Waarom Electrisch koken is goed, gemakkelijk en goedkoop. NET DRUKWERK opmerkt. Secr. antwoordt hierop: „Dat is militair terrein". De straatreiniging te de Koog laat te wensühen over. De heer A. Daalder is van meening, dat er tweemaal per week door de reinigingsdienst moet worden op gehaald. De straatverlichting te de Koog is onvoldoende. Uitbreiding is wensche- Iijk. De 'toegang 'tot de Badhuisweg is te smal. Secr. stelt voor een bord te plaatsen met gevaarsein. De heer Bonine zou 'het fietsen langs de badhuisweg willen ver bieden. KAMPEERTERREIN. Er is veel ge klaagd over kampeerders. Secr. adviseert om kampeerterrein aan de E.N.T-K-C. (Eerste Nederl. Tentenkampeerclub) af te staan. Die vereeniging houdt controle op de kampeerders, zorgt voor de goede orde De heer Wuis zegt, dat in een onderhoud met de heer Epe, geadviseerd werd, om van elke kampeerder een som geld te eisdhen, welke na goed gedrag weer te rugbetaald wordt. De heer C. Maas is van meening, dat de kampeerders van de Koog verwijderd moeten worden. Laten ze verder van het dorp kampeeren. PENSIONPRIJSOP PROSPECTUSSEN. Secr. adviseert de pensionhouders en ver huurders om de prijs erbij te zetten, wat de gang van zaken zou bespoedigen. Op de meeste prospectussen van andere bad plaatsen komt de prijs voor. De heer C.Groenhof vraagt of door 't bestuur de statuten worden nageleefd. Secr. antwoordt bevestigend. De heer C. Groenhof: Dan is dit geen jaarvergade ring en alles ongeldig. De heer C.Kuip is van meening, dat de vergadering geldig is. Alleen de bestuurs verkiezing is ongeldig. Hierover wordt onderling gediscussieerd. De discussie is soms tamelijk verward, daardoor komt niet duidelijk inaar voren, wat het stand punt van het bestuur is en wat de ver-' gadering wil. De heeren J. Maas, M. C. Langeveld en nog enkelen oefenen critiek uit op het bestuur. Vervolgens wordt nog gesproken over het groot aantal tenten, in pet dorp. Sommigen willen geen hou ten tenten, dodi alleen steenan gebouwen; de heer A.Daalder zou het beter vinden, de tenten op één stuk grond te plaatsen; verschillende opmerkingen worden verder over de tenten gehoord. Het is inmiddels 11 uur geworden, als de secr. de allengs zeer bewogen geworden vergadering sluit. T.D. A P.S. Ten aanzien van het nadeelig saldo ie dit verslag vermeld, zij opgemerkt, dat V.V.V. Texel nog een vordering heeft op de Propaganda-Commissie (salaris secretaris), zoodat het tekort minder groot zal zijn. Ie Electrisch koken gaat met lagere tem peraturen, waardoor de grootste voe dingswaarde behouden blijft. 2e Electrisch bakken en braden met lagere temperaturen, waardoor vet en boter bespaard wordt. 3e Door een juiste temperatuurregeling bij electrisch koken, geen voedingsverlies door aanzetten of aanbranden. DEN BURG. Giften voor het Witte Kruis. B.B. de C„ f 0.75. C.D., 't Noorden fl. SPORTNIEUWS. Texel 1 stelt teleur, Texel 3 verliest door gebrek aan „ausdauer". Texel 2 zorgt voor de verrassing. Bravo, mannen van het 2e, zoo gaat het goed, daar is voor gewerkt met de wiil om te winnen, zoo voortgegaan en dan misschien het volgende seizoen le klas NHVB. Daar moet het op af; met 31 werden de Watervogels geslagen. Om 12 uur begint T. 3 tegen Helder 6. onder zeer goede leiding van K.Gieles. Het voor het oog zwakker uitziend T-elf tal lijkt ons niet tegen de tamelijk flink gebouwde H-ploeg opgewassen. De eerste aanvallen zijn voor H. en doen ons voor T. liet ergste vreezen. Enkele goede T.