Tandheelkundige Inrichting Belangrijke Prijsverlaging WEE ÓÓkvait de goedkope soorten mi m C. ACKEMA. ACCOUNTANTSBUREAU C. VAN WSENENJr. i Dagelijksche vrachtautodienst naar A'dam Tweemaaldaagsche naar Alkmaar Ondernemers: Gebr. van Koningsbruggen Spreekuur Woeasdags mm 10 4 uur. Adres MD KSIZERSTftAAT 24, Beu Helder. Fondsledeu BELASTINGZAKEN. FEUILLETON Vg8ERV>/ WW Dinsdags marktdienst naar Purmerend Vertrek vm. 4 uur van den Helder; van Purmerend 12 uur. Veerhuis Nirop. Verhuizingen en autotransporten door geheel Nederland met ge sloten Autotapisère, onder garantie Luxe Autobussen te huur voor gezelschapsreizen Loodsgracht 22, Tel. 56, Den Helder. BLOEMENDAAL. Tel. 22153, 22474 Inrichten en controleeren van administraties, uitbrengen van rapporten, opmaken van Balansen en omzetten van zaken in Naam). Venn. Plaatselijk adresHotel „DE LINDEBOOM", Den Burg. VERKOCHT. 5 Hij ging achterover liggen op liet zand en staarde naar de sterrenhemel. Tok. Het was de tandenstoker. Hij had een handvol zand genomen en liet de korreltjes langzaam weer op het strand terug vloeien. Weken lang heb ik in een hel ge leefd, ging hij voort. En ik geloof, dat dit al meer is, dan een normaal mensch kan verdragen. Ik was aan het einde van mijn krachten to,en ik op het idee kwam aan boord te sluipen van die boot en mij ver borgen te houden, tot wij in volle zee zouden zijn. Maar ik kreeg geen kans. Ik geloof, dat die stuurman handiger is dan ik dacht. Nadat ik vier uur in het ruim had gezeten liet hij mij er weer uithalen, alsof hij al die tijd al geweten had dat ik daar zat. Hij smeet me zonder meer over boord. Maar ik gat het nog niet op. Er komen hier niet veel booten en ik zou wel eens willen weten, of u begrijpt, wat het zeg gen wil, als ik u vertel, dat ik bang begon te worden voor mezelf als ik nog langer zou moeten blijven. Vanavond -heb ik het voor de tweede keer geprobeerd. Een in lander zou er voor zorgen, dat er een touw aan de voorplecht hing, en dat touw hing er ook. Maar aan het eind van het touw stond weer die vervloekte stuurman. Hij sloeg me met 'n stuk touw in het gelaat. Maar wat er verder gebeurd is, zult u zelf wel gezien hebben. Ik meen, dat u gezegd heeft dat er nog altijd een kans voor me bestaat om met 'die boot mee te gaan. Dat het heelemaal zou afhangen van mijn ge schiedenis. Ik hoop, dat ik in staat ge weest ben mijn overtocht te verdienen. De lange man kwam naast de jongeman in het zand zitten en staarde eenige tijd voor zich uit. Ik ben heel tevreden, zei hij einde lijk. Gekleed als een heer, met geld in je zak, zou men je nooit in verband brengen met die geschiedenis in Honolulu. Boven dien is jouw aandeel in dat zaakje niet zoo groot, dat men je over de heele we reld gesignaleerd heeft. Je wordt niet door de politie gezocht. bent niet voortvluchtig. Ja, ik mag gerust zeggen, dat ik heel erg tevreden ben. De jongeman geeuwde en stond op. Zullen we dan maar gaan? We mochten die boot eens missen. Dat hangt heelemaal van jezelf af. Je begrijpt wel, dat ik geen philosoof ben. Ik ben van plan je een positie aan te bieden Afternoon-Tea 38 ct. Goud 35 Zilver32 Rood30 Blauw 28 Groen 25 Paars22 Grijs20 Geel-Band 18 Thee17 DE APENSTREKEN VAN BOBBY. Bob, voor een derde steen beducht, Neemt nu toch wijselijk de v ucht „Wacht, mormel, 'k zal je mores leeren, „'k Laat door geen aap mij koeionneeren Zoo brult de diender en terstond Grijpt hij een drooglat van de grond Hij neemt een aanloop woest en razend En dan een sprong Enorm! Verbazend! Hij