Gemengd Nieuws De Film „Fakkelgang". Omtrent de film „Fakkelgang", welke op de propaganda-avond van de Ned. Vereen, (zie adv.) zal worden vertoond, schreef De Maasbode: De film werkt met zeer eenvoudige motieven, welke direct tot de verbeelding spreken. Ze zijn uit het volle leven gegrepen. Het Volk: In vele opzichten geslaagd, artistiek en pro pagandistisch. N. Rott. Crt.Prachtig uitgevoerde tafereelen. Men heeft Amster damsdie volkstypen laten "spelen" op 'n waarachtige en natuurlijke wijze. De Voorwaarts: Steeds prachtige opnamen. Uitstekende vondsten. Leeuwarder Crt. Deze film is een compositie van vaak ont roerende schoonheid. SPORTNIEUWS. Men schrijft ons: lm een zeer spaninende strijd, waarbij de beslissing eerst in het laatste kwartier kwam, heeft T wederom weten te winnen. Er is forsch gespeeld, hetwelk hoofd zakelijk aan de slappe leiding van de heer Prins te wijten is. Texel had inval lers voor Jo Ran en D.Zuidewind. Onder gunstig voetbalweer op een droog maar effectvol terrein brengt T. de bal aan het rollen De eerste aanval wordt in de kiem gesmoord en V. neemt de eerste 10 min. ihet spel in handen. T. werkt zich langzamerhand los en zet dik wijls goede aanvallen op, waarbij enkele kansen door te lang wachten gemist wor den. Henk onderbreekt een aanval, geeft prachtig door naar de linksbuiten. Deze geeft door naar Jn. O-, die W. een goede kans geeft. Deze schiet echter hoog over. Na 23 min. spelen volgt een prachtig af gemeten oenter van links en W. scoort op onhoudbare wijze, zooals hij dat alleen kan ,de eerste gaol. Na plm. 7 min. komt de V.-linksbinnen in het bezit van de bal, Chris valt aan, maar glijdt uit. Rein tracht te helpen, de speler echt|er weet de bal in het doel te plaatsen met een 'kalm effectvol sdhot. Aan de andere kant wor den nog enkele aanvallen ondernomen en eens zien we W. naar de linkervleugel snellen, waar hij een geweldige kanjer lost, die voor het doel langs vliegt, welke kans niet kan worden benut. Kort hierna is het rusten. Iin de 2e helft is het begin voor V., die nogal eens een bezoek brengt op T.-doel, zonder echter gevaarlijk te worden. De T-aanvallen zijn veel beter van opzet en het samenspel wordt ver doorgevoerd. Zoo komt er, nu er voorloopig nog geen doelpunten gemaakt worden, een gewel dige spanning, wat de wedstrijd aantrek kelijker maakt. Een kleine omzetting in de T.-voorhoede, waarbij Bram buiten en Jack binnen is gaan spelen, beteekant een kleine verbetering. Dan krijgt W. de bal te pakken, breekt door de verdediging heen en geeft, alhoewel zwaar gehinderd, met een goed schot T. opnieuw de lei ding. Enkele oogenblikken later volgt een goede voorzet van links, waaruit Bram een keurig doelpunt maakt en zoo T. schijnbaar veilig stelt. Dan komt V. ge weldig opzetten. V. tracht het spel te forceeren. Slecht schieten van V., goed keepen van Jaap en uitstekend verdedi gend werken der anderen zorgen er voor, dat de overwinning aan Texel komt. Nogmaals een goede uitval van T., een goede voorzet van links en Bram mist een goede kans, terwijl de keeper door tijdig uitloopen, Winter een kans om nog maals te doelpunten, ontneemt. Zoo ein digt deze wedstrijd, waarbij T. beter spel speelde dan V. en waarin V. ten koste van alles een overwinning wilde behalen. Er is ihard gewerkt van begin tot het eind, en dit vasthouden bracht ons de overwinning. Bravo, mannen. Een goede oefening voor a.s. Zondag. Dan naar Edam. Wie weet nog 'hoe. O Uitslagen afd. 1 4e klasse A.: Uitgeest Beverwijk 15; AlkmaarQ.S.C. 3-8; Zilvermeeuwen—Schagen 42; Vrone Texel 1—3. De stand luidt thans: gesp. gew. gel. verl. p.v. p.t. gem Beverwijk 12 12 0 0 54 14 24 Q.S.C. 11 8 0 3 37 15 16 E.V.C. 