NV. ST00MWHSSCNEBI1 „DEK HELDER TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT SPROKKELHOUT. Texelsohe Berichten mm Wilhelminastraat 63 67. - Telef. 524 1 l-til 4 Zaterdag 21 Mei 1932. ■v., Onder voortdurende contr. van dr. ir. H.J. de'Wijs/scheik. Ing. Ka Wie iets meent te moeten zeggen, zorge er voor, dat het de moeite loont. 00 „Ik kan niet" geeft de moed steeds op. „Ik wil" bestijgt der bergen top. Pieker niet! De meeste dingen, waar over we ons angstig maken, gebeuren im mers nooit. Het belangrijkste voor een zaak is niet wat ze bezit maar wat ze met haar middelen DOET. 00 Verwondert het u, dat u niet vooruit komt, wanneer u alleen maar tracht rond te komen 0 00 Wie aan de spits wil komen, moet har der loopen dan de massa. Vrijwel alles wordt minder, wanneer het gebruikt wordt, behalve: spieren en hersens. 00 Of uw zaak groot of klein is, doet niet veel ter zake. Hoofdzaak is, dat ze GROEIT. Uw zaak zal groeien, als ge er u met hart en ziel aan geeft; wanneer ge er of fers voor brengen wilt; wanneer ge een gepast gebruik van reclamemiddelen, cir culaires, advertenties, etc. maakt. De Texelsche Courant reikt u de be hulpzame hand. Zij brengt tweemaal per week uw nieuws onder de aandacht van ALLE Texelaars. Ge kunt de BESTE waar voor de LAAGSTE prijzen verkoopen, TEXEL zal het niet weten, wanneer ge niet adverteert. Oplaag ruim 2300 ex. ZOMERTIJD. Morgen hebben we de zomer, Zomertijd, versta dat wel. Zomertija en zomerweertje, Is altijd geen samenspel. Onze plunje wordt verwisseld, 't Wintierpakje gaat op stal, Vrouwe Mode zal wel zeggen Wat het nu weer worden zal. Pa komt met z'n „strooie dakkie", Op inspectie bij mama, Die haar kapsel heeft verstoken In een luxe Panama. Zoonlief krijgt een zomerpakje Met een broekie „artistiek". Opie lakt haar vaal „kapotje", Op z'n zomers „magnifiek". Badpak, zwembroek, toebehooren, Wat er al zoo wezen mag, Komen in het zomertijdpene Allemaal weer voor de dag. Zomertijd geeft zomermode, Zomervreugde en dies meer. Maar wat zeker hoopt een ieder: „Zomertijd geeft zomerweer". HU1B DE RIJMELAAR. Stremming verkeer. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter kennis van be langhebbenden, dat de Middelweg in Waalenburg vanaf de Kilstukweg tot de Westerboersweg op 24 en 25 Mei a. s. voor het verkeer met rij- en voertuigen gesloten zal zijn in verband met liet leggen van een duikersluis. Texel, 20 Mei 1932. Burgem. en Wethouders voornoemd, K. VLAMING, Lo.-B. De Secretaris. JONKER. Jaarvergadering Sportvereen. Texel. Omstreeks 30 leden en donateurs woon den de jaarvergadering van S.V. Texel, Donderdag in de „Oranjeboom" bij. Alvorens de besprekingen te openen, wijdde de voorz., de heer D. Dapper, woorden van sympathie en waardeering aan de nagedachtenis van André Ran, die op zoo noodlottige wijze om het leven kwam. Staande en onder diepe stilte hoorden de aanwezigen deze woorden aan. In zijn openingswoord sprak de voorz. in het biezonder zijn tevredenheid uit over de groote opkomst van eere-leden en do nateurs en wekte spr. op tot steunen en meeleven, opdat de S.V. haar plannen alle volvoeren kan. De notulen worden gelezen en onver anderd goedgekeurd. Aan de commissie, die zich destijds met de organisatie van de feestavond