Zangver. „NIEUW LEVEN" Meiibelhandel - üe Waal 3 HOOEOlELiDEN Hoendermeel Koeienmee! Stemming YO-YO's ApyERTENT|ËN Wollen Dekens Gestikte Dekens Kunstzijden Dekens Hoofdingelanden. J. J. BAKKER J. LiST Pz. W. JOH. BAKKER Cz. Huurpenningen s.s. Texelstroom naar P urmerend. Stalkruiwagens. Uitvoering Aanvang half 8. Entree 50 c BAL NA. Prima volvette SCHAPENKAAS hoofdelijke omslag en landhuur Huisslachtingen. voor slachten, worstmaken, zouten, rooken, enz wol en Sajet kousen, sokken maaswol, bretels, elastiek garen enz. enz. Maandag 14 November aan bet R.K. Kerkbestuur den Burg VEEVERV0ER. naar Purmerend Portret-atelier Jac. de Boer Keizerstraat 75, den Helder. Leden, die hun vee opge- staid hebben, worden drin gend verzocht dit direct mede te deelen Het adres voor J. VAN BEEM, min min BB mui ca min mm P. FEHRMANN verzekert alle voorkomende risico's. prima samensteling machinaal gemengd 8, - per 100 KG. Fa. A. LANGEVELD Pz. Voor jong en oud. Boekhandel Parkstraat f 6 SO per 100 K« Fa. A. LANGEVELD Pz. Een schat van lectuur! Adverteer! in de Texelsche Courant. WAAROM VERDER SUKKELEN? 171 Vereeniging Texe! tot bestrijding van de T.B.C. onder het Rundvee Per stuk 12 cent. Bijbelgenootschap. Men schrijft ons: Woensdagavond belegde de afd. Texel van het Ned. Bijbelgenootschap een pro- paganda-avond in de Ned. Herv. kerk alhier. Ds. van Petegem, die de vergadering opende, sprak een kort inleidend woord tot de rede van Ds. van Dijk, (van; Zaandam), en vroeg daarin reeds de aan dacht voor de beteekenis van de Bijbel voor onze tijd. Ds. van Dijk begon te zeg gen, dat iemand hem onlangs opmerkte, dat de algeheele toestand der wereld wel beter zou zijn, indien die oude bijbel maar weg was. Toch had de man de Bijbel nooit gelezen. Is er ©enerzijds een steeds sterker wordende tegenstand, an derzijds komt bij velen de bijbel weer meer in eere. Gewezen wordt o.a. op Dr.. Singels „Gebrekkige bijbelkennis een leemte." en op Dr Hooykaas: „Men be grijpt zonder bijbelkennis Bach's muziek, Rembrandt's Kunst en Vondel's gedich ten niet meer". Nu zegt belangstelling voor de Bijbel, alleen uit beschavingsoogpunt, nog niet alles Dat bleek duidelijk uit een destijds gehouden enquête. Op de vraag: „Welke boeken zoudt gij kiezen, indien gij naar een onbewoond eiland werd verbannen?" gaven zeer velen ten antwoord: De Bij bel. Maar daarnaast noemde men de ge dichten van Heine, de Decamaron© van Bocaccio, enz. Doch de bijbel is niet allereerst inte ressant, maar om ons de weg der zalig-i beid te leeren kennen en om een gids te zijn, altijd en overal, „opdat de mensch Gods volmaakt zij" d.i. om ons „van zessen klaar" te maken. Spr. geeft staaltjes van de verheffende invloed, die merkbaar wordt, daar waar de bijbel gaat heerschen (Soemba tegen over Bali; Voor-Indic). Wat missen kin- ren, die buiten de Bijbel worden opge voed, veel, alleen reeds gezien uit het oogpunt van ontwikkeling. Miskenning van de Bijbel is danook nooit gekomen van de denkende geesten. Gewezen wordt o.a. op Goethe, die toch geen „kerkelijk" mensch was. Ook voor de ontwikkeling van het taalgevoel is de bijbel een mach tig middel. Hooger dan de beteekenis voor de ontwikkeling nog staat de zedelijke waarde. Velen ontkennen ook deze en wijzen op hoofdstukken, die in een gezin met kinderen niet gelezen kunnen worden. Zeker, er zijn zulke hoofdstukken, die wij niet aan kinderen zullen voorleggen; maar ook de sexueele dingen in de bijbel wor den gezegd onder de wijding van Gods Woord. De bijbel is daarbij verre van on zedelijk. Telkens blijkt weer de zedelijke waarde. Wanneer men meer waarachtig Christen was en leefde naar Gods Woord, dan zou de toestand over de wereld wel anders zijn, op allerlei levensterreinI Helaas hebben velen een gedaante van godzaligheid, doch dat is de schuld van de bijbel niet. De bijbel moet weer meer geloofd en gevolgd worden. Hij Leert ons de waarde van de mensch („van Gods geslacht"), wijst ons op hooger leven dan het opgaan in aardsche