De Nieuwe Texeisohe Courant De bedte luitaittefct No 4667 46s,e Jaargang. Woensdag 14 Sept. 1932 Texelsche Berichten Otrk In- ftaLfyixmcLd lywydkhinq Uw advertentie In dit blad wordt op Texel huls aan huis geleien. LSCHECOURA is sinds 1 Juli 1930 in dit blao nnrenomen. UITQ.: N.V. Boekhandel en Drukkerij v.h. Langeveld en De Rooij Den Burg. Tel. 11. ADVERTENTIES: 1—5 regels 60 et.; iedere regel meer 12 ct. Eenzelfde adv. voor viermaal ineens opgegeven, wordt driemaal berekend. ABONNEMENTEN: f0.75 per kwartaal; buiten den Burg fl.losse nrs. 4ct. STOOMBOOTDIENSTEN. Texel Den Helder v.v. Op werkdagen: Van Texel: 6.— 8.— 11.20; 2.40- 5.35. Van den Helder: 7.-; 10.-; 12.20; 4.15; 6.55. Op Zon- en feestdagen: Van Texel: 6.8.11.15; 5.20. Van den Helder: 7.-; 9.-; 12.20; 6.30. HOOGWATER ter reede van Texel v.m. (nam. ongeveer Vs uur later.) 15 16 17 18 19 20 21 SeptNT 10,02 10.3! 11.01 11,30 11,59 12,30 1.— LICHT OP RljWlELEN en RIJTUIGEN 7.47 VOLKSFEEST—DEN BURG. Door het minder gunstige, des avonds zelfs zeer slechte weer. heeft het Volks feest van Zaterdag een minder prettig verloop gehad, dan anders wel het geval was. Er stond een vrij stijve wind, welke 's middags van eenige regen vergezeld ging bovendien. Tegen acht uur brak echter een stortbui los, zoo hevig, zoo raak, dat er in een half uur meer regen' viel, dan in de heele vorige maand. Was het nog twijfelachtig, of het vuurwerk doorgang zou kunnen vinden, na deze bui, welke het feestterrein ontruimde en ieder een goed heenkomen deed zoeken (het circus liep aardig vol), was er geen den ken meer aan. De commissie besloot het vuurwerk te doen afsteken op heden avond. Eenig materiaal, dat door de regen onbruikbaar werd, is door nieuw vervangen, zoodat het feest met al zijn pracht en praal, zijn fonkelende waterval len, zijn wentelende gouden zonnen, zijn vuurspuwende molens, zijn bliksemende bommen en vuurpijlen in drommen van avond als 't weer meewerkt geheel tot zijn recht kan komen. Voor de wedstrijden meldden zich heel wat liefhebbers aan, jong en oud. Het weer in aanmerking genomen, viel de be langstelling van de zijde van het publiek niet tegen, vooral 's middags niet, waarbij we nog bedenken moeten, dat een huis moeder Zaterdags moeilijk gelegenheid vindt om de prestaties van haar spruiten te gaan bijwonen. De uitslagen waren als volgt: Meisjes van 79 jaar, Eierloop: l.Cor- rie Vlaming; 2. Jopie Zijm; 3. Corrie Broekman. Blokjesrapen1. Pietje Boon; 2. Gonda Westdorp; 3. Corrie Vla ming. Meisjes van 10—12 jaar, Korfbaldoe- len: 1. Marrie Koorn; 2. Alie Roeper; 3. Bertha Dob. Balhindernisloop: 1. Ca- tharina Witte; 2. Marie v.d. Slikke; 4. Jo Broekman. Meisjes van 1315 jaar, Zakloopen: 1. Marie Dijt; 2. Rien Stern; 3. Rika Bak ker. Ringsteken op de fiets: 1. Martha Dros; 2. Bartje Smit; 3. Corrie van Gro ningen. Dames van 16 jaar en ouder, Krui- wagenrace: 1. Gretha Spigt; 2. G. Visser; 3. Jannetje Oele. Strijd om de man: 1. Bea Lap; 2. Annie Kikkert; 3. Corrie Moerbeek. Jongens van 79 jaar, Baldrijven: 1. Karei Boswijk; 2. Frederik Barhorst; 3. Simon Zijm. Hindernisloop: 1. August Zegel; 2. Henk Schrama; 3. Karei Bos wijk. Jongens van 1012 jaar, Baldrijven: 1. Antoon Witte; 2. Nico Witte; 3. Wim Hubner. Hindernisloop: 1. Antoon Witte; 2. D. Huizinga; 3. Th. v. Heer waarden. Jongens van 1315 jaar, Hindernis loop: 1. B. Mulder; 2. H. Dob; 3. B. Kie- wiet. Touwklimmen: 1. S. Witte; 2. J. Witte Tz.; 3. J. Witte Cz. Heeren van 16 jaar en ouder, Hinder nisloop: 1. Raden Mas Soemarsono; 2. P. Keur; 3. Fangman. Touwtrekken: 1. J. van Zeijlen, C. Keijser Cz., S. de Waal; 2. N. de Graaf, J. Kiljan, Abr. Daalder. Als prijzen werden bonnen uitgereikt, varieerende van fl.