belastte, wordt dank gebracht. Aan het verslag van penningm. N. de Graat ontkenen we, dat ontvangen is: contributie f222.25, van donateurs f 239, adspiranten f 155.95, entreegeld compe titie f307.10, van andere wedstrijden f717.51, supporters f44.80, verpachting f74.30, Boerenleenbank f460, diversen tp V WULF TEXELSCHE COURANT Alle wasschen die uiterlijk Woensdag in ons bezit zijn ontvangt U nog dezelfde week weer keurig veizorgd terug. Onze prijzen zijn uiterst billijk, terwijl bovendien alle vracht kosten voor onze rekening zijn. Probeert U het maar eens en U zult beslist tevreden zijn. f 15,18y2. Totaal f2236.09i/2. Uitgegeven: huur en onderhoud ter rein f387.18'/2, onkosten wedstrijden f 277.60, werklieden f 74.50, controle f 33, reiskosten f 353,02, inleggeld Bond, boe ten, enz., f 126.42, drukwerk en adv. f92,98, onkosten secretariaat f24.25, ma teriaal f99,85, thee f 67,81 Va, Boeren leenbank f250,diversen f 175,61. To taal f 1962,23. Balans per 1 Mei 1.1.: Credit: kleedlokaal en omheiiningf 900, materiaal f125, Boerenleenbank f293,21, kas f 54,96i/2. Totaal f 1373,171/.. Ekbit: Kapitaal f 1013,17'/a, obligaties f190, nog te betalen omheining f 170. Totaal f:1373,171/2. De rekening is door de comm. Jb. Buijs en Egb. Lap in orde bevonden. Pen ningm. en comm. wordt dank gebracht. In het jaarverslag, grootendeels opge maakt door de heer N.Ran, doch voor wat het slot betreft door de heer A. Dros) worden de voornaamste gebeurtenissen van het afgeloopen jaar gememoreerd. Het was het beste jaar van de twintig, zoo staat er, al zijn ook zorgvolle en moeilijke perioden doorgemaakt. Veel dank komt notaris Mulder toe, die be langeloos de statuten verzorgde, opdat de S.V. de koninklijke goedkeuring daarop kan bekomen. Met de beste wenschen voor de groei en bloei der Vereen, sluit het verslag. Getracht zal worden meer donateurs en hooger donaties te bekomen. Eenige leden, met Gerrit Dros aan de spits, zullen zich hiervoor moeite geven. Er zijn mooie wedstrijden op komst, mede dank zij de plaquette van de heer 1. Pais, voor welk geschenk de voorz. nog hartelijk dank brengt. Besproken wordt toetreding tot een on derlinge verzekering tegen ongevallen, op het voetbalterrein. Uit een ontvangen cir culaire kan het bestuur echter niet wijs worden: Bedraagt de premie 25 ct. per tnaand of per jaar? Hiernaar zal geïn formeerd worden. Nadere biezonderheden volgen 'dan. Een drietal leden wenscht in elk geval toe te treden. Uitvoerig wordt gesproken over de K. N.V.B. en de voorwaarden van toetre ding. Reeds beschikken we over de ver- eischte omheining, betere waschgelegen- heid, een breeder terrein, enz. De kosten vallen niet mee, zoodat alle zeiltjes moe ten worden bijgezet: f50 garantie, f30 entreegeld, f10 voor keuring terrein (2e keuring f 17.50, 3e f25.Het terrein werd voor f 240 p.j. voor 3 jr. van de heer J. J. Bakker gehuurd. Wanneer het fi nancieel tegenloopt, neemt de heer Bak ker met f200 genoegen. Bericht omtrent toelating tot de groote Bond ziet de Ver- eeniging iedere dag tegemoet. In plaats van f 25 zal de S.V. f 75 huur van de ge meente ontvangen. Hieruit blijkt, aldus de voorz., dat er ook in de raad menschen zitten, 'die voor sport gevoelen. Geheel spontaan, zonder opgewarmd