Uit ragfijne draadjes bestaat Uw linnengoed een pak Persil op 3 emmers water De grove, met de hand geweven stoffen, zooals onze grootmoeders die nog droegen, zijn er bijna niet meer. Daarom dient men tegenwoordig, voor die fijne weefsels, een waschmethode toe te passen waarbij het goed volkomen gespaard blijft. Vóór alles moet hard wrijven en boenen vermeden worden. Met Persil, het eenige zelfwerkende wasch- middel, krijgt U - met eenmaal kort koken - zónder wrijven en boenen een hagelwitte en heerlijk frisch ruikende wasch. Gebruikt Persil echter steeds alléén, zonder eenige toevoeging van zeep of zeeppoeder. En zooals de gebruiksaanwijzing het aangeeft: (Eerst oplossen in een beetje koud water tot een papje, zonder klonten). Om de wasch in de week te zetten en schraal water zacht te maken: ..Henco", Henkers wasch- en bleeksoda. WNVWWWWS Sdhoolnieuws. Het bestuur vain de Sdhool voor Chr. Volksonderwijs benoemde 'de beer A. J. KooLen, te Uithoorn, tot opvolger van imej. J. Kalis, met ingang van 1 Jan. a.s. Hjet Tesselaartje in den vreemde. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer W. Peeters, stuurman a.b. s.s. Boekelo van de N.V. Stoomvaart-Mij. Noordzee, die nog steeds trouw het „Tesselaartje" leest, zendt ons een foto, genomen aan boond van zijn schip in Brakestad, een der noordelijkste havens van Finland. We zouden geen reden hebben daarvan mel ding te maken indien de heer Peeters- daarop niet was vereeuwigd met in de hand een exemplaar van onze krant. Aan de foto's op de voorpagina zien we, dat het een nummer van 23 Aug. is (met T.E.S.O.'s nieuwste boot, Poincaré, De Valera, enz.) „U kunt hieruit zien", zoo schrijft ons de heer Peeters in zijn begeleidende brief, „dat uw veelgelezen blad zelfs in den vreemde belangstelling vindt". Inderdaad, dat kunnen we, en we con>- stateeren het met vreugde. We wisten het reeds, maar zien hier die wetenschap nog eens „zwart op wit" bevestigd. We zijn de heer Peeters dankbaar voor zijn 'foto en zijn schrijven en zullen hem daarvan 'een stoffelijk blijk doen geworden in de vorm van een Texelsche foto van de foto- graat Van Agtmaal. We hopen, dat het voorbeeld van. dhr. Peeters navolging moge vinden. Ook in Canada en Transvaal, in de tropen en andere gewesten treft men lezers van de Tesselaar aan, al blijft de verspreiding ook in hoofdzaak tot Texei beperkt. Wolveemarkt 713 September. De afdeeling wolvee gaf deze week iets meer aanvoer en op verschillende mark ten tooh nog „iets" beter handelsver loop, o.a. te Schagen, Zwolle, Rotterdam, Sneek en Groningen. In de prijzen echter kwam daar nog" heel weinig verandering. Leeuwarden was voor vette schapen goed en prijshoudend, dooh scheen voor lammeren nogal gedrukt. Ook Leiden was voor slachtschapen goed en lammeren iets flauwer. Purmerend en Utrecht ga ven een matige omzet. De noteering was op eerstgenoemde markt echter zeker niet hooger. Gratis naar de Bioscoop. Ter gelegenheid van de opening van zijn Bioscoop-Theater heeft 'de heer K. Pen Woensdag de Texelsche schooljeugd kosteloos op :een voorstelling vergast. Het programma viel zeer in de smaak al week 'het ook af van het aangekondigde. Eenige films waren n.l. niet voorhanden, zoodat de keus op andere vallen moest. Vertoond werden een film van 'de Balineesche rijst cultuur; een teekenfilm, welke de kinde ren dol-vermakelijke avonturen deed mee beleven (Romeinschie wagenrennen)'n ver haal van een lief meisje, dat door toe vallige omstandigheden op een oorlogs schip terecht komt en daar groote venvar- ring teweeg brengt. Erg mooi vonden de kinderen natuurlijk 'het sprookje van „Vrouw Holle", waarin de deugd be loond en het kwade gestraft werd, zooals dat behoort. Met een ihoogst-komische ge luidsfilm, waarin allerlei gedierte in mu- sioeeren best bedreven bleek te zijn, werd besloten. Met uitzondering van de School voor Chr. V.O. alhier en de School m.