ÜEiTEILS TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT „RATIO" Gemengd Nieuws Texe!sche Berichten UW KLEEDING behoeft NIET DUUR te zijn HERMAN NIJPELS' Ideale Schapenvoedering Zaterdag 8 April 1933. PRIMA STOFFEN KEURIG PASSEND. ALLES MET VOLLE GARANTIE DEN HELDER Uitslag verkooping. Donderdagmorgen is door Notaris Mul der voor de fam. P. Verseput publiek verkocht de boerenhofstede Bertha-hoeve gelegen in Eierland. Ze werd geveild in twee perceelen: a. de li of stede met 13,08,71 H.A. bouw- en weiland; b. 9,02,30 H.A. bouw- en weiland. Ook gecombineerd. Het geheel werd gekocht door Alb. Go- vers Rz. q.q., den Helder, voor fS830,--. VOGELS EN VLIEGTUIGEN. Met het oog op de aanleg van een vliegveld op Texel hebben we ons tot de lieer Drijver, secr. der Ned. Vereen, tot Bescherming van vogels, gewend miet de vraag in hoeverre het te verwachten luchtverkeer op de Texelscbe vogelwereld van invloed kan zijn. Zullen de vogels zich op de nabijgelegen broedplaatsen (de Mui ten W., de Bol ten O., Waalenburg ten Z. van het vliegveld op „Vlijt") nog langer veilig gevoelen en geen rustiger oorden, wellicht buiten Texel, gaan opzoeken? u We mochten van de heer Drijver, die ter plaatse bekend is en als volkomen ter zake kundig mag worden aangemerkt, het volgende antwoord ontvangen Met zekerheid is een dergelijke vraag uiteraard niet te beantwoorden, omdat het gedrag der vogels daartoe nog lang niet voldoende bekend is. Had de gemeente raad het vliegveld willen maken in Waal- en-Burg ot in de nabijheid van andere broedplaatsen, er zouden zeker bezwaren tegen aan te voeren zijn, doch nu de keuze op Eierland gevallen is, geloof ik, dat het nadeel betrekkelijk gering be hoeft te zijn. Ik ga daarbij uit van de veronderstelling, dat de bestuurders van, vliegmachines zich er met zorg van zullen onthouden op te geringe hoogte boven de broedterreinen te vliegen. Het „bezichti gen" van broedplaatsen uit de lucht zou trouwens stellig niet aan de verwachtin gen beantwoorden. Wel zal het goed zijn dat het Ge meentebestuur van Texel een route over het eiland vaststelt, daarbij de broedge bieden zooveel mogelijk mijdende. Aan vankelijk zullen de vogels toch wat on rustig worden. Na betrekkelijk korte tijd is het te voorzien, dat zij hun angst overwonnen hebben, mits de vliegmachines niet te laag komen. De levensvoorwaarden voor vele vogels zijn in de loop der jaren op Texel al heel wat verslechterd. Nu de belangstelling voor die dieren gaandeweg is toegeno men, is het te verwachten, dat er met ernst naar gestreefd zal worden, het na deel, eventueel door vliegmachines toege bracht, te voorkomen ot in ieder geval tot een minimum te beperken. O We danken de heer Drijver voor zijn welwillendheid en hopen met hem, en alle anderen, die niet onverschillig tegen over onze vogels staan, dat de vliegers onze gevleugelde vrienden met rust zullen laten. Een lezer stelt ons de vraag, of 'voor het toekomstige vliegveld al een naam is bedacht. Voor zoover ons bekend moet het antwoord ontkennend luiden. Gevoeg lijk zou daarmee nog wat gewacht kunnen worden, maar waar het plan zeker zal worden verwezenlijkt, kan er ook geen bezwaar zijn tegen de vraag: Wie weet er een passende naam Een karakteristieke Niet een a la „Schiphol". Hoe heeft men een vliegterrein zoo kunnen