TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Texelsohe Berichten De Aaruappelsteunwet. Zaterdag 16 Sept. 1933. llllllllllllllllliiillliiiiliiillllliiillliililliillllllllllllllii Hllllllllll R1JMELARIJTJE. Illlllillll! Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll —o— EEN GOUDEN PAAR. Op Woensdag 20 Sept. a.s. zal liet 50 jaar geleden zijn, dat onze plaats- genooten Simon Zijm Jnz. en Naantje Maas in de echt werden verbonden. Dat moet in de krant! Het gouden paartje geniet een goede gezondheid en zal zeker in de bloemetjes worden gezet, wanneer de bruiloftsdag daar is. De oude baas telt reeds meer dan S5 jaar, maar ook het bruidje ziet men haar hooge leeftijd niet aan. Een biezonderbeid is zeker, dat de heer Zijm driemaal in het huwelijk trad en toch het genoegen mag smaken straks zijn gouden feest te vieren. OOIEVAARS-GEVAAR? 150 ooievaars te Essen in vrijheid. ESSEN, 12 Sept. Bij heerlijk zonnig herfstweer werd hier heden morgen aan de 150 jonge ooie vaars, die voor wetenscnappelijke doeleinden van Rositten naar Essen waren gebracht, de vrijheid gegeven Lieve mensen, waar moet dat henen, In deez' zoo benarde tijd, In deez' tijd van tegenslag en Overgroote werkloosheid. Zijn ze daar nu nog niet wijzer? Straks komt hier ook dat gespuis En dan brengen ze ons baby's Met een hakenkruis in huis. 't Lijkt wel Nazi-propaganda In de zuigelingentaal. Uitbreid.ng der Nazi-natie Honderdvijftig per etmaal. Onverschillig wat voor richting Men pok mag zijn toegedaan, Bij het zien van zooveel weelde, Zal het „heil" toch wel vergaan. Ooievaars, blijft in je heimat, Al of niet gehakenkruisd: Honderdvijftig tegelijk is Voor ons land een ie groot kruis. HUIB DE KIIMELAAR. SPORTNIEUWS. Korfbal. In de vriendschappelijke wedstrijd Verdo NigroO.K.C., wist O.K.C. met 21 te winnen. Een prettige wedstrijd was het, waarin beide twaalftallen aarüig tegen el kaar waren opgewassen. Voor ae rust was V.N. meest in de aanval, na de rust was O.K.C. in de meerderheid. Eindstand 1—2. Goed gedaan, O.K.C. Ga zoo door. De leiding oeruscte bij de heer Room in goede handen. Texel I'H.R.C. II Wanneer begonnen wordt, gaat het spel eerst van doel tot doel. H.R.C. wordt aan sierker, maar is voor doel niet produc tief om te doelpunten. Ook Texel zet dan eenige aanvahen op, die niet van gevaar ontoloot zijn. Ze worden meestal geleid door Winter, die door zijn snelheid uiterst gevaarlijk is. Winter lost dan op verre ai stand een ontzettend hard schot, dat de keeper stopt, maar wat hem eenige pijn lijke oogenjlikken bezorgt. Onze achter hoede weet dan de veelvuldige aanvallen van H. te onderscheppen. Vooral het spel van Rein als back was uitstekend. Ook Bram speelde een goede partij en wist vaak op het laatste oogenblik te redden. Wanneer er ongeveer 40 min. gespeeld is, krijgt Winter de bal mooi aangegeven van .J.Gieles. Hij'lost dan op ca. 2o meter van doel een geweldig hard schot, dat on houdbaar voor de keeper in het net ver dwijnt. Nu begint T. sterker te worden, maar onze linkervleugel faalt, zoodat er weinig goede ballen voor doel komen. Dan breekt de rust aan met een 10 voorsprong voor T. Na de rust is de voorhoede gewijzigd. Verheijen speelt nu rechtszinnen en P. Bruin recntsbuiten. H. is direct na de rust sterker, maar voor doet wachten ze 'te lang met schieten, zoodat onze verdediging steeds met suc ces kan ingrijpen. Toch weten ze gelijk te maken. De halflinie