St. Kicolaas doet iikoopen »»ii m s eierland. ""Gemengd nieuws Hier komen we dan met de reeds aangekondigde puzzle. Plak bovenstaande stukjes op carton, knip ze dan nauwkeurig uit en tracht nevenstaande figuur c mee te leggen. Het is niet zoo eenvoudig als het lijkt, maar ook onze jeugd kan aan puzz'es als deze met succes meedoen. We verwachten de oplossingen op een briefkaart vóór of op 5 December, vóór 12 uur m;dd. Als prijzen wor den vijf boeken in prachtband uitge oofd (ruilen toegestaan). HEEL TEXEL KAN NU PUZZLEN. Een keurig verzorgde inzending of een aardig rijmpje kan uw kans vergroo- ten. Wie zullen we een boek mogen toezenden? r 111111 *i mi- -\ Ter voorkoming van misverstand bren- ?en we in herinnering, dat in dit verslag; le pag. 2e blad) vermeld zouden wor den alle neringdoenden, die in dit Woens dagnummer met feestgeschenken adver- teeren, en die er voor zorgden, dat de opdracht tot plaatsing. MAANDAG AVOND in ons bezit was. Wie gisteren pas kwamen, worden Zaterdag vermeld, evenals degenen, die Zaterdag met feest geschenken adverteeren (en nu nog niet genoemd worden) MITS opdracht tot plaatsing ons uiterlijk DONDERDAG AVOND bereikt. De scheidsr. straft met een strafschop, welke door Gom opzettelijk niet wordt benut. Dit was natuurlijk fout. Met veel moeite gelukte het T. de achterstand in te halen en in de laatste minuten moest een strafschop de tweede overwinning brengen. Eindstand 54. Bij T. was Eb. zeker de beste. Hij had een niet gering aandeel in het werk. Snel en handig wist hij keer op keer de bal vrij te maken en door te geven. Overigens moeten de ballen vlugger en beter voor het doel gebracht worden. Gom werkte heel aardig, maar moet het af en toe niet te mooi willen doen. Maarten had meer moeten schieten. Wim was weer goed. o Er zijn plannen voor een 3e elftal in de maak. Hopelijk kunnen we daarmee wedstrijden op het eiland organiseercn, o— Uitslagen 4e kl. A. afd. 1 K.N.V.B.: AlkmaarZilvermeeuwen 34; Schagen- Beverwijk 24; E.V.C.—Uitgeest 32. gesp. gew. gel. verl. p.v. p.t. gem Beverwijk 9 9 0 0 37 li 18 E.V.C. 9 5 3 1 23 18 13 Zilvermeeuwen 8 4 2 2 19 17 10 Schagen 8 3 1 4 14 21 7 Q.S.C. 6 3 0 3 10 8 6 Texel 8 2 2 4 15 20 6 Uitgeest 8 2 1 5 19 20 5 D.T.S 7 2 1 4 17 18 5 Vrone 7 1 2 4 13 23 4 Alkmaar 8 1 1 6 19 28 3 Aan de deelnemende adsp. elftal-leiders wordt gemeld, dat wanneer blijkt, dat jongens van 18 jaar hebben meegespeeld, dat elftal 2 winstpunten in mindering wor den gebracht. Programma voor de a.s. wedstr.: K.V.C. Texel adsp. A., 2 uur, Sch. G.A.Dros, Zeemeeuwen AS.V.C. A., 12 uur, Sch. P.M.Koorn; Texel B.Tex. Boys A., 12 uur, Sch. K.Gieles. Indien de opgave Maandag laatste post niet zijn ingeleverd, worden voor de na- latigen geen wedstrijden vastgesteld. Zaterdagmiddag-comp.Zaterdag 1. 1. wist Texel A van Zeemeeuwen C met 40 te winnen. Zaterdag a.s. Zee meeuwen BZeiemeeuwen C., half drie. Scheidsr. Joh. Bruin. Texel C.Texel D., half drie. Scheidsr. N. de Graaf. C. speelt in het wit. Elftallen adsp. A en B in Tex. Courant van a.s. Zaterdag. O De elftalcomm. stelde het le elftal als volgt samen: Jb. Gras D.Zuidewind Jo Ran J.Vroegen N. de Graaf R. Ran H.Ran B.Stern Winter J.Gieles Chr.Stern Met dit elftal gaat Texel naar D.T.S. Examens. Mej. G. Rab, Steenenplaats alhier, slaagde een dezer dagen voor het Espe ranto-diploma A. Nian koran gratulom. Giften voor het Witte Kruis. St. Nicolaas wordt jarig O, wat zijn we blij, Niemand is meer karig Kijk eens wat een rij. "N.N., Koogereind f 1.N.N., den Burg f 1.50; A.K., de Koog f0.50; j. S., de Koog f0.50. Voor het behoeftige kind. Men verzoekt ons te melden, dat zich hier een comité heeft gevormd, dat op Maandag' en Dinsdag a.s. een collecte met muziek over het heele eiland wil hou den. Verscheidene vooraanstaande per sonen hebben hun medewerking toege zegd. Het doel is te voorzien in de noo- den van kindenen in gezinnen, die door crisis en werkloosheid het zwaarst zijn getroffen. Geld en goederen zullen har telijk welkom zijn. (Zie ook volgend nr.) Inschrijvingen Handelsregister Alkmaar Wijziging: M. Vonk, Texel, Koogerstr. 