JUMBO-KOFFIE Bij Hoofdpijn en bij :!iespijn Gemengd Nieuws Zwartmerk per half pond 30 cent Verdere prijzen 42-40-35 ct. (In het vorige nummer stond 52 inplaats van 42 cent). Om de verbreiding van de narcisvlieg tegen te gaan, zuilen de bollen oin de drie jaar moeten worden opgerooid en ge kookt. Als ieder lid een klein partijtje in zendt, twijfelde het bestuur er niet aan, of de viering van het 25-jarig bestaan zou een waardige zijn. Op de vraag of men vanwege de dure tijd niet zonder keuring zou kunnen, werd geantwoord, dat men via de veiling niet zonder keuring mag verkoopen. Bij de besprekingen van meer huishou delijke aard werd o.m. opgemerkt, dat er meer actie in de leden moest zitten. Een opkomst van plm. 25 van de 164 leden is zeker wel gering. De secr. deed nog mededeeling van de namen van hen, die aan de oprichting hadden meegewerkt. Zeven personen van de eerste 26 leden, waarmede de afd. vóór 25 jaar werd opgericht, waren thans nog lid, n.l. de heeren C. Eelman, O. W. Koorn, Jn. Schagen, K. Uitgeest, Jb. Zui- dewind, K. Kalis en W. F. Schumaker. De leden van het toenmalig bestuur waren de heeren W. F. Schumaker, voorz., O. J. O. D. Dikkers, secr., en D. Verhoeve, penningmeester. Hierna sluiting. L. Advertenties voor ons volgend nr. zouden we gaarne vóór of op Vrijdag morgen reeds in ons bezit hebben. Eenige berichten en te laat ont vangen advertenties moeten blijven liggen. Voor goed vrijgesteld. Voor de dienstplicht, lichting 1933, zijn wegens broederdienst vrijgesteld voor goed): L. Bakker, P.Brouwer, P. P. Geense, N.P.Hin, J.M.Lampers, O. T. Platvoet, J.C.Vinke, J. Zoetelief, W. H. Bakker, J.Bruin, W.Griek, P.Kikkert, H. Maas, D. J. Roeper, J. Vlaming, M. Witte, B.v.d.Berg, L. Burgman, O. van Oroeningen, J.v.d. Kooi, B. Nieboer, Jhr. C. J. Stern en M. Vlaming. RK. Filmcomité. Zondag- en Maandagavond a.s., aan vang 8 u., wordt in 't St.-Janshuis de uit S dln bestaande film „Christus" ver toond en bovendien een wetenschappe lijk filmpje, „Romeinsche Kunst". Entree 35 ct. Zondagmiddag voor de jeugd 10 ct. Taptoe. Onder groote belangstelling en begun stigd door goed Maart-weer hield Texelsch Fanfare Zaterdagavond een taptoe. Eerst werden op de Groeneplaats een paar nummers op uitnemende wijze uitgevoerd. De leiding berustte bij de heer T. C. Lugtenburg. Texelsche kermis 1932. Voor de a.s. kermis kwamen ter gem.- secretarie 47 biljetten in (vorig jaar 44). Texelsche Fokschapen naar Frankrijk. Vandaag worden door de heer H. Keesom 75 fokschapen (74 ooien en een ram) naar Frankrijk getransporteerd! Een vermeldenswaard bericht in dagen van hooge tolmuren en contingenteering. Sportnieuws. Men schrijft ons: Texel Adsp.—Helder Adsp.: 0—6. Zondag speelde Texel Adsp. tegen Hel der Adsp. T. had een drietal invallers noodig, waardoor het elftal er niet ster ker op werd. Het bleek al spoedig dat de jeugdige gasten over een goede spelop vatting beschikten. Ze waren snel en niet zelfzuchtig. Ze wisten danook vrij regel matig en met goede doelpunten de stand tot 06 op te voeren. T.adsp. bleven met uitzondering van een paar spelers onder onze verwachting. Ze waren meestal te langzaam en zonder initiatief. De goede aanvallen werden slecht afgewerkt en enkele prachtkansen bleven onbenut. Arie en W.R. verdienen een pluim. Zij wisten zich tot het spelpeil der tegenstanders op te heffen. We hebben nu gezien hoe het behoort te gaan, jongens. Dus nog maar eens probeeren. Texel 1Helder I: 2—4. Direct komen dan Texel 1 en Helder I aan de beurt. Ook nu, evenals bij de adsp. wedstrijd berust de leiding bij de heer Kelder. Ze is in goede handen. Het is een wedstrijd van zeer goed ge halte met biezonder snel tempo. Het is T. die al spoedig met een paar zeer goede aanvallen de verdediging van H. aan de tand voelt. Het is er een uit het goede hout gesneden, terwijl keeper Kenter in prachtvorin is. Enkele zeer moeilijke scho ten worden op wonderbaarlijke wijze door hem gekeerd, en het is onbegrijpelijk, dat doelpunten daar uitblijven. T. is in het offensief, waardoor de doorbraken. veel