— tot f3.per per soon, welke bij winkeliers te den Burg tegen een artikel naar keus konden wor- W1J BREIEN en repareeren alle soorten wollen kleeding, kousen en sokken (ook de aller fijnste). Voor nieuw werk zijn wij no. 1. JAAP SNOR, Den Helder, Zuidstr. 19 (Let op de gele winkel) Depót voor Texel: Wed. BU1JSMAN, Parkstraat 30, Den Burg. P. S. Directe bezorging aan uw huis per auto, over het geheele eiland. Al onze gebreide goederen zijn voor verkoop aanwezig bij Wed Buijsman. den ingewisseld. Wie het nog verzuimde, raden we aan spoed te maken, daar an ders de bon waardeloos wordt. De wedstrijden werden opgeluisterd door muziek van Texelsch Fanfare en door mechanische muziek (grammofoon platen met electrische weergever en ver sterkers) verzorgd door Dros Auto-Cen trale. De Commissie brengt hartelijk dank aan de heer Joh. Roeper, die zijn land koste loos voor dit doel afstond en aan alle anderen, die hun medewerking verleenden. Wat gebeurt er met de wol? Bedroefder dan ooit is het dit jaar ge steld met de prijs van de wol. Eigenlijk kan men van prijs niet eens spreken, want er komt geen vraag en van handel is geen sprake. Naar we vernamen, zou een partij tegen 35 ct. van de hand zijn ge daan, maar zekerheid konden we ons hier omtrent niet verschaffen, zoodat we het meedeelen onder alle voorbehoud. Waar gaat -het heen op die manier? Een veehouder verzekerde ons, in 1927 rond f 1000 voor zijn wol te hebben ge maakt. Het afgeloopen jaar echter kon hij voor dezelfde hoeveelheid van gelijke kwaliteit nog maar f270 maken. De prijs zakte ook tot 55 ct., maar waar zal het thans op neerkomen? We vreezen, dat 'het nog lager wordt of zelfs onverkoopbaar, tenzij de pogingen om regeeringssteun te bekomen, tot het gewenschte resultaat mochten leiden. Late aardbeien. Het is bijkans half in de eerste maand van de herfst. „September" heeft -een R. in zijn naam en dan plegen, naar we ons herinneren uit onze jeugdjaren, de „ali kruiken" te genieten te zijn. Van aard beien is ons in dit verband niets bekend en zoo verdient het zeker vermelding, dat vorige week op Driehuizen, op land van H. Maas, aardbeien geplukt zijn, die zich uitstekend lieten smaken. Crisis-Varkenswet. In de plaats van de heer J. C. Kager, die zijn benoeming tot merker voor de Crisis-Varkensoentrale niet heeft kunnen aanvaarden, werd nu benoemd de heer H. Timmer, P. H. Polder. Kerknieuws. De heer P. Lieuwen heeft om gezond heidsreden bedankt als kerkvoogd in de N.H. gemeente alhier en heeft alreeds officieel afscheid genomen van het col lege, waarin hij reeds zooveel jaren zitting had en waarin hij zich immer door zijn onvermoeide werkkracht, animo en accu ratesse onderscheidde. In zijn plaats werd benoemd de heer G. Schmidt. Sportvereeniging „Texel". De ledenvergadering, welke S.V. Texel Maandagavond in „de Oranjeboom" be legde, was vrij goed bezocht. Na een kort openingswoord van de voorz., de heer D. Dapper, las de heer A. Dros, secr., de notulen. Vervolgens