Gereformeerde Evangelisatie-samenkomst Zichters gevraagd Noteering Zeemeeuw I C. R. Keijser &Co. ADVERTENTIEN Hedenavond Texelcombinatie- De baten zullen voor een speciaal doel worden aan gewend. Nette heer zoekt kennismaking een net meisje 1,23 HA haver, best gewas weien op „Rio Grande". PRIMA EIGENHEIMERS Onderwerp „Manasse" bergingswerkzaamheden voorloopig stop gezet zijn. Aanvankelijk dacht men het met 40 vaten te kunnen lichten, maar 20 zonken er en eenige braken los en dre ven weg. Alle gereedschap dat voor een groot deel per botter was aangevoerd is nu in veiligheid gebracht. Mede door ongesteldheid van de heer Agter zal van lichten voorloopig geen sprake meer zijn. Het wrak blijft echter zijn eigendom. Nog werd gemeld, dat veel van wat ge jut was, later elders op het strand en in het duin is teruggevonden. Over de Zuiderzee-afsluitdijk in de maneschijn. Zondagmorgen zijn de heer C. Ellen en echtgenoote van hier met de eerste boot naar den Helder gegaan. Daar vingen ze om acht uur voorm. een fietstocht aan over Wieringen en de afsluitdijk naar Harlingen, waar ze om half twee 'smid- dags aankwamen. Zij hadden veel met tegenwind te kampen. Na een gezellige dag bij familie te hebben doorgebracht, werd 's avonds om half elf de terugtocht over de dijk aanvaard. Onderwijl was de wind gedraaid en hadden de onderne mende jongelui alweer tegenwind. Boven dien moest nu en dan een der banden1 worden opgepompt, en brak tot overmaat van ongenoegen ook nog een regenbuitje los. De maan verlichtte inmiddels al ging het ook tegen laatste kwartier het wel eens erg oneffen pad van de nachte lijke peddelaars, die tegen zes uur de volgende morgen den Helder bereikten. Een reisje om niet licht te vergeten. OOSTEREND. Kerknieuws. De heer A. W. Kok, cand te Harder wijk, is beroepen tot Ned. Herv. predi kant alhier. HET NOORDEN. Bemaling van het Noorden. Onze corresp. meldt: Naar we uit betrouwbare bron verne men ligt het in de bedoeling, het boe zemwater voor het Noorden te vergroo- ten. Door het hoogerop komende water buitendijks moet het gemaal in de ko mende herfst bij hoogwater stopgezet worden. Hiervoor is een oplossing ge zocht in het vergrooten van de boezem. Het plan is een schuif te maken in de boezemmuur van het Noorden en ook een schuif aan te brengen bij de betonbrug, welke over het Noordkanaal voert. Voor het gebruik van deze boezem was echter toestemming noodig van Eierland, welke toestemming ook verkregen werd. Wan neer dit werk tot stand is gebracht, zul len molen en motor ook met hoog water kunnen doorwerken en met laag water alle water kunnen uitmalen. Voor de pol derbemaling een flinke verbetering. OUDESCH1LD. Groote opruiming. Op last van Waterstaat was veel van wat-er-staat nabij de Haven, pakhuizen van J. C. Rab, Kruithoed, Coop. Aan- koopvereen., Dertig Polders, enz. ge doemd te verdwijnen. Over de noodzake lijkheid van die opruiming op groote schaal is hier menige dikke boom opgezet, maar het eind van het liedje bleef toch: ver dwijn. Ook het steenen pakhuis van de L.T.B., dat toch niet biezonder in de weg staat, moet van de baan. Na openbare aanbesteding is het sloopen opgedragen aan Gebr. Schoenmaker te den Burg. EIERLAND. Ingebroken