gevaarlijker worden, terwijl het zon netje de spelers parten speelt. Als dan een ver weggewerkte bal wordt gemist, loopt de snelle H-voorhoede door en geeft een ver schot, dat door de waarn. keeper Stern, zal worden opgevangen. Dan verandert de bal plotseling van richting en hij verdwijnt in het doel. Dat was voor St. jammer, want hij had al gelegenheid gehad, te toonen, dat er een prima keeper in hem zit. Direct na de aftrap trekt T. weer ten aanval en is het Winter, die vrij spoedig de partijen op gelijke voet brengt. Er zit spanning in en om beurten zien we zeer snelle aanval len. Uit een corner neemt H. de leiding terwijl even later een ver hoog schot doel treft. De tijd verstrijkt al meer en meer en tot de rust komt in deze stand geen verandering. Na de hervatting is het zonnetje schuil gegaan, zoódat H. 'n dankbare medewer ker krijgt. Het is zwoegen, maar het duurt lang eer er meer gedoelpunt wordt. Het spel is aan beide zijden minder dan voor de rust. Het aangeven is niet zuiver ge noeg, terwijl er dikwijls ondoordacht wordt geschoten, de passes naar de vleu gelspelers meestal te hard. Er wordt te weinig sluitend gespeeld, zoodat met hard werken de verdedigingen de baas blijven, terwijl in laatste instantie de keepers voor de rest zorgen. Als André van de zijlijn at tegen de deklat schiet, wordt de springende bal onberispelijk ingezet door W. Nieuw leven komt er in het kamp en het gaat nu geducht spannen, leder leeft mee. Toch speelt H. in deze periode beter voetbal. H. maakt goed gebruik van de vleugels. De tijd verstrijkt meer en meer. In de laatste minuut, moet even worden gestopt, waarna H. uit een vrije schop de voorsprong verhoogt, terwijl juist na het affluiten nogmaals gedoel punt wordt. Dit was echter te laat, zoo dat Helder met 42 de beleer heeft ge wonnen. Texel heeft een goede oefening gehad en zoo spelend kunnen we met een gerust hart de kampioenswedstrijden tegemoet zien. Het elftal zat goed in elkaar. Nog een betere balbehandeling en een tikje snellermaar dat komt in orde. B.K.C. II—Texel II: 2-1. Texel II was op bezoek bij B.K.C. II en heeft onverdiend met 2-1 verloren. De geheele wedstrijd de sterkere, viel in de laatste minuut (iet beslissende doelpunt. Er is goed en prettig gespeeld. Nu nog een beetje geluk en we winnen voortaan. Straks komt B.K.C. II hier op bezoek, zoodat dan revanche genomen kan wor den. Even moet er nog gewezen worden op het optreden van een oud-lid na de wedstrijd. Hij weet zeer goed, dat hij met persoonlijke uitlatingen niets bereikt en bovendien zijn club in moeilijkheden brengt. Daarom mogen we van hem ver wachten-, dat hij zich als een rechtgeaard sportman voortaan zal weten te beheer- schen. Dan alleen is het mogelijk om nog meerdere goede elftallen naar hier te krijgen. Woensdagmiddag kan er pas na half vier geoefend worden. Om half drie speelt school Den Hoorn tegen R. K. school een oefenmatch. Het werk aan de verbreeding van het voetbalterrein is in volle gang. Binnen korte tijd zal dit gereed zijn. Een nieuwe omheining van het speelveld, moet dan nog gemaakt worden, terwijl in de kleed kamers aan een betere waschgelegenbeid wordt gewerkt. Alles bij elkaar genomen een goede verbetering dus. Giften voor het Witte Kruis A. D., te Zuid-Eierland f 1.50. „De eene dienst is de andere waard". Laat ons het „Witte Kruis" verster ken. Stille Omgang Gezelschap „Texel". In de nacht van Zaterdag op Zondag namen 64 personen van Texel deel aan de "Stille Omgang" te Amsterdam. Na een kort Lot in de R.K.Kerk alhier vertrok het gezelschap met autobussen naar de Haven, waar het zich inscheepte op een motorschip van de fa. Merckx. De reis over liet Marsdiep duurde langer dan men verwachtte, zoodat men maar net op tijd aan het station arriveerde, vanwaar een extra trein zou vertrekken. Te halt twee nam de Omgang een aan vang. Het weer was zeer gunstig. E)e Omgang had een zeer ordelijk verloop. Het totaal aantal deelnemers bedroeg 50.000. Na de Omgang verzamelden zich de Texelsche deelnemers met eenige groepen pelgrims van elders in de St. Nicolaas- kerk, waar kapelaan Boelrijk toen een mis gelezen heeft. Vervolgens werd ont beten in hotel-Fleisig (Warmoesstr.) Met de extra-trein van 7.02 werd de terugtocht aanvaard. Omstreeks kwart over negen arriveerde men te den Helder en te half elf was den Burg weer bereikt. Het bestuur maakt er belangstellenden op attent, dat er thans reeds gelegenheid bestaat als lid van het Gezelschap toe te treden. De kosten bedroegen thans f6.