nam de voorz. het woord. Hij merkte op, dat de vereen, nu 81 leden telt, maar ondanks dit feit, dat nauwelijks in staat is een goed tweede elftal in het veld te brengen. Voor dei a.s. competitie heeft het bestuur echter toch beide elftallen doen inschrijven. Het vertrouwt n.L, dat de leden zich met lust en ijver op trainen zullen toeleggen en dat ieder zijn best zal doen om de a.s. wedstrijden tot een zoo goed mogelijk einde te brengen. Blijkens de indeeling; voor het le elftal zullen er negen uit en inegen thuiswedstrijden gespeeld moe ten worden. De indeeling voor het 2e elftal is nog niet bekend. Met genoegen constateerde de voorz., dat de donateurswerving zoo'n succes ge worden is. Hartelijk aan Gerrit Dros, aan wiens onvermoeide ijver toegeschreven mocht worden, dat nu f150 meer dona- teursgeld ontvangen wordt. Dank ook aan hen, die hun bijdragen vrijwillig verhoog den. E>e vereen, staat voor hooge uitga ven en heeft zich voor haar terrein reeds hooge uitgaven getroost: Omheining (hout) f160.waterleiding en schilder werk f90, zoden voor het doel en voor -de verbreeding f100, rietmatschutting f80, enz. E)e heer Jac. Buis ontving een woord van dank als de ijverige directeur der tribune. Wel 45 plaatsen wist hij voor vast te verhuren en bovendien weet hij elke week nog een extra dubbeltje tever- ■Oacvdn LI dacjctij-kj de boocUckafiirerL Ofuclvuj-j'i boot dm kturêcLerueA jaLjteecb tXekmetden. THEE "e- '•p/axnr'T schalken. Een jaar of drie, vier en de tribune is ons, sprak de voorz. Het ter rein ziet er met dat al tip-top uit en wekt) de volle tevredenheid van onze gasten. Wanneer eenigszins mogelijk, moest het na de competie drie mnd. ongebruikt blijven liggen. Het kan dan geëgaliseerd worden en, waar noodig, opnieuw inge zaaid. Dan wordt het beslist zeer goed. Het bestuur werd gemachtigd naar een ander terrein voor die periode uit te zien. Sportvereen. „De Cocksdorp" noodigt Texel II, Zeemeeuwen en Ulo uit tegen haar een bekerwedstrijd te komen spelen op, zoo mogelijk, Zondag 23 Oct. Voorz. betwijfelde echter of T. II dan vrij zal zijn in verband met de competitie en of de Bond er mee accoord gaat. Hierover zal gecorrespondeerd worden, zoodat een besluit nog niet werd genomen. Wel werd besloten voor de jonge leden een comp. wedstrijd in elkaar te zetten. De contributie voor de K.N.V.B. be draagt 60 ct. per jaar per ingeschreven lid. Besloten werd deze bijdrage door de leden zelf te laten betalen (niet uit de kas dus). In verband met het vertrek van de heer H.Ran naar Wieringen, bracht de voorz. hem dank voor wat hij voor de S.V. deed. Wel zal hij als speler niet geheel voor Texel verloren gaan, aan het vereen.-leven zil hij niet langer kunnen deelnemen, hetgeen de voorz. ten zeerste speet. Hij voegde er de wensch aan toe, dat het de heer Ran en echtgenoote op Wieringen goed zou gaan en dat zij binnen afzien bare tijd weer Texelsche ingezetenen zou den zijn. De voorz. bracht vervolgens in korte trekken verslag uit van de jaarvergad. der N.H.V.B. te Alkmaar, waar Texel zijn kampioensdiploma in ontvangst moSht ne men. De Bondsvoorz. bracht T. een bie- zonder compliment om de wijze, waarop het kampioenschap werd behaald en wekte alle vereen, op Texel in de a. s. comp.