U TO/ Bfit BLUE BAND De Nieuwe Texelsche Courant 7 van de 10 moeders konden Blue Band niet van natuurboter onderscheiden No 4653 45steJaargang. Woensdag 27 Juli 1932 1 VERSCH GEKARND Van week tot week Texelsche Berichten Schapenfokdag. In deze tijden van bezuiniging - nu de boterprijzen stijgen - is Blue Band een ware uitkomst. Waarom zoudt U dus geen Blue Band koopen? Blue Band wordt gemengd met 25% allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole. Koopt Hol lands beste Standaardmerk op Texel huls aan huls geleree TEXELSCHE COURANT II L u I BB 51-0262 H is sinds 1 Juli 1930 in dit blad opgenomen. U1TG.: N.V. Boekhandel en Drukkerij v.h. Langeveld en De Rooij Den Burg. Tel. 11. ADVERTENTIES: 1-5 regels 60 ct.j iedere regel meer 12 ct. Eenzelfde adv. voor viermaal ineens opgegeven, wordt driemaal berekend. ABONNEMENTEN: f0.75 per kwartaal; buiten den Burg f 1.losse nrs. 4 ct. STOOMBOOTDIENSTEN. Texel Den Helder v.v. Op werkdagen: Van Texel: 6-7—8-11.20— 12.30—2.40—5.35 Van den Helder: 7_9_10—12.20—2—4.15—6.55 Op Zon- en feestdagen: Van Texel: 6—8—9—11.15—5.20 Van den Helder: 7_9—10.30—12.20—6.30 HOOGWATER ter reede van Texel v.m. (nam. ongeveer ys uur later.) 28 29 30 31 1 2 3 Aug NT 4,46 6.06 7.20 8,21 9,08 9,47 10.24 LICHT OP RljWIELEN en RIJTUIGEN 9,28 Zaterdagavond. DE SURPRISE VAN MUSSOLINI. ROME. Op onverwachte oogenblikken pleegt Mussolini de wereld een surprise te overhandigen. Nauwelijks heeft hij te genover Emit Ludwig, de lof van zijn mi nisters, en in het bijzonder die van Qran- di, gezongen, of hij stuurt er vijf weg, waaronder Grandi, Mosconi en Bottai. Het is bij een zoo persoonlijk régime als het Italiaansche. niet gemakkelijk daarvoor 'n aannemelijke verklaring te vinden. „Frisch bloed", zegt kort en krachtig de Duce. Maar de publieke opinie zoekt het dieper, en vermoedt verband tusschen deze ge beurtenis en het politieke resultaat van Lausanne. Al te waarschijnlijk is echter ook die verklaring niet. Grandi, die op de voorlaatste Lausanne-dag Engeland tot schrapping van zijn vordering op Italië inviteerde, wordt ambassadeur te Londen, drie der scheidende ministers hadden met de conferentie niets uitstaande. De reden ligt dan ook in het duister. Nieuw is de manoeuvre niet; zij werd al bij herhaling toegepast. Werkt hier de vrees, dat ande ren de Duce boven het hoofd zouden groeien? Mussolini behoort ongetwijfeld tot die autocraten die „keine Götter ne- ben sich dulden" („geen goden naast zich dulden"). Hoe het zij de Italiaansche politiek zal door deze revolutie weinig of niet beïnvloed worden, zoomin als zij dat werd door de vorige. Een Italiaansch minister is minder verantwoordelijk de partementsleider dan hooggeplaatst amb tenaar. De Duce, die zelf een tijdlang zeven portefeuilles in één hand had, is voor elk onderdeel van de regeeringsma- chine tenslotte de drijfkracht. HET MAGER RESULTAAT VAN GENÈVE. GENÈVE. Wie na maanden van belang stellend meeleven met de ontwikkeling der ontwapeningsconferentie de inhoud der door Benesj geformuleerde resolutie vriendelijk wil vertalen, kan, zoo zij wordt aangenomen zeggen: er is princi- pieele overeenstemming omtrent enkele beginselen, volgens welke de ontwapening bereikt moet worden. Voorts heeft men bepaalde strijdmethoden