te zijn werd voor verhooging van de huur gepleit en met succes. Een pak van ons hart, want ook aan de N.H.V.B. zullen we contributie verschuldigd blijven. E>e bestuursleden D. Dapper, Alb. Dros, Nic. Ran en Niek de Graaf worden her benoemd. Gerrit Dros zal het pennifng- meesterschap waarnemen. Aan het aftre dend lid G. A. Dros, wordt dank gebracht voor wat gepresteerd is. Aan de herkozen Elftal-Comm. (G. A. Dros, Niek Ran, D. Dapper) zal een Comm. van Advies (I. Pais, Jb. Buijs, e.a.) worden toegevoegd. Getracht zal worden ook de uitwedstrijden door min. stens één van hen te doen bijwonen. De heer Douwe Dros, consul N.H.V.B., wordt bij acclamatie tot consul K.N.V.B. benoemd. Als trainingsavonden worden vastge steld: Vrijdags voor athletiek, Woensdags voor voetbal, Maandags voetbal voor ad- spiranten. Voorz. dringt op veel en regel matig trainen aan. Hier hangt veel van af .Aanvang 's avonds half acht. Rondvraag: Om het grasveld te korten zal Karei Linnhose er 40 of meer scha pen eenige dagen laten weiden. Jo Vroegen brengt Niek de Graaf dank als penningm. en wenscht Gerrit Dros toe, dat hij de S.V. steeds in het juiste spoor zal weten te houden. C>e heer I. Pais geeft nuttige wenken met betrekking tot de kalklijnen en 't zaag sel strooien voor het doel als het daar modderig is. Voorz. vraagt om meer me idewerking bij deze terreinbezigheden en brengt hulde aan de jongelui, die er tot nu toe zoo knap voor zorgden. De heer Parlevliet merkt op, dat de sportiviteit bij de spelers van T. wel eens te wenschen overlaat. Zij moeten beden ken, dat ook tegenstanders sportmakkers zijn. Voorz. onderschrijft deze woorden en keurt af, dat sommigen eigen rechter willen zijn. Gerrit Dros brengt in het (midden, dat ook een deel van het publiek wel eens een beter houding mag aan nemen. Dirk Zuidewind zegt groote waarde toe te kennen aan een goed sportverslag in de Texelsche Courant. Dit wondt door heel Texel gelezen en draagt zoo bij tot meer belangstelling en liefde voor de sport op ons eiland. De redacteur stelt zijn kolommen altoos gastvrij open. Aan sportvrienden de plicht dit te waardeeren en de beschikbare ruimte immer zoo goed mogelijk te benutten. Hierna sluit de voorz. met dank voor de opkomst en een krachtige opwekking om te blijven streven en strijden voor het heil van onze S.V., omstreeks half twaalf de vergadering. Sportnieuws. Oefenen voor adspiranten: Maandags avonds 7 uur. Oefenen voetbal voor leden en Juniores Woensdagsavonds 7.30 uur. Oefenen athletiek voor leden en Juni ores Vrijdagsavonds. O Morgen gaat T. I naar Alkmaar I: kam pioenswedstrijd N.H.V.B. T. komt aldus uit: Jb. Gras D.Zuidewind Pijpers G.A.Dros N.de Graaf, J.Vroegen J.Kiljan J.Gieles Dapper Winter B.Stern Res.: P. Keur, Chr. Stern. Laat het aan supporters niet ontbreken. Moedigt de jongens aan, in grooten ge tale. Vertrek met boot 8 en 11 uur. Kos ten autobus Den Helder-Alkmaar v.v, fl.Aanmelden tot hedenmiddag 2uur. Wolveemarkten 1218 Mei. De wolveehandel gaf deze week ook al geen verbetering. Op vrijwel alle markten zonder onderscheid, bleken de vette- en melkeschapen vrijwel onverkoopbaar. Dat gene, wat er nog werd verhandeld, moest tegen nog lagere prijzen worden gelaten. Ook in de handel in jonge lammeren