1mmM: TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Persil 22% ct. Henco 9 ct.H 13 ct. Om uw doe! te bereiken. Texelsche Berichten ingezonden KING Zaterdag 30 April 1932. IPai Met ingang van 1 Mei a.s. wordt de prijs van: V*m m m m lm m K DE BEREIDING PEPERMUNT Zoo het zonlicht u beschijnt: Open venster en gordijn! Laat de stralen In uw huis en harte dalen, 't Zal wel gauw weer avond zijn. H e ij e fg Men kan geen belangstelling wekken voor iets waarin men zelt geen vertrou wen heeft, men kan geen moeilijkheden overwinnen die men zelf onoverkomelijk acht. Wie anderen wil overtuigen, moet zelf overtuigd zijn. Iets verkoopen beteekentanderen over tuigen, dat, wat men te koop biedt, goed is, en het bezitten waard; iets ondernemen beteekent: zich inspannen iets tot stand te brengen, waarvan men de levensvat baarheid zelf inziet. De scepticus behoeft nog geen slecht zakenman te zijn, maar wanneer hij scep tisch staat tegenover de kans van slagen, van hetgeen hij zelf onderneemt, kan hij beter niet beginnen. Ongegronde tegenwerpingen moet men kunnen weerleggen, de afwijkende hou ding van derden dient men door eigen enthousiasme te overwinnen. Wie echter sceptisch staat tegenover wat hij zelf op touw heeft gezet, bereikt in niet één op de honderd gevallen zijn doel. RECHTSVRAGEN. Abonnees-Texelsche Courant kunnen kosteloorechtskundig advies bekomen. Vragen te zenden aan het bureau van dit blad. Voor porti twee postzegels van zes cent bijsluiten. A. de G. te B. Wanneer u een vermo gen heeft van meer dan f 16000 en geen biljet voor de Vermogensbelasting ont ving, moet u zoo'n biljet aanvragen. Niet er mee wachten. Ge zoudt er spijt van hebben. R. te C. Ja. Ieder is verplicht zijn aan giftebiljet voor de belasting in te vullen. Doet ge het niet, dan wordt ge ambts halve (en dus meest te hoog) aangesla gen en loopt ge groote kans beboet te worden (tot f1000 toe). A Abonnee te den B. kreeg een aangifte biljet voor de Vermogensbelasting, maar zijn vermogen is niet grooter dan f12000 en dus heeft hij in de belasting niet bij te dragen. Moet hij dat biljet nu toch in vullen? Antwoord: Ja, toch invullen. Wanneer hij dit naar waarheid doet, komt alles in orde. X. te de W. werkt met verlies. Moet ik nu toch het aangiftebiljet invullen? Antwoord: Ja, naar waarheid invullen. Belasting zal dan niet verschuldigd zijn. Ook vragen op belastinggebied worden voor abonnees kosteloos beantwoord. Voor porto twee 6 ets. postzegels bij sluiten. Vragen s.v.p. kort en duidelijk stellen. Red. Die wist het! Een oude dame werd meegenomen naar een voetbalmatch, waarin haar kleinzoon meespeelde. Een half uur lang zat zij met groote oogen, zonder een woord te zeg gen, maar het manoeuvreeren met de bal te kijken. Eindelijk vroeg zij: „Wat is nu toch feitelijk de bedoeling van dit spel?" j,,De bal in het net te krijgen", werd geantwoord. „O juist. Maar zou dat niet veel ge makkelijker gaan, als ze elkaar een beetje uit de weg gingen Concert Texelsdh Fanfare. Woensdag kondigden we een concert aan, dat Texelsch Fanfare in het Park hier zou geven. Op verzoek evenwel van de familie Dijksen in verband met de ernstige ziekte van de heer P.Dijksen, Nieuwstraat had het concert niet al daar maar in de tuin van hotel Texel plaats. Er was vrij groote belangstelling, doch stellig zou er meer genoten zijn, wanneer het jeugdig deel van het publiek zich