WEET 22 van de 33 leerlingen van de landarts TROTSENBUflG Groote Protestmeeting huishoudschool konden Blue Band niet van natuurboter onderscheiden Nog altijd 2u cent pér half ponds-pakje Morgen, Zondag 7 Aug. in den Helder. VERSCH GEKARND AD VERTE NTIËN afwezig van 6-25 Augustus. plm. 35 A. Gerst Vertrek extra boot 12,15 uur Kosten 40 cent. - -/y/' Wij noodigen iedereen gaarne uit de Blue Band fabrieken te komen bezichtigen. Ge kunt U dan zelf overtuigen van het ongeëvenaarde karnproces, van de uiterste reinheid bij de bereiding, van de wijze hoe de allerbeste grondstoffen met 25°/o allerfijnste Roomboter onder Rijkscon trole tot Blue Band worden verwerkt. Koopt Hollands beste Standaardmerk. MAAK TEXEL EN ZIJN SCHATTEN BEKEND. Wij zullen U gaarne Hielpen. De Heldersche Post, Ihet R.-Katholieke blad voor den Helder en omstreken, gaf een vacantienummer in het liolit, waarin de lezer wordt opgewekt zijn vacantie in eigen omgeving door te brengen. Ook Texel wordt hierbij niet vergeten, ja, ons eiland wordt een groote plaats ingeruimd. Het spreekt vanzelf, dat we de re dactie gaarne met inlichtingen en illustra ties van dienst zijn geweest. Iedere po ging om Texel grooter bekendheid te ge ven is ons welkom en wordt door ons zooveel mogelijk ondersteund. We zijn de Heldersche Post dankbaar voor die onbaatzuchtige Texel-propagan- da. 'Oude Fietsplaatjes. Werp uw oude fietsplaatje in de brie venbus aan 't bureau van dit bladPark straat no. 7. Adres te Oostenend: P.]Bur- ger; dien Hoorn: J. F. Zijm; de Koog: kiosk Oom Tom; Eierland: W. Dijker; huisje Maurik. Adresstrooken Tiexelsdhe Courant. Binnenkort drukken we weer adresban den voor een heel jaar. Postabonnees, die wijziging van hun adres wenschen, ge lieven dat omgaand mee te deelen. Verdwaalde postduiven. Een verdwaalde postduif? Schrijf aan de heer W. Bruynaarts, Leidscheweg 183 A., Voorschoten met opgaaf van merken duidelijk adres. Dan komt het wel in orde. Het weer in Juni, Juli en Augustus. Juni was droog, constateerde de Bilt: hoeveelheid neerslag ver beneden nor maal, zonneschijn boven het gemiddelde. Van Juli heet het: „iets te nat". Laat ons vurig wenschen, dat van 'Au gustus gezegd zal worden: „Zoo was het jiet goed". Een enkel buitje zal ons niet jdejen, ma,ar we blijven er liever vrij' van deze maand. Deze week geeft ons eohter geen grond van blijde voorspellin gen. SPORTNIEUWS. Paardensport- De Sterrit naar Midden-Beemster is Woensdag uitstekend geslaagd. Van verschillende punten in de provin cie af moest in een regelmatig tempo naar Midden-Beemster worden gereden. De minimum afstand bedroeg 40 K.M., het maximum liet men vrij. Bij aankomst werden berekend de tijd en de gereden, afstand. Tevens wenden de ruiters en de paarden aan een keuring onderworpen. Van de 26 ingeschreven deelnemers, onder wie twee van Texel, kwamen er twee niet aan de start. Een ruiter moest nog opgeven, omdat bij de start bleek, dat zijn paard kreupel was. Overwinnaar werd Jac. Schoorl van de L.R. West-Friesland met „Lady": 149,5 punt. Afstand 130 K.M. Onze plaatsgenoot Gerrit Koorn kwam op de achtste plaats, met „Pruis", 132 p. Korfbal. Verdo-Nigro speelt morgenavond op 't terrein Nieuwburg aan de Schilderweg tegen H.B.S. uit den Haag (deze spelers kampeeren thans op Texel). Jeugdherberg „Panorama". Men deelt ons mee, dat Jeugdherberg Panorama dit seizoen alleen reeds 2500 overnachtingen boekte. Meer dan 800 trek