ett at" «ty Twee belangrijke factoren, prijs en kwaliteit gaan bij Blue Band hand in hand. Nimmer was het van zoo'n groot belang uitslui tend Blue Band te gebruiken nu de boterprijzen stijgen. Blue Band bevat 25% allerfijnste Roomboter onderRijkscontröle. Hollands beste standaardmerk. VER5CH GEKARND i© •minium illinium* •minium Ill 111*11 111*11 lil*!! MARKTBERICHTEN C*wW BB 53- 013 A Werkverschaffing. De werkloozen, te werk gesteld aan de veTbreeding van de Westerweg in Waal enburg, hebben Zaterdag geweigerd hun loon in ontvangst te nemen, daar het la ger was dan dat, waarop zij recht meen den te hebben. Het verschil bedroeg vijf et. per kub. M. en beliep een aardig: bedrag. De gemeente echter mocht vol gens instructie van de minister de basis van 25 ct. per uur niet te boven gaan. Zie hier de oorzaak van het conflict. Maan dagmorgen begaven plm. 35 arbeiders zich naar het gemeentehuis, waar vier hunner namens hen een onderhoud vroe gen met het gemeentebestuur. Het resul taat was, dat het verminderde loon onder protest werd aanvaard en Dinsdag het werk weer hervat is. Veilingbericht Coop. P.T.V. „Texel". Men deelt ons mee: De prijzen liepen Maandag weer hoo- ger dan de vorige week. De veiling had een zeer vlot verloop. De vraag is mo menteel goed en wij verwachten, dat de prijzen nog wel zullen oploopen. Giften Algemeene Wijkverpleging. N.N., den Burg f 2.50. Sportnieuws. Men schrijft ons: Zondagavond 6 uur werd de wedstrijd Texel-comb. en „Mok"-elftal gespeeld. De ploegen hadden elk een man te kort. Er werd tamelijk stevig gespeeld, maar toch konden de mannen van de Mok het lang niet bolwerken. Met 4-3 werden ze terug gestuurd; ze kregen meer dan hun toe kwam. Langs de lijn waren heel wat Mokkerianen, die hun makkers luidruch tig en niet altijd in gekuischte bewoor ding aanmoedigden. Om kwart voor acht waren de bewo ners van het Kamp te de Koog met een groote aanhang present. Luide aanmoedi- gingskreten, die wij al zoo dikwijls moch ten vernemen, werden gehoord, en al da delijk was er die vreugdige stemming, die deze wedstrijden altoos kenmerkt. We merkten weer tal van oude klanten op. De wedstrijd werd direct verbazend snel door onze gasten begonnen. De T.- backs waren hopeloos en brachten er niets van terecht. Alleen Oom speelde voor wat hij waard was, waarbij Wim in het doél hem stevig bijstond. Heel spoedig bracht het kampelftal de stand op 0-3. Na de rust speelde T. voor de wind en was T. het sterkste elftal. Menig aanval werd opgezet maar de keeper was niet te pas- seeren. Eindelijk eens een goede voorzet, van rechts en het is 13. Nog een goed doelpunt en 23 was het resultaat, waar mede T. zich tevreden moest en kon stel len.Het was een goede wedstrijd, waarin de gasten het best speelden door hun snel en doortastend optreden. Bij T. ontbrak het in de voorhoede aan vlug samenspel, terwijl de goede opzetten door treuzelen verloren gingen. Zoo ge speeld, wordt de nederlaag in Koog a.d. Zaan nog grooter. Profiteert daarom van de training. o— Na de wedstrijd werd, als gewoonlijk, door een der Kampleiders nog even het woord gevoerd, waarbij in een geestige speech van dank werd gesproken. Intusschen werd het tijd om te ver trekken. De voorz. van Texel zeide, dat de kampbewoners, als steeds, hartelijk welkom zouden zijn. Eenige hoera's en het was weer achter de rug. I# *1 I© #11 U zult tevreden zijn: Wij leveren net drukwerk |||||j heel vlug en goedkoop. ii|jj| DRUKKERIJ TEXELSCHE COURANT. Herziening Vogelwet. Tot leden van de Commissie, ingesteld door Minister Verschuur tot herziening van de Vogelwet, zijn benoemd onze vroe gere plaatsgenooten, de heeren J. Drijver en dr. Jac. P. Thijsse. Alg. Tex. Middenstandsvereeniging. Het bestuur der A.T.M.V. bericht