noemen! Wolveehandel 30 Maart—6 April. Van de wolveehandel valt weinig goeds te zeggen. Leiden en Leeuwarden traag in omzet met iets lager prijzen. Gronin gen bij kort aanbod lusteloos en nauwelijks prijshoudend. Purmerend bij stugge omzet ook iets lager. Te Rotterdam en Sneek voor beste en- ter-sChapen nog wel eenige kooplust, doch overigens slechts trage handel. MIDDENSTANDERS ||||||||||||||||||!llll|||||||||||||HJj Een abonnement hij de N.V. PROVINCIAAL BELANG üillllllir Handelsinformatie-en Incasso- Éi Bureau voor den Middenstand, g opgericht 1864, biedt u in dezes H tijden groote voordeelen. s Een volledig prospectus, waar- j| B uit zulks duidelijk blijkt met een H p exemplaai van de veertiendaag- sche zeer verzorgde courant, sj I wordt op schri'telijke aanvrage 5 H p.o. verstrekt. NV. PROVINCIAAL BELANG Lijnbaansgracht 231 AMSTERDAM C. §j Voor Middenst. Federaties en Bonden kan een speciale overeenkomst geti of- sfen worden ten behoeve hunner leden iiiiiiiiiniiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiu SPORTNIEUWS. D.D. schrijft ons: Bij wijze van verrassing, kregen we Woensdag bericht, dat Texel I morgen op bezoek moet bij QSC. Erg verheugen kunnen we ons hierover niet, omdat T. II dat we liefst ongeschonden naar HRC 4 laten gaan, haar laatste wedstrijd speelt. Was dit elftal vrij, dan hadden we vol doende keus. Nu zal het wel wat moei lijkheden opleveren, om beide elftallen op behoorlijke sterkte te brengen. We hopen, echter, dat alles vlot zal verloopen en dat beide met een overwinning huistoe keeren. Gemakkelijk zal dit niet gaan. Q. zal alles probeeren om het geleden verlies te her stellen. T. echter is aan haar eer ver plicht, beslag te leggen op de punten. Uit de laatste 2 wedstrijden behooren toch •minstens 3 punten binnen te komen. T. II krijgt het ook zwaar te verant woorden, maar de eenheid in deze ploeg geeft ons ook voldoende vertrouwen. Dus, jongens! Eind goed, al goed. O Door de in België te spelen Interland wedstrijd, n.l. de 24e ontmoeting België Nederland, is er een klein programma at te werken. België heeft nogal voor ver rassende uitslagen gezorgd. De laatste wedstrijd werd een nederlaag tegen Frankrijk. Een nieuw elftal is gevormd, dat alle mogelijkheden inhoudt. Het Ned. •elftal is als volgt: Van der Meiden, We ber, Van Run, Pellikaan, Andriessen, Van Heel, Wels, Bonsema, Van Reenen, Van d. Broek en Van Nellen. De radio zorgt er weer voor, dat heel Nederland de wedstrijd kan volgen. o— De wedstrijd RestULO School-elftal moet even worden uitgesteld. We komen hier zoo spoedig mogelijk op terug. —o Adsp.-Comp.: De wedstrijd SVC A Texel B kan Zondag niet gespeeld wor den. In plaats hiervan gaat SVC A naar KVC. Aanvang 2 uur. Sch. Joh. Bruin. o H.N.V.B. 2e klasse E, uitslag 2 April: HRC 5—Schagen 2 2—1. Onder het vereen, nieuws van Alkmaar in het Groentje lezen we: „De scheids rechter was, behoudens enkele vergissin gen, maar die maken we allemaal, goed", 't Is maar, hoe je het bekijkt. Wij maken reeds vanaf 28 gld. tot 65 gld. een cos- tuum of overjas naar maat in zwart, blauw of fanta sie. Voor f 9,75 opklimmend met 5 gld. tot 45 gld. le veren wij gaarne onze be- teffe confectie-costuums en regenjassen. Kinderidee- ding voor halve prijzen. Overhemden f 1,35 1,50 1,90. Hoeden, petten extra goedkoop. U