TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT DURF„NEEN" TE ZEGGEN. HARDE NOOTJES. EEN HEEL JAAR ADVERTEEREN TEGEN UITERST LAGE PRIJS. Doe niet aan spinnepolitiek. Texelsche Berichten Zalerdag 29 October 1932. Gelukkig hij en vrij en vroed, Die „neen" durft zeggen, „neen", Dat bondig woord, vol mannenmoed, Tot iedereen. „Neen" tot zijn kind, zijn vriend, zijn vorst, En tot de schare „neen!" Uit hooge niet, maar vrome borst, „Neen" schoon alléén. P. A. de Génestet. Maar waartegen ons gebit be stand moet zijn. Velen verstaan onder levenskunst de kunst, om op kosten van anderen te leven. Indien er iets goeds te doen is, pak dan aan; elk oogenblik aarzelen kan noodlot tig worden. De nieuwsgierigheid wil weten, om we der te kunnen vertellen. De leergierigheid, om van het gehoorde een nuttig gebruik te maken. De gansche moraal van de wereld zou misschien kunnen worden saamgevat in de .woorden: doe als de meesten. Men moet niet kunnen zeggen: „Hij is mathematicus" of „predikant" of wel „redenaar", maar „Hij is een eerlijk man". „De man, die uitsluitend in zijn eigen belang werkt, werkt hard tegen zijn eigen belang in". Dickens. „Een beetje nonsens nu en dan Waardeert ook een verstandig man". Wal po Ie. Wie kan er twijfelen aan de doelmatig heid van het adverteeren, wanneer we weten, dat honderden, duizenden zaken jaar op jaar honderdtallen, duizendtallen guldens aan advertenties ten koste leggen. Zij zouden daarmee zeer spoedig zijn op gehouden, wanneer zij hun onkosten niet dubbel en dwars, met hooge rente, terug betaald kregen. En zeer zeker in deze tijd. o 93HE3H Probeer het ook eens een ESiiSlü jaartje! In elke krant een kleine S3 opvallende advertentie. Die kost per keer 35 ct. Ge kunt per keer of per maand betalen. Van „oploopen" is dus geen sprake. Voor een luttel bedrag brengen we uw artikel, uw zaak tweemaal per week onder de aandacht van alle Texelaars! Deugt dat artikel, uw werk, is de prijs daaraan evenredig en komt ge er op de juiste tijd mee voor de dag? De PRACTIJK wijst uit, dat ge onder deze omstandig heden succes moet hebben. Hamer steeds op uw aanbeeld. Wij helpen gaarne een handje mee tegen een laag tarief. Komt eens overleggen twee weten meer dan één! Adm. TEXELSCHE COURANT. „Succes". Wie gaat zitten wachten op zijn leans, laat meestal zijn kans op zich wachten De natuur heeft de spin bestemd om in haar web haar kansen af te wachten en slechts actief te worden op een gunstig moment. Maar wanneer menschen hun eigen natuur verloochenen en een spinne-poli- tiek gaan volgen, is er slechts één op de honderd, die een redelijk succes bereikt. De andere NEGEN-EN-NEGENTIG la ten hun beste jaren in afwachten voorbij gaan en mislukken. Zijt gij die EENE of zijt ge lid van het gilde „Kom je er vandaag niet, dan lukt het morgen wel"? Zijt ge eenmaal achter op de renbaan des levens, dan is het zeer te bezien,, of ge tot de eersten zult behooren, die de eindstreep bereiken. Maar wie leep is en bezield vaneen ontembare wil, brengt het verder dan hij zich in zijn stoutste droom kon voorstellen. Ook wanneer hij tegenslag heeft. De kosten van dit consult zijn in de abonnementsprijs van dit blad begrepen. DR. K. IJKUIT. Werkhoven, Oct. 1932. SPORTNIEUWS. Men schrijft ons: We staan weer gereed voor afd. voetbal Het programma in onze afd., A—4e klasse KNVB, luidt als volgt(Overgenomen