de leden, dat zij steeds gratis mondeling rechtskundig advies kunnen bekomen bij de secretaris, de heer S. Prins, alhier. Uitkeering Wegenfonds. Aan de gemeente Texel zal over 1930 uit het Wegenfonds worden uitgekeerd een bedrag van f15800, Het leven is geen theekransje. We moeten denken aanpak ken en goed ook. Nu vooral. DE WAAL. Door een auto aangereden. Maandag is een logé van de heer S. Kuiper, hoeve Waaldam, alhier, door een vrachtauto zoo ernstig aangereden, dat bij een gat in het hoofd en een lichte her senschudding bekwam. Geneeskundige behandeling werd ingeroepen. Het onge val is te wijten aan het feit, dat een deel van de vracht buiten de auto stak. We hopen, dat het ventje spoedig hersteld zal zijn en dat de les, die hierin ligt, door autorijders ter harte wordt genomen. DE KOOG. Paardensportdemonstratie. Zaterdagavond heeft alhier onder be gunstiging van prachtig zomerweer een demonstratie der Texelsche Rij vereen iging plaats gehad. Een groote menigte belang stellenden was opgekomen om hiervan ge tuige te zijn. Te ongeveer half 8 kwamen ongeveer 11 ruiters in het veld (waaron der 2 dames) onder leiding van instruc teur Vethman. Na een rondrit in lang zaam en versneld tempo, namen de eigen lijke oefeningen een aanvang. Vooral de nummers vóór en naast elkaar bij 2-3- en 4, wekten bij velen verwondering op. Ook het springen en de. hindernisrace, de jas- senrace en stoelendans waren aantrekke lijk om te zien. Vooral dit laatste gaf soms aanleiding tot ongekende vroolijk- heid, alsmede, als soms een paard het zonder ruiter dacht te kunnen stellen, en in zijn ééntje de beenen nam, achtervolgd door zijn berijder. Uit het applaus kunnen we opmaken, 'dat één en ander zeer in de smaak viel. Het gebodene, schrijft onze corresp., heeft onze verwachting verre overtroffen. Zeker komt een woord van lof toe aan 'de instructeur Vethman, on der wiens bekwame leiding deze knappe staaltjes van 'dressuur werden gepres teerd. Te ongeveer half 10 was deze demonstratie afgeloopen, die in alle op zichten geslaagd mag heeten. Tot laat in ide avond was het nog gezellig druk op straat. WAAL-EN-BURG. Hooibroei. Zaterdagavond moest de spuit uitruk ken wegens ernstige hooibroei op De Valk, eig. wed. M. Kooiman, den Burg, pachter Slot, alhier. Er was een temp. van 90 graden gepeild. De spuit kwam goed van pas, want het hooi vloog in brand, toen het in de schuur op de wagen werd gestoken. OUDESCHILD. Teraardebestelling L. J. Kaan. Maandagmiddag had hier onder groote belangstelling de teraardebestelling plaats van de heer L. J. Kaan, kap.-stuurman van T.E.S.O. Aan de groeve zagen we, be halve vele familieleden, de heeren P. Dros en W.H.Lap, bestuursleden van T. E.S.O., J.A.G.Stompff, directeur, J.Beum- kes, conducteur, C. Duinker, dekknecht, W.Kaan, oud-machinist, A. Luijckx, agent, F.Smit, oud-agent (het personeel was aan wezig voor zoover de dienst toeliet) Ver der zeer veel andere belangstellenden, onder wie enkele trouwe badgasten en Texelsche leerlingen van scholen te den Helder. Namens bestuur en directie van T.E. S.O. sprak de heer Lap, die de heer Kaan schetste als een wakker stuurman, best kapitein, humaan mensch, als een vriend van 'directie en personeel. De heer Jurr. Beumkes sprak namens het personeel en eerde in de overledene de prettige kame raad, op wie je rekenen kon, velen in menig opzicht ten voorbeeld. Ds. J.W. van Petegem sprak woorden van troost tot de zwaar getroffen familie. Kransen van "familie, bestuur en directie en personeel dekten de baar. De heer P. Kaan, de zoon, dankte voor de betoonde belangstelling. Het was een aangrijpende plechtigheid. Hooibroei. Wegens hooibroei (temp. 79-75 gr.) moest op hoeve De Zwaluw, eig. en be woner P.Dalmeijer