29. Handel in automobielen en reparatie inrichting, tevens handel in radio-artikelen. De handelszaak wordt voortgezet als een vennootschap onder firma onder dezelfde handelsnaam. Venn.: A.J. en M. Vonk. OUDESCHILD. Meer licht. Voor in het donker binnenkomende sche pen. staan de havenlichten op het oogen- blik niet op een gelukkige plaats. Om hierin verbetering te brengen, zijn door T.E.S.O. en „Schuttevaer" verzoekschrif ten ingediend. Nu zijn twee schijnwerpers geplaatst en Maandagavond zijn in tegen woordigheid van de ingenieur van de Waterstaat daarmee proeven genomen. De misthoorn is Maandag ook op zijn nieuwe plaats geprobeerd. Hoog water. Een bootdienst vervallen. Zondagavond en Maandagmorgen had den we weer hooge waterstanden. Zon dagavond was de haven juist vol, maar Maandagmorgen stond het 60 cM. op de kade en juist in het nieuwe gebouw van T.E.S.O. Het haventerrein stond geheel onder, het water stond rondom tegen de binnendijk. Bij café Bakker stond het gelijk met de drempel van de zaal. Men voer met een roeiboot op de kade. De waterstand was 2 M. boven N.A.P. Daar men in Den Helder niet zou kunnen aan leggen, vertrok de boot niet om 6 uur,, maar om acht uur van Texel. (De agent van T.E.S.O. te den Helder trachtte 's morgens vergeefs per tele foon verbinding met Texel te krijgen. EIOE KAN DAT? Ook was het stikdon ker en daardoor levensgevaarlijk op de ondergeloopen steiger te den Helder). DEN HOORN. Uitvoering D.E.K. Directeur P. B. Riteco. D.E.K. gaf twee uitvoeringen in het „Loodsmanswelvaren", Vrijdag voor do nateurs en Zaterdag tegen entree. Beide avonden was de zaal flink bezet. Voor de pauze gaf D.E.K. leen zestal muziek nummers, welke afgewisseld werden door voordrachten van de heercn C. Dekker, Jb. Kiljan, S. Hin en M. Witte. De muziek voldeed goed en om de voordrachten werd hartelijk gelachen. Na de pauze werd op gevoerd een too.neelstuk in twee bedrij ven, Janus, de Wonderdokter. Het stuk speelt ten huize van dr. Sanders (1.Bruin), tijdens wiens afwezigheid zijn huis knecht Janus (M.Witte) zich verkleedt en voor dokter uitgeeft, op voorstel van zijn vriend Gerrit (S.Hin). Eerst neemt hij Boer Pummel (J.Kiljan) geducht onder handen. Hij brengt hem en zijn zoon van de drank af, evenals rentenier Hedikhui- zen (D.Drijver). Janus was n.l. door dr. Sanders Jr. (R.Bremer) een echt drank- testrijder geworden. Later komen de pa- tiénen aan de echte dokter hun dank be-' tuigen en kom', de aap uit de mouw. De verschillende rollen waren goed ingestu deerd en er werd soms onbedaarlijk ge lachen, vooral om Janus en boer Pummel. Nog werd door de heeren D.Drijver, S. Hin, P.Boon, Jb. Boon, R.Bremer, D. Duinker, Jb. Kalis, Jb. Koopman en J. Kiljan de Burgerwacht van Knuppelveen gepresenteerd, welk nummer ook zeer vol deed. Beide avonden werden met een ge zellig bal besloten. Wij brengen directeur en werkende leden van D.E.K. dank voor de genoeglijke avonden, die zij ons heb ben bezorgd. OOSTEREND. „Nut en Genoegen" 70 jaar. Zondagavond had in het „Wapen van Amsterdam" de herdenkings-feestavond plaats ter gelegenheid van'het 70-jarig bestaan van genoemde vereeniging, de oudste op Texel. De