-wedstrijd te steunen. Hij wees er op, dat Texel het door zijn afgelegen lig ging niet makkelijk zou hebben. Het luide applaus van die vergad. bewees, hoezeer men met deze woorden instemde. Met klem wees voorz. Dapper nog eens op de noodzaak van trainen. Met waardeering werd gewaagd van de toezegging van T.E.S.O., dat de bootdienst zoodanig ge regeld zou worden, dat zoowel uit- als thuis om twee uur nam. zou kunnen worden gespeeld. Hieraan danken we, al dus spr., dat we tot de groote Bond mochten treden. De heer J. Buis zou een beroep op het publiek willen doen om tijdens het spelen niet voor de tribune of voor de kleed kamers te gaan staan. Ook kwam hij op tegen het baltrappen tijdens de pauze Op een vraag van de heer H.Ran ant woordde de voorz., dat het vervoer per autobus aan de vaste wal voor 20 ct. per K.M. opgedragen is, na diverse offertes te hebben ingewonnen, aan de onderne mer Van Scheijen te 't Zand. Wat de athletiek betreft, deelde de voorz. mee, dat deze a.s. Zondag door gaat als het weer gunstig is en Texel vrij is. Hierna werd de vergadering gesloten met de wensch, dat flink getraind zal worden en dat de clubgeest van het beste gehalte mag blijven. Dan alleen zal Texel zijn goede naam op sportgebied kunnen handhaven. Dan alleen kunnen we hoo- ger klimmen op de ladder, welke S.V. Texel naar het hoogste punt moet voe ren, waartoe Texel met inspanning van alle krachten komen kan. Circus Van Revier. Er gaat van ouds van een circus voor velen een groote aantrekkingskracht uit. Hieraan schrijven we toe, dat ondanks de longunst der tijden circus Van Bever; avond aan avond zoo goed is bezocht. Maar daar komt bij, dat Texel naar we meenen ook nimmer te voren in de ge legenheid is geweest, om een circus-voor stelling van zoo'n omvang en van zoo'n goed gehalte bij te wonen. Wat de di rectie Van Bever hier biedt, verdient zeker belangstelling en waardeering. In ons vorig nummer hebben we uit het programma reeds een en ander vermeld We kunnen thans verklaren, dat de direc teur een geenszins overdreven voorstel- stelling heeft gegeven van de prestaties, zijner artisten. We zagen buitengewoon fraaie paar den, wier verzorging blijkbaar aan niets te wenschen overliet; keurige staaltjes van dressuur, zelfs van een Shettlandsche ponny, een dwerg in de paardenwereld; stoute staaltjes van paardrijkunst, waarbij de jockey zelfs, terwijl het paard in snelle vaart in het rond loopt op zijn rug weet te springen, enz. In het biezonder werd genoten van „Jeff, de vallende man", die ons versteld deed staan van zijn dolle buitelingen, waarbij hij toch telkens op zijn „pootjes" terecht kwam, zelfs toen hij van een hooge ladder tegen de grond tuimelde. (Naar we vernemen, leeft hij nog, zoodat men ook vandaag nog van zijn verbazingwekkende toeren zal kunnen genieten). Miss Mary is de volmaakte koorddanseres, die op haar stalen koord trippelde en sprong als be- bevond ze zich op de begane grond. In de nok van het circus vertoonden Jozef en Frieda als luchtacrobaten stoutmoe dige staaltjes aan de draaiende ladder, voor op sensatie belusten om van te watertanden. Ook het balanceeren met een en twee personen op een fiets, welke zich een paar meter boven de grond op een tafel bevond, grensde aan het on- grer mogelijke. Kunstwielrijden zagen we nog nimmer zoo fraai als in dit circus. Wat op dit gebied vertoond werd, dwingt ieders

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 1