scheert en wentelt door de lucht En tuimelt dan met veel gerucht, O droevig lot na zooveel ijver Juist middenin de kleine vijver, Die, tot vermaak van eend en taling, Van kikvorsch, stekelbaars en paling, Katvisch en grondel, - door de knecht Dichtbij de muur was aangelegd. waarvoor ik al jaren iemand aan het zoe ken ben en die meen ik nu eindelijk in jou gevonden te hebben. Je weet niet wiie en wat ik ben, kent zelfs mijn naam niet en die zal ik je niet noemen, voordat je mij je besluit hebt meegedeeld. Als je mijn voorstel aanneemt, zullen wij beiden onze naam zetten onder een contract en neem je mijn voorstel niet aan, dan nemen we als vrienden afscheid met hand druk maar ook als vreemden afscheid van elkaar en zullen wij maar 'denken, dat wij ons vanavond hebben laten beïnvloe den door die prachtige maain. Ik meen te moeten constateeren, ant woordde de jongeman, dat die positie van u 'niet erg normaal kan zijn. Je hebt gelijk, niet alleen dat het een abnormale positie is maar zij is unique. Ik moet je -eerst vertellen, dat mijn gezondheid wel wat te wenschen overlaat, en dat mijn dokter mij ieen zee reis had voorgeschreven. Vandaar mijn aanwezigheid hier. Ik ben de eenige eige naar van een van de grootste onderne mingen in Amerika. Ik heb afdeelingen in alle staten van Amerika. Zelfs in Mexico en Canada. Nou wil ik jou de positie van vertrouwd vertegenwoordiger aanbieden. Niemand zal weten, dat er tus- schen ons een band bestaat. Men zal je aanzien voor iemand, die met zijn geld en tijd geen raad weet maar je weet wel degelijk raad met je tijd. Het spijt me, dat ik 't moet zeggen, maar ik vrees dat mijn plaatselijke vertegenwoordigers niet allemaal even eerlijk zijn, en het valt heel moeilijk -dat te bewijzen. Daarom zou ik jou willen aanstellen om van stad tot stad te trekken, j-e in te werken in de zaak en mij op de hoogte te breng-en van de manieren, waarop mijn geld ver duisterd wordt. En wat voor een onderneming is dat? Een onderneming, die je na aan het hart ligt, antwoordde de ander. Gokken. De jongeman boog zich een weinig naar voren en staarde de ander in het gelaat. Ik ben bang, -dat ik je njet begrijp. Dan zal ik het je duidelijk maken. Mijn onderneming bestaat uit -een bui tengewoon groot aantal gelegenheden, waar men alle soorten kaart- en andere spelen kan beoefenen. Er wordt in die gelegenheden buitengewoon hoog ge speeld en de rijkste menschen van het land tel ik onder mijn cliëntèle. Dan geloof ik, zei de ander, dat ik ook mijn geld verloren heb in uw inrich ting in San Francisco. Inderdaad, en zoo heb ik je ook lee ren kennen. Hoewel ik nooit in de zaak zelt kom, woon ik toch in Frisco en ik ben er van overtuigd, dat die inrichting op een eerlijke manier gedreven wordt. Ik hoor alles wat daar gebeurt. (Wordt vervolgd,) LUISTER GOED: ACHT EN-VIJFTIG GULDEN yoor 'n „Simplex"! Compleet met kettingkast, vrijwiel en rem. Vaak Jiebt U er over gedacht... thans kunt U, het doen. U behoeft zich nietmet Jninder tevreden te stellen.., U kunt thans 'n „SIMPLEX" rijden I ^M&PIEX RIJWIEL MET MOTOR Sachs motor, 1'/. P.K., 2 versnellingen; Hoerende vork, electrisch licht, hoorn, ^landaard, gereedschap, ballonban- oen ervz. compleet, v. Weerenf. 199.50, Vlak bij U in de buurt is een Officieel Simplex Agenïj die U gaarne alle inlichting gen verstrekt RIJWIELFABRIEKEN AMSTERDAM DE Verlaagde prijzen per ons DOUWE EGBERTS THEEHANDEL N.V. Theepakkers sedert 1753 £2

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 4