kent onze zaken. Kleedi ngmagazijnen Sdhooivatbal. W.W. schrijft ons: Uitslagen: de CocksdorpOudeschild 7—0; de Koog—R.K.S. B 0-0. Oudeschild stelde te leur. Nee, jongens, dat hadden we anders verwacht en het kan ook anders. Het was 'heusch niet noodig, dat jullie met 70 verloren. Jullie kunt veel beter. Maar dan moet er anders gespeeld worden. Veel vuriger, niet zoo slap en langzaam. Veel meer op de bal zitten, er achteraan en werken. Werken van begin tot eind. Dan pas kan er gewonnen worden. Dus, jongens, nu beter je best gedaan, harder werken en er komen geen 70 verlieswedstrijden meer. De Cocksdorp speelde een goede partij. Had het echter makkelijk en zal toch be ter moeten spelen, willen ze Zaterdag a.s. van den Burg winnen. Maar jullie hebt een goeie ploeg met eenige uitblin kers (de linksbuiten) en maakt zeker 'n goede kans voor het kampioenschap, maar nog eens: dan zullen jullie toch nog beter moeten spelen. Vooral de middenlinie, want die was nogal eens zoek. In de Koog wisten de Kooger jongens gelijk te spelen tegen de R.K.S. B. Die hebben dus weer ei en punt verdiend. Midden-Eierland is Zaterdag tot onze spijt niet verschenen, 't Is zeker niet mogen ge lukken een elftal bij elkaar te brengen. Jammer hoor. Volgend jaar beter. Het programma voor Zaterdag wordt nu: In de Cocksdorp: 2,30—3,30deCocks dorpden Burg A. In den Burg: 2,303,30 den Hoorn den Burg B. Het programma voor Woensdag: In Oudeschild: 2,303,30 Oudeschild— R.K.S. A. In den Burg: 2,30 3,30 den Burg B R.K.S. B. Gedurende de PaasChvacamtie zullen geen schoolwedstrijden gespeeld worden Uitslag verloting D.O H. Een advertentie in dit nummer vermeld, de uitslag van de door de Korfbalclub D.O.H. gehouden verloting. Kievitseieren. Als een biezonderheid deelt de heer A. H. Dros, Binncnburg, ons mee, dat hij Donderdag in Waalenburg een nest met vijf kievitseieren vond. Pap-rijm-wedstrijd. De tweede prijs in de door de heer P. Boon uitgeschreven wedstrijd, een ge schenk ter waarde van f 1,50, werd ge wonnen door tnej. J. Boon-Bruin, Koo- gereind, met dit rijmpje: Het saldo van het Ziekenfonds Was batig, ongewoon! Het is hier heusch geen onderons. Door de karnemelkpap van Boon. DE KOOG. V.V.V.. TEXEL Ccntributierageling. Woensdagavond had een algemeene ver gadering plaats in hotel Den Braven, uit geschreven door de V.V.V. Texel. Te on- ongeveer 8 uur riep de voorz., de heer Van Twisk het welkom toe aan 37 leden. Allereerst werd aan de orde gesteld de contributieregeling. Voorz. stelde in liet licht, dat fl.per lid niet voldoende is om de kosten te bestrijden. Een tarief van 50 ct. per bed zou na behande ling van eenige zaken van persoonlijke aard in stemming worden gebracht. De heer A.Daalder stelde de vraag: ot er in verband met de pensionlijsten een misverstand heeft plaats gehad ot' dat sommige leden verkeerd zijn inge licht. Voorz. antwoordt, dat hij zoo goed mogelijk zijn best heeft gedaan de zaak in goéde banen te leiden. De heer C.Eehnan, verklaarde, dat alle verstrekte inlichtingen volledig wanen, maar de heer C.Langeveld betoogde, dat deze lang niet aan de gestelde eischen voldeden. Hierover ontstond een levendige discussie. Voorz. verklaart nogmaals met klem, dat fl,— per lid zeer onvoldoende is. In den breede worden besproken de toegezegde subsidie van de