10 5 3 2 23 20 13 Zilvermeeuwen ll 6 2 3 27 25 14 Texel 11 5 2 4 27 25 12 Uitgeest 11 4 0 7 26 27 8 Schagen 11 3 1 7 19 36 7 D.T.S 10 3 0 7 28 29 6 Vrone 12 2 2 8 17 ;-s 6 Alkmaar 11 2 0 9 25 54 4 O Zondag a.s. gaat Texel I naar E.V.C. te Edam. Op T. werd met 2—4 verloren, waarbij T. pech had. De partijen wogen tegen elkaar op. Het veldspel der gasten was wel iets beter. Vooral de E-keeper' was die dag geweldig op dreef. Aan een voorspelling wagen we ons niet. T-elftai is nu sterker, dus, wie weet! Zij, die T. willen vergezellen, moeten zich vóór Vrij dagavond aanmelden bij O. Dros, penn. Texel 1 vertrekt met de boot van halt 8. Opstelling: Jb. Oras D.Zuidewind Jo Ran J.Vroegen N. de Graaf R. Ran H.Ran A.Stem Winter J.Gieles Chr. Stem Res.: Gom. Witvliet. o Texel II gaat op bezoek in den Helder; a.s. Zaterdag worden nadere gegevens bekend gemaakt (het Off. orgaan was abuis). Texel II: Br.Daalder Jac. Helsloot J.Kramer M.Vlaming A.Dros Bz. J.Molenaar Verheijen Holtappel J.Kiljan P.Keur Jac. Geus. Vermoedelijk speelt „Rest" thuis tegen S.V.C. I, een speciaal programma is hier voor met S. in behandeling. Nadere bie- zonderheden volgen Zaterdag. Reeds mochten we al flinke abonnemen ten op de reclamevlakten op onze nieuw te bouwen sohutting moteeren. Er zijn nog enkele goede vakken beschikbaar tegen f2.per strekkende mteer. Inlichtingen bij G. Dros, penn. Texel II had J.V.C. op bezoek en heeft in J. ihaar meerdere moeten erkennen. Toch kan T. op een goed gespeelde wed strijd terug zien. terwijl ze het geluk niet mee had. Prachtige kansen werden vooral na de rust niet benut. Het elftal zat overi gens goed in elkaar en houdt nog goede verwachtingen in. Vrijwel op tijd laat scheidsr. Augustijn, die ons nog altijd maar matig kan be koren, beginnen en T. is vrijwel 't meest in de aanval en we hebben de beste ver wachtingen. Dan krijgt Anton de bal te pakken, slipt handig door de verdediging heen en geeft T. op fraaie wijze de lei ding. Langzamerhand komt J. er beter in en weet spoedig gelijk te maken. Voor loopig blijft T. het meest aanvallend, waarbij vooral Ab en Jan M. in de halt linie opvallen. Ook de achterhoede blijkt versterkt te zijn terwijl Bram in het doel een goede indruk maakt. Ondanks de vele aanvallen, weet T. niet te doelpunten, waarbij de J-keeper uitstekend werk doet. Nu volgen meerdere aanvallen van J., die uitstekend opgezet en ondersteund wor den. T. moet redden ten koste van een corner, welke wordt benut. J. neemt meer en meer het spel' over en T. moet meer verdedigend optreden. Uit een snelle aan val maakt J. op verrassende wijze L—3, waarna heel spoedig no. 4 gemaakt is. Nu komt T. weer aan het woord. Ze dringt J. op eigen helft terug. Een goede aanval wordt ten koste van een corner afgesla gen, welke, goed genomen door Jaap, wordt ingezet. Scheidsr. geeft een straf schop voor een handsgeval, zoodat dit punt geannuleerd wordt. Kort hierna is 't rusten. Na de hervatting gaat liet spel gelijk op en neer, terwijl T. de beste kansen krijgt. Telkens komen de T.-jongens voor het doel, maar steeds is er ©en been, dat tenslotte redding brengt. Menig cor ner wordt genomen, maar zonder succes. Na een algemeen© aanval zet Jaap voor, deze wordt niet voldoende weggewerkt, waarvan Ab gebruik maakt om via een J.