-d. Bijbel te Oosterend, hebben alle scholen van het aanbod van de heer Pen gebruik gemaakt. Bijkans 1200 kinderen, verdeeld over drie voorstellingen, wooriden de vertooningen bij. Ieder was vol lof over de heldere weergave van het beeld en geluid. Dat geeft moed voor wat nog komen zal. N.V. T. E. M. ELECTRISCH KOKEN 0 VOOR NIEMAND EEN BEZWAAR. 0 OOSTEREND. Brandje aan de Adhterweg. Dinsdagavond is door onbekende oor zaak het z.g. vuilnishok aan de Achterweg in brand geraakt. Daar dit 'hok veel droge, brandbare stoffen bevatte, laaiden de vlammen hoog op en daar het hok in de onmiddellijke nabijheid van het huis van de heer Schellinger ligt, leverde de brand in deze droge tijd geen denkbeeldig ge vaar op. Door enkele omwonenden werd 's nachts een oogje in het zeil gehouden. Zou ihet geen aanbeveling verdienen, deze vuilnisvergaarbak elders een plaatsje te geven D. VOOR DE VROUW. JAPON VAN TWSEëRLEI STOF OF ZIJDE. 822 Bijgaand japonnel je voor jonge dn mes kan van tweeërlei stof gemaakt worden, b.v. 'n donkere rok en losse oai uiet een lichter bo- vohstuk, terwijl men ook veelal een lichte rok met donkerder genuanceerd bo son gedeelte ziet Bet lijfje met korte pofmou wen is zeer een voudig gemaakt uiet kleine punt hals. wordt los op den rok ge dragen met een ceirjtuur om 't middel. De cape wordt met twee lange slippen aan den hals dicht gestrikt, terwijl de rok uit zes banen bestaat. In alle ge- won.schte maten i.jn de patronen verkrijgbaar, uelke onder Nr. ^22 aangevraagd kunnen worden. De prijs bedraagt 0.58. ev Nuttige wenken. Koud zeepwater is voor het reinigen van rubber het aangewezen middel. Natge maakte rubber nooit bij het vuur of in de zon drogen. Zijn de voorwerpen, bijzon der vuil, dan vluchtig afvegen met een in benzine gedoopt watje. Recepten. Besdhuitpudding. Laat tien groote be schuiten, een flesch bessensap, wat ka neel en suiker naar smaak, zoolang koken, tot alles een dikke pap vormt. Doe de massa in een met boter ingesmeerde vorm en laat ze koud wonden. Geef hierbij een koude vanillesaus, waarin rozijnen zijn gekookt. Sdhapensoep. Snijd schapenvleesch zon der ret in stukjes laat deze in water met wat zout, een stukje foelie en rijst trek ken. Schuim de soep dikwijls af en laat de rijst bijna geheel verkoken. Bind de soep op het laatst met een eidooier en doe er voorzichtig wat citroensap bij. Leg in ieder bord een sneetje oudbakken wittebrood en giet de soep hier op. RECHTSVRAGEN. HUUR EN VERHUUR. Alle schade aan het gehuurde overko men, moet de huurder betalen, doch voor brand is hij alleen aansprakelijk, als de verhuurder bewijst, dat de brand door de schuld van de huurder is ontstaan,- On achtzaamheid, gebrek aan toezicht van huisgenooten, kunnen dan evenzeer ver- goedingsplioht met zich brengen. De boer dus, die ingeval van hooibroei nalaat, vakkundige hulp in dienst te stellen, loopt gevaar, dat hem de assuraintiepenningen ontgaan. De Maatschappij werpt hem het verwijt voor de voeten, dat betere zorg de schade Iliad kunnen voorkomen of be perken. Wanneer 'de huur een aanvang neemt, is het raadzaam, een deugdelijke beschrij ving er van op te maken Die beschrij ving kan immers altijd uitwijzen, in welke staat de goederen zich bevonden bij het aangaan der huur. Gebeurt dat niet, dan wordt de huurder geacht, alles in goede staat te hebben ontvangen en het tegen bewijs zal hem wel zeer moeilijk vallen. Voor de geringe en dagelijks'che repa- ratiën moet de huurderzorgen. In het contract kan daaromtrent een omschrij ving worden opgenomen, want de wet is daarin niet volkomen duidelijk, daar zij verwijst naar -het plaatselijk gebruik, het geen een bron van moeilijkheden het aan zijn geven kan.

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 2