Onwillekeurig vraagt men zich af: Wat doet hij ook in de kou? („Haagsche Post"). Soirée Dansclub „Texel". Zaterdagavond werd het dansseizoen weer besloten met een zeer geslaagd soi rée, tevens eindbal. In het voorprogramma werden enkele uitstekende nummers gege ven, waarvan vooral de Javaansche dan sen en de opvoering van de Beiersche walsen zeer voldeden. Het bal was zeer gezellig, vooral ook door de band „The Happy Mixers", die er voortdurend de stemming in wisten te houden. Een uitstekend einde van het dansseizoen, dat helaas voor deze winter I weer achter de rug is. Dank aan het bestuur en degenen, die er toe bijdroegen deze avond tot in de puntjes te doen slagen. (Ingez. door W. B.) Werk aan de winkel. Door architect Schermer wordt aanbe steed de bouw van een drietal woningen voor de lieer J. C. Rab aan liet Slinger- wegje. Door B.enW. wordt aanbesteed de bouw van een woning voor de heer P. Vlas Wz. te Oudeschild. Wie volgt? De advertentiekolommen zullen het vertellen. Sportnieuws. Morgenmiddag, aanvang half twee pre cies, speelt ons Adsp.-elftal tegen Helder Adsp. C. Dit H.-elftal werd kampioen van zijn afd. met 60 doelpunten vóór en 8 tegen. Door fraai spel hebben deze jon gens dit bereikt. Laat deze eerste wed strijd van een nieuwe reeks een goede worden. Bewijst de tegenpartij, dat door jullie flink werd geoefend en dat je door mooi voetbal een prettige tegenpartij kunt zijn van de jonge kampioenen. Elftal Texel-Adsp.: Bé la Th. Lap J. Molenaar D.Geense A.Huizinga(aanv.) W.Vlas G.Coevert P.Kikkert W.Mulder W.Ran W.v.Heerwaarden Res.: voor achterhoede: J.Slikker,voor voorhoede K.Kikkert. Allen op tijd present, hoor. De reeds lang verbeide wedstrijd Texel 1 Helder 1 zal morgen gespeeld worden, daar dan zoowel Texel als Helder vrij zijn. Dus, liefhebbers van een mooie en spannende wedstrijd: houdt uw middag hiervoor vrij. Beide elftallen zullen hun best doen. Een mooie beker zal het loon voor de overwinning zijn. De beker is te zien in de etalage van de fa. Gebr. Dros, Steenenplaats. Helder komt uit met het volledig competitie-elftal. Texel IJb. Gras Jo Ran G.Pijpers J.Vroegen D.Zuidewind N. de Graaf H.Ran, A.Stern, W.Winter J.Gieles A.Ran A.Veen W.C.Reijnders C.Burger Jac. God schalk K. Bijl P.Trap H. de Boer S.Spigt G.Schotting J.v.d.Wal Helder I: J. Kenter. Texel II moet op bezoek bij B.K.C. 11. Hier het elftal: Jo Bruin D.Keijser Chr. Stern M.Koorn A.Dros Jb.Geus Moerbeek Witvliet P.Keur Goddard A.Bakker Vertrek boot 11 uur. Voor de wedstrijd „Ned.-België" op 17 April zijn bij de secr. van S.V. Texel kaarten te bestellen, mits vóór 22 Maart en alleen bij gelijktijdige betaling van het bedrag plus porte. BA. Eere-tribune (Loge) f 7.B. Eere tribune f5.C. Marathon-tribune f5.-; D. Open zijvakken f 3.— E. Zuidelijke tri bune f 2.— F. Noordelijke tribune (staanpl.) f 1.G. Noordelijke tribune (jongenspl.) f0.50. Examens. Onze plaatsgenoot Herman Nijens slaagde voor het toelatingsexamen Am bachtsschool te Den Helder. DE COCKSDORP. Nooit Gedacht: „Plicht boven Liefde". We laten hier nog volgen de korte in houd van het tooneelspel „Plicht boven Liefde", hier Zondag door „NoQit Ge dacht" opgevoerd: Het stuk behandelt een smokkelaarsge schiedenis en speelt aan de Neder- landsch-Duitsche grens. Een zekere Raps (M.Bos), een industrieel, houdt zich op met smokkelarij. Persoonlijk doet hij het niet, doch hij heeft er zijn mannetjes voor. Hendriks (L. de Waard), Geertsen (D.Eelman) en Jansen (L. Veen), knap pen vele „zaakjes" voor hem op, die hem geen windeieren leggen. Zijn dochter Fri (Jannie Eelman) waarschuwt haar vader voor dit gevaarlijk en oneerlijk werk en smeekt hem er mee op te houden. Raps wil hier echter niets van weten. Fri heeft in 't geheim omgang met een grenscom- mies Lou Brand (L.Veen). Juist als deze op weg is, om Fri s vader toestemming te vragen tot hun verloving, ziet hij een drietal