Gemeente en T.E.S.O., en de bepalingen, door deze gemaakt, dat door ieder lid 50 ct. p. bed zou moeten worden betaald. De heer Groenhof drong er bij liet bestuur op aan, te doen wat beloofd is, zoomede op het plaatsen van een kiosk aan de Koog, waai de binnenkomende aanvragen kunnen wor den gecontroleerd en behandeld. Hiertoe zou dan op bepaalde uren zitting kunnen worden gehouden. De heer R. Daalder Lz. vroeg, ot de brieven niet voor belanghebbenden ter inzage kunnen liggen. De voorz. verklaarde hiermede volkomen accoord te gaan. "De heer Joh. Hillenius sprak van dwang en oppositie, hetgeen door voorz. met kracht wordt bestreden. Deze stelde zich voor al zijn krachten te geven om door actief op treden en eendrachtige samenwerking ecu krachtige vereeniging tot stand te bren gen. De heer Gomes sprak zijn oordeei uit over de vorige vergadering en die van thans. Hij meende, dat toen de knuppel achter de deur stond, en thans er vóór, dit met het oog op samenwerking, ja ot neen. Mej. Bakker stelde voor een mon delinge stemming te houden, de heer Groenhof wilde, dat elk der leden zich minstens voor twee jaar zou verbinden De heer Zaal merkte op, dat wie niet zou- teekenen, blijkbaar ook niet op de pen- sionlijst kan worden geplaatst. Nog werd gevraagd, of bij aanneming van het aanvankelijk besluit ook te deri Burg 50 ct. per bed wordt betaald. Voorz. ant woordde, dat het de bedoeling van Ge meente en T.E.S.O. is, de vereeniging zoo veel mogelijk te steunen en geenszins in de put te helpen. Weer vroeg mej. Bak ker, of de afgevaardigde van de Koog ook door de leden van de Koog gekozen kan worden, hetgeen de voorz. bevesti gend beantwoordde. Hierna volgde stemming over het voor gesteld tarief van 50 ct. per bed. Het werd met 24 stemmen vóór, 8 tegen en 3 blanco aangenomen. Toen kwam een stem. uit de vergadering om het tarief op 75 ct. te brengen. Hierover werd echter niet weer gestemd. Bij acclamatie werd besloten voor de eigen kas nog 25 ct. per bed te heffen. Benoeming afgevaardigde. Vervolgens werd gestemd over benoe ming van een afgevaardigde van de Koog naar den Burg. De iheer Zaal werd met groote meerderheid gekozen. Deze ver klaarde desgevraagd, dat hij de vele stem men op hem uitgebracht, ten zeerste waardeerde, doch om principieele redenen kon hij de benoeming niet'aannemen. De heer Zaal gat zijn verwondering er ove~ te kennen, dat hij zooveei stemmen op wordt bereikt door; Lammer- cn «chapenkrachtvoeder in blok jes geperst, waardoor bij voedering in ck weide het verlies door stuiven en morseq wordt voorkomen. Deze krachtvoeders be vatten de levensnoodzakelijke mineralczouten, waardoor een goed gedijen, een hooge pro ductiviteit cn beter wolgroei is gewaarborgd, terwijl dit voeder het weerstandsvermogen tegen ziekten (strongylosc. wolziekte enz.) verhoogt. Bestel bij Uw leverancier in Uwe plaats; indien daar niet voorradig direct a.d. fabriek. Oliefab-ieken N.V'., Amsterdam. zich vereen igc n zag, daar, zoo hij zei de, let van algemeene bekendheid was, dat hij een heftig tegenstander was van sa menwerking der veneenigingen. Toen werd met 20 stemmen de heer C. Groenhof gekozen, die zich zijn benoeming liet wel gevallen. De heer Schaatsenberg drong er nog maals ten zeerste op aan, dat de inge komen brieven voor belanghebbenden ter inzage