- aanvallen geven o,ns weer moed, er kan nog wel beter aangegeven worden, maar, dat komt wel. P. op de linksbuitenplaats doet goed werk. Na 10 mnt. neemt T. de leiding. Hard wordt er gewerkt en in deze periode wordt het beste spel te zien gegeven. Vlug worden de aanvallen op gezet, maar door gebrek aan schieten blij ven doelpunten uit. Eenmaal voor de rust maakt Texel nog een doelpunt, nadat H. de stand reeds gelijk had gemaakt. Uit 'n corner ontstaat een doelpunt, dat geannu leerd wordt. Ook bij T. wordt een zelfde goal niet toegekend. Na de rust raken 'de spelers vermoeid, waarvan H. profiteert door de gelijkmaker te scoren. Nog eens zet T. er alles op en Piet K. zorgt voor de 3e goal. Kort na elkaar maakt H. gelijk en neemt de lei ding. T. kan niet meer, is totaal uitge speeld; met 53 voor H. eindigde deze overigens pittige wedstrijd. Texel 1—D.T.S.: Niemand zal wel op een nederlaag gerekend hebben. Vooral 't leerste kwartier is het alleen T., dat speelt. Zeer snel gaat het spel en de enkele aan vallen stranden' op de backs. Reeds direct moet de D-keeper handelend optreden. Hij weet met moeite te redden. Na 5 miln. wordt weer 'n aanval afgeslagen en is het Winter, die op een geheel onverwacht oogenblik publiek en spelers met een schot verrast, dat over idle keeper in het net verdwijnt. 1—0. Dit is voor D. een teeken om aan te pakken. Zeer vlug is het tempo en Jaap moet enkele zeer Ihooge schoten verwerken. Er volgt een snelle aanval der D-rechtervleugel. Een zeer ver boogschot treft dan doel, als Jaap iets te ver naar voren staat opgesteld en gelijk is de stand. Nu is het T. weer, die zeer snel ten aanval trekt. Een voorzet van Niek wordt door een back niet behoorlijk verwerkt. Strafschop. Jan wordt reeds ge roepen om deze te nemen, maar plotse ling sdhiet W. zelf, maar jammer net naast, wieg kans; aan het einde bemerkt men de waarde van zoo'n kans. D. pro beert het heel 'sterk en onze achterhoede (heeft de grootste moeite om erger te voorkomen. Een harde sdhuiver wordt door Jaap schitterend corner getikt, een plotseling sdhot kan hij niet goed vast- k rijgen, de vallende bal wordt in het doel gezet, zoodat D. met 2—1 voorsprong met de rust leidt. Na de hervatting blijven de kanthalfs dikwijls te veel achter. De backs dringen op, zoodat er een vrij adhterveld open ligt. De snelle doorbraken leveren een voortdurend gevaar op. Jan Gieles, die voor 'n groot deel van de wedstrijd de beste speler van het veld is, geeft met lange passen de vleugels (vooral links) werk. Snelle voorzetten volgen, maar de keeper en backs keenen alles. Het spel wordt ruwer. Als W. eenmaal teruggeko men is, gaat hij er snel met de bal van-' door, passeert handig en schiet enorm ihard in de rechterbovenhoek. De stand is dan gelijk. Nu gelooven we Texel te zien winnen, maar hoe er gezwoegd wordt niets mag baten. Keeper en backs en paal keeren alles. Dan volgt een snelle door braak van D. De linksbuiten zet voor het doel, de toestormende midvoor kogelt hard in, de bal springt uit liet doel terug, zonder dat iemand, (behalve enkele spe lers) in de gaten heeft, dat hier reeds ieen doelpunt is gemaakt. De terugspringende bal komt weer voor het doel en wondt dan in buitenspelpositie geschoten. Even moest er voor een ongeval gestopt worden. H