D0RMI Adverteeren doet verkoopen n HOTEL TEXEL. GROOT BAL. goede nota te nemen van de in dit nummer voorgestelde regeling. Schipper BRUIN vertrekt Vrijdag van Botterdam koffiethee Ingezonden Notaris Mulder een net dagmeisje l.H. Garagehouders. als chauffeur, puik beste a&£ d&ppeien Aanbesteding van 220 M. sloot smederij met woemheis V erzamelen! blaast de Hoor. Zaterdagavond a.s. ter gele genheid van het T.E.S.O -feest bntree 25 cent. Vrij dansen. ADVERTEMT[ESSf Bond van Landpachters in Nederland Donderdagavond (morgen) 16 Juni uitsluitend boter van eigen productie inmaakboter. Met klem verzoeken wij alle bij de win kelsluiting belanghebbenden .:r sa Meindertsma, een der jongelui, ontkenen we het volgende: Het was Donderdagmorgen om half zes een drukte van belang bij de school. De langverbeide reis zou aanvangen en be pakt met rugzakken en voorzien an hand koffertjes, wachtten we met ongeduld de auto's, die ons naar de boot zouden bren gen. Het weer was prachtig en het tochtje over het Marsdiep een genot. In de trein werd al eens van de proviand geproefd en de veldflesch aangesproken en zoo waren we, lachend en pratend en etend, in Alkmaar voor we het wisten. Daar overstappen in de electrische trein en toen met een flink gangetje naar Amster dam, waar op het perron de leeggedron ken veldflesschen gevuld werden. De reis ging per trein weer verder, door het Oooi en langs Hilversum, waar de radio zenders de volle aandacht hadden. Over Amersfoort, Rhenen en Kesteren kwamen we in Nijmegen aan. Na een rit per tram en een flinke wandeling over zandwegen en door mooie bosschen bereikten we het doel van de reis, de jeugdherberg Over- berg. Daar konden we uitrusten en ons heerlijk verfrisschen om vervolgens on der het zingen van een lustig liedje de kant naar Duitschland op te marcheeren. Onderweg konden we genieten van prach tige vergezichten. Onze dorst mochten we in hotel Berg-en-Dal lesschen door een glas limonade. In de speeltuin met schom mel en draaimolen hebben we een heele tijd doorgebracht. Een gids voerde ons, door de mooie omgeving, bracht ons op de mooiste punten, ook langs het z.g. Heksendal en wist van alles wat te ver tellen. Ondertusschen was het vrij laat geworden en daarom moesten we weer naar huis, waar we pap kregen en zoo veel cadetjes als we maa^ lustten. Daar na zetten we ons aan het „piepers jas sen", waarbij menige aardappel echter zoo mishandeld werd, dat hij veel op een dobbelsteen leek. Na nog wat stoeien en spelen en lezen, moesten we naar bed. Toen was het tien uur. Om half elf moest het stil zijn. De nacht ging rustig voor bijalleen viel er een jongen uit zijn bed. De volgende dag werden we om zeven uur gewekt. Wasschen, aankleeden, enz. hadden een vlot verloop. Een deel van de jongens moest de kamers aanvegen. Na het ontbijt hebben we een bezoek ge bracht aan Kleef in Duitschland en aan een uitzichttoren, welke zoo hoog ge plaatst was, dat we een prachtig pano rama te zien kregen. We bezochten een be graafplaats, waar soldaten begraven lig gen, die omgekomen waren in de oorlog 1914—1918. C>e tijd vloog om. Wat heb ben we ook genoten van de mooie om geving van Kleef. De tweede nacht in de jeugdherberg ging zonder ongelukken voorbij. We kre gen van de vader een pluimpje, omdat we ons zoo rustig hadden gehouden. Na was schen, kleeden, schoonmaak en ontbijt namen we afscheid van de herbergouders en reden we met twee autobussen naar het Valkhof en vervolgens naar de Moo- kerheid. De chauffeur gaf de noodige toe lichting. Ook bezochten we hotel „De Piasmolen", waar van de bootjes en wa terfietsen op de plas een druk gebruik werd gemaakt. Met auto's ging de reis naar het station, vanwaar de trein ons over Arnhem, Utrecht en Amsterdam weer naar den Helder bracht. Nu is ons reisje weer voorbij. Het is prachtig geslaagd en we hebben veel ge noten. Giften Algemeene Wijkverpleging N.N., den Burg f 25.