blijft te veel ach ter, zoodat H. Texel insluit. Wanneer Winter de bal krijgt toegespeeld, geeft hij goed over naar Verheijen, die voor zet; Winter brengt de Siand op 21. T. weet nu het spel weer meer op de an dere helft te verplaatsen en het duurt niet lang, of Winter bemachtigt de bal weer en weet met een scherp sdhot de voorsprong te vergroo'ten: 3—1. C>e halflinie trekt nu mee naar voren, zoodat de aanvallen van T. talrijker worden. De backs van H. cpelen een prachtige wed strijd, maar ze zijn te kalm met ingrij pen. Wanneer de rechtsback de bal te lang bij zich houdt, ontfutselt Winter hem die Hij brengt met een keihard schot de stand op 41. H. begint nu beter aan te pak ken en onze verdediging krijgt handen, vol werk. De Graaf houdt er verschei dene ballen uit, ofschoon hij niet over geluk had te klagen. Toch weet H. te scoren: 4,2. Verheijen speelt nu als rechtsbinnen een góede partij en weet even later de bal te bemachtigen en brengt met een goed schot de stand op 5—2. P. Bruin zet dan eenige malen de bal goed voor en uit zijn voorzetten kopt eerst Winter en evenlater Verheijen rake links naast. Een voorzet van P.Bruin treft dan doel in de uiterste rechterbovenhoek: 62. T. wordt nu geheel ingesloten, daar de halflinie te ver achterblijft. Bram valt dan uit en daarvan weet H. te profitee- nen door nog een doelpunt te maken: 6—3. Kort hierna klinkt het eindsignaal. en Texel'heeft deze wedstrijd met 63ge wonnen. A.DR. O Zoo staan we dan voor de zooveelste maal voor de aanvang der competitie. Als Zondag het signaal gegeven is en we be ginnen te speren in de verwachting de bovenste plaats in onze afdeel ing te zul len bereiken, met de wil om te winnen, met de moodige hoeveelheid moed om op het juiste moment te durven profitee- ren, met waardeering voor het goede werk der tegenpartij. Als we tij a'Ue wedstrijden er voor waken, dat de goede naam van S.V. Texel niet in gevaar komt, als we dus sportief blijven, altijd, dan zal ook deze competitie, al worden we ook geen kampioen, er een worden, waarop we met genoegen terug kunnen zien. Een, waar van de opvoedende kracht, die in onze sport voor goede waarnemers duidelijk valt op te merken, met nuttig effect heeft gewerkt ten gunste van lichaam en geest. O Texel speelt dit seizoen met drie elf tallen in de competie: Texel T, Afd. I, 4e klasse A. K.N.V.B,. Texel 11, 2e klasse E N.H.V.B. Texel III, 4e klasse K, N.H.V.B. Alle drie elftallen komen a.s. Zondag in het veld. Laten we hopen, dat elke aangewezen speler van de partij zal zijn, hetgeen ce elftalcomm. bepaald een ge noegen zal wezen. Dus alle hands aan dek. Geeft de elftalcomm. uw volle ver trouwen en werkt mee aan de verheffing van de S.V. Programma Texel I a.s. Zondag. Afd. I, 4e klasse A.: Uitgeest—Texel; Alkm. BoysAndijk; VroneSucoes; D. T.S.Schagen. Programma Texel II: Held. BoysH. R.C. 4 of 5; OudeslwisHelder 4; Scha gen 2Watervoge's; Texel 2—H.R.C. 4 of 5. Programma Texel III: Callantsoog 1 HRC 8; Watervogels 2—Texel 3; Helder 6Held. Boys 2. Denkt er om, mannen, een goede start kan reeds voldoende zijn om een sucoes te behalen. Laten we hopen, op drie over winningen. Van de Elftalcommissie: Texel I. Vertrek elf uur boot. Jb. Gras D.Zuidewind R.Ran M.Koorn Jm.Gieles G.Witvliet N.de Graaf Verheijen Winter Ab.DrosBz. Abr. Geus Res.: P.Bruin. Texel II: A.Daalder Jac.Helsloot Jb.Geus A.Huizinga M.Vlaming J.Molenaar Joh.Bruin