kers brachten een of meer dagen op „Panorama" door. De reglementaire ter mijn voor een verblijf bedraagt driemaal 24 uur, zoodat bij aankomst van nieuwe trekkers de „oude" plaats moeten maken. Woensdag herbergde „Panorama" wel 98 gasten; verscheidene liefhebbers moesten worden teleurgesteld. o Liit het bovenstaande blijkt, dat de be zoekers gemiddeld twee en een halve dag op „Panorama" vertoefden. Komen er zeer veel aanvragen, dan antwoordt de herbergvader: „Welkom, zoolanger plaats is" en worden veelal slechts twee over nachtingen toegestaan. o De naam „Jeugdherberg" is geen toe passelijke voor zoover ook aan ouderen logies en maaltijden worden verstrekt. Onze jeugdherberg behoort echter tot het net der „Nederl. Jeugdherbergen-Cen trale" en moet openstaan voor allen, on-. verschillig van welke leeftijdals men maar in het bezit is van een z.g. „trek-i kerskaart". Het komt ons echter nuttig voor een leeftijdsgrens te bepalen. Velen vragen zich af of er geen welstandsbepa-< ling in het leven zou kunnen worden geroepen. Het moet hotel- en pensionhou ders tegen de borst stuiten, wanneer zij vernemen, dat „trekkers" van boven de 40 ondanks een zeer behoorlijk inkomen een paar dagen in de Jeugdherberg door brengen. Echter mogen we niet uit het oog verliezen, dat het Bestuur, Herberg- ouders, T.E.S.O. of „Mooi Texel" hieraan geen schuld hebben. Zij zijn gebonden aan de voorschriften en bepalingen der Ned. J.H.C. Deze Centrale alleen kan tegemoet komen aan eventueele grieven. Zijn we goed ingelicht, dan verzamelt het hoofd bestuur reeds gegevens omtrent leeftijd en beroep van de bezoekers, vermoedelijk in verband met bezwaren van de zijde van hotel- en pensionhouders naar voren gebracht. Vorig jaar werden 663 bezoekers en 1800 overnachtingen geboekt voor het heele seizoen. Die Arr. Rechtbank te Alkmaar. De gemeente Alkmaar heeft ook het gemeentebestuur van Texel verzocht ad- ihaesie te willen betuigen aan het protest tegen de in het Rapport-Weiter voorge stelde opheffing van de Alkmaarsche Ar- rondissements Rechtbank. Wolveemarkten 28 Juli-3 Aug. Omtrent de handel in wolvee valt ook deze week weinig nieuws te zeggen. Als gevolg van de contingenteering en de heffingen bij uit- en invoer wordt de export-handel zeer bemoeilijkt, zoadat op vrijwel alle markten de handel zeer ge drukt of slecht was met zeer lage prijzen. Sommige markten waren nóg iets lager dan vorige week. Als het zoo doorgaat, zal spoedig blijken, dat èn vette schapen èn vette lammeren onverkoopbaar zijn. Natuurlijk is er onder deze ongunstige omstandigheden ook weinig of geen han del in weideschapen en lammeren. Keuringsdienst voor Waren. (Slot.) Aan het Verslag van de Keuringsdienst voor Waren in het Keuringsgebied Alk maar waaronder ook Texel behoort over 1931 ontkenen we nog het vol gende Opmerkelijk is, dat in het 10e verslag' geconstateerd kan worden, dat de aan vankelijke tegenstand in deze dienst, dank zij het soepele beleid van directie en personeel, volkomen veranderd is. Met dat al heeft deze Dienst de con sumenten aan meer deugdelijke waar ge holpen. Melk met toegevoegd water komt bijna niet meer voor (welk een verbete ring in vergelijk met tijden, toen er geen, keuring op melk was); het gewicht en de samenstelling van brood zijn verzekerd., kruidenierswaren worden practisch niet meer vervalscht. Daarnaast neemt de hoeveelheid waren, die in winkels door onoordeelkundige bewaring