- speler de stand op 24 te brengen. En kele voorzetten worden juist over gekopt, terwijl enkele schoten gemakkelijk wegge werkt worden. Ondanks het zwoegen der beide partijen, waarbij J. nog enkele malen zeer gevaarlijk was komen opzet ten en Br. heel goed werk verricht, komt met deze stand het einde en heeft J.V.C. zeer geflatteerd gewonnen. Bij T. waren keeper en backs zeer goed. In de ihalflinie waren J.Molenaar en Ab de beste. In ae voorhoede was zuiver samenspel zoek en het schot eveneens. Een verbetering leek ons de omzetting van Gom met Ab. De rechtsbuiten had zijn dag niet. Toch kunnen we nog wel enkele overwinningen verwachten. o Texelsche BoysTexel A.Onder zeer goede leiding van K.Gieles werd begon nen en is T. het meest in de aanval. Deze wordt echter door slordig werk niet be nut. Piet stuwt zijn voorhoede flink op. De aanvallen van de Boys zijn lang niet zonder gevaar, omdat de backs uiterst zwak blijken en elke nadering op ons doel ons angstige oogenblikken bezorgt: Als de B-keeper voor de zooveelste maal bij het uitschoppen een wandeling maakt met de bal, geeft de scheidsr. een vrije schop, welke door Piet op fraaie wijze wordt ingeschoten. Ondanks vele aanval len weet T. geen punt meer aan deze toe te voegen, zoodat de rust met deze stand ingaat. Na de rust is B. het best spelend, elftal en maakt het T-doel angstige oogen blikken door, temeer, daar Dick en de DacKs een zwakke indruk blijven maken. Uit een der aanvallen op het B.-doel krijgt T. een penalty te nemen welke weer onberispelijk benut wordt. Nu komt B. aan de beurt, als P. Neijenseen prachtige goal maakt na flink doorloopen. Terwijl hij even later eenzelfde kans schromelijk verknoeit. T.'s aanval komt er beter in en menig goede aanval wordt opgezet, Wim krijgt een voorzet van links te pak ken en schiet onhoudbaar in. Elen track echter slaat de bal weg. E>e strafschop brengt het weer in orde. Uit een worste ling voor het doel geeft Wim de B-keeper voor de 4e maal het nakijken met welke stand het einde komt. Texel elftal viel tegen, terwijl Tex. Boys heel goed speelde —o Zaterdagmiddag-competitieZeemeeu wen BTexel C. 0—1. Een spannende wedstrijd vol interes sante momenten. Z. is in het begin het meest in de aanval, waarbij vooral het leuke spel der Z-linksbuiten opvalt. De T.-achterhoede werkt uitstekend en weet alle aanvallen te keeren, terwijl Jan in het doel zijn dag heeft. Pittige aanvallen van T. volgen zoo nu en dan, maar ook de Z.- verdediging blijft de baas. Na de rust komt T. meer in de aanval, maar doel punten blijken erg duur te zijn. Hoe meer de tijd draait, des te spannender wordt het. Een T.-aanval van links op doel ge schoten, wordt srecht weggewerkt, waar van Henk Broekman profiteert en de eenige goal maakt. Hierdoor komt er weer spanning in de afd. We wekken de ware voetballiefheb bers op om deze werkelijk interessante wedstrijden eens te gaan zien. o Zaterdag 14 Jan.: Zeemeeuwen C Texel D. Aanvang 2.15 uur. Scheidsr. Gom Witvliet. Adspiramen-competltïeUitslagen 8 Jan. Tex. BoysTexel A 1—4; Zeemeeuwen A K.V.C. 3—5. K.V.C. zorgde voor een verrassing. Programma 15 Jan.: Zeemeeuwen A— Texel A, 11.30, K. Gieles; S.V.C.—Tex. Boys A, 2 uur, Joh. Bruin; Texel B K.V.C., 12.45 uur, Nic. Ran. Officieel veilingsberidht der Coop. P.T.V. „Texel". De prijs der eieren liep Maandag van 60 tot 62 ct. per Kg. In de zwaardere gewichten was de prijs boven de 60 ct., doch van de 50 tot 60 gram was de door- sneeprijs 60 ct. per Kg. De veiling had door de flinke kooplust een levendig ver loop. Of de bestaande prijzen zich in de loop der week zullen handhaven, betwij felen we ten zeerste. OUDESCHILD. „De Stem des Volks". Zaterdagavond vond hier een vergade ring plaats om te komen tot oprichting van een arbeiderszangvereeniging. Ruim 40 personen hadden aan de oproep ge hoor gegeven. De heer C.M. Plomp hield een inleiding over het doel van zulk een zangvereen. en las daarna het reglement voor, zooals dit door de Bond van Arb. Zangvereen. is vastgesteld. Niemand had hierop iets aan te merken, waarna werd overgegaan tot het kiezen van