uit „Het Groentje") QSC krijgt de leiders, Be verwijk, op bezoek. Wij vreezen, dat de Wormerveerders daartegen niet opgewas sen zijn. Schagen speelt thuis tegen Texel, waarvan de thuisclub wel kan winnen. Zilvermeeuwen ontvangt Uitgeest. Hier kan wel een Zaand. zege verwacht worden. DTS trekt naar St. Pankras om Vrone te bestrijden. Hier lijkt ons een gelijkspel het meest waarschijnlijk. Alkmaar ontvangt EVC. Wij vreezen, dat de thuisclub hier de punten aan de Edammers moet laten. Uit het bovenstaande blijkt vrij duidelijk dat de groote tegenstand, door Texel aan Beverwijk geboden, niet in staat is geweest ons elftal hooger aan te slaan. Het is nu aan ons le om te bewijzen, dat het wil winnen. Schagen is altijd een lastig tegen stander geweest, maar indien gespeeld wordt als tegen Beverwijk, zal ongetwijfeld Texel zegevieren. Echter moet niet worden ver geten, dat S de groote nederlaag van vorige week zal willen uitwisschen ten koste van T. Dus, mannen, rekent er open misschien dat we deze keer twee punten rijker wor den. We hebben nog moeite gedaan om thuis tegen S te spelen. Dit is eehter afgestuit op het niet willen toestaan van S. o— „De Schager Courant" heeft in haar nr. van Dinsdag een mooi verslag over Bever wijkTexel. Het moet ons van 't hart, dat het ons eigenlijk bar tegenviel, in onze eigen courant geen verslag aan te treffen. Het aantal supporters was toch groot genoeg. Was daar nu niet iemand bij geweest, die ons een verslag had kunnen maken Wie spant er zich voor bij een volgende uit wedstrijd We hopen nl, dat wederom een groot aantal supporters mee zal trekken om liet werk van onze jongens te volgen en om hen aan te moedigen. o Uitslagen 2e kl. E NHVB HRC 5—Heider 4: 4—0; Waterv.- HRC 4: 2—1; Oudesluis 1—Schagen 2: 6—2. Morgen wordt in deze afd. gespeeld HRC 4—Oudesluis 1 Texel 2—Water vogels 1. Die Watervogeltjes zijn lang niet voor de poes, zij wisten HRC 4 zelfs te kloppen, dus Texel 2, dat zich vorige week zoo uit stekend gehouden heeft, doet je best en zorgt voor de le overwinning. Allen hard gewerkt snel samenspelen, op tijd schieten, enz. en volhouden tot de laatste minuut, Hoe beter jullie speelt, hoe meer kijkers en dat is ook belangrijk. o Zaterdagmiddag 3 uur begint de jongens competitie met als le wedstrijd Texel adsp. CZeemeeuwen B. Komt u eens kijken Het is beslist inte ressant. Zondag 12 uur aanvang adsp. compe titie: Texel adsp. ATexelsche Boys A. Deze wedstrijden genieten overal groote belangstelling. Dikwijls geeft de jeugd blijken van goede spelopvatting. Wij wek ken de Texelsche sportliefhebbers op ook deze wedstrijden met belangstelling te volgen. Aan de deelnemers zij meege deeld, dat de uitslagen, met vermelding van de namen der spelers en scheidsrech ters uiterlijk Maandagavond laatste post behooren te zijn ingeleverd. De Jan van Riemsdijk-avond. Het „Nutsbestuur" mag tevreden zijn, het publiek eveneens, want zeer geslaagd is de avond van Woensdag, toen Jan van van Riemsdijk met zijn gezelschap, Hetty Verbeek en Hans Snel, in hotel „Texel" zijn opgetreden. De zaal was tot bijkans de laatste stoel bezet, hetgeen bewijst, dat de naam „Van Riemsdijk" hier een goede klank heeften dat men vertrouwen heeft in zijn reper toire. Ds. Alb. Vis, voorz., opende te ruim acht uur met een hartelijk welkomstwoord. Tevens sprak hij de wensch uit, dat de