In het nieuwe jaar PRIJSLIJST UITVERKOOP Maandag 2 Januari begint onze GROOTE Finale UITVERKOOP Wij maken geheel schoon schip. Fa. I. MOEREEEK Zn. i. J. LAFEBER - Warmoesstraat Administratiekantoor A. BEERS NAAIMACHINES J. J. LAFEBER - Warmoesstraat 50 cent. levert in het komend jaar elk gewenscht rijwiel en alle onderdeelen tegen de LAAGSTE PRIJZEN. Verzorging van bezwaar schriften bij te hooge aanslag in de Belasting. onderdeelen - reparaties goed en niet duur Fa. I. MOERBEEK Zn. Alles moet tegen belachelijk lage prijzen weg a contant. ADVERTENTIËN Portret-atelier Jac. de Boer Keizerstraat 75, den Helder. De Coöperatieve Centrale Eierveüing-Purmerend G. A. aangewezen veiling voor de Texelsche Pluimveehouders. al uw fotoartikelen van een betrouwbaar adres met jarenlange ervaring. Fotohandel Wed. D. SCHUMAKER. ATTENTIE Goedkoop Nieuwjaarspakket Dit alles te zamen kost in Boekhandel Parkstraat Zie de etalages en u zult versteld staan. De heerlijke smook van King- pepermunt is voor den moder nen mensch meer dan enkel een genot. Het edele natuur product, waarvan deze fijne smaak afkomstig is, werkt op wekkend en verkwikkend als een weldadige medicijn. stand komt nu per 1 Jan. 1933 't douane- en credietverdrag buiten werking treedt. Afgezien van de prijzen der producten en bijproducten was het een gunstig jaar voor de zuivelbereiding op Texel. Immers door voldoende vocnt en warmte was er een beste grasgroei en kon veel hooi voor de wintermaanden worden geborgen. De melkopbrengst was dan ook bevredi gend. Dat de zuivelbereiding zelfs bij een gem. melkprijs van slechts 4 ct. per Kg. voor Texel niet zonder beteekenis is, blijkt wel uit het feit, dat bij een aange nomen melkproductie der Texelsche koeien van 7Vs mill. Kg. de waarde der meik alleen reeds 300.000 gld bedraagt. Daarnaast komen nog de opbrengsten der afzet van vee en varkens. Het is daar om te hopen, dat de steunwetten, nood zakelijk om de bedrijven in stand te hou den, weer spoedig kunnen worden uitge schakeld en de bedrijven ook weer loo- nend worden. Hoewel deze mogelijkheid niet is uitgesloten, kunnen echter nog meerdere moeilijke jaren worden tege moet gezien. Oezien echter de aanpassing van de veeteelt aan de omstandigheden en het feit, dat meerdere exportbelemme ringen niet zoo lichtvaardig meer worden toegepast, kunnen we de toekomst met meer vertrouwen tegemoet zien dan een jaar geleden 'het geval was. Maar meer dan ooit blijft geboden het beste vee in 't bedrijf aan te houden, biezondere aan dacht te schenken aan een reine melk- winning en de 'fabriek zoo goed mogelijk uit te rusten, zoodat een product kan worden bereid, dat ook de buitenlandsche consument niet wil missen. DE TEXELSCHE EIERVEILING IN 1932. De 'heer P. Sluisman, directeur der P. T.V., versohaft ons deze gegevens Aangevoerde eieren le halfjaar 1932 3.127.177 met een op brengst van fS3.064.59; 2e halfjaar '32 1.580.081 met een opbrengst van f60.592.16. Totaal 4.707.258 met een op brengst van f 143.656.75. Ter vergelijking plaatsen we hiernaast: le halfjaar 1931 2.968.858 stuks, 1 126.095.45; 2e halfjaar 1.695.238 stuks, 181.854.42. Totaal 4.664.096 stuks. Op brengst f 207.949.87. Over 1932 werden dus meer aangevoerd 43.162. eieren, maar de opbrengst was 164.293.12 minder. De gemiddelde prijs over 1932 was f3.05 (ruim), over 1931 f4.46 (bijna). Gemiddelde prijs over de maanden Nov. en Dec. 1931 bij een aanvoer van 289.140 stuks (opbrengst f 15.607.23) f 5.40 Gemiddelde prijs over de maanden Nov. en Dec. 1932 bij een aanvoer vau 229.382 stuks (opbrengst f 11.779.38) f5.013 