een be stuur. Dit is als volgt samengesteld: Voorz. Joh. Hemelrijk, secr. G. Heldt, penn. N. Bruin-Hemelrijk, commissarissen Piet Dogger en J. D. Blom. Directeur is de heer C. M. Plomp. De contributie werd vastgesteld op 10 ct. per lid. Indien meerdere leden uit één gezin, dan 5 ct. per persoon [>e vereeniging zal zich direct aanslui ten bij de Bond van Arb. Zaïngvereenigim- gen en is gedoopt „De Stem des Volks". VissdherlJ. Aangevoerd aan de vischafslag alhier: 6 Jan.: 2832 Kg. wulken I6V223V2 ct. 159 Kg. garnalen 26V2 ct. 7 Jan.: 248 Kg. zoute garnalen 23 ct. 9 Jan.: 2313 Kg. wulken 7—10 ct.; 161 Kg. garnalen 28 ct. Kerknieuws. Bij stemming voor een diaken en een ouderling in de Ned. Herv. kerk alhier zijn gekozen: de heer Jn. Brouwer (aftr. als diaken), tot ouderling in de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer G. Kuijper en tot diaken de 'heer C. de Wijn Cz. Jr. (in de vacature ontstaan door aftreden van de heer Jn. Brouwer). OOSTEREND Uitvoering Fanfarecorps „Excelsior". Zaterdagavond gaf „Excelsior" ©en uit voering voor donateurs en genoodigden in het gebouw voor Chr. Belangen. Om ongeveer kwart voor acht opende de voorz., de heer A. Bremer Sz., de ver gadering met te laten zingen Ps. 105:3. Hij gaat voor in gebed. De voorz. heet vervolgens de aanwezigen hartelijk wel kom. Het doet hem genoegen, dat zoove- len zijn opgekomen. In 't biezonder ver welkomt hij de afgevaardigden der ver schillende muziekcorpsen, van den Burg, en den Hoorn. Van Vios, Oost, konden _geen leden aanwezig zijn wegens repeti tie. Het corps, aldus de voorz., zal deze avond weer trachten iets goeds te geven, hoewel het niet zonder fouten zal gaan. Het is ook jammer, dat twee bugelblazers door ziekte verhinderd zijn. Hierna krijgt de directeur de leiding en wordt ingezet met het blazen van een marsch. Ook wordt ten gehoore gebracht het verplichte en vrije nummer voor het a.s. concours. Door de directeur wordt aan de afgevaardigden der muziekcorpsen ver zocht hun meening te kennen te geven aangaande de keuze van het vrije'num mer. We mochten later vernemen, dat het oordeel gunstig luidde. De muziek mocht veler goedkeuring wegdragen. (We mis sen het talent van de heer Lugtenburg, om een deskundig critisch verslag te kunnen uitbrengen). Onder de goede lei ding van de directeur en met de eens gezindheid van de leden is nog veel goeds te bereiken. Dat het concours 1933 hier van het bewijs moge geven. De muziek avond werd afgewisseld door een paar voordrachten, van J. Daalder, getiteld „Radio" en „Een nachtelijk avontuur". Het daverend applaus bewees, dat ze in de smaak vielen. Door Jn. Daalder en Jn. Trap werd nog een stukje gegeven, dat een concert moest voorstellen, waarom ook smakelijk werd gelachen. Aan het einde gekomen om ongeveer half elf, dankte de voorz. allen, die hadden meege werkt tot het welslagen van deze avond. Tot slot werd gezongen „Ik zal U o God mijn dank betalen", waarna de heer C. Trap voorging in dankgebed. Excelsior mag terugzien op een gezellige welge slaagde avond. Uit de dagbladen van Zaterdag: Aangaande de berging en het daaraan verbonden bergimgsloon van de „Atlantique" is een geschil gerezen tus- schen de Fransche en Nederlamdsche be langhebbenden. De Franschen betwisten dat de Nederlanders het eerst aan boord zouden zijn geweest. Den Haag: In het voorontwerp eener nieuwe ijkwet wordt o.m. voorgesteld de el als maat te ver bieden en ook snelwegers, benzinepom pen aan de ijk te onderwerpen. Van Amersfoort is in 1932 de bevolking zeer in aantal toegenomen. Bedroeg op 1 Jan. 1932 dit aantal 38.549, op 31 Dec. j.l. was dit gestegen tot 41.287. Moskou: Een Russisch luchtschip kreeg op weg naar