DIENSTREGELING. T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 6.— 8.-; 11.20; 2.40; 5.35. Van den Helder: 7.-; 10.-; 12.20; 4.15; 6.55 Op Zon- en feestdagen: Van Texel: 6.-; 8.-; 11.15; 5.20. Van den Helder: 7.-; 9.-; 12.20; 6.30. Sportnieuws. Texel I—Alcmaria Victrix: 5-0. Men sdhrijft ons: Trots de hardnekkige wind, die schuin over het speelveld stond, hebben de tal rijk opgekomen toeschouwers een wed strijd van goed gehalte te zien gekregen. Het plm. 8 M.. verbreede terrein gaf gelegenheid tot open spel, waarvan ruim gebruik werd gemaakt. Tegen dat om half drie wordt getost, verzoekt de sym pathieke Alcm. aanv., Theo Bos, de spe lers van T. bij elkaar te komen, waarna hij namens Alcmaria en in het biezonder Alcm. II, een bloemenhulde brengt ter eere van het kampioenschap. Hij merkt o.a. op, dat Alcm. altijd met plezier naar Texel trekt, omdat ze er steeds op pret tige tegenstanders kan rekenen. Hij wenscht T. in de K.N.V.B. veel succes en ihoopt T. in de coinp. nog eens te ont moeten. Door drie hoera's wordt deze speech besloten. Het begin is snel. T. speelt tegen wind en gaat ten aanval. Vrij spoedig beleeft het Adoel eenige gevaarlijke momenten. De bal is uiterst moeilijk onder controle te krijgen, zoodat er voorloopig geen ernstige dingen gebeuren. Ook A. gaat dikwijls snel op T. af, maar ze maken |de fout, te veel op linies te spelen. De halfs zijn uitstekend op dreef en vooral het kopwerk is goed. Al spoedig blijkt, dat Jo en André een sterk backstel vor men. Ook Jaap is biezonder op dreef. Als om beurten de doelen in gevaar ge weest zijn en ieder blijk heeft gegeven van er te kunnen zijn, is het T., die er van door gaat. Een rechtdoor gespeelde bal wordt door Elten achterwaarts in eigen doel geschoten. De keeper laat de bal slippen en Jn. Gieles is er als de kippen bij, om met de borst de bal in het doel te loopen: 10. Nog enkele malen wordt stevige druk op het Adoel uitgeoefend, knappe voorzetten worden overgeschoten, terwijl menig corner wordt afgeslagen. A kan het net niet vinden. Zijn schieten konden wel beter, terwijl Jaap alle kans te niet deed. Na de rust heeft T. voordeel van de wind ien is er nauwelijks een minuut ge speeld, of een kanjer vliegt juist over de lat. Dan volgt aanval op aanval, een hard schot tegen de bovenlat springt terug in het veld en de toeloopende St. zorgt voor de rest: 2—0. Nu pakt Alcm. flink aan en weet telkens het spel te verplaatsen. Eens werd Jaap in het nauw gedreven en redde (net als van Male in Antwerpen) ten koste van een corner. Die leverde ook al niets op en telkens komen ze weer terug maai- ze krijgen geen kans. Dan is het T. weer, die het meest aan het woord is en al spoedig ligt no. 3 tusschen de touwen. Alcm. blijft volhouden, verde digt zich tot het uiterste. Tweemaal moet de Akeeper nog visschen. Een hard schot van Henk tegen de lat springt terug in 't veld en wordt meteen weer ingezet, waar na Jn. Kiljan een formidabel schot inzendt dat van de keeper terugspringt eveneens wordt ingezet. Texel speelde een goede wedstrijd, maar om het tempo tot het einde vol te houden, moet getraind worden. T. kwam uit met invallers voor Winter en Pijpers. Alcm. was 'n prettige tegenstander. Jam mer dat Alcmaria II door eenige inval lers verzwakt was. We hopen een vol gende keer een sterke ploeg tegen ons te zien. (Scheidsrechter Dapper leidde zeer goed. Red.) De Texel-Juniores wonnen Maandag met 51 van de Ulo. Nederlaagwedstrijden tegen „Helder". Voor de Nederlaag wedstrijden, uitge schreven door Helder III en IV, waarin uitkomen Texel I tegen Helder III en Texel II tegen Helder IV, is de lotijng als volgt uitgevallen. Helder III speelt 3 April tegen Succes I; 10 April tegen M.L.D. I; 17 April tegen Texel; 24 April tegen W.Waard I en 1 Mei tegen H.R. C. III. Helder IV speelt 3 April tegen Texel II; 10 April tegen H.R.C. IV; 17 April tegen Schagen II; 24 April tegen Succes II; 1 Mei tegen Pettien I ejn 8 Mei tegen J.V. C. I. NU IS HET HOOO TIJD. De secr. van de Tex. Fok- en