OEEBB Nederlandsche Rondvlucht. Plan van Japan. CubaNa de verbanning van Machado. Texelsche Berichten n AMKRFTlIiniNG. nan liuis gclcajat is sinds 1 Juni 1930 in dit blad opgenomen, UIIU.: N.V. Boekhandel en Drukkerij v.h. Langeveld en De Rooij Den Burg. lel. 11. ADVERTENTIES: 1-5 regels 60 ct f iedere regel meer 12 ct. Eenzelfde adv. voor viermaal ineens opgegeven wordt driemaal berekend. ABONNEMENTEN: f0.75 per kwartaal; buiten den Burg fl.losse nrs. 4 ct. ijenoord, Rotterdam verbannen oud-preskleni innestel I we gens corruptie, verregaand wanbeheer en nog een paar kleinigheden Vermoedelijk ral de oud-pres. zich daarvan niet veel aam trekken, wanneer hij eenmaal met zijn o gens de Cubanen talrijke verworven iiiillioenen Unter den Linden, te Berlijn stnr i" a"C' e" Jaar *'J11 bintjes koffie 7 ^7' je. wat ik gehoord heb I Het geld wordt afgeschaft. Illlll<£ Och kom. Illlll* - Bepaald. Men is er al mee be- gonnen, sommige menschen hebben llllll het al in iet meer. X:- J HOOGWATER ter reede van Texel (nam. ongeveer y2 uur later.) 23 24 25 26 27 28 29 11,19 11.53 12,28 1,30 2,19 3 26 LICHT OP RI|W1ELEN en RIJTUIGEN 8,44 Gebruik pannen met dikke, vlakke bodem. 7 3vxk:. ONRUSTIG IERLAND Dit is het gedenkboeken voor de drie Iersche Vrijheidshelden Collins, Griffith en O'Higgins, wier werk de Blauwlhem- den, Iersche fascisten willen voortzet ten, doch waarbij zij op groote tegenstand stuiten. YPEREN HERRIJST. Langzamerhand worden in België de sporen van die oorlog uitgewisdit. Ons kiekje vertoont een bouwwerk, dat verrees op de plaats van een prachtig gebouw, uit de Middeleeuwen. Het doet voor dit gebouw niet onder. 100 PARACHUTES BOVEN DEN BURG. WIE ZOEKT ER MEE? Het zal druk zijn, zoowel boven den Burg als in de straten en omgeving van liet dorp, wanneer de vliegtuigen, die deelnemen aan de Nederlandsche rond vlucht, over de Texelsche residentie zul len vliegen. Waarom het in het dorp zoo druk zal wezen? Het antwoord vindt ge hier Op 25 Augustus a.s. zullen boven den Burg een 100-tal papieren parachutes wor den uitgeworpen, door een der vliegtui gen van de Nederlandsche Rondvlucht, dat om ongeveer 12 uur over het dorp zal vliegen. Aan die kleine parachutes is een kartonnen kaartje bevestigd, dat voorzien is van het stempel van de 'Ko ninklijke Nederlandsche Vereemiging voor Luchtvaart en van een nummer. Deze kaartjes moeten door de vinder, onder bij voeging van hun naam en adres, vóór de lste September gezonden worden aan het Algemeen Secretariaat van de Konink lijke Nederlandsche Veneeniging voor Luchtvaart, Anna Paulownaplein 3, 's- Gravenhage. Tevens gelieve de vinder op gaaf te doen van naam, vindplaats en Inummer aan het bureau van dit blad. Daar wordt een lijst aangelegd, welke door abonnees ter inzage kan worden be komen. Het ligt in onze bedoeling, de lijst Zaterdag in ons blad op te nemén. Dus goed afgesproken: van de vondst even mededeeling doen aan ons bureau en vervolgens het kaartje met duidelijke vermelding van naam en adres opzenden naar den Haag (vóór 1 Sept.) Aan de vinders van de 3 laagste num mers wordt toegezonden: 1. een kaart van Nederland, schaal 1 200.000, beschikbaar 'gesteld door de A.N.W.B. 2. een autokaart van Nederland bene vens een vulpotlood, tevens een bougie- EAMON DE VALERA. President van de Iersche Vrijstaat, waar het de laatste tijd zeer onrustig toegaat. Naar de dagbladen meldden, eischt Japans regeering het recht om zicli een even sterke vloot aan te schaffen als Amerika en Engeland. Tevens zou een groep Indische nationalisten in Japan krachtig propaganda maken voor „Indië- los-van-Engeland", onder de ook Japan- sche leuze: Azië voor de Aziaten. Dus alle Europeanen uit Azië, tenminste als heerschers over koloniën. De Japanners zijn het met deze Indiërs over het alge meen eens. Nationalisme is ook daar troef; men gaat in Azië de Europeanen met hun eigen nationalistische wapenen bestrijden. Wat goed is voor u, is ook goed voor ons, redeneert men, en daax kunt gij, Europeanen, toch eigenlijk niets tegen hebben. Het heet zelfs, dat in Ja pan plannen bestaan om een nationale of nationalistische regeering uit alle par tijen te vormen, teneinde Europa en ook Amerika te toonen, dat het nu ernst be gint te worden in Azië. De Japanners kiezen daartoe ongetwijfeld het juiste oogenblik uit, nu Europa en Amerika voortgaan zichzelf te vernietigen, doorhet volmaken van allerlei dolzinnige maat regelen op economisch en financieel ge bied Op Cuba heeft de oppositie de over winning behaald en Machado gedwongen naar het buitenland de wijk te nemen. Men zegt, dat hij zich in Duitschland zal vestigen, omdat hij daar beter thuisbe- ihoort, dan in eenig ander land. Onderwijl heeft de nieuwe regeering onder leiding van Charles Manuel de Cespedes oen ver volging tegen de gevluchten en tevens RAYMOND POINCARÉ. Frankrijk's vroegere president hoopt zich weer aan de journalistiek te kunnen wijden, nadat hij met z'n „Herinneringen" gereed gekomen is. Bouwvergunningen. Sinds onze vorige opgaat' verleenden B. en W. deze vergunningen: Oosterend. woonhuis. Joh. A. Eelman; den Burg, woonhuis, Wilhelminalaan, L. Bruin: den Burg, verbouw kosterswoning, N. Maat; Z..-Eierland, schuurtje, H. Spigt Jz. Hoender loo-collecte. De opbrengst was als volgt: Den Burg f76,42; de Koog f23,92y3; den Hoorn f 12,15'/sOósterend fl6,37y2; Oudeschild f 14,12; de Cocksdorp f 19,33 de Waal f4,03i/2. Totaal f 166,56. Vorig jaar totaal f 141,43. Hartelijk dank aan de gevers en de meisjes die collecteerden.

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 1