Is er een jarig Ruwe handen Faillissementen. VOOR VEERTIG JAAR. Van Januari tot December. Gemengd Nieuws D V EERT EN TIËN Boekhandel Parkstraat faillissement van Jacob Pieter Quartel, geëindigd. DOMEINEN. het voormalig haven kantoortje aan de haven te Oudeschild. huishoudster ééndags kuikens Trekking 16 Jan. a.s Inschrijving opengesteld: Oranje Kruis-obligatiën 1.113 400 Gulden 120000 72000 60000 48000 36000 30000 22500 Doos 30 en 60ct. Voor omzie garnalenvisschers is mogvan belang wat de voorz. over de garnalen- markt te den Helder zei. Deze werd bij wijze van proef ingesteld omdat Amster dam door de afsluitdijk gebrek aan gar nalen kreeg en op aanvoer van levende garnalen gesteld is. De proet is ge slaagd en, aldus de voorz., wanneer de visschers voldoende zorg aan de levering blijven besteden, kan dit voor de toekomst een aardig afzetgebied worden. Maar, zou de heer Henkes zeggen maar je zult die garnalen toch eerst moeten vangen DEN BURG. Bouwvergunningen. Door B. en W. sinds onze vorige op gaaf verleende bouwvergunningen: Weverstraat, verbouw woonhuis C. J. Room; Wilhelminalaan, twee woonhuizen, C. Bruin en N. Schermer; Julianastr., woonhuis, Jac. Kok; Eierland, vergrooting machineloods, C. Dros Bz.Warmoesstr., slooping woonhuis en bakkerij, K. Pen; Groeneplaats, bijbouw zaal, K. Pen; Koo- gerstr., gevelwijziging voor winkelhuis, D. G. Toolens; Weverstr., gevelwijziging voor winkelhuis, Joh. Schrama. Zakennieuws. Mw. H. Schrama—Lap is voornemens in de Weverstraat een hoedenzaak te openen en zal zich tevens toeleggen op de verkoop van bontwerken, het maken en vervormen, en al wat verder tot deze branche behoort. Jarenlang was zij voorheen als hoeden» modiste en bontwerkster werkzaam, het geen de onderneming zeker ten goede zal komen. De zaak wordt gevestigd in een perceel van de theer S. C. Belmandat voor dit doel een verbouwing zal onder gaan. Weldadigheidszegels. Maandag is het de laatste dag, waarop aan het postkantoor nog weldadigheids zegels ten behoeve van het misdeelde kind verkrijgbaar zijn. Wie het even kan doen, koope geen gewone zegels. Het aantal misdeelden is thans grooter dan ooit, terwijl het aantal dergenen, die iets, zelfs veel, voor hen kunnen doen, niet onbelangrijk is. Wie zidh zijn bevoor rechte positie ten volle bewust is, blijft zeker niet achter? DE COCKSDORP. Moderlne Landarbeiders Bond. De afd. de Cocksdorp en Eierland van de Moderne Landarb. Bond hield Woens dag 4 Jan. een huishoudelijke vergade ring, waarin plm. 70 leden aanwezig wa ren. De voorz. opende om ongeveer 8 uur de vergadering en bracht dank aaa allen, die opgekomen waren. Hij zeide, zich over de groote opkomst te verheu gen. Het is een teeken, dat er leven in de brouwerij komt De notulen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Na behandeling der ingekomen stukken werd gepauzeerd. Daarna werd een inzameling gehouden voor de ziekenauto, welke f 7. opbracht. Hierop volgde bestuursverkie zing. Aftredend le voorz., 2e voorz. en 2e secr. Eerstgenoemde was niet meer herkiesbaar In zijn plaats werd benoemd de heer W. Wassenaar. De beide anderen werden herkozen. Bij de rondvraag werd nog een en ander besproken, waarna om ongeveer 11 uur de vergadering werd ge sloten. F.J.S. N.V. De Graaf en Co., Afd. Handels informaties, te Amsterdam, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat failliet werd verklaard, A. TH. HOSTE, dro gist, Oostzeedijk 237 te Rotterdam, vroe ger te den Burg werkzaam. Totaal der schulden f5837.37. Totaal der baten f 1780.25. Grootste schuldeischers N.V. v.h. Brocades, te Meppel f 1137.58, N.V. vih. H. Sanders, A'dam, f762.80, Reese en Beintema, Meppel, f710.80. Op Texel Gebr. Room, den Burg, f44.30. RECENSIES. