TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Nieuwe bootdiensten. Texelsche Berichten Woensdag 22 Juni 1932. DIENSTREGELING. T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 6.— 8.— 11.20; 2.40; 5.35. Van den Helder: 7.-; 10.-; 12.20; 4.15; 6.55 Op Zon- en feestdagen: Van Texel: 6.-; 8.-; 11.15; 5.20. Van den Helder: 7.-; 9.-; 12.20; 6.30. HOOGWATER ter reede van Texel v.m. (nam. ongeveer uur later.) 23 24 25 26 27 28 29 Mei NT 1,— 1.32 2 18 3,05 3,55 4,53 5 59 LICHT OP RIJWIELEN en RIJTUIGEN 9 52 RAADSVERGADERING. De Burgemeester der gemeente Texel: Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt naar aanleiding daarvan ter kennis van de ingezetenen, dat eene verga dering van den Gemeenteraad is belegd op Donderdag 23 Juni 1932, des namiddags te t>- ee uur in de daarvooi bestemde zaal ten Raadhuize dezer Ge meente. Texel, 20 Juni 1932. De Burgemeester van Texel, W. B. OORT. Aan de orde: 1. Beroep beslissing ex artikel 13 'der Lager Onderwijswet 1920. 2. Ingekomen stukken. Mededeelingen. 3. Ontslagaanvrage van R. Keldeithuis als hoofd der o.l. school te Zuid- Eierland. 4. Benoeming hoofd der o.l. school te Oudesdhild. 5. Idem te Zuid-Eierland. 6. Overeenkomst betreffende het visCh- afslaggebouw op 's Rijks groniden. 7. Wijziging algem. Politieverordening. 8. Goedkeuring balans en winst- en verliesrekening van de N.V. T.E.M. 9. Regeling tijdvakken Iandbouwverlo- ven ingevolge de leerplichtwet. 10. Reorganisatie onderwijs aan de Zee vaartschool. 11. Ingebruikgeving centrale noodslaoht- plaats en plaatsing koelcel. 12. Slootdemping Oudesdhild. 13. Regeling winkelsluiting. 14. Financieele regelingen. Dienstplicht. Wenschen omtrent inlijving. De ingeschrevenen voor den dienst plicht, die hun wenschen met betrekking tot de inlijving niet reeds bij de keuring hebben opgegeven of die iets anders zou den wenschen dan zij toen hebben mee gedeeld, hebben tot 15 Juli a.s. gelegen heid, hun voorkeur op te geven aan den commandant van het Indeelingsdistrict. Het verdient in het algemeen aanbeveling dit schriftelijk te doen. Deze voorkeur kan betreffen zoowel de indeeling bij- de zeemacht of bij 'een be paald korps als het garnizoen, den tijd van opkomst en de opleiding tot officier of onderofficier. Voor sommige gevallen zijn bij de keu ring biezondere aanwijzingen verstrekt omtrent de wijze van aanmelding. Voor deze gevallen moeten die biezondere aan wijzingen stipt worden opgevolgd, ook al wijken zij af van hetgeen hierboven is te kennen gegeven. De hier bedoelde bie zondere aanwijzingen hebben voorname lijk betrekking op vervroegde inlijving, indeeling bij den motordienst en opleiding reserve-officier-vlieger of reserve-officier -waarnemer bij de luchtvaartafdeeling. Belanghebbenden behooren er rekening mede te houden, dat niet aan ieders wenschen kan worden voldaan. Texel, 20 Juni 1932. De Burgemeester van Texel, W. B. OORT. Collecte voor den gewapenden dienst. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat in den loop dezer week aan de huizen der ingezetenen zal worden gehouden de gewone jaarlijksche collecte ten behoeve van het fonds, tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden. Zij achten het niet ondienstig, den in gezetenen te herinneren, dat dit fonds niet is opgericht en werd aangewend om datgene te doen waartoe de Staat ver plicht is, maar om buitengewone beloo ningen uit te reiken aan hen, die bij ver schillende oorlogen voor ons Vaderland en onze Overzeesche bezittingen lijf en leven hebben veil gehad. Texel, 20 Juni 1932. Burgem. en Wethouders voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris, JONKER Door pltaatsgebrek moeten eenige be richten voor het volgend nummer blijven liggen. Red. Zaterdag a.s.: Nationale Zonnestraaldag. Tegen de T.B.C. We vernemen uit Medemblik. Met ingang van Zaterdag a.s. zal de heer L. Kool met de Terschelling (ge kocht van de fa. Doeksen en dienst ge daan hebbende van Medemblik op het Kornwerderzand, daarvoor als reserve- boot van T.E.S.O.) een anderdaagsche dienst aanvangen van den Helder via Texel en Vlieland op Terschelling. Gis ter werd een proeftocht gemaakt. Nade re biezonderheden volgen. Gisteravond hadden we een onder houd met de heer G. Doeksen, te Ter schelling, die ons meedeelde voornemens te zijn gevolg te geven aan zijn sinds lang gekoesterd plan, een bootdienst te openen van den Helder via Vlieland op Terschelling. Texel, zoo verzekerde ons de heer Doeksen, laat ik links Jiggen. Zoodra het plan vaste vorm heeft aan genomen, komen we hierop terug. Boottocht Texelsche Onderwijzers. Het Bestuur van T.E.S.O. heeft, erken telijk voor de medewerking van de Texel sche onderwijzers (essen) op de jubile umdag, allen uitgenoodigd tot een tocht met de Dageraad naar de Zuiderzeewer ken op Woensdag 29 Juni a.s. Reorganisatie onderwijs Zeevaartschool. Ingevolge een ministerieel schrijven zal er op de uitgaven onzer Zeevaartschool bezuinigd moeten worden. Deze bezuini ging zal, naar men ons meedeelt, gevon den worden door liet verleenen van eer vol ontslag aan de heeren leeraren Gooijer die dan wachtgeld bekomt en Wil- lemsen en door salarisvermindering van de heer leeraar De Vries. De practische vakken zullen dan door de heer Schmidt en de lessen Ned. Taal door de heer De vries gegeven worden. Aldus wordt zoo f2730 bezuinigd. De Inspecteur van het Nijverh. Onderwijs gaat met het plan ac- coord. Grasverpachting. Bij het vorig jaar vergeleken, bracht de Maandag alhier door notaris Mulder gehouden grasverpachting bijkans 25 pet. meer op. In het vorig nummer werden de principalen en de grootten der per- ceelen genoemd. Hier volgt de uitslag: Perceelen 1931 1932 De Schaar gras f68.— f98.— idem naweide 26.34.— De Kamp gras 80.88. idem naweide 36.58.— De Hemmer gras 53.41. idem naweide 27.40. Totaal 290.— 359.— PT.T.-nieuws. De directeur van het P.T. en T. kan toor deelt mede dat, met ingang van 23 Juni a.s. de gelegenheid tot het voeren van ce 1 gesprekken alleen zal kunnen ge schieden in de uren, waarop de kantoren voor de post- en telegraafdienst geopend zijn. 3 Hieronder volgt nogmaals een opgaaf van de uren van openstelling van het kantoor te den Burg en de daaronder behoorende hulpkantoren: Den Burg 8-13; 14-15; 18-19. De Cocksdorp: 8V2-IIV2;, 14-15; 18-19. Oosterend: 8y2-l 1V214-15; 18-19. Oudeschild: 8V2-IIV2; 14-15; 18-19. De aandacht wordt er op gevestigd, dat voor de abonné's van het telefoonnet de openstellingsduur voor de telefoondienst ongewijzigd is gebleven. (Wij herhalen onze raadgeving: Knip uit, bewaar en raadpleeg