Controle- Vereen. brengt in herinnering, dat twee koeien elk 149 Kg. botervet gaven. Van de een moest echter 1000 L. meer melk ver werkt worden, hetgeen f 16.extra ver werkingskosten vroeg. Veehouders! Doet UW voordeel én werkt in het algemeen 'belang. Sluit u aan. Adres: M. Zuidewind, de Kamp, en bij de monsternemers. De Jeugddiensten. Ds. F. Visser deelt het volgende mee: Zooals men onder de „Predikbeurten" vermeld zal zien staan, Zal in de Herv. kerk Zondagavond de le Jeugddienst ge houden worden. Deze jeugddienst, die op het vasteland reeds een vrij algemeen voorkomend verschijnsel is, zal slechts in enkele bijkomstigheden verschillen van de diensten, zooals die gewoonlijk inge richt zijn. Ieder is er welkom, ook kin deren, ook ouderen, maar de spreker zal, bij wat hij zegt, rekenen met een gehoor van jonge menschen tusschen 15 en 25 jaar. Om 7 uur precies beginnend, zal de samenkomst, opgeluisterd door viool spel, voor 8 uur afgeloopen zijn. Alle catechisanten worden verwacht. Brand in de Duinen. Zondagmiddag omstreeks 1 uur is vermoedelijk door het achteloos wegwer pen van 'n brandende cigaret of lucifer op enkele tientallen M. van het dennen bosch, brand ontstaan, tengevolge waar van in zeer korte tijd door de vrij krachtige wind en als gevolg van de lang durige droogte de Bleekersvallei ge heel afbrandde en er thans troosteloos; zwart en doodsch uitziet. Had boschwach ter Epe met ioen groot aantal toegescho ten personen (arbeiders van Staatsbosch- beheer en anderen) niet flink de handen uit de mouwen gestoken, de brand zou veel grooter omvang hebben aangenomen en de dennen niet gespaard hebben. Ge lukkig, 'dat de wind iniet in de richting van de dennen stond. Hoe gevaarlijk nochtans de brand zich liet aanzien, blijkt wel hieruit, dat zelfs tegen de wind in het vuur het dennenbosch naderde. Door het te overdekken met zand en uit te slaan met dennentakken heeft men de voort gang kunnen stuiten. In de richting van de wind joegen de vlammen echter met groote vaart de duinen in, waar ze in het droge plantenkleed gretig voedsel vonden en zelfs tot aan de top der dui nen klommen. Tot ver in de omtrek wa ren de rook en de vlammen zichtbaar. Van heinde en ver kwamen kijkers opda gen. Door hard werken bleet de brand welke aan weerskanten van liet z. g. „Alesia"-pad tot, volgens de bosch wachter, tien H.A. duingrond beperkt. De lieer Epe gaf zijn groote tevredenheid te kennen over de vlugge en afdoende hulp, door zoo velen bij het blusschings- werk verleend. Laat in het bovenstaan de deze les liggen: „Weest uiterst voor zichtig in dagen van droogte met vuur in duinen en dennen." Demonstratie electr. wasdhmachine R.A.P Op Vrijdag a.s. geeft, behoudens goed keuring door B. en W., de N. Venn. Li, - Parg, Heerengracht, Amsterdam, een in teressante demonstratie met de door haar geimporteerde electr. waschmachine, wel ke (merk „R.A.P.") alom zooveel opgang maakt. Geen wonder ook: de machine im mers wascht niet alleen, maar verwarmt tevens het water electrisch, wringt elec- trisch en droogt electrisch. Een electrisch wonder derhalve. Naar de chef ons meedeelde is de machine door 'haar lage prijs onder ieders bereik. Bij de huidige tarieven van de T.E.M. neemt ze niet meer dan 65 ct. stroom per waschdag. De demonstraties hebben plaats op de Groeneplaats van 11—1 en van 3—5 uur. Bij ongunstig weer in een der hotels. Voor de aanvang der demonstratie kan tot een beperkte hoeveelheid waschgoed ter behandeling worden aangeboden. Verdere inlichtingen worden ter de monstratie gaarne verstrekt. De verkoop geschiedt uitsluitend via de plaatselijke handel. Kinder-Zanguitvoering. Eind April heeft onder leiding van de heer Jan Visser en mej. Joh. Grisnigt wederom een kinder-zanguitvoering plaats in het gebouw „Eben Haëzer" alhier. Dat wordt weer gezellig. Allerlei. De Vereen. „Mooi Texel" plaatste haar eerste annonces in de groote bladen. We lezen daarin: „Eerste klas hotels en pen sions met verlaagde tarieven voor het a.s. seizoen". „Als het getij verloopt.... moeten