ier- na deelt de scheidsr. aan de aanvoerder mede, dat het een goed doelpunt is en dus de stand 3—12 voor D. is gewonden. Nog paar min. zijn te spelen, maar in de stand komt dan geen verandering meer. Het is wel een teleurstelling, maar volhouden mannen, nog maar weer ge probeerd en het succes blijft niet uit. Als geheel hebben de DTS'ers weinig kans gegeven. Ze stelden zich goed op, waardoor een vlot open samenspel be moeilijkt werd. Dan de fout onzer kant- halfs, door te weinig achter de voorhoede aan te zitten, waardoor een grjoote ruimte ontstond, waaruit opnieuw een goede pass geplaatst kon worden, hetgeen de D.mid- denspelers niet vergaten. Het eerste kwar tier speelden de backs goed, maar D. raakte spoedig met hun speelwijze ver trouwd en ze konden maar matig meeko men. Jan Gieles was in prima vorm. Zijn aangeven was in orde. Niek op de linkervleugel kreeg het na de rust weer wat te pakken, Gom speelde niet kwaad, maar schietenW. was gewoonlijk snel en gevaarlijk, werd zwaar bewaakt, maar was ook nogal eens aan het verhui zen. Zijn laatste doelpunt was ee,n juweel. Gees Z. zal na eenige wedstrijden wel aardig gewend zijn. Varlheijejn viel ons tegen. Zijn voorzetten te dicht bij doel, zijn schoten te ihoog. Hij moet meer zijn nevenman in zijn aanvallen betrekken^ Volhouden, nog een paar wedstrijden, en dan klopt het elftal en komen de over winningen. Eerst maar ingespeeld raken. Watervogels 1—Texel 2: Jac. Geus wint de toss en W. trapt af. Na eenig verken nen gaat T. ten aanval. P.Bruin krijgt op de rechtervleugel de bal te pakken, zendt een ver schot in, dat juist over de doel lijn achter de keeper belandt: 10. W. pakt nu beter aan, doch door sterk schie ten en door het prima verdedigen van de backs en van Bram gaat menige kans ver loren. Een voorzet van de T-linksbuiten wordt door Jn.Bruin prachtig ineens in geschoten: 2—0. Tot de rust blijven de verdedigers de baas. Direct na de rust gaat T. ten aanval. T. blijft in de meerderheid tot na een kwartier spelens de linkshalf Jan M. moet invallen. Dit is een gevoelig verlies voor T. Toch zetten ze een flinke aanval op, een voorzet van links volgt, de keeper stompt de bal weg, welke weer bij de rechtsbuiten belandt. Hij wordt weer voor gezet, waarop de midvoor zijn plicht doet en ineens voor 30 zorgt. W. blijft door zwoegen tot ze tenslotte, één minuut voor het einde door een penalty de eer weet te redden. T. 2 was niet te herkennen na de wed strijd van vorige Zondag. Dit misschien, ook door de prettige houding van het pu- pliek. Vooral Bram heeft z'n heiligdom wonderbaarlijk verdedigd. T. 2 ilieeft ge wonnen me t 3—1. Na de rust werd gr o deen dee ls met 10 man gespeeld, hetgeen niet gebeurd zou zijn als M.Vlaming zijn plicht had ge daan, waardoor -de goede voorsprong in gevaar is gebracht. Sportief blijven is vóór alles noodig. o Zaterdagmiddag speelt een adsp. elftal tegen Zeemeeuwen C op ons terrein; aan vang 2,15 uur; nader bericht volgt Vrij dagavond op de training, die om 6 uur nog op het terrein aanvangt. Zondag gaat adsp. A. op bezoek bij Zeemeeuwen A. Aanvangsuur wordt nog nader bekend gemaakt, evenals 't elftal. In de loop der volgende week hopen we de besturen der Tex. clubs uit te noodigen Voor het bespreken der Adsp. competitie. Trainen Zaterdagmiddag kwart over drie voor leden. o Uitslagen 4e kl. A., afd. I: SuccesAlkm. Boys: 