SPORTVEREEN. „TEXEL" IN 1932. De heer D. Dapper, voorz. S.V. Texel, schrijft ons: Reeds op 1 Jan. was Texel I kampioen van de afd. C. le klas N.H.V.B. In een vriendschappelijke wedstrijd was echter Jan v. Reenen zoodanig geblesseerd, dat we zijn steun moesten missen. De laatste 2 comp. wedstrijden werden verloren. (In Jan. werd in een feestelijke intieme bij eenkomst aan het le elftal een foto van het kampioenselftal aangeboden). De kampioenscompetitie zorgde er weer voor, dat Texel's naam door de laatste neder lagen in aanzien verm nferd, in" eere her steld werd. Ongeslagen (uit 4 wedstr. 8 pnt.) troonde ze op de eereplaats. Kam pioen der N.H.V.B. Naast deze verheugende gebeurtenissen moeten we vermelden het ons ontvallen van onze trouwe makker André. Nog dik wijls wordt zijn naam door onze getrou wen met eere genoemd. Voor „Texel" een zeer groot verlies. Het groote werk voor de toelating tot Kon. Ned. Voetbalbond werd begonnen Door medewerking van T.E.S.O. werd toetreding ons mogelijk gemaakt. Het ter rein moest ook verbreed en het nieuwe gedeelte gelijk gemaakt worden. Een houten omheining werd aangebracht, de kleedkamers werden verbeterd en van wa terleiding voorzien. S.V. Texel werd zoo toegelaten tot de K.N.V.B. Een tribune werd gebouwd, waardoor het aanzien van ons terrein aanzienlijk werd verhoogd. Voor de financ. verzorging werd de heer J. Buijs bereid gevonden. Een rietschut ting werd aangebracht (moest na een storm weer hersteld worden). De onbe groeide vlakken voor de doelen werden met graszoden belegd, waarvoor we weer speciale medewerking ondervonden. Een Inieuwe W.C. en urinoirs werden we rijker. De Koninklijke goedkeuring werd ver kregen, waardoor de vereen, rechtsper soonlijkheid bekwam. Een nieuwe schut ting aan het Middelwegje is nog in be werking. Ons buffet werd verpacht aan de heer Joh. D. Bakker. Ons voetbal-zomerprogramma kon er zijn. Texel I speelde tegen Z.F.C. 1, As sendelft I, Zandvoort, HRC en Helder en wist haar goede naam te handhaven. Bij velen onzer blijft een prettige herinnering bij. Het zomertrainen werd niet biezonder behartigd. Toch wist ons 2e elftal beslag te leggen op de S.V.C.-beker (wisselprijs) Het zomerprogramma onzer adsp. afd. vermeldde de ontvangst van de K.F.C.- adsp., die als gewoonlijk zeer voldaan ons eiland verlieten, met al de te winnen prijzen. Onze jongens hebben eveneens een bezoek aan Koog a.d. Zaan gebracht, waar een paar onvergetelijke dagen wer den doorgebracht. Het ongeval, aan een on^er overkomen, wierp wel een schaduw imaar nu is alles weer in orde. De le helft der comp. bracht ons le elftal 8 puntien. L>e 2e helft echter werd de eerste wedstrijd reeds gewonnen, zoo dat we vol goede moed zijn. Met het 2e gaat het niet zoo vlot. De sjrelers zijn nog wat jong, maar we hebben er de beste verwachtingen van. Een adsp.-comp. werd ingesteld, waar aan door 6 elftallen werd deelgenomen. De eerste helft is achter de rug. Texel A, heeft nog de beste papieren. Een Zater- dagmiddag-comp. voorziet ook in een be- hcerte voor de jongste spelers. Ook hier voor is alle animo. De comm. voor schoolvoetbal hield een welgeslaagd tournooi, waarin door vier schoen een halve comp. werd gespeeld Kampioen werd de R.K. School, den Burg De wisselprijs, nu voor de 3e maal ach tereen gewonnen, werd haar definitief bezit. De „Pais"-plaquette werd door H.R.C. 2 gewonnen Jammer, dat zoo wei nig deelnemers te vinden waren. Dit mooie werk had beter verdiend. Twee wedstrijden werden voor een "bijz. 