Weth. Keijser treedt uit de Raad. ve 19 sa fe is 28 kl; K. me ine en en Wi Mi dr; Idin idee doi sta var ze I aan die son lree ach te daa H iden V der heel Het Coc Wij, <X 1 teru, Radi M J- vi ser i zond hjk) den werd even heer beric meld verzc wille spral rende trale ren 1 hem van k Sport Jan strijd ling Ook GEEN STRANDFEEST DIT JAAR. De secretaris van „Mooi Texel" schrijft ons: Op voorstel van eenige gasten uit ho tel Prinses Juliana" en in samenwerking met" Mooi.Texel" werd Donderdagavond een vergadering belegd in de o.l. school te de Koog met het doel zoo mogelijk te komen tot het organiseeren van een strandfeest te de Koog. Evenals vorige jaren lag het in de bedoeling van de voorloopige commissie een strandfeest te organiseeren niet alleen voor de kin deren uit hotels en pensions, maar ook voor die van heel Texel. Gezien de weinige belangstelling van de zijde van bestuur en belanghebbenden en de tweedracht in de organisatie tot be vordering van het vreemdelingenverkeer werd echter besljoten het feest dit jaar niet te doen plaatshebben. Dit zal een teleurstelling zijn, niet alleen voor de kinderen der gasten, maar ook zeker voor die van heel Texel. Naar gemeld wordt, is ook van de zijide van V.V.V. Texel, gevestigd, te de Koog, dit jaar de organisatie van een strandfeest niet te verwachten. Bouwvergunningen. Sinds onze vorige opgaaf hebben B. en W. deze vergunningen verleend tot bouw, verbouw of slooping: Oudeschild, verbouw en bijbouw pak huis Coop. Vereen, voor Aankoop Vis- soherijbenoodigdhedenslooping van twee woonhuizen en stichting van een woon huis, L. van Sikkeleras; Oudeschild, pak huis'J. C. Rab; den Hoorn, woonhuis, Th J. Veeger; den Burg, Wilhelminalaan, J. Daalder, woonhuis. ALLERLEI. VERBETERING. In het artikel over de Jeugdherberg staat: 800 bezoekers. Dit moet zijn 1000. (Tot voor kort waren het er 800 en 2000 overnachtingen). o De lijst der Vrijz. Dein. Partij bevat ter voorziening in de vacature - R.P.Keij ser Cz. resp. deze namen: Jb. Daalder Jbz., Alb. Blom Jz. en R.J. Daalder. De afd. Texel van S.D.A.P. en Bestuur - dersbond laten morgen een extra boot va ren ter gelegenheid van de meeting te gen het Rapport-Welter. Men verzoekt ons uw aandacht op de desbetreffend© adv. te willen vestigen. o De „Haagsche Post" van gisteren schrijft „gaarne het verzuim te herstellen waarop we ide redacteiur van de rubriek Toerisme attent maakten. Texel behoort inderdaad tot de zeebadplaatsen met wat bosch. De redactie meende Texel niet te moeten noemen, omdat naar heel gemak kelijk te bereiken badplaatsen werd ge vraagd. Ons lijkt de reis Utrecht Texel (met zijn zevenmaaldaagsche ver binding met de vaste wal en zijn auto diensten) zoo bezwaarlijk niet. o Dinsdag 1.1. maakte „De Dageraad" met leden ider Chr. Oranjevereen een boottocht naar Harlingen, Terschelling en de Zuiderzeewerken. o Binnenkort zal de Permanente Feest commissie alhier bijeenkomen ter bespre king van eventueele volksfeesten en auto tocht met ouden van dagen. We hopen spoedig het resultaat te melden. Onder leiding van onze vroegere plaats genoot, de heer J. A. vJd. Vlïs, maakte een groep van 33 leden van de Bond van Ned. Onderw. een excursie over TexeL De heer R. P.Keijser, wet houder onzer gemeente heeft om gezondheids redenen ontslag genomen en zal nu als raadslid worden opge volgd |door de heer "Jb. Daal der, (aannemer, Koogerstraat). De heer Keijser werd 23 Mei 1923 tot raadslid benoÊmd. Tn de raadsvergadering van 4 Sept. werd hij geïnstalleerd en, met acht van de 13 stemmen tot wethou der benoemd. Op de heer H.W.Keesom werden drie, op de heer D.C. Dros twee stemmen uitgebracht. Van de aanvang af heeft de heer Keij ser (Vrijz. Democraat) groote belangstel ling voor ide gemeentezaken aan de dag gelegd. De electrificatie van het eiland en ide verbetering der wegen hadden zijn speciale aandacht. Heel veel moeite gaf hij zich om vertrouwd te raken met