SI. „TIET Puik beste Citroenboonen 1 acvertentÏIn" Let nu eens op Voor de Paschen Prima zachte gezouten snijboonen Spercieboonen Vanaf 1 APRIL weer 4 portefeuilles vrij. Texel I- Aicmaria Victrix I een bon bijgepakt ter waarde van 1 cent. C. TIMMER Jz. 100 flesschen room a 10 ct. per stuk. JOH. 0. BAKKER E. BOEKEL. Gorgel ook op straat I aeu8« voor 50 bonnen een lekker krenten brood voor 75 bonnen een fijne botercake voor 100 bonnen een heerlijke room- of amandeltaart. Banketbakkerij „De Amandelboom" 'ai/'eenprimtx ges efe/aniere r Quaker bestaal voor 65% uit koolhydraten, die de werkkracht op peil houden. Het bevat verder vetten en mineralen, kortom alles wat In een gezond makend voedsel behoort aanwezig te zijn besluiten van deze avond heel Texel tot voordeel zouden mogen strekken, eindigt spr. zijn inleiding. Na lezing der notulen wordt meege deeld, dat voor hun bestuursfunctie be dankten: C. Eelman Az., Pijpersdijk (we gens gevorderd leeftijd) en de heer J. Mak, de Koog, (zonder opgaaf van reden). JAARVERSLAG. Aan het jaarverslag van de secr., de heer M. Bruijn, ontke nen we het volgende: De pogingen om door middel van een circulaire meer le den en hooger bijdragen te krijgen, had den een bedroevend resultaat. De aanvra gen overtroffen die van vorige jaren verre. Het bezetten der pensions had wel eens vlotter verloop, doch was voor 1931 be vredigend. Gememoreerd worden de le- zing-J. P. Strijbos over Vogeltrek en Trekstations; het strandfeest te de Koog, dat meer bezoekers trok dan ooit. Ook voor de Texelaars blijkt de Koog een ge wild punt, schrijft de secr. Het heeft ook de volle aandacht van het bestuur. In de plaats van J.Daalder Dz., Oosterend, kwam J.Dros, aldaar; in de plaats van C.A.Keijser, de Waal, trad C. Jonker, den Burg. Reclame werd gemaakt in Telegraaf, Handelsblad, N. Rott. Crt., Maasbode, Utr. Dagblad, Prov. Gron. Crt., Leeuwarder Crt. en Haagsche Post Drukkerij Texelsche Courant leverde 3000 van de bekende vraagbaken. Het schijnt, dat deze in een behoefte voorzien, want klachten, op- of aanmerkingen kwamen ons niet ter oore (zoo staat er in het Jaarverslag). Er werden 500 gidsen uitgegeven (opbrengst f 166.60). Er zijn er nog 600 over, zoodat er in 1933 nipuwe moeten komen (niet minder goed, maar veel geringer in prijs) van T.E.S.O. werd f 500 subsidie ontvangen, van de meente f200 en nog f150 voor de cam pagne der Noordzeebadplaatsen. De con tributie beliep f 445.75, Museum-bus f 106.82. Totaal, met ontvangsten van de Strijbos-avond, f 1577.02. Uitgaven: voor bovengemelde campagne f150, salarissen f272.75, museum f206.46, andere reclame f408,62, 2 handwijzers en schilderwerk aan 3 f23,98, strandfeest f 50, extra open stelling telefoon te de Koog f 30, diversen f 103.76. Uitg. totaal f 1365.95. Batig saldo 1931 f211.07.Dat van 1930 was f631.50. Totaal f842.57, waarvan f450 wordt ge reserveerd. In het najaar werd te de Cocksdorp ge tracht een V.V.V. op te richten. Men zag echter in, dat met samenwerking meer te bereiken valt en versterking van ons ledental was er't gevolg van (te de C. van 4 op 24). De vereen, ving 1932 aan met 230 leden. De secr. besluit met een dringend be roep op de leden om meer leden te wer ven. Hij ontvangt de dank des voorzitters, waarna ter controle van de rekening de heenen F.v.Twisk en J.Kikkert worden benoemd. natuurlijk droog met BEGROOTING 1932. Deze ziet er zoo uit. Ontv.: saldo f 11, contrib. f550, gid sen f150, museum f100, subsidiën f 850. Totaal f1661. Uitg.: museum f150, con trib. f115, salarissen f275, handwijzers f40, A.N.V.V. f150, telefoon en strand feest de Koog f80, diversen f70, adver tenties, enz. f650. Totaal f1530. De begrooting wordt goedgekeurd. BESTUUR. Volgens rooster treden af de heeren M.W. de Graaf, W.H.Lap (die zich niet herkiesbaar stelt). Lolkema en A. Daalder. Benoemd worden de heeren M.W. de Graaf, R.J.Daalder, C. Groen hof en R.Kikkert. Tevens zal voorzien worden in de vacatures-C.Eelman en J. Mak. Op voorstel van de heer J. v. 