zouden liggen, waarmee de mees- ten accoord gingen. Ook kwam 'n vraag uit de vergadering 'n gesalarieerd secre taris uit cfe Koog te benoemen. Voorz. wilde dit liever aan de afgevaardigde overlaten, ter vérdere bespreking. Bij de rondvraag werd nog gevraagd, iemand te benoemen om de ingekomen aanvragen voor liet a.s. seizoen te behan delen, waartoe dan enkele uren per dag in de te plaatsen kiosk zitting zou kun nen worden 'gehouden. Ook hierover lie pen de meerlingen zeer uiteen, totdat ein delijk werd besloten, de heer Zaal te ver zoeken," zich hiermede te willen belasten. Deze verklaarde hiertegen geen bezwaar te hebben, als liet de wensch zou zijn van •het meerendee! der vergadering. Toen werd de heer Zaal hiertoe bij acclamatie gekozen. Tenslotte kwam de wensch naar voren om in de pensionlijst de afstanden aan te geven, waarop de pensions en gem. huisjes van strand, duin en bosclj zijn verwijderd. Verder levende de rondvraag niets van belang op, waarna sluiting volgde. Verboden toegang. Sinds Zaterdag zijn de beschermde broedplaatsen als de Mui e.a. voor het publiek tot nadere aankondiging gesloten. Houdt er .rekening mee, waiit wanneer ge op c!e „bon" raakt, zijt ge nog niet bon af. De Paascfidagen naderen. Het Badhotel verwacht met Paschen de eerste gasten. Ook andere pensions wor den weder in gereedheid gebracht. Alom bereid men zich op de komst van gasten voor. Er wordt gebouwd, verbouwd en uitgebreid; schilder en behanger zorgen er voor, dat liet uiterlijk liet oog streelt, enz. De Koog maakt zich op om ook de vroege gast een hemeltje op aard te bereiden. Als het weer wat meewerkt, kan het met Paschen hier al aardig bedrijvig zijn. Jubileum. Onze plaatsgenoote, mej. F. Thomas sen herdacht Donderdag de dag, waarop ze voor 25 jaar bij de familie R. J. Daal der in betrekking kwam. Uit de dagbladen van Woensdag; BLOEMBOLLEN. De minister is voor nemens voorschriften te geven voor de uitvoer van bloembollen naar het buiten land. Deze voorschriften hebben o.a. be trekking op de prijs, beneden welke geen bloembollen .uitgevoerd zullen .mogen wor den. Deze bepaling kan ook van toepas sing verklaard worden op alle reeds door het buitenland gegeven orders. Van de uit te voeren bloembollen zullen heffingen gevraagd worden, waarvan de opbrengst moet dienen om de saneering van het hloembollenbedrijf te bevorderen. LUCHTSCHIP „AKRON". President Roosevelt heeft wegens de catastrofe van de Akron een boodschap van rouw uitge vaardigd, waarin hij de ramp een natio naal ongeluk noemt. Tot nu toe zijn slechts enkele wrakstukken gevonden. Twee lijken zijn nog opgevischt TE HELDEN is net 7-jarig dochtertje van J bij het oversteken van de weg door een auto overreden en gedood Ouders maakt uw kinderen op de gevaren van het snelverkeer attent TE PARIJS overleed mevr Doumer.de weduwe van de vorig jaar gedoode presi dent der republiek. RIJKE ARME. Een 68-jarige bedelares is te Lebanon bewusteloos van uitputting aangetroffen. Zij overleed. Bij onderzoek b'.eek, dat de vrouw 1000 dollar op de bank had staan en dat in de zoomen van haar kleeren eveneens bankpapier verbor gen was. Hoeveel kon niet worden vast gesteld, daar de vrouw aan een besmet telijke ziekte leed, waarom haar kleeren verbrand waren.

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 5