zoo noodig. Dan loopt ge niet vergeefs. Red.) Verzendt ge per ludhtpost? Met ingang van 23 Juni a.s. wordt het luchtrecht boven de gewone porten en rechten verschuldigd voor de verzending per luchtpost naar Nederlan'dsch-Indië, van stukken zwaarder dan 5 gram t.m. een gewicht van 10 gram verlaagd van f0.75 tot f0.50. Vorenbedoeld luchtrecht zal derhalve van genoemde datum af als volgt zijn geregeld: voor stukken t.m. 5 gram 30 ct.boven 5 gram t.m. 10 gram 50 ct.boven 10 gram t.m. 20 gram 75 ct. Naar de Vakschool voor Meisjes. Gaarne vestigen we uw aandacht op de adv. in dit nummer, waarin van de Vak school voor Meisjes te den Helder ge sproken wordt. Wanneer financieele be zwaren geen beletsel zijn, bevelen we de ouders met klem aan: Zend uw dochter naar de huishoudschool. Daar ontvangt zij de opleiding in alle vakken, welke voor een behoorlijke vervulling van haar as. taak (als regel immers die van huisvrouw) van belang zijn. We komen er gaarne eens op terug, doch willen u nu reeds raden: Ga eens met de directrice spre ken, wanneer ge bezwaren meent te heb ben. De kans is groot, dat ze uit de weg kunnen worden geruimd. G. Smidt. f In de leeftijd van 39 jaar is Maandag in de vroege morgen overleden onze ge achte plaatsgenoot, de heer Gerrit Smidt, die geruime tijd directeur was van ons" Fanfare en dit in de jaren van zijn directeurschap steeds hooger wist op te Steunt met milde hand het werk van Zonnestraal tegen de T.B.C. voeren. Een zware slag voor zijn familie en zijn vele goede vrienden. De deelneming is danook algemeen. In het Ziekenhuis te den Helder, waar hij eenige weken verpleegd werd, heeft men nog getracht door operatief ingrijpen zijn leven te redden, maar de wetenschap faalde helaas. De Winkelsluitingswet. Na publicatie van het ontwerp-afwij- kingsreglement en kennisneming van naar aanleiding hiervan geopperde bezwaren, stellen B. en W., na overleg met de voorz. der A.T.M.V., de raad deze rege ling voor:. A. Uitsluitend gedurende de Zomertijd: Op de eerste vijf werkdagen der week sluiting 9 uur (in plaats van S uur) 's avonds. Ie. Kappers- en barbierswinkels. 2e. Te den Burg voor winkels, waarin uitsluitend of hoofdzakelijk verkocht wor den rookartikelen, brood, koek en banket, chocolade en suikerwerken, fruit en visch. 3e. Te den Hoorn, de Koog, de Cocks dorp en Eierland voor ALLE winkelzaken. B. Op Zondagen van 1 Juni—15 Sept.: van 9 uur voorm. tot 9 uur nam. Ie. In café's, e.d. zullen verkocht mogen worden rookartikelen, prentbriefkaarten, chocolade en verpakte suikerwerken. 2e. Te den Burg en de Koog zullen ge opend mogen zijn winkels, waarin (zie boven onder A. 2e). 3e. Te de Koog en in of binnen 25 M. afstand van de Staatsduin- en Mientgron- den zullen geopend mogen zijn kiosken voor de verkoop en aflevering van rook artikelen, foto-artikelen, prentbriefkaar ten, souvenirs, badartikelen, fruit, visch, chocolade, suikerwerk, speelgoederen en alcoholvrije drank. C. In de kermisweek een sluitingsuur voor alle zaken, samenvallende met het sluitingsuur der kermis. Sportnieuw». Het Korfbal-Feest. Men schrijft ons: Zaterdagmiddag 5 uur kwam onder lei ding van de heer B. Bach, aanvoerder van K.Z. I, het grootste gedeelte der K.Z. I en Z.K.V. I-spelers te Oudeschild aan; om half acht arriveerde onder lei ding van de heer P. Klomp, de rest. Alle gasten werden direct naar den Burg gebracht. Het eerste gedeelte werd aan den Burg door verschillende Verdo- Nigro-spelers mee naar huis genomen, waar de inwendige mensch wat versterkt en de uitwendige mensch wat verfrischt werd. Om 8 uur trok het gezelschap naar het sportterrein, dat voor dit korfbalfecst kos teloos door S.V. Texel aan de Texelsche Korfbalbond was afgestaan. Spoedig stonden de spelers van T.K.B.