't Noordeinde wordt het bestuur met iemand uit de Cocksdorp uitgebreid in verband met de toename van het aantal leden al daar. Verkozen worden de heeren Zaal en Lolkema (de Koog) en Alderlieste (de C.), voorgedragen door resp. de hee ren R.J.Daalder, P.Daalder en M. W. de Graaf. MUSEUM. De heer H. J. Kraai brengt verslag uit. Het Museum gaat flink voor uit mede dank zij de betere lokaliteit, welke over 1—2 jaar echter weer te klein zal blijken. Er moet noodig een 3e vogel vitrine bij. Het aantal bezoekers bedroeg plm. 1800 (1400 handteekeningen), waar onder bekende Nederl. ornithologen, bui tenlanders, schoolklassen, enz. Dank zij de trouwe medewerking van velen ook van visschers breiden de collecties zich al meer uit. Van Jan. P. Strijbos werd een mooie eiercollectie ontvangen. De voorz. geeft over dit gunstig resul taat zijn genoegen te kennen en dankt de heer Kraai voor zijn ijver en toewijding. JEUGDHERBERG. De heer Jouwers ma, secr. van de Jeugdherberg, heeft 'n gemakkelijke taak. Het jaarverslag werd na sluiting der Jeugdherberg in ons blad gepubliceerd. Spreker merkt terecht op, dat alle Texelaars het dus hebben kunnen lezen en acht voorlezing thans overbodig De vergadering gaat hiermee accoond. Op een vraag, welke leeftijdsgrens ge steld is, deelt de heer Jouwersma mee, dat „losse trekkers" zonder geleide 15 21 jaar moeten zijn. Tegen betaling van fl.— per jaar ontvangen zij een kaart als individueel trekker. Voor hen (haar), die ouder dan 21 jaar zijn, kost zoo'n kaart f 3.Mits onder geleide kan toe gang worden verleend aan 10—lS-jarigen. De school eventueel, die van de J.H. ge bruik maakt, moet lid zijn. De leider moet in het bezit zijn van een kaart van f 1. Ingeval van plaatsgebrek gaat de jeugd voor. Voorz. brengt de heer Jouwersma dank voor de zorg, waarmee hij de J.H.-zaken behandelt en behartigt. CONTRIBUTIE. Van de Vraagbaak voor Vreemdelingen, waarin opgenomen de pensionlijst, verschenen de laatste ja ren vele duizenden exemplaren, die doel matig verspreid zijn en zeker aan hun doel hebben beantwoord. Het bestuur stelt nu voor, de contributie van hen, wier namen in de pensionlijst worden opgeno men, op minstens f3.— te brengen. Het voorstel valt in goede aarde en wordt aan genomen. Voorz. deelt nog mee, dat er onlangs met hoteliers en pensionhouders vergaderd is. Besloten is te trachten, door wat extra reclame te malcen de cri sis-druk zooveel mogelijk te verlichten. Een geldinzameling, "voor dit doel aan de Koog gehouden, bracht f60 op. De heeren Jellema en Epe dringen er bij de groote hotels en pensions op aan toch vooral flink bij te dragen. Zij toch hebben van de reclame het meeste profijt. De heer Epe zou het bedrag van f3 op f10 willen brengen. De heer M.W. de Graaf zou het bedrag ieder jaar opnieuw willen vaststellen in overeenkomst met de uit komsten van het voorgaand seizoen. De heer Jellema zou een propaganda-comm. wenschen, om tot meer leden en hooger bijdragen te komen, voor welk idee de voorz. veel gevoelt, maar f3 minimum (voor wie op de pensionlijst komen), acht hij al een mooie vooruitgang. Te Zand- voort, aldus spr., is in 1931 f17000 voor reclame uitgegeven. De winkeliers zijn ingedee'd in vijf klassen en betalen f2.50 f 20. Hotels 2 pet. van de huurwaarde, pensions f 0.50—f 1.50 per kamer. Café's zijn ook aan een tarief onderworpen. De heer L. den