ook hier de bakens verzet worden. Eindelijk regen. Eerst tusschen le en 2e Paascbdag. En ook gisteravond weer. De barre wind nemen we op de koop toe. HET NOORDEN. Een vreemd geval. Bij de heer S. Wuis, in het Noorden, werd een merkwaardig lam geboren. Van de pooten was er een naar binnen ge groeid. OUDESCHILD. Kievitseieren. Door de handelaar J. Mets alhier zijn Maandag twee kievitseieren opgekocht, welke te den Hoorn waren gevonden. (Dit zijn bepaald heusch de „eerste" op Texel Red. Zie de voorpag. eens. In Friesland werd Vrijdag reeds in de Noordermeer bij Staveren een kievitsei gevonden. BINNENLAND. Te Zwammerdam werden door een auto van twee huizen de voorgevels ge deeltelijk vernield. De chauffeur bleek in slaap gevallen. Te Sebaldeburen werd Zaterdag de wed. A. van Harrnde Vries 100 jaar. Haar gezondheid is nog uitstekend. De Wieringermeerpolder heeft zijn eigen krant reeds. De uitgever, de heer C. J. Bosker, te Wieringen heeft de eerste uitgave van een courant in de Wieringer meerpolder onder de naain „Wieringer- meerbode", laten verschijnen (tweemaal per week). Te Winkel waren de echtelieden P. Pluister. 70 jaar getrouwd. Beide oudjes zijn gezond. De man is 92, de vrouw 91 jaar. Te Arum werden het dochtertje en het zoontje van de familie Lukkes des nachts door een rat bloedend aan het oor verwond. Vader maakte het dier onscha delijk. 't Is wèl veranderd hier op aard', Nu de sweepstake-loten lokken: Sedert eeuwen trok het paard, thans wordt het paard getrokken. Voorne-Putten. Het comité voor de de drinkwatervoorziening ontving van Ged. Staten bericht, dat de provincie be reid is behalve de kosten van grondboring ook nog een deel der overige kosten van voorbereiding te betalen. Bij Ravenstein zijn vier gave urnen opgegraven, welke afkomstig zouden zijn uit het tijdperk tusschen 200 j. vóór Chr. len 100 j. na Chrr. Hengelo (Geld.) Joh. Jolink heeft aan een fokvereeniging te Rijsbergen (N. Br.) een eenjarige M. K. IJ.-stier ver kocht voor f725. Te Eelde (Drente) werden Paasch- maandag voor het eerst sedert jaren weer Paaschvuren ontstoken op acht plaatsen. Te Brielle zal voor wijlen Joh. Been, in leven gemeente-archivaris en schrijver van vele jongensboeken, een standbeeld worden opgericht. Den Bosch. Een slager uit Esschen (België), die hoogst roekeloos te Breda met een auto reed, waardoor C.H.Brans, aldaar, werd aangereden en gedood, is veroordeeld tot twee maanden en betaling van twaalfhonderd gulden „smartegeld". aan de weduwe. Utrecht. De Spoorwegen hadden met Paschen meer 'drukte verwacht. De extra- treinen waren meerendeels matig bezet. Verleden jaar was Paschen beter. Amsterdam. Het Se intern, ornitho- Iogencongres het 7e werd te Amster dam gehouden zal in 1934 in Engeland plaats vinden en wel vermoedelijk in Ox ford. Nederland wordt vertegenwoordigd door dr. G. J. van Oordt. Tilburg's raad heeft vliegende win kels verboden. Waar in deze tijd zooveel zaken vallen, is het ook maar beter, dat men het vliegen verbiedt. Te Lonneker is liet tehuis voor de rijpende jeugd officieel gesloten. Voor 'de grijpende jeugd blijven de tuchtscho len echter geopend. Te Leiden brak bij een conservenfa,- briek een staking uit. Wellicht vonden de arbeiders de bedrijfspoliitiek te con servatief. Illlllllllllllllllllllll BUITENLAND. ||||!l!lll!ll!||||fi|||| De berichten, dat Japan uit de Vol kenbond wil treden, nemen vaste vorm aan. (zie vandaag de dagbladen. Berlijn. Hitler verklaarde op een bijeenkomst, van Nazi's, dat zijn bestuur minder op knevelarij zal lijken dan dat van Hindenburg. Na een aandachtige be studeering van beider gelaat zijn wij ge neigd Hitier gelijk te geven. (Hitier heeft geen knevel.) Japan en China gaan naar 't schijnt nu werkelijk oorlog sluiten. Volgens Oos- tersche opvatting had de vrede al lang genoeg gewoed. Sydney, Bij de eerste tocht over de nieuwe havenbrug vielen vele personen in zwijm. (Er trokken in een uur tijds 300.000 personen over). Wij kennen meer menschen, voor wie het een heele toer is over