C.KeijserLz. Jn. Bruin A.Stolk A. Idema Texel III: D.Geense D.Visser Jb.Roeper B.Kikkert Th.Lap G.Coevert v.Huijzen W.v.Zeijlen Jo Boekei M.Vonk P.Kikkert Res.: S. en K- du Porto Afbericht vóór hedenavond 8 uur. Vergadering S.V. Texel. Geen drukbezochte vergadering was 't, welke Donderdagavond in de Oranjeboom door onze S.V. werd belegd. De leiding berustte bij de heer D. Dapper, die in zijn openingswoord tot zijn genoegen kon meedeelen, dat de heer A. Dros Az., se cretaris, die nog steeds te den Helder verpleegd wordt, aan de beterende hand is en opwekte zooveel mogelijk van me deleven te doen blijken. (Hospitaal Ka mer 36.) Besproken werd verzekering der spe lers tegen ongevallen. Eenigen lieten zich inschrijven. Tegen een premie van f 118Va per jaar wordt bij blijvende invaliditeit f500.bij een ongeval hoogstens 13 weken lang f7.per week uitbetaald. COMPETITIE. Met drie elftallen gaat de S.V. de competitie tegemoet. Voorz. drong aan op trouw zijn en sportiviteit. Ie en 3e elftal maken groote kans kam pioen te worden. Zoo net 2e elttal niet de eerste piaais bereiken kan, legt het zeker op 2e of 3e oesiag. Goed aanpak ken, niet versagen, vertrouwen hebben daarmee is veel te bereiken. JAARVERGADERING N.H.V.B. Dehr. N.Kan, die als vertegenwoordiger van de S.V. de N.H.V.B.-vergadering oijwooncie, bracht daarvan versiag uit. Hij deelde mee, dat gesproken was over scheidsrech ters, aie voor hun taak niet berekend zou tten zijn geweest, maar sloot zich volko-- men aan uij de woorden van de N.H.V.B.- voorz., die een beroep deed op de spor tiviteit der leden en verzocht zich van lichtvaardig oordeel te onthouden. Ook 'n scueiusrecnter heeft maar éen paar oogen. De N.H.V.B.-contributie zal met 20 ct. per jaar verhoogd worden, daar de inrich ting en instandhouding van een Bonds- bureau met kosten gepaard gaat. 1 KAÏN EN. besloten wordt alleen met adsp. te trainen. Bij de ouderen blijkt de ware lust te ontbreken. Voor degelijk oefenen geen animo dus? Jammer. FEESTAVOND. Met aller instemming zal een feestavond op touw worden ge zet. Datum nader te bepalen. Het zal ©en avond voor en door de Leden en donateurs zijn. In de feestcomm.. werden gekozen de lieeren A.Verheijen, W.Stig- geibout, M.Koorn, G.Witvliet en Abr. Daalder. Doel moet zijn: aankweeken van kameraadschap en goede clubgeest. RONDVRAAG. Wie voor oefeningen de bal weghaalt, moet ook zorgen, dat hij weer thuiskomt. Ook bij oefenwedstrij den zal een kleedkamer disponibel zijn. De verbandtrommel wordt gecomple teerd. Alle terreinvlaggen zijn in orde, Voorkomen zal worden, dat kwajon gens de tribune op stelten zetten. Tot ordecommissarissen werden de heeren C. Vlaming, W.Stiggelbout en J van Zeijlen benoemd. Met de wensch, dat de leden de elftal commissie zooveel mogelijk steunen en er hun vertrouwen in stellen, sloot de voorz. te half elf deze prettige vergadering. Daar zit heel wat aan vast en het is dan ook zoo onverklaarbaar niet, dat nog menigeen de juiste strekking en wer king van dit nieuwste product van onze crisiswettenfabriek niet kent. Gaarne hel pen we mede om wat meer licht te bren gen op eenige duistere plaatsen. We ontleenen onze stof aan een officieel schrijven, dat ons wel van drie verschil lende kanten bereikte. (Hieruit moge blij ken, dat kennisname voor telers en han delaren van groot belang wordt geoor deeld j) Het doel der steunregeling is de aard appelverbouwer voor aardappels, welke