—. OE COCKSDORP. Sportnieuws. De hier opgerichte sportvereeniging S. V.C., waarin opgenomen de korfbalclub Seolto en de pas opgerichte voetbalver- eeniging, zal zich ook aan de athletiek wijden. Reeds zeer veel leden gaven zich op. Wordt lid of donateur(trice). Don derdag speelde een Veteranenelftal uit den Burg tegen een dito uit Cocksdorp. Deze geanimeerde wedstrijd, die begrijpe lijkerwijze veel aanleiding tot hilariteit gaf, eindigde met een 2—0 overwinning voor den Burg. Geen goed begin voor de nieuwe sportvereeniging. Vrijdag speelde S.V.C. tegen Verdo-Nigro een korfbal wedstrijd onder leidijng van de heer Van Egmond. Ook hier was S.V.C. niet for tuinlijk, zoodat Verdo-Nigro met een 2-1 overwinning huistoe kon gaan. J.A.B. OUDESCHILD. Havenwerken. Het heiwerk aan de nieuwe hoofden is klaar, alle palen zijn geplaatst en het ziet er keurig uit. Het plankier moet er grootendeels nog op aangebracht wor den. Het steenzetten heeft de heele week stilgestaan, daar de steenzetters verleden week Maandag waren vertrokken, naar we vernemen om een loonkwestie. EEN NIEUWE BOOT. Met belangstelling heb ik gelezen, dat er aan een nieuwe boot wordt gedacht. Dat is geen kleinigheid. Nieuw betee- kent immers ook: grooter, sneller, ge rieflijker, enz. Bovendien stellen vaar water en haven biezondere eischen. Wat zou men echter denken van de volgende vereenvoudiging: niet TWEE, maar EEN KLASSE, alleen met deze onderscheiding, dat er een aparte kajuit zou zijn voor niet-rookers Schrijver dezes rookt als een kalkoven maar gunt een ander graag frissche lucht. TH. Inderdaad, er bestaat geen beter en meer afdoend middel tegen slechte «pils- vertering en verstopping, en de daaruit voortkomende kwalen. Alom verkrijgbaar f0.65 per flacon. afd. Texel. VERGADERING op 8 uur in de Oranjeboo Het doel van de Bond wordt uiteengezet en de wet I bels besproken. Alle pachters en belangstellenden, i iet leden zoowel als leden, worden dringend uitgenoodigd deze vergadering te bezoeken Spreker: de heer RINSEMA Het bestuur van de afd. Texel. zal op Dinsdag 21 juni a. s. des avonds 8 liur in eafe „Bellevue" Ie de Waal, voor de Doopsgezinde Gemeente van Burg, Waal en Oosterend PUBLIEK VERKOOPEN EN VERHUREN: HOOIGEWAS en NAGRAS van: HAC 1 52 10 de Akker in Waalenburg 4 12 - Oostelijk Kilstuk alcaar (in 2 perc. 2 03 60 Voorste Bollen aldaar 1 90 60 Achterste Bollen aldaar 1 61 50 Hooge Weidje aldaar 3 50 90 het Waardstuk aldaar 2 20 50 Simon Ransland aldaar 3 76 60 Damstuk aldaar (in 2 p^rc.) Wf.5 60 Voorste Nieuwland in Burger Nieuwland 138 90 Middelste Nieuwland aldaar 1 38 90 Achterste Nieuwland aldaar 1 27 70 Bij de Kaai in Laugwaal 0 93 10 Hoornsloot in Spang 3 39 70 bij de Waterplaats in Waalenburg 1 70 30 Waterbak aldaar Iedere kooper of huurder moet 2 gegoede medekoopers of medehuurders hebben. BIEDT ZICH AAN Adres te bevragen aan het Bureau van dit blad. Ondergeleekende biedt zicli beleefd aan tevens eenigszins monteur, tegen gering salaris Brieven onder letter El V., post kantoor Nieuw Helvoet. TE KOOP Per zak f 1,10. Inhoud 35 KG Puik best! De voo: raad is niet groot meer. HAAST U! GEBR. RIIK, Waalderstr. (plm liOO M:i. vergraven) bij Hertenkamp, weg Waalenburg. Inlichtingen Donderdag as 7 uur op het werk. DAALDER. TE KOOP AANGEBODEN: en hetgeen veider tot het bedrijf behoort. J. H. SLAMAN, Oudeschild no. 80. Dorlas-thea 19-39 ets. p. ons Dorlas-koffie 24-60 ets. p. 1/2 mend. „Verzamelen!" Tot alle verbruikers van Dorlas Thee en Dorlas Koffie. Verzamelen I Van Dorlas- penningen. Keurige spaarpenningen, verpakt in ieder pakje Dorlas Thee en Dorlas Koffie, on verschillig van welken prijs U ze heeft. Verzamelen I Vijf maanden lang. En dan vóór 7 October a.s. aan Dorlas inzenden. Wie dan het hoogste aantal blijkt te hebben verzameld, ontvangt 1000 gulden. De daarop volgende verzamelaar 500 gulden. Tien verzame laars hebben vervolgens kans op een mooie Burgers-fiets met hulpmotor, vijf op een prijs van 100 gulden, tien op vijftig, twintig op vijf- en-twintig gulden. En als extra verrassingen tweeduizend andere waardevolle prijzen. „Verzamelen" blaast de Moor. Luister naar hem. Ding mee naar die buitengewone, naar die extra verrassingen bijs Dorlas Koffie en Dorlas Thee. Een eeuw vermaard en prima verklaard! Vanaf heder. wordt weer afgegeven en is er nog gelegenheid voor directe levering van een beperkte hoeveelheid Vraagt uwen leveranc er. Het Bestuur der Alg. Texelsche Middenstandsvereeniging.

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 3