in een kiosk. In de nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de kiosk van de heer C. van der Werf, staande aan de binnen kant van de duinen bij de Slufter. Met geweld heeft men zich door het ver breken van grendels toegang verschaft door een luik aan de voorzij van de tent, waarna de inbrekers zich van een hoeveel heid cigaretten (in het biezonder de duurste merken) en koek hebben meester gemaakt. Mogelijk zijn ze in hun snood bedrijf, gestoord, want de verdere voor raad, welke uit fruit, chocolade, sigaren, bier, etc. bestond, bleek niet te zijn aan geroerd. Of vonden ze het zoo welletjes? Of is er maar één dader geweest, die in zijn zakken niet meer kon bergen? Naar raming zou wel voor f25 ont vreemd zijn. Kampeerders hebben om streeks vier uur een onbekend persoon gezien, die zich in de nabijheid van de kiosk ophield. De politie doet onder zoek. Zij, die meenen inlichtingen te kunnen verstrekken, welke tot opsporing van de dader(s) kunnen leiden, gelieven zich tot de politie te wenden. DE KOOG. Paardensport. Hedenavond zeven uur heeft hier de tweede rij- en springdemonstratie plaats door de L..R Texel. Voor nadere biezon- derheden wordt verwezen naar de aan plakbiljetten. Mogen we' heeren hotel- en pension houders verzoeken er hun gasten op at tent te maken? Van haar fiets gestort. Ernstig ongeval. Zaterdagavond had hier een ernstig ongeval plaats. Een jong meisje, dat per fiets de strandweg bij het badpaviljoen afreed, raakte vermoedelijk de macht over haar stuur kwijt en kwam zeer ongelukkig te vallen. Onmiddellijk werd dokter Bos wijk ontboden, die spoedig ter plaatse was en het meisje per ziekenauto naar den Burg deed vervoeren. Naar we vernemen kampeerde het meisje, dat in Amsterdam woonachtig is, in de duinen alhier. Dokter Boswijk con stateerde een lichte hersenschudding en heeft de patiënte in huis opgenomen. De volgende dag is zij naar den Helder ver voerd om in het hospitaal te worden op genomen. Gisteren was haar toestand nog niet verbeterd. Zij lijdt aan hevige hoofd pijn en heeft vrijwel geen eetlust. Hoe gevaarlijk het is op een fiets de steile straatweg af te rijden is hierop overtuigende wijze aangetoond. Er staan waarschuwingsborden. Laat men er zich dan aan houden ook. DE COCKSDORP. Sportnieuws. Zondag vond onder groote belangstel ling de gecostumeerde korfbalwedstrijd plaats tusschen eenige leden van S.V.C. Te ruim 2 uur waren allen in Hotel „de Hoop" aanwezig, waarna de stoet met muziek naar het sportveld marcheerde. De wedstrijd, die begrijpelijkerwijze veel aanleiding tot hilariteit gaf, eindigde met 6—0. Na afloop vond de uitreiking plaats, waarbij de volgende dames en heeren een prijs ontvingen: 1. Mej. Nel de Graaf, als S.V.C. bloe menmeisje; 2. Mej. C. v. d. Kooij, als Josephine Baker; 3. Mej. Naan de Graaf, Td.; 4. Mej. S. Verseput. 1. Dhr J. Lampers, als roodhuid; 2. dhr A. v. d. Grijn, als Staphorster boerin. 