opkomst was meer dan bevredigend. Van de ongeveer 130 personen, die aanwezig hadden kunnen zijn, waren er meer dan honderd pre sent. Als humorist voor deze avond was gecontracteerd met de heer M(eier) Na barro te Amsterdam, en iniet met Max Nabarro, zooals abusievelijk is vermeld geworden. Nadat de voorz. met een kort woord de aanwezigen welkom had geheeten en de wensch had uitgesproken, dat ieder zou medewerken om deze avond naar wensch te doen slagen, wordt de heer Nabarro aan de vergadering voorgesteld als „Bol letje", een naain, die de heer N. heeft aangenomen, ter onderscheiding van an dere humoristen van gelijke naam, vol gens hem „ersatz". Hierna werd met de afwerking van het programma een aanvang gemaakt. Na een nummertje muziek door de heeren Kl. Smidt c.s. trad Bolletje op met „Bolletje als boemelaar", een voordracht, die direct insloeg en met daverend applaus werd beloond, wat met de andere nummers niet minder het geval was. Steeds afgewisseld door muziek, werden achtereenvolgens voorgedragen: Zóó wordt het gezegd, maar zóó wordt het gedaan; Agaatje, Bolletje als hengelaar; Josephientje; De lintworm of wie weet waar hij zit; Alles omgedraaid (een voordracht, waarin ver schillende liedjes juist omgekeerd worden voorgedragen en waarin de voordragei zeer groote vaardigheid bleek te bezitten) Kom om acht uur bij de Kios(k); Avon turen van Bolletje en een monoloog, ge titeld De Weddenschap. Gaf de voordrager blijk op het gebied van humor goed thuis te zijn, niet minder bleek dit het geval met de meer ernstiger nummers Het haarlokje en Aan de deur wordt niet gekocht, die onder ademlooze stilte werden aangehoord. Het was te ongeveer elf uur, dat de voorz. het officieele gedeelte sloot. Mede- deeling werd gedaan, dat door de heer Burgemeester was toegestaan deze avond een uur langer dan gewoonlijk bijeen te zijn, welke mededeeling met applaus werd begroet. Spoedig hierna werd met bal begonnen. Het was weer Bolletje, die op de voor grond trad, omdat hij zich als feestleider had beschikbaar gesteld. De feeststem- m.ng kwam er nu goed in, mede doordat het bestuur had gezorgd voor de noodige afwisseling, bestaande uit eenige cottil- lon-artikelen. Een leuk gezicht was het, toen alle aanwezigen, zonder uitzondering be-hoed waren. Later werd ook ieder van een masker voorzien, wat tot groote vroo- lijkheid aanleiding gaf, toen de gelijke nummers elkander moesten opzoeken om daarna samen te dansen, wat aardige verrassingen opleverde. Toen tenslotte ook aan ieder nog een voorwerp werd uitgereikt, waarop muziek kon worden gemaakt, was het spel om zoo te zeggen „compleet". Geen wonder, dat op deze manier de tijd omvloog en het twee uur was gewor den, eerder dan men dacht. Toen de slui tingstijd werd aangekondigd, was bjjna nog iedereen present. Allen gingen zeer voldaan huiswaarts. Gedurende °het bal en ook na afloop had „Bolletje" nog 'n paar ovaties in ontvangst te nemen, be staande uit een driewerf Hoera!" en „Lang zal hij leven", wat voor hem wel het beste bewjjs is, dat zijn eerste optre den op Texel door de aanwezigen op prijs is gesteld. Wij durven danook ver- eemgihgen en particulieren, die een ge zellige avond willen hebben, de heer Na barro met gerustheid aanbevelen. Het muzikale gedeelte berustte bij de heeren Kl. Smidt, Kooij, de Jong en Burger, die aan het welslagen van deze avond zeer zeker het hunne hebben bijgedragen. Dat er op zulk een avond van eenige ongeregeldheid geen sprake is, behoeft geen nader betoog, 't Is voor „Nut en Ge noegen" een avond geweest, zooals zij gedurende haar 70-jarig bestaan er slechts weinige heeft gekend. De