zit Iniet de rechte fleur. Integendeel. Voor deze veesoort was de stemming op vele markten zeer gedrukt. Geen wonder, bij de thans geldende prijzen der vette scha pen zijn de vooruitzichten voor de wei- ders ook verre van gunstig. Te Delft, Schagen en Leeuwarden was voor zoover we konden nagaan iets meer handel in weidlammeren, hetgeen echter toch ook al geen prijsstijging tot gevolg had. Leiden, Utrecht, Sneek, Gro ningen ("alsmede de Oudeschootster jaar markt) daarentegen gaven voor lammeren een zeer lustelooze stemming. De omzet in zuiglammeren was. vol gens het Alg. Holl. Landbouwblad over het geheel bevredigend te noemen. Uitslag verkooping. Donderdag werd door notaris Mulder publiek verkocht het woonhuis aan de Warmoesstraat (vroeger kantoor rijks ontvanger), eigendom van mej. Weidema- Zundeidorp. Kooper: Egb. Lap q.q. voor Aanvankelijk zou liet onderhandsch ge kocht zijn door de heer S. Heerschap, die er een kruidenierswinkel zou vesti gen. Deze koop ging echter niet door. Als het geweten spreekt Door de Rijksontvanger is een bedrag van f 14.96 aan „gewetensgeld" ontvan gen, door de gemeente-ontvanger ruim T2. Groene veiling. Vanwege Holl. Bloembollenhuis te Lisse (De „Hobaho") wordt Woensdag a. s. op Texel een groene veiling gehouden. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door de heeren Joh. Parlevliet en Sijbr. C. Eelman, alhier. Kinder zanguitvoering. De Kinderzangvereen. „Op Hoop van Zegen", geeft een uitvoering op Dinsdag a.s. Wanneer de avond zoo goed slaagt als vorige keeren, zal men van zijn be zoek aan Eben Haëzer geen spijt hebben. Wat ge meer wilt weten, vertelt misschien de adv. in dit nummer. OUDESCHILD. Veevervoer. Gedurende deze week zijn van Texel verzonden: 1417 Mei: 536 lammeren, 58 koeien, 20 kalveren, 17 varkens. Donderdag 19 Mei met twee stoom-en twee motorschepen: 2808 lammeren, 1 jkoe, 1 paard. Visscherij. De garnalenprijzen zijn op het oogen- blik iniet hoog, de vangsten klein. Nu met het warme weer gaan de visschers ook niet geregeld varen. De haring is waar deloos. De kommenvisschers moeten de haring, welke zij vangen, weer over boord scheppen. Geep is goed in prijs doch wordt weinig gevangen. DEN HOORN. Taptoe D.EK. Donderdagavond deed het fanfarecorps D.E.K. een rondgang met muziek door het dorp. Ook werden nog een paar nummers extra gespeeld ter eere van het pasge huwde paar, de heer P.Drijver, werkend lid der vereeniging en mej. M. Drijver- Brans. Voor een poosje was het hier toen een gezellige drukte. DE COCKSDORP. Sportnieuws. De uitslagen van de hier le Pinkster dag gehouden korfbalwedstrijden zijn als volgt: Seolto—H.K.C. (Helder) 9—1; O.K.C. (Oudeschild)H. K. C. 12; Gecomb. twaalftallen A en B (spelers van H.K.C. O.K.C.Verdo-Nigro; U.D.I. en Seolto) 1—.0 De wedstrijden werden begunstigd door fraai korfbalweer. Jammer, dat V.N. niet met een volledig twaalftal opkwam, waardoor het bestuur van Seolto zijn reeds vastgestelde wed strijd-indeeling moest wijzigen. Overigens was het een uitstekend geslaagde korf- baldag. Zondag a.s. maken een tiental dames- en heerenleden van Seolto een wandel tocht rondom Texel. Start V.m. 5 urn- van de haven te de Cocksdorp. W.v.E.

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 5