bezit tingen. Is Gods Woord alzoo van beteekenis voor het natuurlijk en zedelijk leven, bo venal is het ons gegeven om Christus tei leeren kennen. Wie Hem heeft gevonden, die heeft het leven in eeuwigheid en zal de hemel ingaan. Helaas, er zijn zooveel menschen, die slechts vragen naar liefde onder men schen, doch van God niet willen weten. De basis van het elkaar-liefhebben wordt dan gemist. Denk eens even aan 'n groot gezin, waar de kinderen onderling elkaar zeer liefhebben, maar hun vader geheel vergeten en met doen alsof hij er niet is. Hoe rijk echter zijn we, als we die bijbel hebben. Want „bergen zullen wan kelen en heuvelen zullen wijken, maar Gods Woord houdt stand in eeuwigheid". Na het zingen van Gezang 3:1 wijst spr. nog op de eisch tot verspreiding. Wanneer de bijbel u geworden is het boek van de grootste waarde, dat ge niet zoudt kunnen en willen missen, dan wilt gij ook anderen die groote waarde doen kennen. Dat is ook 'n bevel Gods: „Predik het evangelie". Die arbeid is groot en moeilijk. Gewezen wordt op het moeizame werk van Dr. van der Veen. die door het Ned. Bijbelgenootschap is aangesteld tot vertaling van de bijbel en thans bezig is aan de vertaling in het Tae. Het werk der verspreiding en verbrei ding kan niet door een paar menschen ge schieden; daarvoor moeten de handen in elkaar geslagen worden: Het Ned. Bij belgenootschap. Sinds 1814 werden door het Ned. Bijbelgen, ruim 6 millioen 77 duizend bijbels de wereld ingezonden (dat is gemiddeld 60000 per jaar). Hierbij is schoone samenwerking van rijk en arm. Eendracht maakt macht. zoo heeft het genootschap het ondervonden. En grooter nog is het werk van het Britsch en Bui- tenlandsch Bijbelgenootschap! Noodig is dus verspreiding" van de Bijbel in ons land en in Indië. Maar, vraagt spr., is het niet noödig, dat ook gij dichter bij de Bijbel leeft? Na het zingen van „God, Uw Woord heeft eeuwig waarde", werd geëindigd en werd in de consistoriekamer nog een korte ledenvergadering gehouden. De opkomst voor deze schoone avond had veel grooter moeten en kunnen zijn. VLIELAND. Als de zomer voorbij is. In het begin van de zomer, stond het er, wat aanvragen voor pension en gemeubi leerde woningen betrof, niet best voor, maar weldra kwamen ze los, uitsluitend echter voor „vrije" huisjes in de duinen. Het leek danook alsof deze „zomer huisjes" een strop zouden worden voor de verhuurder in het dorp. Later echter kwam 't terecht: er zal in Augustus wel geen woningruimte onverhuurd zijn geble ven. Ondanks de verlaagde tarieven bleef echter de vraag naar pension ver beneden' het aanbod. Pas in Augustus waren de pensions bezet en is het zelfs voorge komen, dat menschen, die zonder vooraf- bespreking naar hier kwamen, geen onder dak konden vinden. Het bezoek van dagjesmenschen, geor ganiseerd ook in kleine en zelfs zeer groote gezelschappen, nam weer toe. Jammer is 't, dat we de toename niet in cijfers kunnen uitdrukken. Dat is ten minste nog ten gunste van vreemdelin genbelasting aan te merken, dat men uit de opbrengst der entree-kaartjes het aan tal bezoekers kan berekenen. Zoo komen onze buren op Terschelling tot het ge publiceerde getal van 4865. Voor Vlieland is dit stellig veel en veel hooger. Tal van kampeerders sloegen in de dui nen hun tenten op, meer dan verleden iaar. Het verkeer met Harlingen werd door het inleggen van een derde verbinding door de T.S.M. zeer verbeterd. Gedurende bijna vier maanden is de motorboot Vlie land vervangen door het s.s. „Stortemelk". Wij achten deze verbeersverbetering van groot belang en betreuren alleen, dat met de badgasten ook de 'ooot is verdwenen. Juist nu de herfst zijn entree heeft gedaan zou de „Stortemelk" haar uitstekende eigenschappen kunnen toonen. Met het s.s. „IJselmeer" werd een rechtstreeksche verbinding (om de andere dag) ingelegd met den Helder. Het aantal passagiers heeft voldoende aangetoond, dat al thans in de zomermaanden eenstoom- bootdienst met Noord-Holland recht van bestaan