mannen, beladen met smokkel waar, het huis van Raps binnengaan. Hij vraagt direct Raps te spreken, doch thans met andere bedoelingen; zijn plicht ge biedt hem dit. Van een praatgrage nicht van Fri, Rika (Annie van Hoek), komt hij ook te weten, dat er zich een geheime bergplaats in de woonkamer be vindt. Bij een huiszoeking, die volgde, ontdekt Lou de geheime bergplaats. Met deze ontdekking brengt hij de vader van zijn geliefde voor de rechter en ziet hij zich zijn bruid ontnomen. Raps wordt ver oordeeld tot een boete van f 2000 of ge vangenisstraf. Hij is ten einde raad en zal tenslotte gevangenisstraf kiezen om zich en zijn dochter voor ondergang te behoeden. Ten slotte is het Lou Brand, die uit redding brengt, door de boete te betalen Hij stelt de som aan een vriend van Raps, Kouwenberg (P.v.IJzer), ter hand, met het verzoete, het geld aan Raps te geven. Deze draagt op zijn beurt het geld af aan Rap's zuster, de wed. Schoonho ven (D. de Ridder) om het haar broer ter hand te stellen uit haar naam. Zulks geschiedt. Ten jaar later, na de dood van haar vader, komt Fri als dienstbode in huis bij haar tante, waar ze zoowel door tante als haar nicht als ondergeschikte wordt behandeld en vele vernederingen moet verdragen. Kouwenberg, Fri's vroe gere buurman, hoort hiervan en besluit haar te bevrijden. Hierbij komt de ware toedracht der zaak aan het licht. Fri en Lou vinden elkaar terug; plicht was wel boven liefde gesteld, doch de liefde was niet uitgedoofd en zij verwon. Voor de Borst ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) Kerknieuws. Uit Monnikendam schrijft men omtnent de installatie van pastoor A. Spigtaldaar: Vrijdagmiddag 4 Maart omstreeks 6 uur arriveerde de Pastoor A. Spigt te Monnikendam. Z.E. was van Edam inge haald door het kerkbestuur en het arm bestuur. Het gezelschap arriveerde in twee auto's in ons stadje. Bij de pastorie werd de nieuwe herder verwelkomd door de afgevaardigden van verschillende ka tholieke vereenigingen, o.a. R.K. Kiesver- eenigiing, Genootschap v.d. Stille Om gang en St. Vincentiusvereen. Bij het uit stappen werd hem een ware ovatie ge bracht door de aanwezigen. Z.E. werd ge ïnstalleerd door Deken Hollenberg van Purmerend, die na de plechtigheden de nieuwe pastoor en de aanwezigen toe sprak. Opheffing „Bond van Werkgevers? Naar we vernemen is het bestuur van de Bond van Werkgevers in het Land bouwbedrijf voornemens in de eerstvol gende vergadering voor te stellen tot op heffing van de Bond over te gaan (zie adv.) DEN HOORN. Vijf-en-vijf tig wilde Zwanen. Zaterdagmorgen, zoo komt men ons vertellen, zagen we terwijl we aan het werk waren in het Natte Vlak een kop pel van wel 55 wilde zwanen uit de rich ting van den Hoorn overvliegen. Een pracht gezicht. Inderdaad moet de aanblik van zoo'n koppel geheel witte vogels met zwarte snavels verrassend mooi zijn. De wilde zwaan is een vrij algemeene wintergast vooral in de Zuiderzee. De voorjaarstrek duurt tot in Maart, lezen we in Jan Strij- bos' onvolprezen „Hoe heet die vogel?" De vogel maakt mooie, toeterende gelui den. Red. Pot 90 ct., Tube 50 ct., Zeep 60 ct. OOSTEREND. kerknieuw* Ds. M. Groenenberg alhier, onlangs beroepen in de Ned. Herv. Gemeente te Vlaardingen, ontving deze week nog een beroep naar Zuidwolde (Drente). DE KOOG. Sportnieuws. Men schrijft ons: Maandagavond vergaderde de T.K.B. bij L. den Braven alhier. Elke Texelsche club was door een of twee afgevaardig den vertegenwoordigd. Er was een regle ment opgemaakt, dat op enkele puntjes na, werd goedgekeurd. We hopen, dat alle clubs zich aan dit reglement zullen houden ter bevordering van de Korfbal sport. De heer J. Dros bedankte als bondspetin. Zijn plaats werd ingenomen door de heer W. v. Egmond (de Cocks- dorp). Voorts werden gekozen de hec- ren G. Dros als 2e secr., J. Kiewilet als competitiewedstrijdleider, en P. Boon en J. Beumkes als leden van de