belangstelling voor alle werk van het Nut zoo groot zou mogen zijn als voor deze avond. Het werk van 't Nut is omvang rijk en velerlei. Voor deze avond meende het bestuur Van Riemsdijk te hebben moeten vragen, opdat het een avond zou worden van vroolijke, gezonde humor als tegenwicht tegen zorgen en druk des dagelijkschen levens. We aarzelen niet neer te schrijven, dat het trio aan de verwachtingen heeft be antwoord en dat men zich opperbest heeft geamuzeerd. Het programma was wel voorzien en met smaak verzorgd. Hetty Verbeek kwam, na een inleidend woordje van Jan van Riemsdijk, het eerst ons vergasten en wel met een Fransch liedje over „chagrin" en „amour", maar- met meer zoets dan zuurs. Ze begeleidde daarbij zichzelf op de piano. Verder hoor den we een „Liedje van een Hollandsche vrouw in de rimboe", „Good Night, Vienna" (zooiets als een Engelsche editie van het Fransche, een Love-song) en „Mijn liefdeslied moet een walsje zijn" uit de operette „Het witte paard", waar bij Hans Snel haar begeleidde. Ge zult bemerken: Cupido, alias Anror, komt gedurig om het hoekje gluren. hierna was de beurt aan Jan van Riemsdijk, die met een liedje de malaise op de vlucht trachtte te brengen, het kampeeren belachelijk probeerde te maken en besloot met een knus liedje van een „zij" en een „hij", die in een flat, een étagewoning „zooveel"-hoog, een he meltje op aarde vonden. Na de pauze traden Hetty en Hans te zamen op. Achtereenvolgens werden ten beste gegeven „Het Kaarslicht", „Jammer, dat je aoor de telefoon niet kussen kan", „Meneer, kom naar beneden", van J. H. Speenhof en „Eenmaal wil ik zonder zor gen leven". In Veluwsch costuum droeg Jan van Riemsdijk drie alleraardigste „lied'ies" voor, van „Olden van dagen", die samen toeren gaan, van „De olde scheper", door van Riemsdijk zeer goed getypeerd en „O, Marietje", een zeer leutig liedje van een lieftallige boerendeern en een rij aan bidders. Toen trad Hans Snel voor ons op, die zich eerst op de piano en daarna op de harmonica begeleidde. Ernst en scherts bracht hij, als de anderen: „Het conduct teurtje van lijn 10", „Aan de overkant" (overpeinzingen van een grootvader). Pa rodie op de stuiversroman (tien moor den op acht bladzijden vooreen 1/2 dub beltje), een Fransch zeemansliedje en nóg een van die nationaliteit, natuurlijk over ,,L' amour" („C'est une belle chose", zong hij voor wie het nog niet wisten). Met „Weet je nog" stapte hij al spelend de zaal in, tot groote vroolijkheid van'het publiek, wanneer hij een of andere be jaarde dame aan haar eerste kus her innerde Met „Leve de vrijheid en de vroolijkheid", dat wel een „vagebond- bondslied" kon zijn, eindigde hij zijn solo repertoire. Tot slot kregen we het heele trio op de planken, nadat Van Riemsdijk gezongen had van de boeren op het land, die zoo'n leep verstand hebben en op biezonder ge lukkige wijze de Veluwsche boertjes had getypeerd in hun schrandere nieuwsgierig- rrnd en heel hun knusse gemoedelijkheid. Tjonge, jonge wat verstaat Jan van Riemsdijk die kunst. Met z'n drieën, Hans aan de jpiano, werd gezongen van „Elanne en Peter" (een knap stel, dat ondanks groote ver schillen zoo wonderwel met elkaar over weg kon), „Een boerenbruiloft", een ge zellige fuif, die je heelemaal meeleefde, „Op het land in de maand Mei" en als toegift (Ze geven op alles cadeau's, aldus Van Riemsdjjk, enik moet