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIUUUU Ontvangen kalenders: Kalender in boekvorm, uitgegeven door de Ned. Spoorwegen. Een zeer verzorgde uitgave met tal van goed geproduceerde foto's en eenige keurige aquarellen. Te vens bevattende een schat van gegevens, op het personen- en vrachtvervoer betrek king hebbende. Wie zoo'n kalender wenscht te ontvangen, zende 50 ct. per giro aan afd. Publiciteit Ned. Spoorwegen te Utrecht en schrijve er bij „voor ka lender N.S. 1933". (Postgiro' 3859). O De N.V. Chemische Fabriek N.-Holland te Beverwijk, fabrikante van Levertraan, Vischmeel, Sapiol, Avicol, enz. steltvoor haar klanten een maandkalender beschik baar. Het schild, met een Hollandsch landschap, een flinke boerendeern, pluim vee en welgedane varkens maakt een trissche indruk (ontwerper Jac. Jansma). O Albert Heijn's klanten ontvangen een maandkalender, vier bladen tellende, uit gevoerd in aquarel-druk, werkelijk heel mooi uitgevoerd. Een sieraad voor de huiskamer. JANUARI 1893 De heer C. S. Keijser slaagt er in de „Tienden", waarmee de polder Nieuwland belast is, af te koopen. Texel telde 1 Jan. 1893 5937 zielen. Een jaar daarvoor 5910 en, wat merkwaardig is: precies zooveel mannen als vrouwen. Op 1 Jan. 1932 telde onze gemeente 7971 limwoners; de mannetjes zijn, naar hun aantal gerekend, in de meerderheid; m.l. 4184 tegenover 3787 vrouwen. Of ze daar om het zwakke geslacht ook de baas zijn, is hiermee niet gezegd. In Jan. 1893 deed de heer W. Dal- meijer, toen werkzaam op het station te Wormerveer, met goed gevolg examen als klerk-telegrafist H.1J.S.M. Thans heeft hij zijn eigen „station" te de Koog be trokken, waar hij in ruste zijn „oude dag" tegemoet gaat. HYGIENE en VEILIGHEID. Op elk uur van de dag, dat gij achter het stuur van auto of fiets zit, moet uw: rij-methode de toets der veiligheid glans rijk kunnen doorstaan. RIJDT VEI LIG. VEILIGHEID VOOR ALLES. Beter een uur later, om twaalf uur thuisdan reeds om elf uur in een ziekenhuis. LOgisctie verkeersregels Veilige we gen Eén goede wagen En toch hangt ook dan nog alles af van de man achter het stuur. Op het voetbalveld: Te Hoog! De bal vliegt over het doel heen. Dat is mis! En een fietslamp, die te hoog gericht is, verblindt anderen. Dat is óók mis. Op de redhterweghelftDaar be hoort het verkeer zich te bewegen. Links rijden is alleen toegestaan bij het inha len (niet van een tram!) En in een bocht is links rijden eigenlijk steeds af te keu ren. In onoverzichtelijke bochtenen binnen bebouwde kommen is het zelfs verboden. Uit de dagbladen van Dinsdag: De politie te 's Gravenhage heeft de hand gelegd op een bende van twintig jongens, die er hun werk van maakten auto's en belastimgplaatjes te stellen. Japan heeft Sjanghai-kwan bezet. China heeft de Volkenbond hiervan op de hoogte gebracht. Negen-en-twintig van de 133 Spaansche grandes, monarchistische lei ders en officieren, die naar de Afrikaan- sche kolonie Rio de Oro waren verban nen, zijn ontvlucht. Paramount Stu dios te Los Angelos hebben een eisch tot vergoeding van schade wegens con tractbreuk ingediend tot 200.000 dollars tegen de filmster Mariene Dietrich. Lord Baden Powell, de stichter der pad vindersbeweging, zal deze zomer te Boe dapest op de aldaar te houden Wereld samenkomst gehuldigd worden. Het aantal ongevallen met doodelijke afloop in de mijnen in Limburg bedroeg in 1932 drie-en-twintig. In 1931 27; 1930 28; 1929 30. Aanvoer Roermondsche Eierenmijn in 1932: Kipeieren 254.376.948, uitbe taald f7.320.507.68. Eendeieren1.645.455 uitbetaald f46.016.30. O Uit