3. dhr Nic. Lampers. Namens het bestuur nogmaals dank aan allen, die tot het welslagen van deze wedstrijd hebben bijgedragen. J.A.B. linillillllilllllllllll BINNENLAND. De verdachten in de moordzaak te Putbroek houden hun onschuld vol. Met spanning wordt de uitslag tegemoetge- zien (zie vandaag de dagbladen). RAADSVERGADERING. De Burgemeester der gemeente Texel: Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt naar aanleiding daarvan ter kennis van de ingezetenen, dat eene verga dering van den Gemeenteraad is belegd op Donderdag 25 Ang. 1932, voormiddags te tien uur in de daarvooi bestemde zaal ten Raadhuize dezer Ge meente. Texel, 22 Aug 1932. De Burgemeester van Texel, W. B. OORT. Aan de orde: 1. Beëediging raadslid. 2. Benoeming wethouder. 3. Ingekomen stukken. Mededeelingen. 4. Voorloopige vaststelling gemeente rekening over 1931. 5. Goedkeuring rekening Algemeen Armbestuur over 1931. 5. Idem Algemeen Weeshuis over 1931. BURGERLIJKE STAND DER K GEMEENTE TEXEL. van 20 tot en met 23 Aug 1932. GEBOREN Dorothea Catharina, dv Simon Zijm en IJsbrandina Witte; Maria, dv Adriaan Vinke en Marina van den Hoek OVERLEDEN Klaas Kelder, 66 jaar, wedn. van Antje Molenaar. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten Raadhuize.) 1 handschoen, 1 portemonnaie, 1 ceintuur en 3 zonnebrillen. PREDIKBEURTEN. Zondag 28 Augustus HERV. GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur Ds. Visser. Koog, vm. half 10 ds. v. Petegem Waal, vm. 10 uur Ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, vm 11 uur ds. van Petegem Oosterend, vm. 10 uur ds. Groenenberg van Vlaardingen Maandcollecte. Cocksdorp, vm. half 11 ds. Plug. Maandcollecte. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur Ds. v.d. Leer. nm. 3 uur dezelfde Burg, 's av. 7,30 uur dezelfde gebouw Tex. Fanfare. GEREF. KERK (H.V.) Oosterend, vm. 10 uur ds. Buskes nm. 3 uur dezelfde Afscheid DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uui ds P. Vis van Arnhem Oosterend, vm. 10 uur ds. A. Vis. MARKTBERICHTEN Eierveiling, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 20 Aug. Kipeieren. Aanvoer 168.000. 56/58 K G. - ,0 a -.0 100stuks 58'60 K.G. 3,50 af 3 70 ae luustUKS 60 62 3.50 a 3,80 62/64 3,70 a 4,30 64/66 ,0 a ,0 Kleine eieren 3,20 a 3.50 Eendeieren, \anvoer 15 000 2.20 ;i 2.40 Eierveiling Texel, 22 Aug. Aangevoerd werden partijen, 85357 stuks Ki cie« 58-62 3,30 3 60 62-66 3,45 3 80 68-00 0,00 0 Kleine eieren 2,80 3 25 eendeieren f —.0 0, oude Kippen 35 a 37Vj ct. per Ko Texel, 22 Aug. 1932. 1 veulen 7 koeien 120 a 180 3 kalveren 00,— a 00. 11 nuchtere kalveren 5,00 a 8, 225 lammeren 3,50 a 5,50 59 schapen 7— a 9 2 geiten 11 korf oude kippen 0,45 a 0,75 De lammerenprijzen blijven zeer laag. De oude schapen waren, hoewel de prijs zeet laag is vlug verkocht. Purmerend, 23 Aug. 677 Runderen waaronder 345 vette koeien f 0,66 a f 0,70 152 Gelde koeien 110 a 160 80 Melkkoeien 120 a 240 99 vette kalveren per KG 0,70 a 0,90 247 Nuchtere kalveren 5,— a 18, - 551 Vette varkens per KG 0.22 a 0.27 35 Magere varkens 7,— a 15.00 260 Biggen 4,— a 7,00 402 Schapen 10,— a 16, 427 Lammeren 6,— a 10, - Kipeieren 3,50 4,— Lendeieren 2,10 a 0, CORRESPONDENTIE. Over Ingezonden Stukken. We ontvingen een niet met naam on derteekend ingez. stuk over de slechte toestand van het gedeelte van de Waal- derweg bij den Burg. De gemeente wordt hier in gebreke gesteld, daar ze te lang met verbetering zou wachten. Op onze informatie deelt de directeur van gemeentewerken ons