QMÏuE) versch gekarnd met 25°/o allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole» Holland's beste Standaardmerk prachtschuiver met een broodje met 'ha ringsla over het asfalt. Na de bioscoop ging het naar „Kras", waar de heer Lap als „tegenprestatie" (wegens de sigaren), ons een „hasse bassie" aanbood, dat in dank wend aanvaard. Toen ging het in flinke stap naar „Elim" en te bed. Om 7 uur zat de heer Lap al beneden en lieti hij ons roepen. Na het ontbijt ging het naar het Koloniaal Museum, daar het voor Schiphol te laat werd. Alvorens wij daar aankwamen, maakte Jaap nog even kennis met een fiets. „De knieën door de broek",' dachten wij, maar het liep best af. geluk kig. Na de pracht en praal van het mu seum te hebben bezichtigd, in gedachte 'm; reis naar Indië gemaakt te hebben, ver trokken wij naar het Station, waar wij 'ik' fietsen voor de dag haalden, en afscheid namen van de heer Lap. Om half één ver lieten wij Amsterdam. Met zijwind be reikten wij om half vier Alkmaar. Daar; werd nog even op de kermis gepauzeerd; en met een stevige wind in de rug „vlo gen" we om 6 uur den Helder binnen, om met de laatste boot over te steken. Wij hadden, dank zij de heer Lap, een prettige en leerzame reis gehad, die ieder niet licht zal vergeten. (Op le pagina staat: „Zeemanshuis", bedoeld wordt „Scheepvaarthuis". Red.) Donateurskaarten Texelsdhe Fanafre. Ten einde een prettige sfeer te schep pen, waarin het offeren van een bijdrage gemakkelijk valt, zal Texelsch Fanfare hedenavond een rondgang maken met mu ziek en daarbij zijn donateurskaarten aan bieden. Het bestuur ziet de uitslag met vertrouwen tegemoet. Schoolnieuws. Marie Mantje van „Dijkmanshuizen" en Herman Bakker alhier, zijn toegelaten tot de bijz. kweekschool voor onderwijzers (-essen) te iden Helder. Mede Jannie Hemelrijk, te Oudeschild. Crisis-V arnenswet. Naar we vernemen hebben zich bij de secretaris der plaatselijke commissie, be last met de uitvoering van bovengemelde .wet in onze gemeente, plm. 280 varkens houders aangemeld, eigenaars van plm 2700 varkens. Al die knorrende viervoe ters zullen nu van een stempel moeten worden voorzien. Dat is een heel karwei. o De plaatselijke commissie, ingesteld in gevolge de crisis-varkenswet, deelt be langhebbenden het volgende mee: De heffing per varken, ook voor die welke binnen enkele dagen verkocht worden, is vastgesteld op vijftien cent. Ernstig wordt gewaarschuwd tegen het verstrekken van onware opgaven met het idoel de Wet te ontduiken, omdat zulks met geldboete van ten hoogste f 10.000 of zes rnnd. hechtenis wordt gestraft. Vara Propaganda- en Filmavond. Vanwege de Vereeniging van Arbeiders- Radio-Amateurs (Vara) zal Zondag 18 Sept. in hotel „Texel" een propagamda- en filmavond worden georganiseerd. De toegangsprijs is bepaald op 40 ct. voor leden, op 50 ct. voor niet-leden. Aan het filmprogramma ontkenen we, dat ver toond zullen worden „Klanken uit Tirol", „Een reisje door Frankrijk", „Chineesch Porselein" (een geluids-truc-teekenfilm), „Radio-Amateurs" (met de komieken Stan Laurel en Oliver Hardy) en de Vara-geluidsfilm in drie acten „Stuwiing". Aan deze film zal een propagandistisch openingswoord vooraf gaan. (Nadere bie- zonderheden volgen per adv.) Landverpadhtersbcnd opgericht. Men schrijft ons: In een zeer goed bezochte vergadering werd Zaterdagavond in café den Burg een landverpachtersboind opgericht. Tot leden van het voorloopig bestuur weiden gekozen de heeren J.Keijser Az., voorz.; Jac. Bakker Jacz., vice-voorz.J. Roe per Jz., secr.