als al te kwaad aardig afgewezen. De gallige beoordee- laar daarentegen zal zich dan de wrange grap veroorloven, dat men het er in Ge- nève althans over eens is geworden dat de ontwapeningsconferentie een ontwape ningsconferentie i s. Ook in de internatio nale politiek zijn er evenveel zinnen als hoofden. En de grootste gemeene deeler is dan betreurenswaardig klein. Voor Hoover's vérstrekkend voorstel wordt een beleefde buiging gemaakt: men zal het in overweging nemen. De „bewapenings- vacantie" zal, zoo heet het, met vier maanden worden verlengd. De chemische en bacteriologische strijdmiddelen, als mede de vlammenwerpers, zullen wor den verboden, luchtaanvallen op de bur gerbevolkingen eveneens. Ziedaar de voor naamste punten die, hopelijk door de 64 delegaties onderschreven zullen worden. Het resultaat is mager. Doch de inter nationale politieke toestand remt mede de voortgang. Wanneer in Duitschland en in de Vereenigde Staten de Rijksdag- en presidentsverkiezingen achter de rug zijn, zal meerdere klaarheid ook in Genève het gevolg zijn. Maar het geduld van de menschheid wordt wel aan een vuurproef onderworpen GOEDE BADPLAATSEN MET BOSCH. Telt Texel niet mee In de rubriek „Toerisme" geeft de Haagsche Post van Vrijdag antwoord op een vraag van mevr. T.R. - van der L., te Utrecht, over „goede badplaatsen met wat bosch": Goede badplaatsen met wat bosch zijn Bergen aan Zee en Bergen-Bïn- nen, Noordwijk aan Zee eri Nuord- wijk-Binnen, Kijkduin bij den Haag, Scheveningen, mits in pension bij de Nieuwe Scheveningsche Bosch— jes. Verder Callantsoog, welke plaats pas in opkomst is, en Oost-Voorne, waar ook bosch is, evenals te Dom burg in Zeeland. Tot zoover de Haagsche Post. We con- stateeren, dat Texel blijkbaar niet tot de „goede badplaatsen met wat bosch" kan worden gerekend (of vergeten is waar over we onze spijt en onze teleurstelling te kennen geven. We kunnen moeilijk verlangen, dat de redactie alle vragen volledig beantwoordt, maar waar bad plaatsjes - in - de - dop als Callantsoog genoemd worden, mag Texel de kin derschoenen sinds lang ontwassen ze ker mede geplaatst worden ïn de rij van „goede badplaatsen" en zeker ook om zijn bosch worden genoemd en ge roemd. We hebben de redactie in een vriende lijk episteltje hierop attent gemaakt onder toezending van een plattegrond met be schrijving van de ontginning hier van Staatsboschbeheer. „Onbekend maakt onbemind". Texel verdient bekend te zijn en om zijn badgelegenheid en heerlijk bosch als een uitmuntend vacantieoord te worden aanbevolen. Voor Ide t.b.c.-bestrijding. Oude rijwielplaatjes worden in ont vangst genomen door: Bureau Texelsche Courant (s.v.p. in de brievenbus: Park straat 7); P. Burger, Oosterend; Joh. F. Zijm, den Hoorn. W. Dijker, huisje „Maurik", Eierland, zal ze in Eierland en de Cocksdorp op halen in de eerste week van Augustus. Uw oude plaatje heeft voor U geen waarde meer, maar gooi het niet weg:', met die van vele anderen geeft liet nog een groot bedrag. Examens. Aan de Biez. Normaalschool (voor de opleiding van onderwijzers en onderwijze ressen) te den Helder ging mej. K. P. Klimp over van de le naar de 2e klasse. Giften voor het Witte Kruis J.P. den Burg f 2.50 N.N. de Cocksdorp f 2. Wed v. D. Oudeschild f 1. P., den