al hetgeen tot een goede vervulling van zijn niet gemakkelijke taak werd vereischt. Noode liet hij sinds Januari, toen hij door een ernstige ongesteldheid binnens huis moest blijven, het werk, dat hem lief was, aan anderen over. Het is algemeen bekend, dat het wet houder Keijser aan vele en felle critiek niet heeft ontbroken. Het ligt met m onze bedoeling de oorzaak hiervan na te gaan. Naast goede eigenschappen had de heer Keijser ook zijn minder goede. In idit opzicht zijn wij allen hem gelijk. Waar de heer Keijser een eenmaaT ingenomen en door 'hem afs goed geoordeeld stand punt niet ligt prijs gaf, waren conflicten en strijd niet zeldzaam, van welke strijd het gestel vande heer Keijser stellig de nadeelige gevolgen heeft ondervonden. We weten, dat velen het bericht van zijn uittreden uit de raad met vreugd zul len ontvangen, maar evenzeer weten we, dat tal van Texelaars met leedwezen hier van kennis zullen nemen. Uit de aard van ons beroep kwamen we meermalen met de heer Keijser in aan raking en immer trof ons de welwillend heid, waarmee hij ons tegemoet Trad en de bereidwilligheid, waarmee hij ons alle gewenschte inlichtingen verstrekte; trot ons zijn kennis van zaken, de gemeente rakende, het resultaat van zijn groote belangstelling en onvermoeide ijver, waar mee hij zijn ambt vervulde. Wij danken de heer Keijser op deze plaats openlijk voor zijn altoos groote bereidwilligheid' en wenschen hem tenslotte toe, dat hij rust en beterschap vinde. o En wie zal er nu de weth ouders zetel innemen We wagen ons niet aan een voorspelling. Dat zal de raad wel uitnia- ken. Wel hoort wie zijn oor te luisteren legt, reeds candidaten noemen, maai* we laten die geruchten voor wat ze zijn en wachten het desbetreffend raadsbesluit at. Hoofdzaak is, dat we afgezien van ide persoon een wethouder krijgen, die zijn ambt met ambitie vervult; wie geen moeite te veel is waar het ide behartiging geldt van Texelsche belangen en alle krachten inspant om te geven, wat van hem wordt verlangd; een man met een ruime blik en een kloek verstand; be hoorlijk op de hoogte van al hetgeen tot de vervulling van het wethoudersambt wordt vereischt. Heeft weth. Keijser vol daan? Volg zijn voorbeeld na en tracht hem-zoo mogelijk-te overtreffen. Heeft hij gefaald en teleurgesteld? Laat zijn opvolger dan trachten zijn fouten te ver mijden en pogen het ALLE Texelaars naar ide zin te maken. Het valt niet mee aan het roer te staan en bij storm en ontij alle klippen te ont zeilen. Moge onze nieuwe wethouder bij voorbaat van welwillende critiek ver zekerd zijn en„Alles sal reg kom". Rijksveldwabht. Rijksveldwacht-brigadier W. vanTwuij- veT alhier is met ingang van '16 Aug. a.s. benoemd tot brig.-majoor met gelijktijdige overplaatsing naar den Helder. Sinds een paar maanden neemt de heer Van Twuij- ver ide plaats reeds in van de majoor te den Helder, die onlangs overleed. WINKELSLUITING. Ter kennis van belanghebbenden wondt gebracht, dat met ingang van gisteren de Winkelsluitingswet weer van kracht is, dus: sluiting om 8 u. n.m.; 's Zaterdags 10 u.; Zondags de heele dag gesloten, een en ander behoudens uitzonderingen, bij de wet bepaald. Zoolang de ontheffingsver ordening, onlangs door de Raad aange nomen, niet door de Kroon is goedge keurd, moeten we ons aan de vroege sluitingsuren houden, op straffe van boete jaar Bij de bespreking van art. 3, dat Ide middelen aangeeft, waarmee de ver- eeniging haar doel, n.l. de bevordering van het vreemdelingenverkeer te de Locks dorp en omstreken, te bereiken, werd uit voerig van gedachten gewisseld. Reeds werden op het strand achter de vuur toren handwijzers geplaatst, aangevende het pad naar het strand en naar de vuur toren. Aan het verkrijgen van geschikt kampeerterrein wordt gewerkt. Er werd gewezen op een gevaarlijk punt aan het strand, bij de „z.g. „steile duinen daar waar de telefoonkabel Texel-Vlieland uit de afgebrokkelde