Braven vraagt toestemming zomers een paar maal vergunning voor een dansavond te mogen ontvangen. Tot nu toe werden hem die geweigerd, tot schade van zijn zaak, terwijl er toch wel animo voor dansen bestaat. Voorz. ant woordt, dat niet geschiedt, wat één per soon wil, maar wat MEN verlangt. De badplaats wenscht geen dansavond. De heer Den Braven denkt hier anders over en meent recht te hebben op een dans- vergunning nu en dan. Ook merkt hij aan, dat zijn naam niet voorkomt in de Hotel-Gids. Voorz. deelt echter mee, dat hiervoor het bestuur niet aansprakelijk kan worden gesteld. De drukker (buiten Texel) heeft de lijst opgenomen. Wie in de Vraagbaak Mooi Texel wil worden opgenomen, schrijve aan secr. M. Bruijn. De voorz. legt er de nadruk op, dat niet voor den Burg of de Koog, maar voor -heel Texel reclame wordt gemaakt. We moeten ons allen Texelaars gevoelen en niet Koogenaars, Burgers, enz. (luid applaus.) AANVRAGEN: Publicatie van de inge komen aanvragen in de Tex. Crt. schijnt niet allen te bevredigen. Leden te de Koog stellen voor de ingekomen brieven door te zenden naar de Koog en daar op nader te bepalen plaats en datum ter inzage te deponeeren. Daarna zouden ze aan an dere dorpen en verspreid wonende pen- BOEKHANDEL PARKSTRAAT. sionhouders moeten worden toegezonden Aan 't bestuur wordt opgedragen hiervoor de juiste weg aan te wijzen. (Om geen be voorrechting te krijgen, zal vrijwel gelijk tijdige openbaarmaking aan de belangheb benden gewenscht zijn; met doorzending van dorp tot -dorp zouden dagen gemoeid zijn. Het bestuur zal met de belangen van pension- -en hotelhouders over heel Texel rekening houden en dienovereenkomstig zijn plan opmaken). GEEN SCHEURING: Voorz. hoorde van plannen tot stichting van een eigen V.V.V. te de Koog. De bedoeling ontgaat me, aldus spr. Ik zie daarin een poging om tot scheuring te komen, alhoewel hier van uit de stemming deze avond niets blijkt. De heer M. W. -de Graaf merkt op, dat Mooi Texel verdwijnt, wanneer de Cocks dorp en de Koog met een afzonderlijke V.V.V. beginnen Ik verbaas mij thans over de eensgezindheid in deze vergade ring. Allen in „Mooi Texel". Dit is ook de w-eg. In de Cocksdorp heeft men afge zien van -de stichting van een eigen V.V. V. Beter toch is het in „M.T." steun te zoeken en samen t-e werken tot het groote -doel: bevordering van -de welvaart van heel Texel, zond-er achterstelling van vv-elk dorp ook. De heer R.J.Daalder merkt op, dat de actie te -de Koog zijn aanleiding vond in -de door -d-e Cocksdorp in de Tex. Crt. geplaatste annonce. Hierin wer-d een ver gadering aangekondigd door „V. V. V. Texel". Bevreesd, -dat bij stichting van zoo'n V.V.V. te de Cocksdorp alle cor- resp. voor „V.V.V. Texel" daarheen zou gaan, heeft de Koog een vergadering be legd, met het doel -d-e naam V. V. V. „Texel", welke daar reeds lang bespro ken was, vast te leggen. Dit is nu ge schied. Het is niet onze bedoeling, zegt dhr. Daalder „M.T." afbreuk te doen, want we zullen alle correspondentie, ge adresseerd aan „V.V.V. Texel", welke -door ons wor-dt ontvangen, aan de secr. van „M.T." afstaan. Wij meenen door deze maatregel -erger (d.w.z. een scheu ring door anderen, misschien wat h-eet- -hoofdig-er -dan wijte hebben voorkomen. Voorz. geeft over -deze gang van za ken nochtans zijn spijt te kennen: De zaak spitst zich nu tusschen de Koog en de Cocksdorp, zooals vroeger tusschen de Koog -en -den Burg. Ik zou het beter hebben geoordeeld, als men direct over leg met ons had gepleegd. Op-de duur haal je er nu de splijtzwam in. De heer M. W. de Graaf brengt ver slag uit van -d-e vergadering op 15 dezer t-e de Cocksdorp gehouden. Gebleken is, dat door een