'Joel gespeeld, waarvan de laatste nog versch in het geheugen ligt (Melkboeren—Een dracht voor de Ziekenauto.) Ook de athletiek-comm. heeft weer nut tig werk verricht. Op enkele nrs. werden de prestaties van het vorige jaar verbe terd. Er was ook nu groote belangstelling. In het nr. Estafette-heeren werd de S.V. Texel 1 en 2; 100 M. hardloopen en 2e prijs verspringen vielen eveneens aan een onzer leden. Speciale vermelding verdient de viering van ons 20-jarig bestaan, waar bij weer duidelijk de populairiteit onzer vereen, is getoond. Op ons eiland worden echter tal van voetbalclubs opgericht. Hoewel we dit als een gevolg van ons succes beschouwen, zit hier toch een gevaar in. Het komt ons danook voor, dat, wil Texel op sportge bied een goede plaats innemen, allen in een sportvereen., op welk gebied dan ook, behooren te worden ondergebracht. Chau vinistische uitspattingen bederven zoo licht de ware sportopvattingen en breken de ware kracht. Er zijn bewijzen te over (zie maar Helder, Alkmaar: met al hun voetbalbeoefenaars nog geen behoorlijke 2e en le klassers. Kijk eens in Enkhuizen: 1 club in een plaats van 8000 inwoners en zelfs een le klasser.) Laten we hopen, dat 1933 een goed jaar moge worden voor S.V. Texel en voor de voetbalsport. Met groote dankbaarheid ge denken we het aantal getrouwen, dat, alhoewel geen lid, zooveel voor onze vereen, deed. Op hun steun hopen we nog lang te mogen rekenen. De redactie der Texelsche Courant van deze plaats eveneens onze dank voor de betoonde medewerking, een zeer groot belang voor onze vereen. Ten slotte de beste wenschen voor de mede-bestuursleden, spelers en allen, die één zijn met de S.V. Texel. We gaan ge zamenlijk moedig 1933 tegemoet. ZOO KAN HET NIET LANGER. 180 Verban die dagen, waarop gij door pijn in uw rug en spieren, door urinestoornissen hoofd pijn en duizeligheid, door afgematheid, terneer geslagenheid en uitputting uw werk niet doen kunt. Deze verschijnselen zijn dikwijls de eerste waarschuwingen van verzwakking der afschei dingsorganen. Van de gezondheid en kracht dezer organen hangt uw welzijn af. Zijn zij verzwakt, dan hoopen urinezuur en andere schadelijke stoffen zich op, welke rugpijn, spit, waterzucht, graveel en blaasstoornissen veroorzaken. Herstel uw gezondheid door vanat heden Foster's Rugpijn Pillen te gebruiken. Dit speci ale m'ddel werkt rechtstreeks op de betreffende organen, neemt de oorzaak weg van uw lijden, waardoor gij u weder spoedig flink en gezond zult voelen. Bij alle drogisten enz. k f 1,75 per flacon. Uw adres voor 1ste klas fotowerk. FO rOHANDEL. Groote keuze camera's statieven, enz. Steeds versche platen, papieren en films Vakkundige voorlichting. Atelier 's Zondags geopend van 10-4 uur te Purmerend is voor eieren en slachtpiuimvee de Meldt U nog heden aan als leverancier of vraagt inlichtingen bij P. KEIJSER. STEEDS TOT UW DIENST. berust op cene |||pïï5^ vergissing. Het advertentie in 't Kerstntim- ir er waarin ver- nteld Pe manent T. Wave f 4,— tot T 1 Februari moet zijn tot 1 Janu- -\ ari '33. J. EELMAN, Salon Eugène. Gasthuisstraat. 3 knot prima zwarte Sajet f 0,95 3 knot gekleurd Kousen wol (1 ons knot) 1,45 3 knot gekleurd Zephir wol moderne tinten voor handwerken 0,82 2 klos zw. Brooks' mach. garen no. 36 of 40 25 ct. 2 klos Ermens handgaren met l stukje wit keperband 25 ct. 10 el directoir elastiek 25 ct. 1 BRIEFBLOC, 100 vel poed te beschrijven niet vloeiblad 25 ENVELOPPES (grijs), goed te beschrijven en goed gelijmd5 BRIEFKAARTEN (de beste); 1 fl INKT merk Talens. dus prima; 1 PFNHOUDER met PEN en 1 MAANDKALENDERBLOC|E Niet goed Geld terug. Aanbevelend,

Texelsche Courant | 1932 | | pagina 3