mee, dat be doeld gedeelte van de weg niet door de gemeente behoeft te worden onderhou den. Evenwel zal het toch van gemeente wege onder handen worden genomen,, wanneer straks de Wittekruislaan een goede beurt krijgt. Overigens geven we alle schrijvers van ingez. stukken de raad hun epistelen met eigen naam te onderteekenen. Wan neer wij genoegen nemen met een „pseu doniem" in welk geval het redactiege heim ons de plicht oplegt de naam van de schrijver niet openhaar te maken loopen we de kans, dat misbruik van onze gastvrijheid wordt gemaakt door het opdisschen van onwaarheden, door verdachtmaking (zij het ook tusschen de regels door en voor ons en andere niet- ingewijden niet aan te voelen), enz. Er zijn nu eenmaal menschen, die zich ge dekt weten door „het schild der anonimi teit" (omdat we immers zwijgen als het graf al zijn we ganschelijk niet op ons mondje gevallen) en dan maar raak schrijven. Hóé raak, bemerk je later pas, waarom we besloten: Als regel worde elk „Ingez. Stuk" met de werkelijke naam van de schrijver onderteekend, opgeno men. Wat zou daar tegen zijn? Red. voor Bejaarden A GEBOREN: DOROTHEA CATHARINA dochter van D. ZIJM—Witte S. ZIJM. Den Burg, 21 Aug. 1932. Gasthuisstraat 14. Aanvang 7 uur Entree 15 cent. D. HIN, Dijkmanshuizen. met nette juffrouw, leeftijd 50-60 jaar, niet onbemiddeld. Brieven onder no. 748 aan het bureau van dit blad. BIEDT ZICH AAN voor dag en nacht. Adres te bevragen aan het bureau van dit Blad. TE KOOP AANGEBODEN: staande aan de schoof. J. JAC. RAB. TE HUUR: Zich te vervoegen te „Rio Grande", de Cocksdorp. De Bilt seint„B00N ik vind je pap heel fijn. In dank er voor geef ik nog wat warmte en zonneschijn" Over geheel Texel verkrijgbaar. per zak van 35 K.G f 1,25 Franco over geheel Texel. Monster gratis op aanvrage. Bij G. v. d. VIS, Warmoesstraat, den Burg. van Vrijblijvend per 100 KG af Oudeschild Laplata mais 4,25 Chevaliergerst 6,25 Gerst Buitenl. 5,25 Gemengd kippenvoer 6,50 Kunstkorrels Bertels le soort 10,50 Ochtendvoer - 8,50 Haver inlandsche 6,75 Tarwe witte pracht kwaliteit 6,25 Witte Erwten 6,— Linzen 5,50 Am. koek 6,75 Voorslaglijnkoeken 6,50 Grondnotenkoek 60 pCt. eiwit en vet 7, Palmpitkoek 5,25 Murwe lijnkoek W.L. 8,50 Bertels Suikerkoekjes 8,25 Kalvermeel A 9,— Kalvermeel B 8,75 Varkensmee! A tot 100 pond 6,75 B van 100 tot 200 pond 6,25 Tarwegrint en Zemelen 5, Delftsche Phosphorzure kalk 8,75 Carnarina vleesch-diermeel N.S. 1150 Vischmeel 11,50 Turfstrooisel fijn 1,75 Zonnepitten 7, Kuikenrijst 8,50 Den Pure. Texel 25 Aug. 1932 met welwillende medewerking van de Chr. Muziekvereen. Excelsior ZATERDAG 27 AUG. a.s. in het Park te den Burg. Ds. v. d. Leer, v. Oosterend Ds. Meynen, den Helder A J. Timmers L. Brasser A. Plaatsman Een'Koning op het verkeerde pad. Een Koning in boeien. Een Koning op de knieën. Een Koning in eere hersteld. Slotwoord. Excelsior speelt vooraf en ter afwisseling van de sprekers. Programma's zullen gratis worden verstrekt. Aanvang 6,45. Komt allen. O zijn inderdaad het meest Ideale middel ter bevorde ring van een normalen stoelgang. Gemakkelijk in te nemen, aangename smaak, verwekken geen krampen. 0.65 per flacon

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 3