- comb. en K.Z. I—Z.K.V. I-comb. in het veld en ving de eerste wedstrijd aan. De Zaansche combinatie was ver in de meerderheid. De Texel-comb. gaf echter geen kamp maar in het doelen stond ze achter. De eindstand was 8—0 voor de Zaansche comb. De leiding berustte bij een K.Z. I-speler, die zeer goed voldeed. Na afloop begaf het gezelschap zich naar den Burg, waar in de hotels nog wat gedanst werd. De tijd vloog voorbij. Later op de avond vertrokken de gas ten naar de verschillende logeerverblijven, Oudeschild, den Hoorn, de Koog, de Cocksdorp en den Burg. Zondagmorgen negen uur was het ver zamelen op de Groeneplaats. Twee auto bussen van de Cocksdorp brachten lo- gé's van de Cocksdorp en S.V.C.-spelers, terwijl de logé's van de Koog met luxe auto's arriveerden. Met drie bussen ging het vervolgens over Oudeschild en den Hoórn .In beide dorpen werden de logé's en spelers van O.K.C. en de Zwaluw op gepikt. Twee harmonica-vituozen ontleen den vroolijke liederen aan hun trek- piano's, hetgeen door de deelnemers aan deze rondrit zeer op prijs werd gesteld. Van den Hoorn ging het naar de Dennen en de Fonteinsnol, waar een korte wande ling werd gemaakt. Vervolgens naar de Koog, waar even 'n bezoek aan het strand werd gebracht. Daarna door Waalen burg en Eierland naar de Cocksdorp, waar na een blik op de Wadden en Vlie land koffie werd gedronken. Het laatste gedeelte van de tocht ging door het Noor den, Oosterend en de Waal naar den Burg. De gasten gebruikten een gemeen schappelijke lunch in hotel „de Oranje boom". 's Middags ruim 2 uur begon de wed strijd K.Z. IZ.K.V. I. Al heel spoedig bleek het verschil tusschen de 1ste en 2de klasse Ned. Korfbalbond, hoewel beide twaalftallen prachtig spel te zien gaven. Scheidsrechter was de heer P. Klomp, die op soepele wijze leidde. De toeschouwers, waaronder Zich alle Texelsche Korfballers bevonden, hebben genoten en naar we hopen, heel wat ge leerd. Alles ging even snel, het samen spel was schitterend. De manier, waarop de bal doorgestuurd werd, wekte aller bewondering. K.Z. was echter vluggeren wist beter te doelen. Al heel spoedig was de stand 2—0, waarop Z.K.V. een tegenpunt wist te maken. De rust kwam echter al met een 71 voorsprong voor Steunt de collecte ten bate van t.b.c.- patiënten van iedere gezindte. K.Z. Na de rust wist K.Z. nog 3 keer en Z.K.V. nog 1 keer te doelpunten, zoodat de eindstand 102 voor K.Z. was. (Slot volgt.) Sportnieuws. U.L.O.—Texel II. Wegens plaatsgebrek volgt het verslag Zaterdag. Bezoek uit Koog aan de Zaan. Op 23, 24 en 25 juli a.s. krijgen we be zoek van drie elftallen vim K.F.C.