wat rustig had gehouden. Wanneer het jonge Henkel's Wasch-en Bleek-Soda van 10 cent tot het radicale Schuurpoeder van 13 cent tot het moderne Afwaschmiddel voor vaatwerk, van 15 cent tot het voortreffelijk Bleekmiddel van 13 oent tot E. Ostermann Co's Handel-Mlj. N.V», Amsterdam. goed „krijgertje" speelt onder een opera fantasie van Adolph Adam gaat er voor muziekliefhebbers veel moois te loor. Di recteur >en leden hebben zich kranig ge weerd. De concoursnummers „deden" het Het corps ga er het concours (Hemel vaartsdag op Wieringen) met vertrouwen mee tegemoet. Uitslag onderhandsöhe aanbesteding. De bouw van een nieuwe boerderij bij de Dennen voor rekening van de heer C. Smit is onderhands opgedragen aan: Jb. Bakker, timmerwerk, L. Bruin en Zn., metselwerk; P. Plaatsman, schilderwerk en P. Oele, loodgieterswerk. OUDESCHILD. Vissdierij. De afdeeling visscherijen van het de partement van binnenlandsche zaken deelt het volgende mee omtrent de kustvis- scherij in Maart 1932. De weersgesteldheid was voor de uit oefening der kustvisscherij over het alge meen gunstig. In de Zuiderzee leverde de haringvis- scherij met wonderkuil, reep- en sleep netten, nadat in het begin der maand nog slechts weinig haring gevangen was, zeer goede vangsten op. Het resultaat der kommenvisscherij langs de Heldersche en Texelsche kust, bij Wieringen en langs de afsluitdijk was weinig bevredigend. De visscherij met zegens van den Helder uit verliep zeer gunstig; vooral bij Huis duinen werden zeer goede vangsten ge maakt. De gamalenvisscherij in het Mars diep verliep voor de motorvaartuigen be vredigend. De vangsten waren wel niet groot .doch de prijs der garnalen was' loon end. Het resultaat der zeilvisschers was minder gunstig, doordat de meeste garnalen meer naar buiten gevangen wer den. De gamalenvisscherij in het Goereesche gat leverde slechts geringe vangsten op, zoodat 12 vaartuigen van Stellendam bij den Helder of in de nabijheid van IJmui- den gingen visschen. (Uitvoeriger inde dagbladen). WIERINGEN. Vee voor de Wieringermeerpolder. Er is een aanvang gemaakt met de in- scharing der pinken in de Wieringermeer polder. Er worden er plm. 600 verwacht, allen gewaarmerkt met een nummer in het oor en in koppels van plm. 50 stuks, ingeschaard. We zien thans reeds vele kavels van 20 H.A. prima met betonpalen en punt- draad afgebekt. Het drinkwater voor al ■die gasten zal aangevoerd worden per tankboot. Als nu al die jonge dieren het evengoed maken als de schapen ver leden jaar, gaat het naar wensch. „Wieringer Courant". VOOR ONZE DAMMERS. Probleem—C. Dijker, 't Noorden. 1 2 3 4 5 mZ.' Éi „.ÉI, 46 47 48 49 50 Wit speelt en wint. (Oplossing in het volgend nummer). Str andvervuiling. Naar aanleiding van uw stukje over het Heldersche vuil op het Texelsche strand, weet ik een beslist afdoend middelNeem een Texelsche schipper aan, laat deze zijn schip vol Texelsch vuil laden en het met een Noordwestenwind in zee gooien even ten westen van Huisduinen. Dan zal je eens zien, hoe groot het geschreeuw is der Heldersche autoriteiten, die trotsch zijn op hun spekzwoertje strand, maar jaloersch op het Texelsche prachtstrand. Helpt dat niet, wel: we koopen dan een ouwe 15 cM. snelvuur en boren dat stuk onheilbrengend, on-welrickend fre gat in de grond. Ik wil wel schieten en zal niet missen en niet rusten, alvorens ik zijn bananenwimpeltje in onze wateren