bedoeling van liet bestuur, dat deze feestavond net een groote bruiloft moest zijn, is dank zij aller medewerking volkomen geslaagd. Klim niet op auto's. Vrijdagmiddag is het 9-j. zoontje van de heer J.Bakker van een auto gevallen. Hij was achter op de reserveband geklom men, maar toen hij er afsprong, had de auto zoo'n groote vaart, dat de jongen tegen de grond stortte, waar een vooroij- ganger hem bewusteloos aantrof. Dokter Veilenga constateerde veel bloedverlies, schrijft onze corresp., maar hoewil de knaap er eerst slecht aan toe scheerp maakt hij het nu goed, zoodat het ongeval nog geiukkig is afgeloopen. Mishandeling. Donderdag 1.1. is de 14-j. Simon Dogger Pz., van Oost, toen hij des avonds op de fiets langs de Hoofdweg reed, door tw ee onbekende personen, die zonder licht reden, van de fiets gesleurd en mishan deld, waarvan bij de politie aangifte is gedaan. DE COCKSDORP. Stormschade. 1 ijdens de N.W. storm van Zondag op Maandag steeg het zeewater hier tot een hoogte van pim. 1.50 M. boven volzee. De duinen ten N. van het Eierl. Huis kregen er geducht van langs. Op de laag ste plaatsen sloegen de golven reeds over de duinrand heen, doch tot een doorbraak kwam het nog niet. In het voor eenige jaren opgeworpen dijkje sloeg een gat van ongeveer 20 M. lengte tot een diepte van plm. 5 M. Het water liep de vallei achter de vuurtoren, het z.g. „Buitenveld", binnen. Een schuit van de heer P. L. Bakker, grootendeels geladen met aardappelen, bestemd voor Vlieland, die vlak voor het haventje voor anker lag, sloeg om. De ankerspil raakte n.l. onklaar, waardoor de ankerketting ai rolde tegen de schoeiïngspakn, liet schip lek stiet en zonk. De lading, eigen dom van de heeren P.L.Bakker en A. Eel- man, is als verloren te beschouwen. Met vereende krachten, hebben de schippers van hier de schuit, die geheel op zij lag, overeind getrokken, de aardappelen gelost en de schuit leeggepompt en geschept. Het al tamelijk oude scheepje bleek nog al gehavend te zijn. Ligt uw advertentie voor het vol- gend nummer, het laatste voor 5 Dec., 0 reeds klaar Maandag is het markt- dag en St.-Nic.-dag tevens. Honder- 0 den wachten met koopen tot de laat- ste dag. Profiteert daarvan en adver ts teert in elk geval a.s. Zaterdag, maar 0 leest vooraf de Waarschuwing op de 4e pag. van het le blad. Uit de dagbladen van Zaterdag: Verlaging van het 1 Jselmeer-peil be neden 0,13 M. N.A.P. is volgens de minister om defensieredenen voorloopig nog onmogelijk en vooralsnog schadelijk z.i. voor de scheepvaart. Uit de dagbladen van Zondag: In het Voorl. Verslag van de Twee de Kamer wordt felle critiek uitgeoe- lend op de plannen tot bezu.niging op de Rechterl. Macht Het lichten van de P. C. Hooft te Amsterdam vad erg tegen. Eerst moeten er gaten gedicht worden, wat in de modder moeilijk gaat. Dit jaar wordt geen Nobel-vredesprijs uitge loofd. De Deensche regeering stelt afschaffing der Eerste Kamer voor. Uit de dagbladen van Maandag: In O. Brabant weer aardschokken waargenomen. De soc. dem. Gedep. in het Coll. van Ged. Staten van N.-Holl. kregen van de partij opdracht tegen loonsverlaging te stemmen. Per 1 Jan. belangrijke verlaging aoonn. kaarten Ned. Spoorwegen. Henry Ford onderging een spoedoperatie aan een breuk en aan de blinde darm. Van 4 Sept. tot 1 Oct. stierven in O.-Indië 450 personen aan pest. Uit de dagbladen van Dinsdag: Uitslag Kamerverkiezingen in Bel gië: R.K. en Soc. Dem. winnen elk drie zetels, de liberalen verliezen er vier. - PKELMKBbUK EN. Zondag 4 L)ece ber HERV. GEMEENTE. Burg, vm 10 uur ds. Visser Maandcollecte.

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 6