-penningm.S. Dijksen Sz. en A. J. Eelman, comm., bij welke heeren men zich alsnog voor het lidmaatschap kan aanmelden. Veilingbericht Coop. P.T.V. „Texel". De eieren werden Maandag tegen sterk verhoogde prijzen verkocht. Tegen deze hooge prijzen gingen de eieren niet vlot van de hand. Doordat het verschil ineens, te groot is, verwachten wij tegen deze prijzen geen vlotte handel. De aanvoe. liep in de afgeloopen week aan onze vei ling met 7376 terug. SPORTNIEUWS. Dammen. Zondag speelt onze damclub in hotel „Texel" tegen de Heldersche damclub. (Zie adv.) Athletiek. Zondag a.s. zal de j aarlij ksche Athle- tiekdag voor de 2e maal worden gehou den. Wederom zullen de kampioenstitels op het spel staan en er wordt op gere kend, dat de overwinnaars van het vorige jaar zich zullen inspannen om hun titel te behouden. De deelname hadden we grooter verwacht, doch we hopen, dat de comm. er toch in zal slagen deze mooie sport zoo populair te maken, dat ieder ge zond jong inensch die zal gaan beoefenen. Het programma luidt: 2 uur: 100 M. hardloopen. 2.25 uur: Verspringen rnet aanloop. 2.35 uur: Hoogspringen met aanloop. 2.45 uur: 4x100 M. estafette dames. 2.50 uur: 4x100 M. estafette heeren. 3.15 uur: 1500 M. hardloopen. Voetbal. De dag wordt besloten met de voetbal wedstrijd Texel 1ZandvoortI, (een sterk Ille klasse elftal). Een dag dus, om volop te genieten. Komt in grooten getale kijken naar dit sportgebeuren. Het sportterrein mag ge zien worden; groote clubs zeggen:„Texel" heeft een terreinaccomodatie, een 2eklas- ser waardig. Het elftal is als volgt. (Denkelijk hetzelfde als voor de a.s. com petitie) Jb. Oras D.Zuidewind Joh. Ran J.Vroegen N.de Graaf A.Dros Bz. E.Lap P.Keur W.Winter J.Gieles J.Kiljan (Nadere biezonderheden in volgend nr.) Nederlaag w edstrij d Tiexel I—H.R.C. II: 5—6. Men schrijft ons: Bijgewoond door veel publiek werd ideze zeer spannende wedstrijd met 5-6 gewonnen door H.R.C. Er stond een harde wind van hoek tot hoek. De scheidsrechter voldeed goed. De toss werd door H.R.C. gewonnen. Texel moest voor de wind aftrappen. H.R.C. maakte zeer goed samenspelend spoedig een puntje. Eenige over en weer ondernomen aanval len leverden iniets op. Nadat een cornet op het H.ndoel afgeslagen is, belandt de bal bij N.Ran (die een schitterende partij voetbal speelt) en volgt een voorzet, welke keurig genomen, een doelpunt op levert. Nu volgt weer een corner op het T-doel, maar deze levert niets op. E1.R..C. maakt spoedig het 2e doelpunt. Eenige corners raken door de wind achter. Bij een schermutseling voor het Hdoel ont staat door N.Ran een doelpunt. Hierna volgt het 3e doelpunt voor H.R.C. en is het rusten. Verwacht wordt, dat Texel met een groot aantal punten zal verlie zen. Na de rust moet Texel tegen de wind spelen, maar toen ging het veel beter dan voor de rust. H.R.C. onderneemt spoedig een aanval, welke op buitenspel strandt H.R.C. maakt spoedig het 4e doelpunt, maar na de aftrap direct op H.R.C.-doel afgaande weet Stern uit een mooie voorzet van H.Ran het 3e doelpuat te maken. Na over en weer eenige aan vallen is de stand 44. Nu volgt uit een schermutseling voor het H-doel door Stern het 5e doelpunt en daar de tijd verstrijkt, denkt men al dat Texel gewon nen heeft, maar de laatste minuut zet H.R.C. de tanden nog eens op elkaar en komt het 6e doelpunt: 6—5 voor H.R.C. De plaquette wordt hierna door N.Ran na een korte toespraak aan de H.R.C.- captain overhandigd. Van de wedstrijd „Melkboeren—Chauf feurs" (uitslag 56) ontvingen we geen. verslag. RED. WIJ BREIEN en repareeren alle soorten wollen kleeding, kousen en sokken (ook de aller finsie) Voor nieuw werk zijn wij no 1. JAAP SNOR, Den Helder, Zuidstr. 19 (Let op de gele winkel) Depot voor Texel: Wed. BU1JSMAN, Parkstraat 30, Den Burg. P S. Directe bezorging aan uw huis^per auto, over het geheele eiland. Al onze gebreide goederen zijn voor verkoop aanwezig bij Wed Buijsman. VOLKSFEESTEN—DEN BURG. De comm. vestigt de aandacht op haar adv. in dit nummer, waarin thans ook de entreeprijzen vermeld zijn en de opening, van het terrein des avonds, wanneer daar een grootsch vuurwerk zal worden afge stoken. De speciale aandacht verdient de mededeeling omtrent de verantwoordelijk heid bij eventueele ongelukken. Het pu bliek wordt op het terrein een goede plaats aangewezen. Wie zich achter het vuurwerk in het land ophoudt, stelt zich aan gevaar bloot. De achterzijde van