zie ondergaan. EEN TEXELAAR. Naschrift van de Redactie. Het komt ons voor, dat de inzender van bovenstaand epistel niet alleen staat. Er zijn er bepaald meer die op afdoende middelen zinnen om ons mooie strand „van vreemde smetten vrij" te houden, „smetten" in de vorm van hoeden, mat ten, doozen, flesschen (die kapot gesla gen niet alleen strandvervuiling maar ook een gevaar opleveren), fragmenten van bedden, stoelen en ander huisraad. Ons lijkt de beste weg nog steeds deze: de Heldersche autoriteiten onder de aan dacht brengen, dat het al of niet veroor zaken van overlast door hun merkwaar dige methode van vuilverwijdering (waar in ons land; waar ter wereld mogen we misschien vragen, gaat men ook zoo te werk?) voor een groot deel afhangt van stroom en wind; derhalve van fac toren, idie te voren niet te berekenen zijn. De ervaring heeft dit toch duidelijk ge leend. Wie het durft tegenspreken, ver wijzen we naar de vele nummers van ons blad, waarin van strandvervuiling melding moest worden gemaakt. Iedere mogelijk heid van strandvervuiling zal een bad plaats willen uitsluiten, ook de Koog. Zoolang den Helder voortgaat zijn vuil „op (z.g.) deskundige wijze" in zee te storten, blijft die mogelijkheid bestaan. We weten, dat onze overburen zich groote offers hebben getroost om hun vuil in zee te kunnen doen storten en dat zij om deze reden ongaarne een andere weg zullen inslaan. Dit doet er Texels bezwaar echter niet minder om wegen. Texel komt de laatste jaren meer en meer in trek. Wanneer ons strand echter door vuil, door den Helder in zee gestort en door een ongunstige wind en een slecht tij aan gespoeld, verontreinigd wordt, verliest de Koog, ons strand en daarmee ons eiland zijn aantrekkelijkheid, zijn goede reputa tie. De badgast trekt naar elders. En wie krijgt dan zijn trekken thuis? Hij die nu zwijgt en stille zit. Mogen wij zwij gen en laten begaan? Straks, wanneer de Koog liet seizoen ingaat, zullen we (we willen Texels belang dienen), van strand vervuiling niet mogen en willen reppen. Thans gebiedt Texel, de Koog in liet biezonder, te spreken. Als het nu maar helpt ook. Trottoir Sdhildereind. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke een weinig ruimte voor het volgende. Bij voorbaat mijn dank. Ik heb het ingez. stukje over het trot toir aan liet Schildeneind met belangstel ling gelezen en ben 't met uw abonnee vol komen eens. Het is daar inderdaad een zandwoestijn. Maar wat betreft het trot toir van het oud-gemeenteraadslid, slaat hij de plank mis. Hij weet bepaald niet, dat de straat voor zijn huis er niet aange legd is wijl ondergeteekende lid van de gemeenteraad was. Van bevoorrechting is geen sprake, want ondergeteekende heeft voor een hem toegezegd trottoir 240 maal 25 ct. moeten betalen. Op dit trottoir wacht ik nog steeds, want dat straatje inoemt u toch geen trottoir? J. PISART. Den Burg, 28 April 1932. van KING pepermunt staat in het teeken der controle: Controle op de grond stoffen allereerst, om dat hier de oorzaak ligt van de opwekkende eigenschappen en fijn» smaak der origineele maar bovendien con trole op de samenstel-- ling, op de verpakking en verzending, op de toepassing der hygiëne in alle vormen. En als extra waarborg vooc e.chtheid en zui verheid de contrale van het lab. Dr. van Hamel Roos 6* Haf, mens. A'darrl

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 5