alhier, het hooi uit gereden worden. DEN HOORN. Het jadht „Astrid" gestrand. Gistermorgen strandde om plm. half 6 tusschen paal 8 en 9 't Deensche jacht Astrid, op weg naar Teneriffe, nadat het eerst reeds bij Schiermonnikoog was vastgeloopen. De sleepboot „Drente" zou trachten het scheepje vlot te brengen, maar het zat op de eerste bank en de sleepboot kon weer vertrekken. Gevaar is nog niet aanwezig. Schade schijnt het schip tot nu toe niet te hebben opge- loopen. In de loop van de dag kwam het hooger op en zelfs over de bank in het zwin terecht. Met laag water kan men er heen loopen. Een Deensch visscher, te den Helder liggende, zou nog trach ten het jacht vlot te brengen, maar dat zal wel niet lukken. Een ingez. stuk en een rijm moeten blijven liggen. RED. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. iiui1 o:iccstei en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van J. Blom Jz. te Oude- schild, om in het perceel, kadastraal be kend in sectie D. no. 1953 een oliestook inrichting te mogen aanbrengen, door hen voorwaardelijk is ingewilligd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van de be schikking bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het Gemeentebestuur zijn ver schenen, om hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, 1 Augustus 1932. Burgem. en Wethouders voornoemd, W. B. GORT. De Secretaris, W. N. KELDER, Lo-S. Oefening brandweer te Oosterend. Burgemeester en Wethouders van Texel; Gelet op artikel 8 der Verordening regelende de inrichting van de brandweer in deze gemeente; Maken bekend, dat op Zaterdag 6 Augustus 1932 een oefening met en eene beproeving van de te Oosterend gestationneerde mo torbrandspuit zal worden gehouden. Zij roepen mitsdien de brandweerplich- tigen, wonende te Oosterend alhier, uit gezonderd zij, die een aanstelling als pomper hebben, op om op gemelden dag des namiddags 71/3 uur (zomertijd) bij het brandspuithuisje te Oosterend aanwezig te zijn. De brandweerplichtigen worden hierbij herinnerd aan: A. Artikel 9 der brandweerverordening luidende: Bij de beproeving der spuit of bij brand blijft ieder dienstplichtige op de hem aangewezen plaats en is ver plicht de hem opgedragen taak ordelijk en met overleg uit te voeren, totdat hij daarvan wordt ontslagen door dengene, die over hem het bevel voert. B. Artikel 10 dier verordening, luidende Hij, die van de oefening verlangt vrij gesteld te worden, moet vooraf daarvan kennis geven aan den brandmeester zijner spuit, aan wien de beslissing is overge laten. Texel, 2 Augustus 1932. Burgem. en Wethouders voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris, W. N. KELDER, Lo-S. PREDIKBEURTEN. Zondag 7 Augustus. HERV. GEMEENTE. Den Burg, vm. lOuurdr. W. Coenraad. 's av. 7 uur ds. Van Petegem. 5e Jeugddienst. (Solozang) Waal. 'sav 7,3U uur ds. v. 't Hooft. Koog, nra. 3 uur ds. v. 't Hooft. Oudeschild, vm. half 11 ds. Plug. Oosterend, vm. 10 uur ds. van 't Hooft. Cocksdorp, 's av. 8 uur ds. Plug. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur Ds. v.d. Leer. nm. 3 uur dezelfde Burg, 's av 7,30 uur dezelfde gebouw Tex Fanfare. GEREF. KERK (H.V.) Oosterend, vm. 10 uur ds. Buskes nm. 3 uur dezelfde DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm 10 uur ds. Vis Eierveiiing, Hollands Noorderkwartier dkmaai 30 Juli Kipeieren Aanvoer 200.000. 56,58 KG. - ,0 a .0 lnn 58,60 K.G. 3,— a f 3 30 de 100stuks 60/62 3.10 a 3,50 62,64 3,20 a 3,80 64/66 ,0 a ,0 Kleine eieren 2,90 a 3.10 Eendeieren. Aanvoer 20 000 2.40 2.60 fcici veiling exei, 2 Aug. Aangevoerd werden partijen, 89331 stuks r ien 58-62 2,90 3 30 62-6 j 3,15 3 60 08-00 0,00 0 Kleine eieren 2,50 2 90 eendeieren f ,0 0,—

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 2