bederft en dus verloren gaat, af, in de eerste jaren snel, nu langzaam verder. En dit alles gelukt met een betrekkelijk zeer klein en nog steeds afnemend aantal processenverbaal. Het gemiddelde van nog géén twee, nu gemiddeld van nog niet één procesverbaal per jaar per gemeente bewijst, dat we deze stok achter de deur slechts bij uit zondering te hulp nemen, aldus het verslag. Esperanto-nieuws. De vorige week is de Duitsche Espe rantist Rudi König, woonachtig te Rostock, per fiets op reis gegaan naar ons land. Zijn einddoel is Texel, waar hij de Esperantiste, mej. D. Smit, te Eierland, lid van de Texelsche Esperantobond, met wie hij geruime tijd in het Esperanto correspondeerde, hoopt op te zoeken. Een fietstocht van eenige honderden K.M.! Moge weer en wegen de onderne mende Esperantist gunstig zijn. DEN HOORN. SPORTNIEUWS. Dinsdag speelde alhier Zwaluw tegen H.B.S. (den Haag). De gasten waren van de aanvang af in de meerderheid en stonden met de rust met 30 voor. Di rect na de rust pakte de Zwaluw flink aan en doelde tweemaal. Ook de gasten wisten nog 2 punten te maken, zoodat de wedstrijd eindigde met 52 voor de gas ten. De leiding was bij de heer Jaap Schrier in goede handen. Het was een prettige wedstrijd, waarop beide partijen met genoegen kunnen terugzien. J.B. DE MOK. Bezoek aan het vliegkamp. De Commandant van het Vliegkamp brengt ter kennis van belanghebbenden dat Vliegkamp de Mok van 1023 Aug. niet te bezichtigen zal zijn. Het kamp werd de laatste weken zeer idruk door vreemdelingen bezocht, zoodat het niet onmogelijk is, dat bovenstaand bericht hiermede verband houdt. EIERLAND. Uitslag aanbesteding. Door het Dag. Bestuur van polder Eierland is Maandag 1.1. aanbesteed het maaien en schoonmaken van de Post- sloot en het vergraven van de wegsloot nevens de landerijen van gebr. Tersteege. Ingeschreven werd voor maaien Post- sloot door G. Bakker Dz., f0,03 per str. M.; P. Bakelaar e.a. f120,— Jac. Dij ker f175,— C. Oieles Kz., f120,— W. van Sijp e.a. f 1S8,H. J. Boon f 110,— Voor vergraven wegsloot: H. Muskee 10,19 per str. M.; W. van Sijp e.a. f 0,IS per str. M.H. J. Boon f0,08 per str. M. Beide perceelen zijn aan H.J.Boon, de laagste inschrijver, gegund. OUDESCHILD. Uitslag aanbesteding. De uitslag van de aanbesteding van de bouw van een nieuw havenkantoor en het ommetselen van de mistsirene alhier was als volgt: Gebr. Van Pelt, den Helder, f4470,— J. v. d. Heek, Hoorn, f3573,— M. Blom, f3333,— Gebr. Timmer, f3230,— A. Blom, f2998,— L. Bruin f2983,— N. Graaf, f2930,— J. W. Bakker, f2895,-; J. Daalder, f2670,—. De Heere verblijdde ons heden met de voorspoedige geboorte van een dochter MONNA AL1E. H. P. BOLT. A. J. BOLT-van Wijk. Oosterenü-Texel, 4 Aug. 1932. Heden overleed plotseling onze innig geliefde Broeder en Oom de Heer P1ETER KONING Jbz. in den ouderdom van 68 jaar. Uit aller naam, S. J. KONING. Den Burg-Texel, 3 Aug. 1932. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. TE KOOP Staat aan de hok. K. KIKKERT, Zuid-Eierland. IIIIIMIIIi RIJWIELHANDEL. VERHUREN, REPAREEREN, STALLEN. F. ZEGEL, PARKSTRAAT. ■■■■■■■BB llllimilll agHBBMM Kameraden, kent uw plicht en gaat allen mee, om te demonstreeren tegen het schande-rapport-Weiter en de hon- ger-Politiek der regeering. Namens afd. S.D.A.P. en Tex. Best. Bond. Aangifte extra boot bij JAC. BRUIN, Oudeschild. - 'y BLUE BAND ea 53-018

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 2