-adspi- r an ten uit Koog a.d. Zaan. Met adsp. A. en B. en één Junioren-elftal gaan we op tegenbezoek op denkelijk 20, 21 en 22 Aug. We hebben nog enkele slaapplaat sen noodig. We wekken hierbij de ouders op mee te werken, door enkele logé's onder te brengen. U bezorgt èn uw kinde ren èn die van anderen eenige prettige dagen. Oefenwedstrijden. In verband met de a.s. wedstrijd tegen Z.F.C. II wordt hedenavond een oefen wedstrijd gespeeld, waarvoor de elftallen worden verzocht op te komen, zooals ze zijn samengesteld. Dat niemand een uit vlucht zoeke, maar ieder door zijn aan wezigheid bewijze, dat het op prijs wordt gesteld, dat goede tegenstanders worden uitgenoodigd. Elftal A.: Wit. Jb. Gras tres. Chr. Stem). D. Zuidewima Pijpers G.A.Dros N. 'de Graaf J.Vroegen P.Bruin G.Witvliet Keur J.Bruin J.Geus A.Stern Winter J.Gieles E.Lap J.Kiljan Stompff A.Dros Bz. Helsloot J. Sikkerlee D. Keijser Elftal B: Gr.-Zwart. Joh.Bruin Res.: K. Dros, A.v.d. Sliklce, A. Hui- zinga en N.N. o Vrijdagavond aanvang 7.15 uur wordt een oefenwedstrijd gespeeld tusschen adsp. A.: Gr.-Zwart. Béla (aanv.) A. Pen D. C. Dros G. Coevert Th.Lap D.Gcense P.Kikkert W.Mulder B.Mulder F.Kackzor W.Vlas S.v. Heer waarden Jb.Geus G.Witvliet K-Kikkert M.Bakker Jb.Plaatsman A.Huizinga W.v.Zeijlen Jac. Helsloot Jn.Slikker Adsp.-Juti. Comb. Wit. N.N. Res.: I. Boon en T. Eelman. Onze S.V. en de K N.VJBi- Juist op de jubileumdag van T.E.S.O. ontving S.V. Texel bericht, dat zij tot de Kon. Ned. Voetbalbond is toegelaten, hetgeen voor een goed deel aan de mede werking van T.E.S.O. te danken is. Het bestuur brengt T.E.S.O. 'hiervoor dank en 'dringt er bij de leden op aan de oefen- avonden trouw te bezoeken, o|xlat zij voor hun taak berekend zijn, als straks de groote Bond hen roept. Bovendien zal het bestuur hierin een bewijs zien, van waardeering voor het vele werk voor de leden verricht. Onderschat de tegen partij niet. DEN HOORN. Grasverpadhting door notaris Mulder. Uitslag van de Maandag hier gehouden grasverpachting (zie nadere biezonder heden in de adv. van Zaterdag 1.1. Perceelen 1931 1932 Boterstuk van Slijboom gras a. f37.f43. b. 37.— 39.— idem geheele naweide 30.21. Kosterland gras 40.31. idem naweide 23.— 22.— Heeren Jansakker gras 61.— 29.— idem naweide 37.21. Groote Haling gras 71.43. idem naweide 51.30. Buitenstik gras a. 39.28. b. 38.— 30.— idem geheele naweide 44.20. Duiostuk gras 65.41. idem naweide 30.28. Helmkoog gras 45.35. idem naweide 27.22. Schetterkoog gras 56. idem naweide 26. Koeienweidje gras 26. Achterste Hoekje gras 27.— Ter vergelijking zijn de bedragen van 1931 er naast geplaatst. In tegenstelling, met de verpachting te den Burg waren de prijzen hier ruim 28 pet. lager dan vorig jaar. Samenlezer, doe uzelf en ons het genoegen ABONNEE te worden. OUDESCHILD. Demping van een sloot. B. en W. stellen de raad voor over te gaan tot demping van 180 M. sloot, ge legen langs het Buurtje en een gedeelte van de Achterweg alhier. De hygiëne en de veiligheid (door verbreeding van de smalle achterweg) zullen er door gebaat worden. De kosten worden begroot op f2300, waarin begrepen 408 dagloonen a f2.50. De benoodigde grond kan ge vonden worden in het oude dijkslichaam tegenover het Buurtje. Schoolnieuws. De voordracht voor h.d.s. alhier luidt: 1. S. W. Dokkum, Apeldoorn. 2. A. van Amerongen, Utrecht. 3. D.Stoutjesdijk, h.d.s. Achttienhoven. De Sterken voor de Zwakken tegen de Tuberculose.

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 5