misverstand aan de Tex. Courant verzocht is boven de advertentie V.V.V. „Texel" te plaatsen. De bijeen komst had alleen ten doel een voorver gadering te houden met leden van Mooi Texel aldaar. Spr. zelf heeft daarin van a-dvies gediend. De vergadering besloot voor te stellen a. een gelegenheid voor kampeeren te scheppen nabij -het Trek- station; b. -een wegwijzer te plaatsen naar het pad door de duinen; c. het bekomen van kampeervergunningen te vergemakke lijken. De heer R.J.Daalder deelt mee, dat de Koog geen stappen gedaan had, wanneer die annonce niet van V.V.V. T-exel ge sproken ,ha-d, hetgeen de heer J.v. 't Noordeinde, de Cocksdorp, do-et opmer ken, -dat, nu -er opheldering is gegeven, -de Koog zich royaal moest terugtrekken. Volgens de heer R.J.Daalder zou het wel -de bedoeling van de Cocksdorp zijn ge weest een -eigen V.V.V. t-e stichten, ^wan neer het hun niet naar -den vleez-e gaat". De heer M.W. d-e Graaf licht -nader toe. Van -een eigen V.V.V. is geen sprake. Op de vraag van de voorz., of d-e Koog de schijn van t-e willen afscheiden niet wil vermij-den, door geen stappen in ver band met de naam V.V.V. Texel te -doen, antwoordt de heer Daalder, dat hij dit punt te -de Koog wil bespreken. RIJWIELPADEN. De Cocksdorp drong op rijwielpaden aan. De heer Schaatsen- berg, de Koog, zou een pa-d wenschen van Mienterglop onder -d-e duinen langs -naar de vuurtoren. De vergadering blijkt voor rijwielpaden te gevoelen. EEN KLACHT. De heer C.Kooiman, -de Koog, deelt mee, -dat de meeste pension houders te -de Koog van meening zijn, dat -er te -den Burg brieven worden ach tergehouden. Hij meent -dit met brieven -en -een Vraagbaak, na correspondentie met eenige he-eren te Amsterdam, te kunnen aantoonen. (De stukken worden ten on derzoek het bestuur ter han-d gesteld). STRAND. De heer R.J.Daalder vraagt een wijzer met het opschrift "Strand" bij -de ingang oprit naar het badhotel te plaatsen. AUTO'S. De heer Schaats-enberg ten slotte zou het parkeeren voor auto's tus schen -de kerk en het café Den Braven Zondags willen verbieden. Hierna sluiting. HELPT BIJTIJDS. 175 Wacht niet, tot hij te bed moet blijven door scherpe of voortdurende pijnen in den rug, waterzuchtige zwellingen der ledematen of on der de oogen, rheumatische pijnen, onnatuurlijk uitzicht der urine, pijnlijke loozing of voort durende aandrang tot loozing. Begin onmiddellijk bij de eerste kenteekenen met het gebruik van Poster's Rugpijn Pillen. Want zoolang de in de lendenen gelegen organen door verzwakking niet de vergiftige onzuiver heden uit het bloed filtreeren en verder uit het lichaam verwijderen kunt gij niet gezond worden Foster's Rugpijn Pillen werken rechtstreeks op deze verzwakte organen, heelen en versterken deze, en verschaffen zoodoende behoorlijk ge zuiverd, rijk en gezond bloed aan alle deelen van het lichaam. En dan bestaat geen verder gevaar voor rheumatiek, waterzucht, ischias, rugpijn, spit en gruis. Bij alle drogisten enz. h f 1,75 per flacon. ONDERTROUWD: JACOB v. LEEUWEN en NEELTJE HOGERHEIJDE Amsterdam, Sleutelbloemstr. 73. Oudeschild, Dorpsstraat 238. Huwelijksvoltrekking 9 April a.s. Maandag 2e Paaschdag opening van het verbreede voetbalterrein (Reserve 2e ki. K.N.V.B.) Aanvang: nam. 2,30 uur. Entree 25 en 10 ct. Reeds lang vindt u in onze verpakte artikelen Joaekoeken, Cakes, beschuit en gevulde koekjes Vanaf heden kunt u. daarvoor bekomen behalve de gewone artikelen Nu dus aan het sparen Beleefd aanbevelend. Aanbevelend, Melkhandel Warmoesstraat. a 15 cent p pond. H. MAAS, den Burg. Aanbevelend, Per pond 18 cent. Per pond 12 cent. Aanbevelend. H. MAAS, den Burg.

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 2