duinen te voorschijn komt. Daar is het wandelen of fietsen' langs bet strand niet van gevaar ont bloot. Er zullen daarom "twee waarschu- wingsbordjes worden geplaatst. Het voorstel van de heer A. van der Grijn om schrijfpapier en enveloppes met reclame bedrukt te gebruiken, vond alge meen bijval, evenals het gebruik van sluit- zegels met hetzelfde doel. Op voorstel van de secr. werd besloten toe te treden als lid van de Stichting Vogeltrekstation Texel. Overwogen werd om tegen een vol gend seizoen een gids voor de Cocksdorp en omgeving uit te geven. Bij de rondvraag werd gesproken over de verbinding met Vlieland via de Hors. De heer Kalf, die in Amsterdam een ver gadering van de Vereeniging van Jeugd- bergen had bezocht, meende daar de ïn- idruk te hebben gekregen, dat die ver eeniging wel zou willen meewerken zoo n verbinding gedurende de vacantietijd tot stand te brengen. De secr. zal zich met genoemde vereeniging in verbinding stel- .en. Staande de vergadering traden een tien tal aanwezigen als lid toe, waardoor het ledental op ruim 30 werd gebracht. Om zooveel mogelijk leden te werven ver klaarden eenige leden zich bereid met lijsten rond te gaan op de Cocksdorp en door Eierland. Het liep tegén elven toen de voorzitter onder dankzegging voor de aangename be sprekingen de vergadering sloot. VOOR DE VROUW. m U zult tevreden zijn: Wij leveren net drukwerk llllll heel vlug en goedkoop. ie eiiiiiiiiini 1,1111111111® @111111111111 DRUKKERIJ TEXELSCHE COURANT. Nuttige wenken. Petroleumvlekken in waschbare weef sels verdwijnen door op de gewone ma nier te wasschen. Petroleumvlekken in niet goed wasch bare weefsels kan men ook nog verwijde ren met benzine of tetra. Modepraatje. Aan het strand wordt vooral veel wit gedragen: toiletjes van wit flanel en witte kasna op koele dagen; van wit linnen: als het warm is. De meest modieuse stof voor strandjaponnen is echter wit zijden piqué met een korte bolero van oranje wol. Want bij wit worden sterke felle tinten genomen. Alle zoete, smeltende fondantkleuren zijn op het oogenblik ge lukkig niet in de smaak. Bij een eenvoudige witte jurk knoopt men ook wel een sterk gekleurde cein tuur om de heupen en werpt men een shawl van dezelfde tint om de schouders. Daarbij idan een heel groote hoed van linnen of raffia, opengewerkte sandaal tjes of gekleurde houten klompjes aan de voeten en het strandtoilet is compleet. In plaats van wit neemt men ook dik wijls twee sterke kleuren tezamen, een hemelsblauwe japon met koperkleurige bo lero, jasjes in felrood, groen of blauw, op contrasteerende japonnen. Een origineel strandcostuumpje is b.v. een witte rok, hoog opgeknoopt op een blouse in felgekleurde dwarsstrepien. Hierbij een korte witte bolero, die van voren wijd openhangt en een heel groote hoed,, met de streepstof overtrokken. Behalve de groote hoeden, die soms al leraardigst van opengewerkt materiaal zijn vervaardigd, is de ideale strandhoed een klein baretje. Men kiest het in de kleur van de bolero of het korte jasje, dat er met z'n koperen of vergulde knoopen zoo fleurig en sportief uitziet. Badmantels komen vnl. in drie model len voor: als cape, als peignoir en als een soort wikkelmantel. Ze zijn gewoon lijk van zachte, soepele badstof gemaakt. Men houdt op het oogenblik van effen mantels in sterke tint ofwel veelkleurig bedrukt in motiefjes, die aan de scheep vaart ontleend zijn. De badpakjes zijn nu vrij donker: zwart, donkerbruin, donker blauw, enz., maar verlevendigd door bor- iduurseltjes of ingezette motiefjes in wit, roze, lichtblauw, rood of groen. RECENSIES. Gids voor ide Wieringermeer. Door de Wieringer Courant, uitg. C.J. Bosker, wordt verkrijgbaar gesteld te gen de prijs van f0,50 een boekje met een groote kaart en meer dan dertig fo- to's ter illustratie van een uitvoerige be schrijving van de Wieringermeerpolder. De Gids geeft een historische beschou-, wino" vooraf en duidt verder aan, hoe men' het best een trip door deze nieuwe polder kan maken. Wie voornemens is, de polder te bezoeken, zij het boekje har telijk aanbevolen. 