kascommis- sie. Tevens werden door elke club twee dames en twee heeren gekozen voor de A. en B. twaalftallen voor de Bond: A. Beumkes, A. Lap; J.Roos, D.Duin- ker. (De Zwaluw). A. Zon, R. Kunst; H. Giese, H. Brug- geman. (H.K.C.) C. Slot, C. Verseput; A. Stolk, Z.Stolk. (S.E.O.L.T.O.) J. Gieles, A. Standaart; Jac. Giieles, P. Gieles. (D.O.H.) N. Borgman, T.Daalder-Bonne; J. Kie- wiet, P. Vermeulen. (U.D.I.) I. Rab, I. Nyisztor; W. Hamers, P. Eelman. (Verdo-Nigro.) J. Hemelrijk, T. Bruin J.Gd.; Jn. Bruin, J. Snieder. (O.K.C.) Morgenmiddag zal de eerste wedstrijd plaats vinden tusschen het A en B team (zie adv.) OUDESCHILD. „De Dageraad" naar Amsterdam. De „Dageraad" is Maandag naar Am sterdam vertrokken om te dokken. Na Paschen komt zij in de dienst en dan gaat de „Marsdiep" naar Amsterdam. Havenwerken. De baggermolen is begonnen om het Noorderhoofd weg te halen. De emmers namen er al een groote hap uit. De palen en het plankier zijn ook bijna weg. De lichtopstand staat er nog en heeft deze laatste dagen een electrische ver lichting. Twee van de drie havenlichten zijn thans electrisch. De invloed van de afsluiting der Zuiderzee op de waterstand te Oudeschild. Naar aanleiding van berichten over hooge en lage waterstanden in de haven alhier schrijft men ons van deskundige zijde het volgende: Na afsluiting der Zuiderzee zal het gemiddelde tijverschil te Oudeschild toe nemen met 28 cM. (H.W. ong. 14 cM. hooger, L.W. ong. 14 cM. lager). Gem. tijverschil bedraagt over 1911 1920 100 cM. Het te verwachten gem. tijverschil na de afsluiting zal dus ong. 128 cM. beloopen. De waterstanden te Oudeschild gedurende 1931 hebben na tuurlijk reeds de invloed ondergaan van de thans, behalve het 2.7 km. lange sluit gat in de Vliieter, voltooide afsluitdijk. Echter zijn de gedurende 1931 waarge nomen hoogere waterstanden in belang rijke mate toe te schrijven aan het feit, dat in 1931 door meteorologische om standigheden in de Noordzee en dus ook in de Waddenzee het water hooger is op gezet dan in de jaren 1929 en 1930. Veevervoer. Gedurende de vorige week zijn van Texel verzonden: 9 schapen, 22 kalveren, 29 varkens, 16 koeien. Vlsscherij. De gelegenheid is de laatste dagen voor de garnalenvisschers niet best. Zij kunnen met Oostelijke winden niet vis- schen, wanneer ze zelf wel zouden wil len. Toch gaat het met de visscherij be hoorlijk goed. De vangsten zijn wel niet biezonder groot, maar de prijzen goed. De kommenvisschers vangen nu ook flink wat haring (een enkele uitgezonderd) en de prijs van de haring is goed. Benieuwd zijn we hoe het hier zal Ioopen met de haringvisscherij als de afsluitdijk dicht is. Dat de haring de Zuiderzee opzoekt, is de vorige week nog weer duidelijk bewezen, daar er toen zooveel haring door het gat is getrokken, dat het bijna droog lag. Het volgend jaar is het daarmee uit. We zijn benieuwd, hoe de haring daarop zal reageeren. TEXELSCHE COURANT Ik heb ondervonden dat het goed is om een of twee maal per week des avonds het gelaat een paar minuten met Purol te masseeren, waar na ik de gewoonte heb de niet in de huid ge drongen Purol met een zacht doekje af te vegen. Deze eenvoudige behandeling geeft op den duur aan de huid een Uizonder zachte en mooie teint Griep Is een ziektetoestand, die door Abdijsiroop op een bijzondere wijze wordt bestreden. Abdijsiroop houdt de ontwikke ling en het verder razen van een griep-aanval tegen, door de taaie slijm - bezwangerd met ziektekiemen - uit te drijven. Abdijsiroop kalmeert het hoesten, verzacht de plekken, die ruw en rauw zijn in Uw keel, en Uw gestel ondervindt den gunstlgen invloed. Onovertroffen bij Hoest - Griep Bronchitis - Asthma. Alom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50, Fl. 2.75. F1.4.50 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 cL). Dan bespoedigt Ge Uw genezing

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 1