in Nederland geconsumeerd worden, een loonende prijs te geven. De Nederland- sche consument verbruikt echter lang niet alle aanwezige consumptieaardappelen, 't Overschot is, o.m. door invoerbelemme- ringen van andere landen, zeer groot. Daarom is de voorraad consumptie-aard appelen kunstmatig verkleind, door alleen tot deze categorie te verklaren de maten van 35—60 mM. en een lengte van maxi maal 8 cM. Alleen deze maten worden be schouwd als consumptieaardappelen. Al leen deze maten mogen in consumptie worden gebracht. Een ieder, die zich hier aan niet houdt, is in overtreding. Zonder schriftelijke vergunning van de Ned Aardappel-Centrale is het vervoer verboden. Met het opsporen van over tredingen zijn o.m. belast de ambtenaren van Rijks- en Gemeentepolitie, en zij, die daartoe door onze Minister zijn aan gewezen (b.v. controleurs.) Het spreekt vanself, dat de verleiding om zonder vergunning te vervoeren, groot is. De vergunning wordt eerst afgegeven, N.V. T. E. M. ELECTRISCH KOKEN GEMAKKELIJK EN ZINDELIJK. Indien minstens de minimumprijs is be taald en bovendien een heffing van fl. per 100 Kg., nog verhoogd met een ze ker bedrag (marge-restitutie van voorloo— pig fl.—dat wisselt met de plaats vain bestemming, en waarin het plombegeld verrekend is. Men kan door frauduleus vervoer min stens deze f 1.- per 100 Kg. ontloopen, ter wijl de teler zelf bovendien nog ontloopt de inhouding van 1/4 van de minimum prijs, De vastgestelde minimumprijs wordt n.l. voorloopig slechts voor uitbetaald. Het andere V* dient naast de heffing, om eventueel onverkoente consumptie-aard appelen voor s/i der minimumprijzen op te koopen. Voor N.-Holland en Z.-Hol- land is de kans op frauduleus vervoer groot. Vooral omdat de groote consump tie-centra in deze provincies liggen. Daarom zal meer dan elders in Noord en Z.-Holland de regeling pas goed kun nen loopen, indien gemeente- en rijkspo litie krachtdadig medehelpen, ieder ver voer, niet door een vergunning gedekt, onmogelijk te maken. De plaatselijke autoriteiten, inzonder heid de politie, wier medewerking over liet geheel niets te wenschen overlaat,, worden verzocht, zioli bij moeilijkheden zooveel dit mogelijk is, met kantoorhou ders, controleurs, of districtskantoren te verstaan. De Gewestelijke Organisaties te Den Haag zijn voorloopig te bereiken opde telefoonnummers 391170 en 337233. OUDESCH1LD. Sportnieuws. Zondag speelde O.K.C. een vriend schappelijke wedstrijd tegen H.K.C. H.K. C. had de uitworp en was direct in dei aanval, doch zonder resultaat. Toen ging de strijd vrijwel gelijk op met O.K C. iets im de minderheid. Doch geen der par tijen wist te doelpunten. De rust ging in met een blanco stand. Na de rust werd aan beide kanten beter gespeeld. Het spel was vlotter, doch eerst na een half uur wist OKC de leiding te nemen. 'In deze stand kwam geen veranuering meer, zoo dat het einde van tleze prettige onspor tieve wedstrijd een 10 overwinning voor OKC werd. De leiding was bij de heer Keijser in goede handen. D.B. WIE STAK DE RIJKSDAG IN BRAND? Marius van der Lubben, geboren te Leiden, zal als verdacht van brandstich ting in het gebouw van de Duitsche Rijks dag, binnenkort terechtstaan. im mm' IRAK'S JONGE KONING. Na het overlijden van Koning FeisaI, van Irak, is zijn 21-jarige zoon Emir Ghazi op de troon verheven. Ge ziet hem hier met zijn voogd.

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 5