mijn klan ten goed bedienen) „Als je Hollands kust weer ziet". Deze laatste liedjes vooral troffen ons door hun charmante melodie en heel het repertoire door zijn goede toon, zijn be schaafd karakter. Hetty was een ta'entvol „chansonnière". Haar zang was fijntjes, vlot en onge dwongen Hans Snel ontpopte zich weldra als een goed cabaretzanger, die ook zijn trekpiano met vaardigheid bespeelde. En wat zouden we van Jan van Riemsdijk vertellen? Dat hij een ster was van de eerste grootte, een geestige baas, een on derhoudend prater en een goed zanger. Zijn gebarentaal is bewondenenswaard, zoodat je wel zeer veel mist wanneer je hem alleen maar voor de radio hoort. Daarom geef ons maar Jan van Riems dijk op de planken en laat hij gerust maar eens terugkomen met Hetty en Hans, want. zij hebben, om Van Riemsdijks eigen woorden te gebruiken, "hun klanten erg knappies behandeld". Damclub „O.KK Texel. De stand van de derde speelavond. Groep I: gesp.gew.rem.verl.pnt. 5 3 1 1 7 S. Ros. 3 2 1 0 5 D. Lap. 5 1 2 0 4 M. Bakker. 4 1 1 2 3 S. Hin. 1 1 0 0 2 S.v.Heerwaarden. 2 0 1 1 1 J. IJ. Witte. 2 0 0 2 0 C.v.Heerwaarden. C. Dijker en C. Roeper hebben niet ge speeld. Groep II: 4 3 1 0 7 E. M. Kerkhof. 6 2 1 3 5 H. Boon. 4 2 0 2 4 G. P. Koorn. 4 2 0 2 4 J. Vonk. 3 1 1 1 3 J. Stam. 1 1 0 0 2 G. Keijser. 2 0 1 1 IS. Kuiper. 2 0 0 2 0 G. Heldt W. en Joh. Hillenius hebben niet ge speeld. Groep III: 6 5 1 0 11 G. Dros. 4 2 1 1 5 J. Kikkert. 6 2 1 3 5 N. Schumaker. 4 2 0 2 4 J. Daalder. 4 1 0 3 2 J. P. Standaart. 2 0 1 1 1 J. de Lange. 2 0 0 2 0 J. Schaatsenberg. D. G. Bakker heeft niet gespeeld. R. K- Kiesvereen. Den Burg. De heer R. J. Timmer mocht Donder dagavond in het St. Janshuis een vrij groot aantal leden welkom heeten ter al- gemeene vergadering van de R.K. Kies vereen., waarin zooals de adv. aankon digde groote plannen ter tafel zouden worden gebracht. Spr. gaf daarover zijn voldoening te kennen en ziette in korte trekken uiteen, wat het bestuur zich voor stelt te bereiken. Woorden van hulde en dank bracht hij aan de afgetreden be stuursleden, de heer W. H. Willemsen, voorz., mevr. Graaf-van Empclen, penn. en de heer G. Pz. Witte. Spr. opende vervolgens de vergadering met de Chr. groet. l>e notulen, gelezen door de lieer D. C. Witte, secr., werden, onder dankzegging goedgekeurd. Aan het verslag van de p e 1111 i 11 g in e e s- ter, de lieer J. Buisman, ontleenen we, dat ontvangen werd f 110.10 contributie van 337 leden In kas was fS9.38. Totaal aan de creditzijde f 190.48. Uitgegeven was f60.53, waaronder f32 als bijdrage aan de Rijkskieskring R. K. Staatspartij. Hatit saldo dus f 129.95. De rekening werd nagezien door de lieeren A. Commandeur en Jn. Kuip en in orde bevonden. De penn. werd dank gebracht. Aan het jaarverslag van secr. D. C. Witte ontleenen we, dat het bestuur plannen maakte voor een sociale cursus voor jeugdige katholieken, krachtige pro paganda, huisbezoek, verspreiding van lectuur. Overwogen wordt de invoering van een kaartsysteem, opdat het bestuur bekend worde met de namen en leeftijden van alle katholieken in de parochie en wete wie kiesgerechtigd zijn. De kosten hiervan (plm. 40 -50 gld) weerhouden het bestuur nog. Tevergeefs is getracht dr., Kortenhorst hier als spreker te krijgen. Dit najaar hoopt het bestuur beter te kunnen slagen. In Aug. is vergaderd in verband met de