Burg, f2,—. Hulde hier aan dit kwartet: Wie geeft mee een goede zet Adres: J. G. Ph. Pisart, Schildereind. Zakennleuws. De heer Jac. Schrama, melk-, boter- en kaashandel, alhier, verzoekt ons uw aan dacht te vragen voor zijn annonce in dit nummer, waarin hij meedeelt gratis plaat jes beschikbaar te stellen, voorstellende mooie plekjes van ons land. Tegen in levering van 50 plaatjes kan een album worden bekomen, dat plaats biedt voor 80 plaatjes en bij elk daarvan een aardige leerzame beschrijving geeft. Desgewenscht kan het album ook voor 50 ct. gekocht worden. We ontvingen een compleet al bum, waaruit ons bleek, dat de plaatjes zoowel als het boek er zeer verzorgd uit zien. Daar zullen de heer Schrama en de verzamelaars zeker plezier aan beleven. BELASTINGVER HOOGING IN 1933. Naar we uit de beste bron vernemen oordeelt Jret gemeentebestuur verhooging van belastingtarieven over het volgend jaar onafwendbaar ten einde het nood zakelijk evenwicht te bewaren tusschen de gemeentelijke uitgaven en inkomsten. In afwijking van vorige jaren zal aan de a.s. Fokveedag te organiseeren op 7 Sept. a.s. alleen met w o 1 v e e kun nen worden deelgenomen. De rubriek rund vee ven-alt. Ook zullen geen geldprijzen worden uitgeloofd. Een adv. in dit num mer vermeldt, welke rubrieken de beide afd. wolvee tellen. Knip het lijstje uit; het kan te pas komen. Giften voor de Ziekenauto. N.N. den Burg f 3.—. Al is malaise nog zoo fel, De ziekenauto komt er wel. Adres: J. O. Ph. Pisart, Schildereind. SISiESSlIfifflBHfflBE® y BS Het Texelsch Museum is ge- BB JB opend Maandags 1012 uur; E@ Woensdags en Zaterdags 2—5 BS EE uur. Op aanvraag ook op andere ffl tijden. EB ffifflBBBSBSSESSBS «I Een stroom van brieven. In ons vorig Woensdagnummer vroe gen „twee of drie meisjes op Texel logies van 1-13 Aug. tegen betaling van f 10. per week per persoon". En kunt ge nu raden hoeveel aanbie dingen hierop loskwamen? Ge slaat de plank vast mis, want het waren er 82, zegge twee-en-tachtig. Ongetwijfeld een malaiseverschijnsel. Aan de andere kant een aanbeveling van ons blad als adver tentieorgaan. Geen wonder ook, want de Texelsche Courant wordt hier toch huis- aan-huis gelezen. (Oplaag meer dan 2300 ex.) HET NOORDEN. Hooibroei. Het is dit jaar opmerkelijk, dat er zoo vaak hooibroei met hooge temperatuur wordt geconstateerd. Zaterdagmorgen werd in het hooi bij Gebr. Brak in het Noorden een temperatuur van 82 graden gepeild, waarop werd besloten het hooi uit te rijden. BURGER-N1EUWLAND. Verbetering van de beruchte weg inzicht. In verband met de groote werkloosheid in onze gemeente heeft het gemeente-be stuur nu de Westerweg door Waalen burg verbreed wordt ook zijn aandacht geschonken aan de weg door Burger- Niemvland, die noodig verbreed moet worden. Het feit, dat hierbij meerdere waterschappen betrokken zijn, is niet be vorderlijk aan 'n vlotte voorbereiding van dit ontegenzeggelijk dankbaar stuk werk. Er zou al veel bereikt zijn, wanneer de scherpe bochten bij Waalenburg waren weggenomen. Hier zijn B en W nog niet aan toe, maar er wordt aan gewerkt, Binnenkort hopen we het verheugend nieuws te kunnen brengen: „De veelge smade weg door Burger-Nieuwland wordt onder handen genomen."

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 1