het terrein zal in verband hiermee door schijnwerpers hel worden verlicht, opdat gemakkelijk toezicht kan worden uitge oefend. Aanbevolen wordt, van te voren kaarten voor het vuurwerk te koopen. Dat voorkomt lang wachten en gedrang als 't avond is. Het vuurwerk belooft iets bie- zonders te zullen worden. Uit het pro gramma, dat we ter inzage vroegen, blijkt ons, dat het aan verscheidene nieuwe at tracties niet zal ontbreken. Als het weer nu maar meewerkt. Aan de organisatie der wedstrijden wordt biezondere zorg gewijd. De hinder- nisbaan zal er een zijn als nog nimmer hier is vertoond. Wat zal die lachlust wekken. De comm. is voornemens een groote mast aan te koopen, welke met toestem ming van de heer Joh. Roeper op het feestterrein zal worden opgericht. Het ge vaarte zal van vlaggen en wimpels wor den voorzien en mag er blijven staan voor allen, die lust gevoelen, de klimsport te beoefenen. Na inschrijving is op het terrein stand plaats gegund aan M.S.Langeveld (fruit), J.Boon (ijs) en Joh. Bakker (limonade). Als prijzen worden bonnen uitgereikt van 111/22 gld. voor de kinderspelen, van 123 gld. voor de ouderen, van 3 en 6 gld. voor de touwtrekploegen.> Voor de strijd om de man alleen wordt 25 ct. inleggeld gevraagd (de deelname wordt anders zoo heel erg groot). En nu de Zaterdag maar afgewacht: 's morgens 9 uur afmarsch van de Groe- neplaats. Bij voorbaat: veel genoegen! ALLERLEI. Gisteren zijn in het perceel van de heer D.Bakker aan het Slingerwegje vier ruiten ingegooid. De politie doet onder zoek. Nu we dit schrijven, wordt de Groe- neplaats voor de Schapenfokdag inge richt. De catalogus bevat 119 nummers (vorig jaar plm. 40 meer). Gisteren heeft de heer KL Lips op de Koogerweg een trap gekregen van zijn jonge paard, dat voor een kar gespannen stond en wel tegen de borst. Dokter Hel- lema bracht hem met zijn auto naar huis. L. leed veel pijn. In het perceel in de Weverstr., eer der bewoond door de heer Mittelhauser, (eig. mej. D. Wuis) zal door de heer N. Wonder, na verbouwing van het pui door aannemers Bakker en Koorn een drogis terij worden geopend. De mast naast de Zeevaartschool is niet meer te vertrouwen en werd daarom voor 'de oefeningen der leerlingen afge keurd. Ds. J. Buskes deed Zondag zijn in trede opnieuw als predikant der Geref, Kerk H.V. te Amsterdam-Zuid en had als tekst Jes. 26, vers 9. (Zie ons Zaterdgnr.) Eenige berichten en een ingez. stuk volgen Zaterdag. TWEEMAAL TWEE IS VIER. Illlll Even zeker is, dat uw adv. in dif jiijjj blad op Texel huis aan huis gelezen- Illlll wordt (Oplaag meer dan 230 0 ex) Texelsdh Museum. Het Texelsch Museum is niet meer op de gewone uren geopend. Wie toegang wenscht, kan zich echter te allen tijde wenden tot Nieuwstraat 28, Het aantal bezoekers in het laatste seizoen was plm. 1600. Een groote aanwinst bleken de twee vitrines, die T.E.S.O. heeft geschonken, te zijn. Een groot verlies heeft het museum ge leden door het overlijden van de heer Kelder, die gedurende de zomertijd het bezoek regelde. Als gewoonlijk waren het dit jaar weer de heeren Kelder, Riteco, Groenewold en Schaap, die in de vacantie voor het museum zorgden. OUDESCHILD. Hoog water. Zondag kregen we hier een voorproefje van het waarschijnlijk wel veel voorko mende hooge water in de herfst. Vooral voor -de bootdienst zal dat veel hinder geven. Dagelijks ondervindt men er al veel last van met het laden en lossen van auto's. Te den Helder moesten de pas sagiers aan boord worden gedragen. Nu heeft het van Zaterdag op Zondag wel hard gewaaid, doch Zondagmorgen was het goed weer. Het zal ons benieuwen, hoe hoog het water komt bij een storm uit het N.W. Voordrachtavond-R.K. Volksbond. De voordrachtavond, gegeven in het Gebouw van de R.K. Volksbond alhier, mag zeker geslaagd heeten. De heer J. Bakker kon aan een goed bezette zaal het welkom toeroepen, waaruit zeker wel af geleid mocht worden, dat deze avonden in de smaak vallen. Het programma bevatte 16 nummers, welke blijkens