- per persoon (boot, trein, ontbijt, etc. in- Mijnhardt's Poeders. Doos 45 ct. Bij uw Drogist'. begrepen). Hoe meer deelnemers, hoe lager dit bedrag. Volgend jaar zal het Gezelschap 10 jaar bestaan. Het eerste jaar namen er drie personen aan de Om gang deel, het 2e jaar zeven, enz. Thans 64, een recordgetal. Verwacht wordt, dat dit het volgend jaar nog grooter zal zijn. Maar dan aanmelden bij: Jac. v. Heer waarden, voorz., of N. Ran, secr. Simultaan-Seance O.K.K. Op uitnoodiging van Damclub O.K.K. alhier, heeft de heer Beets, een uitstekend dammer uit Wormerveer, hier Zaterdag avond in hotel Texel een simultaan-se- ance gegeven, waarbij de gast zich ge plaatst zag tegenover een 22-tal spelers. Alvorens de strijd aan te binden, heette de voorz., de heer J. P. Standaart, in het biezonder de lieer Beets welkom. Hij dankte hem voor de bereidwilligheid, waarmee hij aan de uitnoodiging om naar Texel te komen gevolg gaf. Men had de heer Beets leeren kennen op een feest avond te den Helder ter gelegenheid van het jubileum van de damclub aldaar. Men bewonderde er zijn prestaties, had ple zier in zijn gemoedelijkheid en vond hierin aanleiding hem naar Texel uit te noodigen. En nu was hij hier dan. Met een kort woord beantwoordde de heer Beets de voorz., zeggende, dat hij zou trachten goed partij te geven en de wensch uitsprekende, dat deze avond in prettige herinnering zou voortleven. Hierna werd een aanvang gemaakt met de strijd, welke drie uur duurde. Van de 22 partijen wist hij er 15 te winnen. Tegen de heeren W. Hillenius, C.Roeper en G. Held moest hij het afleggen. Met de heeren J. Schaatsenberg, G. Dros, D. Lap en E.M. Kerkhof bracht hij het tot remise- Merkwaardig is zeker wel, dat tot de verliezers de beste spelers van de club behoorden. Of die ook pech hadden. Het spel had een alleszins prettig verloop. De heer Beets gaf zich veel moeite en onderscheidde zich door groote vaardig heid en vlug overzien. Hij wist menige speler in een hinderlaag te lokken en meestal met succes. Na afloop bracht de voorz. de heer Beets hartelijk dank. Hij riep hem een tot weerziens toe. Volledigheidshalve vermelden we nog, dat fotograat J. Bruijn de spelers op de gevoelige plaat bracht. De volgende dag bood O.K.K. de heer Beets een autotocht over het eiland aan, waarvan dankbaar gebruik werd gemaakt. Benoeming. Onze vroegere plaatsgenoote, inej. M. J. Toolens, als verpleegster verbonden aan het „Kinderhuis-Trein 8.28" te Pet ten, werd met ingang van half April a.s. benoemd aan het Gemeentelijk Zieken huis te Purmerend. Voor de Ziekenauto. Met biezonder genoegen maken we hier hier melding van een gift van f250 ten bate van het Ziekenauto-fonds, ontvangen van T.E.S.O. Een pracht versterking van de kas. Daar mogen we T.E.S.O. dank baar voor zijn. DE WAAL. Een kalf met hondenpooten. Op „Ora et Labora" in Bargen, i>s dezer dagen een kalf geboren, waarvan de voorpooten gelijk zijn aan die van een hond. Het dier is volkomen gezond. OOSTEREND. Kerknieuws. Men schrijft ons uit Amsterdam: In de gemeentevergadering van Maan dagavond heeft de raad der Geref. Kerk in H.V. te Amsterdam-Zuid mededeeling gedaan van zijn voornemen om in de va cature ds. Buskes, van Oosterend, te be roepen. De gemeente, in grooten getale opge komen, heeft met nagenoeg algemeene stemmen haar instemming hiermee be tuigd, waarna ds. Buskes door de Kerke- raad beroepen is. e Ds. M. Groenenberg heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Vlaar- dingen aangenomen en voor dat naar Zuidwolde (Drente) bedankt. DE COCKSDORP. Biljart-sport. Vrijdag a.s. komt prof. Koehof, uit Haarlem, hier