Leningrad tweemaal pech. Het is thans zoo zwaar gehavend, dat het gede monteerd moet worden. De bemanning kon zich redden. Te IJmuiden wordt i nog steeds buitenlandsch ijs ingevoerd. Een strop voor de fabrieken in de om geving. Te Almelo is een 2-jarig meisje, dat plots de straat opliep, door 'n vrachtauto overreden en gedood. Te Winschoten is een 47-jarige reiziger we gens het smokkelen van 800 mantels tot een gevangenisstraf van 2 maanden ver oordeeld. Te Oostrum brandde door onbekende oorzaak de chroomleerfabriek der N.V. Limburgia af. Verzekering dekt i de schade. Te Amsterdam ontstond brand op de le verdieping van perceel Westerdokstraat 4. Vóórdat de brandweer er was is een 71-jarige bewoonster op; straat gespongen. Voorbijgangers hebben haar weten op te vangen. De voorkamer is uitgebrand. Te Nijmegen brak een felle brand uit in de slaapkamer van het perceel Slichtenhorststraat 104. In de slaapkamer bevonden zich twee personen, j die zich met moeite in veiligheid konden stellen. Een aanzienlijk bedrag aan geTd, I dat in een kastje geborgen lag, ging ver- j loren; verzekering dekt de schade. Washington: Het ministerie van poste rijen heeft een gewone briefkaart ontvan gen, waarop 701 uitstekend te lezen woor den waren geschreven. Een record-aantal. Te Armentières heeft de eenige dagen geleden uitgebroken weversstaking zich aanzienlijk uitgebreid. Er staken thans I meer dan 3000 arbeiders en in de omge- r- ving ongeveer 2000. Washington: De mislukte poging om Hoover te doen 'her kiezen als president der Vereen. Staten, kostte de republ. partij 2.670.652 dollar of een miljoen meer dan de campagne der democratische partij. Stockholm: Prins li Lennart van Zweden, die na zijn huwelijk met een burgermeisje heel eenvoudig Len nart Bernadotte heet, doet tegenwoordig in agenturen. De zaak schijnt zoo goed te g gaan, dat hij een gedeelte van ©engroote houtzagerij heeft gehuurd, om zijn eigen emballage te kunnen vervaardigen. Te New-York is besloten tot verlaging der salarissen van het gemeentepersoneel. De korting varieert van 6 pet. voor de de eerste 2000 dollar inkomen tot 33,9 - pet. op salarissen boven de 15000 dollar. Deze kortingen vormen een onjderdeel van de tegemoetkoming aan de eischen der bankiers, die slechts op deze voorwaar- den bereid waren ae stad opnieuw finan- cieel te steunen. In de Ver. Staten wa- ren in Nov. 11.590.000 werkloozen, een record. De werkloosheid schijnt echter niet zoo snel toe te nemen als vorig jaar. Cherbourg. De „Atlantique" werd door tien sleepbooten op de reede van Cher- ij bourg gesleept. De haard van bet vuur is nog niet gedoofd, daarter nog steeds rook opstijgt. Te Leeuwarden bestaan plannen voor een wielerbaan, uitgaande van een commissie, die 11250 vk. M. grond aan de Fonteinstraat voor f300. per jaar voor minstens vijf jaar huren kan. Binnenkort zal een commissie van advies inzake voorkoming van dubbele be lasting worden ingesteld. In Chili zijn drie vulkanen in het gebied van de Andes in werking. De uitbarstingen gaan met hevige aardschokken gepaard. Te Chi cago zal een van de attracties van de wereldtentoonstelling, Juni van dit jaar, zijn een huis, dat geheel vervaardigd is van geperst papier. Alle meubelen in het huis, het vaatwerk, de vorken en messen en zelfs de kleeden op de vloer, zullen van papier gemaakt worden. Een andere attractie op de tentoonstelling zal een automobiel zijn, die met uitzondering van negen vitale deelen geheel van glas ver vaardigd is. Men heeft dit gedaan om te kunnen aahtoonen hoe het binnenste van de auto er uitziet. Te Hoogwoud is in gebroken bij de burgemeester, toen die

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 2