0—5; Amdijk-Alk- maar: 02; SchagemVrone: 3—2; Texel -DTS: 2—3. o Van de Elftalcommissie: Texel 2, a.s. Zondag: A. Daalder Jac.Helsloot Jac.Geus A.Huizinga A.Dros Bz. J.Molenaar P.Bruin C.Keijser Lz. J.Bruin Joh.Bruin A. tedema Res.: Br. Geus. Texel III: D.Geense D.Keijser Wz. D.Visser G.Dros Dz. W.Stiggelbout G.Coevert A.Stolk M.Vlaming P.Neijens A. Pen P.Kikkert Res.: W. v. Zeijlen. o Tejnjnis. Onze Tennisclub Deuce heeft wel suc ces. Ook de uitwedstrijd tegen Egmond aan Zee werd gewonnen en wél met 6—4. VERGADERING T.K.B. De T.K.B.-vergadering in de Oranje boom werd door 16 afgevaardigden en eenige belangstellenden bijgewoond. Het bestuur was op de 2e secr. en de penn./ na aanwezig. Voorzitter Daalder opende ien memoreerde nog even het vlotte ver loop der competitie en drukte er zijn spijt over uit, dat er verleden jaar meer geadverteerd is en meer verslagen zijn opgenomen dan tegenwoordig. Hij hoopte, dat men dit jaar eens flink zal aanpak ken, gelijk de heer Michels dat deed. De notulen, door secr. Stolk gelezen, werden onveranderd goedgekeurd. Daarna volgde het jaarverslag. Een club trad als lid toe, zoodat die T.K.B. nu uit 7 cltubs bestaat. Te Zaandam wist fde TKB een le en 3e prijs te bemachtigen. In Alkmaar won Verdo Nigro een'2e en DO.H. een vierde prijs. Leeuwarden wist op Texel in een paar prettige wedstrijden; de le prijs 'te veroveren. Met de wensch, dat TKB door volharding en samenwer king zou blijven blo-eien eindigde bij zijn uitvoerig verslag. Bestuursverkiezing. Voorzitter, secr. en competitieleider traden af en stelden zich niet meer herkiesbaar. De secr. deelde mede, dat S.V.C. eenige dames-leden door vertrek en bedanken zal moeten missen. Hij vreesde, dat de vereeniging zou wor den opgeheven. Na veel stemmen en her stemmen, slaagde men er in het volgende bestuur samen te stellen: W. Stolk,voor zitter; Waming le sea-., J. Beumkes, 2e secr., P. Vermeulen, penningmeester. De heer P.Vermeulen werd bij acclama tie weer tot penn. benoemd. De heer D. Keijser werd tot competitieleider be noemd. De heer J.Gieles bedankte als secr. van de protestcomm. en werd opge volgd door de heer Bakker, van Oude- schild. De heer Daalder, die bedankte, als lid van de twaalftalcommissie wordt opgevolgd door de heer Simon Rijk. 1 October zullen te de Cocksdorp de wedstrijden om de SVC-Beker, die thans D.O.H. in het bezit heeft, worden gehou den. H.K.C., die de D.Ó.Hy-Beker won, maar hem weer aan de bond teruggaf, zal op voorstel van J.Kiewiet de beker in de verliezerswedstrijden verspelen. De heer Daalder drong er met klem op aan om de verschillende secr. te ver plichten van iedere wedstrijd een verslagje naar de krant te zenden en wekelijks een advertentie te plaatsen. Dan weten de menschen, dat de Korfbalclub op Texel nog leeft en zal de belangstelling voor deze sport toenemen. Zijn voorstel werd echter verworpen. (Onverklaarbaar. Heb ben de leden zoo weinig met hun club op Red.) De bespreking over bet TKB-twaalftal wordt uitgesteld. Met bijna algemeen stemmen werd besloten het bestuur op te dragen voor een competitieprijs te zorgen. Door de Helderscbe vertegenwoordi ger wordt er over geklaagd, dat er bij 'n wedstrijd een speler meedeed, die achter af geschorst bleek te zijn. Hieraan was door het bestuur niet voldoende bekend heid gegeven. In 't vervolg zal aan der gelijke voorvallen meer aandacht worden