het herhaalde lijk applaus wel in de smaak vielen. Er zijn goede klachten onder de medewer kenden. Als elk zijn best doet, moet het spel wel waardeermg vinden. Als eerste nummer ging: „Een rijk geworden vis- schersjongen", door Cor bmit en Leida Timmer, "De ongeluksvogel", door Jan Bakker; „Tot heil van 't Vaderland", door H.v.d. Hoort en J.Boom;„Grietje bij de Koninginnefeesten", door Trijn Witte; „Leve de boerenstand", door R. Boom; „Zwabberman en Co., door Jan Boom en Wim Smit; „janus Druppel" door Juul Timmer; „Faust" door Juul "Timmer en Naan de Graaf; „De Bur gerwacht van Knuppelveen", door een groot aantal dames en heeren; „Rentenier en huishoudster", door Jannie en Jan Bakker; „De eerste liefde van Kobus", door Jopie Hin en Jn. Witte IJszn.;„Juff, Blom en juff. Krom", door de dames C. Witte en D. Smit; „Netje, de filinactrice", door Corrie Hin; „De doove hospita", door Trijn Witte en v.d. Hoort. „Gijs en Griet", door Jan Witte en Herm. Timmer en „Terug van 't balmasqué" door Juul Timmer. De pianobegeleiding der voordrachten was bij de heer R.Boom in goede handen. Averij een boord T.X. 4. Motorkotter TX 4, schipper J.v.d.Vis, kreeg Zaterdagmorgen voor de haven een defect aan het stuurgerei. Door achteruit te slaan, wist schipper v.d.Vis te verhoe den, dat het schip op de steenglooiïng kwam. De schippers Drijver en A.vjd.Vis togen nog ter assistentie, doch dit bleek niet noodig. De TX 4 kwam op eigen kracht in de haven. Mevr. MüIIer's kano-tocht. Mevr. Midler is Zondagmiddag om plm. 3 uur uit de haven vertrokken, niettegen staande herhaalde waarschuwing wegens het slechte weer. Ter hoogte van het lage land bij het Horntje koos zij de wijste partij. Ze is er aan wal gestapt en heeft er haar tent opgeslagen. Maandagmorgen is zij naar Huisduinen vertrokken en gis termorgen elf uur vandaar naar IJmuiden, DE COCKSDORP. Waar moet dat heen? Zondagmorgen is weer 6 M. van het duin achter het Eierlandsche huis neer gestort. De zee liep tot 1.20 M. boven volzee op. Nog tweemaal zooiets en er komt een doorbraak van. Moet dat niet belet worden? Demonstratie ging niet door. Wegens het minder gunstige weer werd de reddingsdemonstratie welke vanwege de N.Z.R.M. aan de Krim Zaterdagmor gen 1.1. zou plaats hebben, afgelast. Het water stond tegen de duinen, zoodat de boot bezwaarlijk naar buiten kon worden gebracht en waarom zou men dan uitva ren, als de noodzakelijkheid ontbreekt. Met het oog op de regen wend' ook het vuurpijltoestel niet geprobeerd. Ben geringde torenvalk. De heer C. van Boven ving begin Aug. in de hofstede van de heer J. Reuvers al hier een jonge torenvalk op, met een ring, gemerkt 67250, welke blijkens bericht van 's Rijks Museum van Nat.-Historie te Leiden op 13 Juli 1.1. in de Krim op Texel als nestjong werd geringd. Tentoonstelling „Floralia". De bloemenvereeniging Floralia hield Zaterdag en Zondag alhier haar jaarlijk- sche tentoonstelling. Het aantal ingezonden snijbloemen was vrij groot; daaronder troffen we vele mooie exemplaren aan. De inzending ge kweekte planten daarentegen was zeer klein en bovendien van heel slecht ge halte. Van de in Mei uitgereikte 250 stekjes waren slechts een dertigtal plantjes inge bracht. Voorwaar dus'n poover resultaat. Van de Fuchsia's werd de le prijs toe gekend aan de heer Jb. v.d. Kooij Jbz.; de 2e prijs aan de heer W. de Graaf Michz. en de 3e prijs aan de heer Jo- de Graaf Michz. In de afdeeling Geraniums, waarvan slechts enkele exempiaren waren inge zonden, werd slechts een 3e prijs toege kend en wel aan de heer M. Blom Jz. De inzendingen snijbloemen werden als volgt bekroond: 1. Mej. R.Nieboer; 2. de heer Jan v.d. Kooij; 3. de heer Jan v.d. Kooij en 4. de heer Blom. De verschillende attracties, als „rad van avontuur", „draaibord" en het z.g. raden op een taart werkten dit janr ook onder; crisisdruk. De ontvangsten waren heel wat minder dan v orige jan en. Door het m DB62-D

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 2