de brug te komen. Te Chatham woont een man, die al 77 jaar pensioen trekt van de Britsche marine. Volgens zijn zeggen kent hij slechts welvaart sinds hij met-vaart. Berlijn. De bokser Schmeling denkt er over rust te nemen in een badplaats. Wat zou hij denken van Knocke? Nice. Een ingezetene beweert een vliegtuig te hebben uitgevonden, dat kan vallen, zonder dat de inzittenden ernstig letsel oploopen. Hij liet zich vallen van 'n steile rotswand van 200 M. hoogte nabij Grasse en kwam er ongedeerd uit te voor schijn. De cabine rustte op krachtige veeren in een omhulsel. „Tel". Londen. De heer en mevrouw Witt hebben aan de Gourtald Institute voor de beeldende kunst hun verzameling van 400.000 fotografieën aangeboden, betrek king hebbende op in Europa aanwezige schilderijen en teekeningen. Te Taunton (Engeland) stierf een Franciscaansche non in het klooster. De vrouw was 99 jaar; op haar zestiende jaar was zij in het klooster gekomen. Sinds was zij geen enkele maal buiten zijn muren geweest. Te Goslar vond men een 27-jarige machinist in verkoolde toestand; hij moet door electrische stroom getroffen en ver brand zijn. Van zijn kleeren waren alleen de schoenen over. Gorlitz. De 19-jarige zoon van een molenaar is tot 15 jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Hij had zijn moeder, broer en zuster gedood. Tokio. De keizer heeft zijn goed keuring gehecht aan het terugtrekken van afdeelingen Japansche troepen uit Sjang hai. Parijs heeft om haar kunstenaars te steunen veertig miljoen francs beschik baar gesteld. Hamburg. Een walvisch, in de Elbe op het droge geraakt, is naar Hamburg burg gesleept. Londen De thee-koning sir Thomas Lipton heeft vijf miljoen gulden nage laten. Hiervan heeft hij f900.000 gelega teerd ten behoeve van „moeders uit de arme arbeiderskringen en haar kinderen" te Glasgow. Hij schonk hiervoor reeds f 250.000. Lipton was van doodarme af komst. Nimmer, ondanks zijn enorm suc ces in het leven schaamde hij zich daar voor. Voor zijn moeder, die met de ver koop van broodjes en worstjes aan de ingangspoort van de fabriek, mede een karig stuk brood hielp verdienen, behield hij steeds een oneindige liefde. De Brit sche schatkist ontving aan successierech ten f2.025.000. Kopenhagen. Bij oefeningen ont plofte een granaat, waardoor het sluitstuk werd vernield. Twee artilleristen wérden gedood. Te Napels moest het tramverkeer 'n kwartier stilstaan door een rat die kort sluiting veroorzaakte. Te New-York beleende een behoef tig ingezetene zijn kunstbeen in een pand huis. Hij kreeg er f40 op en keerde op krukken naar huis. Een beter gesitueerde bezorgde hem zijn been terug en tevens een baantje. („Tel.") LANDBOUW EN VEETEELT, lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllillllllllllll Uit de Zuivelindustrie. We lezen in het verslag van de Brab. Coop. Zuivelexportvereen.: „Ómdat Nederland boter moet expor teeren en er in het buitenland geen be hoorlijke prijzen te maken zijn, gaat de export-boter loodzwaar drukken op de binnenlandsche markt. Pogingen worden in het werk gesteld om tenminste in eigen land nog een behoorlijke prijs te kunnen handhaven, welke pogingen vermoedelijk wel zullen mislukken door de hopelooze verdeeldheid bij de producenten in zake de boterafzet. De prijsdalingen zijn nog niet catastro faal; het ergste zijn de buitengewoon slechte vooruitzichten". ZOO SPRAK.... DR. PHILIPS (in een intervieuw, dat hij tijdens een bezoek aan Tsjecüo Slo wakije aan de „Prager Presse" toestond). Mijn persoonlijke meening is, dat het diepste punt der crisis thans is over wonnen en binnenkort een belangrijke verbetering in de toestand merkbaar zal worden. VOOR DE VROUW. Wie zich voor twee kwartalen abonneert ontvangt een half pond D. Egberts-thee, verpakt in imitatiezilveren doos, voor niets. Schrijf vandaag nog een briefkaartje. Patronen kunt ge bestellen in Boekhandel Parkstraat. De nieuwste modebladen zijn altijd^voor- handen in Boekhandel Parkstraat. 4

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 2