geschonken. Het was intusscben aT wél over elven geworden. De rondvraag ver viel. De heeren Daalder en Stolk verden bedankt voor alles wat zij voor de club belangeloos deden. Met dank voor het vertrouwen, in hem gesteld, en met de wensch, dat hij nog vele jaren getuige zou mogen zijn van de groei en bloei van de vereeniging en dat er altijd sportief ge speeld zou worden, sloot de voorz. de vergadering. Toch voordeelig en vlug DRUKKERIJ VAN DIT BLAD. Officieel veilingsbeddht der Uoop. P.T.V. „Texel". Hoewei het verloop der veiling Maan dag nog flauw was, waren tie ji rij zen voor de gróote eieren toch van 25 tot 30 cent, per 100 stuks hooger. De handel is nog zeer trekkend. Wellicht, dat de verlaagde invoerrechten voor de handel op DuLtsch- land met ingang van 1 Oct. eenige in vloed op de prijzen zullen laten gelden. De aanvoer liep in de afgeloopen week met plm. 5000 stuks terug. De aanvoer van kleine eieren wordt elke week groo- ter. Deze zijn momenteel voor binnen land sch gebruik zeer moeilijk te plaatsen. De prijzen hiervan zijn in verhouding tot de groote eieren nog zeer laag. TEXELS OUDSTE INGEZETENE. Overleden op de dag van haar 94e verjaardag. Mevr. de wed. M. Rab(Geus, wonen de in de Weverstraat alhier, is na ';n korte ongesteldheid Zaterdagmorgen 1.1. dus juist op de dag van haar 94e verjaardag heengegaan. Zij was de oudste ingezetene onzer ge meente en in het biezonder de laatste jaren immer het middelpunt van de be langstelling van familie, vrienden en be kenden, wanneer zij verjaarde. Tot voor weinige maanden was zij zeer kras voor Ibaar leeftijd en stelde zij nog volle be langstelling im alles, wat haar omringde. De laatste tijd echter namen haar krachten merkbaar af en werd de last des ouder- doms welhaast ondraaglijk, ondanks de liefdevolle en onvermoeide verpleging door haar dochter Marie. De vorige week brak het einde aan. Ben ernstige onge steldheid overviel haar, om haar niet meer los te laten. Gelijk een brandende kaars, too is ook dit leven geëindigd, in volle vrede, zonder strijd. Nog bracht de postbode op de dag van de 23e Sept. gelukwenschen van veie be langstellenden op Texel en daarbuiten. Men kon ook niet weten, na ons bericht van Woensdag, dat de dood 'haar reeds zoo spoedig verrassen zou. Een welbesteed leven is thans afgeslo ten. Zij ruste in vrede. DEN HOORN. Sportnieuws. Zondag werd alhier gespeeld de wed strijd ZwaluwIS.V.C. Direct na de aan vang zette SVC er een goed tempo in. De Z-verdediging kreeg handen vol werk en kon het tenslotte niet bolwerken. S. V.C. nam de leiding en wist eren later.' de voorsprong te vergrooten. Na omrui ling kwam Z er beter in en wist D. Du in ker met een paar goede schoten gelijk te maken. Toen zagen de Z-spelers in, dat ze nog wel konden winnen en zetten goed door. C.P. Drijver wist 'deze meerderheid in een paar goede doelpunten uit te druk ken. Na de rust ging het meer gelijk op. SVC wist met korte tusschenpoozen de stand op 44 te brengen. Na omruiling was Z. weer sterker. D. Duinker en P.Lap brachten toen de stand op 64. SVC liet echter de moed niet zakken. Maar daar het de Z. niet mee zat met schieten, bleef de stand tot (het einde onveranderd. J.B. OUDESCHILD. Veevervoer. Sinds onze laatste opgave zijn van Texel verzonden: SI2 schapen, 21 lammeren, 13 varkens, 3 kalveren. O O O

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 2