heeft. Door deze dienst heeft volgens de N. Harl. Crt, de dienst De Cocksdorp—Vliehors per zeilboot geen voortgang gehad. Voelt gij u terneergeslagen, vermoeid en af gemat - hebt gij last van pijn in de lendenen, ledematen of spieren Lijdt gij aan urine- stoornissen, aanvallen van duizeligheid, hoofd pijn of rheumatische pijnen? Zoo ja, hebt gij er dan over nagedacht wat de oorzaak van uw noodeloos lijden is Als uw bloed niet op de juiste wijze gefil treerd wordt, doordat uw organen verzwakt zijn, blijven urinezuur en andere schadelijke onzui verheden in het gestel achter, Zij zetten zich af en veroorzaken verschijnselen als de boven staande. Iedere dag uitstel maakt de zaak erger en dient gij onmiddellijk aan te vangen met het gebruik van Foster's Rugpijn Pillen. Reeds jaren bleek de afdoende werking van dit speciale middel tegen spit, rugpijn, ischias, rheumatische pijnen, waterzucht, urinekwalen en blaaszwakte Foster's Pillen werken niet op de ingewanden en passen mannen en vrouwen van eiken leef tijd. f 1.75 per flacon bij alle drogisten, enz. Dir. de heer M. Kikkert op Zaterdag 29 Oct (voor ouderen) en Zondag 30 Oct. (voor jongeren) in „Het Wapen van Amsterdam te Oosterend. Personen beneden 16 jaar geen toegang a f 1,25 per stuk. A. COMMANDEUR, den Hoorn 8 kerkvoogden der N H. Kerk te de Waal zullen Dinsdag I Nov. zitting houden tot ontvangst van van half acht tot half tien. Ondergeteekende biedt zich beleefd aan G. J. TH1ES, slager, De Cocksdorp. P. KOMMER Cz. - Alkmaar Groothandel ii, Veegeneesmiddelen en instrumenten Producten van he: Serum Instituut de Gembloux Serum- en cultuurspuiten Melkspuiten ter behandeling van melkziekten Beenen en stalen melkpijpjes Tepelsondes Trocars ter behandeling van windoploop Slokdarmsondes Anti-Melkspiegels togen zelf uitzuigen van koeien Koortsthermometers Oormerktangen Veemerkstiften Virus A.S ter verdeLmg van ratten Komaline tegen ongans of leverbotziekte Zalf tegen rotkreupel bij schapen Zalf tegen Mok Spatzalf Kolfekpillen Proespoeders Hoestpoeders Zalf tegen dikke of stalpooten Uierzalf Navuilpoeders Kwalsterpoeders tegen slechte melk en ALLE ANDERF. veegeneesmiddelen en instrumenten zijn verkrijgbaar bij H. v. HEERWAARDEN en P KEIJSER VOOR NAAR Tevens voorradig een mooie sorteer'mg tegen voordeelige prijzen. Beleefd aanbevelend |OH. EELMAN Pz., de Waal. De stemming van voor het Waterschap De 30 Gemeenschap pelijke Polders zal gehouden worden op van 's morgens 10 uur tot namiddags 3 uur in café Den Burg. Periodiek afiredend de heeren en beiden herkiesbaar en voorziening in de vacature Namens het Bestuur J. S. DIJT, Dijkgraaf D. v. d. OORD. Secretaris Gelegenheid tot betalen van Maandag 31 October II I uur en Woens dag 2 Nov 's avonds 8—9 uur in het St. Janshuis Molenstr. 19. Veeboot Burgem. van Alkmaar II vaart Maandags en tusschengelegen plaatsen. Afvaart 1 uur. DE DIRECTIE. Uw adres voor 1ste klas fotowerk. FOTOHANDEL. Groote keuze cameia's statieven, enz. Steeds versche platen, papieren en films Vakkundige voorlichting Atelier 's Zondags geopend van 10-4 uur aan de heer E. NOORD1JK, Veearts der Ver opdat het onderzoek kan beginnen. HET BESTUUR. VAART MAANDAG A.S. D. METS Hz. Weverstraat 106. Drogisterij „B1NNENBURG". Waalderstraat 31. Uit voorraad leverbaar. Sterk en dicht. Vraagt prijs aan D. WITTE Dz., Wagenmaker. van prima beukenhout. - deskundig samengesteld Het juiste adres voor de bekende HUIS- PANTOFFELS vanaf 50 c. per paar is alleenGravenstraat 35, bij 't Station, den Helder. Te den Burg is 1 Nov. een portefeuille be schikbaar, bevattende Wereldkroniek, Eigen Haard, Aarde en haar Volkeren, Holl. Lelie, Panorama, Nederland, Stui versblad, Groene Amsterdammer, Buiten en Morks-magazijn. Voor al deze tijd schriften betaalt ge 16 ct. per week (f2.- per kwartaal) en bovendien ontvangt ge elke week een boek uit onze bibliotheek (10 per winter-seizoen). Adres: BOEKHANDEL PARKSTRAAT. t»

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 2