de dagbladen van Woensdag: In Rusland zijn drie leidende commu nisten ter dood en acht tot zware gevan genisstraffen veroordeeld wegens sabotee- ren der graaninzameling. In de ma chinekamer van de bij Spitsbergen ge strande Russ. ijsbneker Malygin dringt water binnen. Men vreest, dat het vaar tuig, met 100 man aan boord, zinkende is. De Rotterdamsche elctr. tram vervoer de in 1932 73.098.000 personen (v. j. 86.538.000). Opbrengst f7.501.000 (vorig jaar f8.567.000). Tijdens het Nieuw jaars week-end zijn in de Ver. Staten 160 personen om het leven gekomen bij auto ongevallen, schietpartijen en roofover vallen, branden en door vergiftigde alco hol. Meer dan de helft van deze 160 bij verkeersongevallen. Door de Amerik. regeering zullen 350.000 balen katoen aan het Roode Kruis worden gegeven om steun te verleenen in de nood. Pres. Hoover heeft het congres gevraagd 300.000 dollar toe te staan voor kosten1 Amerik. delegatie ter ontwapenings conferentie en voor de komende econo mische wereldconferentie. De heer G. S. Kemp, hoofd-assistent van Marconi, is overleden. Het ving eerst radio grafische seinen op. Het klooster en de kerk van de paters Dominicanen te Zwolle zijn door brand verwoest. De kost bare bibliotheek behouden. In Ohio zijn bij een brand een moeder en haar 5 kinderen om het leven gekomen. De va der werd levensgevaarlijk gewond. In Buenos Aires hebben bandieten een overval probeeren te plegen op een bank- Er ontspon zich een vuurgevecht, waarbij twee personen werden gedood. liet is de bankbedienden gelukt de roovers te ver jagen. De directie van de „Tilburgsche Wielerbaan" maakt plannen voor een overdekte sporthal voor 6000 toeschou wers. Het aantal bezoekers van het Rijksmuseum te Amsterdam bedroeg in liet afgeloopen jaar 244.500 (v.j. 206.407). Deze stijging is te danken aan de Rem- brandt-tentoonstelling. Aan de Noor- sche westkust woedde een hevige storm die groote verwoestingen heeft aange richt. In de haven van Bergen 'is een groote kolenkraan, die 200.000 kr. heeft gekost, geheel vernield. Op het Oceaan schip „Atlantique" (42000 ton) is in het Kanaal brand uitgebroken. Het schip had geen passagiers. Te Willemstad in de West zal een standbeeld voor Ko ningin Wilhelmina verrijzen. Te Arn hem is een 22j. monteur, die een Duit- sche dienstbode doodreed, veroordeeld tot een maand straf met intrekking rijbewijs voor drie maanden. o— Uit de dagbladen van Donderdag: Men vreest, dat van de „Atlantique" (zie boven) 20 of 30 man vermist worden Het s s. „Achilles" van de K.N.S.M. heeft 32 schipbreukelingen gered. Het zeeka steel wordt als verloren beschouwd. De „Ruhr" van de Hapag redde 82 man. Het Fransche schip liep April 1930 van stapel en was het mooiste en modernste schip van de dienst op Z.-Amerika. Lengte 227 M. Het kon 1500 passagiers vervoeren. Alle opvarenden van de Malygin (zie boven) zijn gered, een deel der lading is geborgen. Het afgebrande Domini canenklooster te Zwolle zal ter plaatse weer worden opgebouwd. Den Haag Een lS-jarige los werkman, die in de stad vijf spiegelruiten van winkels vernielde, is aangehouden. De Minister oordeelt voor de destructie van vee-cadavers in het W. des lands stichting van een ge centraliseerd groot bedrijf gewenscht. Schiphol is over 1932 niet ontevreden. Vervoerd 18400 passagiers (1931:14020). Door invoerbelemmering minder goede renvervoer: een miljoen Kg. in 1932, 1.27 miljoen in 1931. Aantal passagiers op rondvluchten: 5480 (1931: 7498.) EEN EINDE AAN HET LIJDEN. 