'De kaart is groot en duidelijk en bevat alle namen van dorpen, wegen, kanalen, enz. OOSTEREND. BAZAR - EXCELSIOR. Excelsior heeft geldgebrek, een kwaal, waaraan meer muziekvereenigingen lijden. Besloten werd daarom om, behoudens goedkeuring door B. en W., een bazar te houden en wel op de laatste 'drie dagen van September en de eerste van October. Daarvoor is heel wat noodig. We willen daarom hopen, dat een groote schaar helpers en gevers; ook een kleinigheid is welkom hiervoor aan het werk zal gaan. Inmiddels zal men in de gelegen heid worden gesteld om op een door de muzikanten aangeboden lijst van zijn sym pathie te doen blijken. OUDESCHILD. Visscherij. Woensdag zijn aan de afslag aange voerd 560 K.G. garnalen; prijs 13,5-18 ct. per K.G. Donderdag was de prijs bij een aanvoer van 850 K.G. slechts 7a9 ct. OE COCKSDORP. V.V.V. DE COCKSDORP. Reglement goedgekeurd. Weg wijzers geplaatst. Waarschu wingsborden. Meer propaganda. —Een Gids voor de Cocksdorp en omstreken. Lid Stichting Vogel- trekstation. De verbinding met Vlieland. Donderdagavond werd de aangekondig de vergadering van V.V.V. De Cocksdorp gehouden. De voorzitter, de heer J. van T Noordeinde, kon aan ruim twintig per sonen het welkom toeroepen. Nadat de secr. eerst de notulen had gelezen, werd overgegaan tot bespreking van ide door de secr. ontworpen statuten, die behou dens enkele kleine wijzigingen werden goedgekeurd'. We willen hieruit onder de aandacht van het publiek brengen art. 4, dat luidt: Alle mannelijke zoowel als vrouwelijke personen, die de leeftijd van 18 jaar heb ben bereikt, kunnen als lid toetreden. De contributie bedraagt minstens f 1,per BINNENLAND. De Hobaho van gisteren schrijft over de veilingen van Hollands Bloembol- lenhuis te Lisse van 29 Juli 4 Aug.i Alles gaat vlot en vlug van de hand. De narcissen gaan vlot weg, waarschijn lijk wel omdat de wetenschap meer en meer tot ide koopers doordringt, dat ook de groei van de narcissen beneden het middelmatige is. De aanvoer van nar cissen was nog niet groot. Er waren mooie partijen Dubb. van Sion, Golden Spur van Texel, benevens flinke partijen Emperors, Victoria, enz. Prijzen: Dn. Von Sion Texel 550 per kist f4,50; 600 per kist f4,— 750 per kist f2 90. Golden Spur Texel 550 per kist f2,75, - 700 per kist f2,—. Victoria 200 per m. f 1,50; Emperor 200 per m. f 1,10. Lisse. Veiling H.B.G. 29 Juli Golden Spur 60—210—340; Von Sion 50 110—145—380—420; Emperor 60115 Victoria 6080115. Amsterdam. In de Boerhaveklimek is gistermiddag vrij plotseling overleden 57 jaar oud de schrijver Is.Querido. Bij Hilversum is het 11-j. meisje A. Lam op de hei door ide bliksem gedood Te Veendam sloeg ide bliksem in een stroopakhuis. Plm. twee miljoen K.G. is aan stroo verloren gegaan. IIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIII BUITENLAND. Illllllllllllllllllllll! De Fin Jaervinen wierp te Los An gelos met een speer "71,25 M. (record) Te Chicago werd een conserventa- briek door brand vernield. 4500 stuks vee verbrandde levend Schade 6 miljoen dollar Bolivia bestookte de Paraguanen met zwaar geschut. Oorlog is niet verklaard. Benoeming Lid van den Raad. De Voorzitter van het Centraal Stem bureau, bedoeld in artikel 20 der gemeen tewet, in de gemeente Texel, brengt ter openbare kennis, dat zijn besluit d.d. he iden, waarbij de heer Jb. DAALDER Jz. is benoemd verklaard tot lid van den Raad der gemeente Texel en zulks ter voorziening in de yacature, ontstaan door de ontslagneming van den heer R. P. KEIJSER Cz., op de gemeente-secreta rie voor een ieder ter inzage is gelegd. TEXEL, 5 Augustus 1932. De Voorzitter van het Centraal Stembureau voornoemd, W. B. OORT. J A V z t* rr be tc ki d. m ec be zc di er zond o

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 6