in „de Hoop" zijn mees- sterschap demonstreeren op "het groene laken". (Zie adv.) OUDESCHILD. Propagan da-feestavond—NV. Zaterdagavond hield de Ned. Vereen, tot afschaffing van alcoholische dranken een propaganda-feestavond in de „Zeven Provinciën". De opkomst was groot, vooral wat de jeugd betreft. Daar de toe komst aan de jeugd is mogen we dit een verblijdend teeken noemen. De heer Kriek heette namens de N.V. de aanwezigen welkom en zei, dat de N.V. de laatste tijd hoofdzakelijk schriftelijke propaganda had gevoerd. Nu de J.V.O. en de mando lineclub „Kunst na Arbeid" hun mede werking hadden toegezegd, was besloten een propagandavergadering te beleggen. Enkele leden van Wieringen en de spre ker, de heer Aalderink, uit Amsterdam, werden in het biezonder welkom gehee- ten. Hierna werd een aanvang g.emaakt met het zeer uitgebreid programma. Zang en muziek wisselden elkander af en, al ging het eene wat beter dan het andere ieder deed zijn best. Als nieuwigheid kregen we een spreekkoor te hooren. waarvoor bij voorbaat clementie werd ingeroepen, doch voor de eerste maal ging het heusch niet slecht. Een duetje, gezon gen door Jannie Hemelrijken Tetje Bruin Jbd., klonk heel aardig. De mandolinemu- ziek was heel goed. Ook werd een too- neelstukje opgevoerd, getiteld, „Weife lingen", in twee bedrijven. Het heeft be trekking op de geheelonthouding. Hoewel we geen critiek willen uitoefenen, hebben we van verschillende meespelenden wel eens beter spel gezien. Nog werden ver schillende volksdansen uitgevoerd en met een tableau werd het programma beslo ten. Uit het applaus, dat veelvuldig weer klonk, bleek, dat de aanwezigen genoten hadden. Met dank voor de aandacht en een opwekking om toe te treden tot de J.V.O. of N.V. werd de bijeenkomst ge sloten. Over de rede van de heer Aalderink een enkel woord in volgend nummer. 30 35 40 ch Doe wijs met je geld De vorige week zou iemand boodschap pen gaan halen, doch gooide in onbe dachtzaamheid een bankbiljet van f20. weg, in 'de veronderstelling, dat het een waardeloos vodje papier was. Buren en bekenden gingen aan het zoeken, doch het verlorene werd niet gevonden. Des an deren daags pas kwam het papiertje te recht. Op de „Marsdiep". Het binnenkomen in de haven is tegen woordig met de vele bakken en de bag germolen geen makkelijk karwei. Zater dagmorgen stond de roerpen van een modderbak buiten boord, met het gevolg dat deze aan boord van de „Marsdiep" een ruit van de deksalon verbrijzelde. De stukken glas sloegen naar binnen, doch gelukkig waren de passagiers, die voor die ruit gezeten hadden, juist op dek ge gaan. Een stuk van de roerpen lag op het dek van de „Marsdiep". iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii llilllilllllllllllllllü BUITENLAND. ||||||||||||||||||1||||| llllllüllllllülliiüllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllll New-York. Het onderzoek naar de ontvoering van het kind van Lindbergh heeft nog niets opgeleverd. Practisch is men nog weinig verder dan op 1 Maart. Reeds in de le brief, waarin 50.000 dollar losgeld gevraagd werd, stond, dat het kind niet ongedeerd zou blijven, wanneer Lindbergh met „een levende ziel" over de ontvoering zou spreken. Volgens gevonden vingerafdrukken zou het kind door twee mannen ontvoerd zijn. Zullen de dagbladen van vandaag er meer van vertellen Berlijn. Hindenburg kwam 168452 stemmen te kort om Zondag opnieuw ver kozen te zijn. Men acht het vrij zeker, 'dat hij 10 April herbenoemd wordt. De dagbladen van Maandag geven van de strijd om het presidentschap een span nend relaas. New-York. G. Eastman, de uitvin der van de Kodak-fotografietoestellen, heeft een eind aan zijn leven gemaakt. De man was 77 jaar. Op z'n 30ste was hij< al millionnair. Men hield hem voor een der rijkste mannen van de wereld. Te Parijs heeft de luciferskoning Ivar Kreuger door een schot een eind aan zijn leven gemaakt. Hij bezat een fabel achtige rijkdom en groote invloed in de finacieele wereld (zie de dagbladen van Maandag). nnnH

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 2