181 Het voortdurend succes van Foster's Rugpijn Pillen is opmerkelijk. „Dank zij Foster's Pillen raakte ik bevrijd van mijn kwellingen", „Had ik uw geneesmiddel maar vroeger gekend, dan had ik niet zoolang behoeven te lijden", zoo danig drukken duizenden dankbare personen zich uit. Pas op: rugpijn, duizeligheid, zenuwpijnen, rheumatiek, spit, urinestoornissen, blaasstoor- nissen, waterzuchtige zwellingenen andere ver schijnselen van verzwakking der organen van den rug zijn te ernstig om verwaarloosd te worden. Deze verschijnselen toonen aan, dat urine zuur en andere schadelijke vergiften in 't bloed achterblijven en dat gij dringend behoefte hebt aan de opwekkende en versterkende hulp, die Foster's Pillen zoo zeker verschaffen. Waarom zoudt ge niet vandaag nog een flacon halen en beginnen weer gezond te worden Bij alle drogisten enz, f 1,75 per flacon. GEBOREN: CORNELIS zoon van C. ROEPER en T. ROEPER-Steenman. Ongeren-Texel, 5 |an. 1933. ONDERTROUWD: A. F. TOUW en P. W. DAALDER. Rozenlaan 6 Vlaard. Amb. K De Koog-Texel Jan' Huwelijksvoltrekking te Melissant op 26 |an. a.s Met vriendelijken dank voor de goede wenschen 1 Januari ontvangen, bieden wij onze beste wenschen aan voor 1933. Ds. en Mevr. DE MAAR— Winterswijk. Focken Teeken boek, in carton, linnen rug, best teekenpapier 35 c. 9 Schetsboek, met vloei doorschoten kost maar 17V2 Ned. Zakwoordenboekje 65 c. Fransch, Duitsch of Eng. 95 c. Mooie damsteenen in etui 34 c. Schoolklok, zwaar carton, met metalen wijzers 30 ct. Schooltasschen, sterk 135 c. Gebonden leesboeken, geïllustr. met plm. honderd blz. 38 c. ALLES is goedkoop in RINGERS CACAO wordt bereid uit de beste soorten cacaoboonen. Prijs per pond 55 cent. Banketbakkerij J. H. KIKKERT, Weverstraat. Tel. 60. VRAAGT UITSLUITEND M. WITTE's ROGGEBROOD. Weverstraat 20. Gravenstraat 16. Nieuwe lezers voor onze biblio theek noteeren wij dagelijks. Is U hier reeds bij? .eesbibliotiheek Wed. D. Schumaker. Uw Autobanden, gevuld met ■ËS stikstof, verlengt de levens- duur. m J. WITVLIET Az. Oudeschild. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het landbouwer en veehoude, wonende te Eier land, de Cocksdorp, gemeente Texel, Alkmaar, 3 Jan. 1933. Mr. G. A. de Lange Kantoor Breedstr. A 10. Curator. Te koop voor afbraak: Inschrijvingsbiljetten in te leveren ten kantore der Registratie en Domeinen te den Helder, voor of op Maandag 16 Januari'33 voormiddags 11 uur, alwaar de voorwaarden ter inzage liggen. GEVRAAGD: van middelbare leeftijd in klein gezin. Adres: Dorpsstraat 122, Oudeschild. Op bestel te leveren R. Isl, en W L. 10 weeks jonge kippen Alles van prima legstam. Bestel nu het tijd is. Billijke prijzen H. v. HEERWAARDE, Schilderweg Uitbetaling in contan ten zonder aftrek Grootste prijs in het gelukkigste geval f 120.000,- 5 pet. rentende en voor geheel Nederland wettig geoorloofde STAATS- EN PREMIELOTEN Zonder nieten Elk lot een prijs. Jaarlijks 10 trekkingen waarin uitge loot worden HOOFDPRIJZEN en duizenden gemiddelde en kleinere prijzen, Maandelijksche storting voor deze GEHEELE LOTEN SLECHTS f 3- Trekkingslijsten franco gratis Bestelbrief. Gelieve duidelijk in te vul len en te adresseeren aan de Holl. Crediet- en Obligatiebank N.V. Am sterdam, Postbox 577 (kantoor P. C. Hooftstr. 165) Onderget. bestelt hiermede opTex. Crt.„Uitvoerig Prospectus „A", gratis franco" en schrijft in op de wettig geoorloofde geheele Staats- en Pre- mieloten, slechts f3, maandelijksche aflossing en verzoekt omgaande toe zending van het koopbewijs, recht gevende vanaf de as, trekking op den vollen prijs die er op valt zonder aftrek Een zoo gunstige gelegenheid, om spoedig een vermogen te bereiken mag vooral in dezen tijd niemand verzuimen Naam j Woonplaats Straat

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 2