wethoudersverkiezing. Dc lieer M. W. de Graaf werd candidaat ge steld. Weliswaar werd hij niet verkozen, maar men was van meening, dat de raad dient te weten, waarhéen het verlangen uitgaat in verband met de sterkte der R. K. Partij. De noodzakelijkheid van liet le den Burg woonachtig zijn van eender R.K. raadsleden kwam intusschen dui delijk aan het licht. Het bestuur der Kiesvereen. bestaat thans uit de heeren R. J. Timmer, D. C,. Witte, J. Buisman, C. Keijser Jacz en I'. Zijm Sz. Op een vraag van de lieer Winter licht de voorz. nader toe, waarom noodig een R.K raadslid, met liet oog op een event, wethouderszetel, te den Burg moet wo nen. Een wethouder moet „voor het grij pen" zijn. Voor allerlei kleinigheden wordt zijn tegenwoordigheid op het raad huis vereischt. Wel merkt de heer S. Keijzer op, dat een elders wonende wet houder afstandsvergoeding krijgt, het gemeentebelang wordt daarmee niet ge diend. De secr. ontvangt veel dank voor zijn keurig verslag. Voorz. moodigt vervolgens de leden uit zich voor f 1.20 per jaar te abonneeren op het officieel orgaan der R.K. Staats partij, dat sinds April verschijnt en aller lei vraagstukken, voor de katholiek van groot belang, in helder licht plaatst en op bevattelijke wijze bespreekt. Adres voor nieuwe abonnees: secr. D. C. Witte, Sohil- dereind. Op aanvraag zijn proefnummers verkrijgbaar. Voorz. trekt te velde tegen sleur en slapheid, en wekt alle leden, alle katho lieken op tot groote activiteit, opdat men kome tot het doel, dat de Kiesvereen. zich heeft gesteld. We willen meer actie), meer propaganda en rekenen daarbij, al dus spr., op dc steun van alle katho lieken. We willen ernstig pogen een pro paganda- en een debatingclub op te rich ten en zullen nu met dit doel volgende maand als spreker-propagandist doen optreden de heer Lobel, een uitstekend redenaar. We willen aan die clubs een sociale cursus verbinden en onze propa ganda zoo degelijk voeren, dat sucoeswel verzekerd moet zijn. Het zal wel gaan voor zoo'n cursus een leeraar te beko men. Van een debatingclub verwachten we veel resultaat. Veelal komen daaruit de beste stuwkrachten voort voor de katholieke beweging. Of we slagen hangt geheel van de leden af. Daarom: werkt allen mee en spoort anderen aan desge lijks te doen. Wie zich vóór 31 Dec. a.s(. nog als lid laat inschrijven, 'heeft nog stemrecht bij de a.s. candidaatstelling. Om een goede controle te hebben, wordt stemmen alleen toegestaan aan wie zijn kaart als lid kan toonen. Op voorstel van de heer Winter zal voortaan getracht worden de jaarvergade ring te doen voorafgaan aan de vergad. van de Rijkskieskringen Den Helder en Alkmaar, opdat daar event, wenschen van Texel kunnen worden bepleit. Voorz. was onlangs verhinderd die vergad. mee te maken. Op uitnoodiging van de heer Buisman verklaren eenige personen zich bereid tot het innen van contributie te Oosterend, den Hoorn, enz. en tot het verstrekken van de namen van katholieke gezinshoof den in hun omgeving. Dezen zullen, zoo nog noodig, voor de Kiesvereen. gewon nen worden, zoo mogelijk. Uitvoerig wordt van gedachten gewis seld over bovengenoemd kaartsysteem. De heeren D.C.Witte en J.Buisman zullen zich gaarne beijveren dit keurig in orde te brengen. Na breedvoerige bespreking wordt tenslotte het bestuur gemachtigd

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 5