Gemengd Nseuws ADVERTEMTIËN SPORTNIEUWS. Texel 1—Alkm. Boys 1. Begunstigd door prachtig voetbalweer en onder groote belangstelling van het voetballievend publiek, stellen beide par tijen zich om even over tweeën op o/ider bekwame leiding van de Beauchampet. T. speelt tegen wind in, hetgeen op het spel weinig invloed heeft. Direct van de» af trap zet T. er een snel tempo in en iedere speler doet zien, dat hij zijn huid zoo duur mogelijk zal verkoopen. Daar gaat de bal naar rechts, een goede voorzet volgt, waar de midvoor de bal moeilijk onder controle kan krijgen en de bal rolt naast. Een direct schot ware beter ge weest. De ieerste 10 min. valt T.lhet meest aan, er worden zeer snel aanvallen opge zet,' maar de A-verdediging kan er zijn. Zeer snel weten de backs van A. telkens het spel naar de andere helft te ver plaatsen, waar Dirk en Jo een prima wed strijd spelen, terwijl Jaap een prachtsohot veilig naast de paal werkt. De corner wordt afgeslagen maar van overwicht is geen sprake meer, langzamerhand komen de gasten het spel beheerschen, en 'is het T., dat het met snelle uitvallen' moet pro beer en. dn de periode, die nu vorgt, woirdt te veel op links gespeeld, waar Niek de handen vol heeft aan de verdediging. Als de bal bij Maarten komt, volgt een prach tig schot, dat de keeper corner werkt. Deze corner, goed genomen, wordt door Cees schitterend ingekopt, en dan heeft T. de leiding genomen. Aan beide kanten wordt nu geweldig gestreden, de A-voorh. brengt onze achterhoede in het nauw, snel gaat de bal van voet tot voet en met een goed schot volgt dan de gelijkmaker. Het blijft spannen. Dan komt Niek met de bal vi'ij dicht bij het doel, zijn schot gaat voor het doel langs naast. Beter ware een klein tikje voor Ihet doel geweest. Nu gaat een kans verloren en een goede ook. In deze periode, valt het werk van M. op de reohtsbuitenplaats op en samen met de hardwerkende Cees is het een goede vleu gel. Beide keepers moeten hun talenten toonem en het blijkt, dat ze in goede con ditie zijn. Voor men het weet, is Ihet rus ten. Stand 1—1. De algemeene Indruk is, dat T. zich kranig heeft gehouden, maar toch krijgt Alkm. B. de beste kans. Na de hervatting gaat A. direct ten aanval, maar Jaap en zijn partners geven niet thuis. De B's komen terug, de rechtsbuiten snelt langs de lijn, een voorzet en de linksbin nen scoort onhoudbaar met een mooie kopbal 1—2. T. is niet ontmoedigd. Er wordt geducht om de gelijkmaker gestre den. Er wondt nogal forsoh gespeeld. De r.-5uiten Maarten heeft niet veel geluk en söhiet wa't te veel'op het doel. J.Gieles is weer spil gaan spelen en telkens weet nij een aanval te breken. Enkele goede schoten van hem leveren niets op. De ach terhoede staat pal, terwijl Jaap prachtig werk doet. Het gaat zeer vlug van doel tot doel. schoten, voorzetten, corners, veel uitballen. De spanning stijgt met de mi nuut. Zou T. de gelijkmakernog 10 min. zijn te spelen, dan wordt Dirk ver vangen door Venhei jen. T. is nu het sterkst. De aanvallen volgen elkaar op, maar dat ééne doelpunt blijft uit. Met 1 2 heeft Alkm. Boys gewonnen. Alkm. B. is een prima ploeg, zonder zwakke plekken. Snel en doortastend, goede balcontrole. Het schieten is niet haar beste vak. Texel beeft eveneens weer goed gewerkt. De voorhoede speelde een betere partij, maar ook hier is het doel punten maken de moeilijkheid, hoewel we direct toegeven, dat dit tegen deze ploeg met zijn schitterende verdediging niet mee valt. De halfs hebben hard gewerkt, maar het aangeven moet nog wat beter worden. Dirk en Jo speelden een beste partij, het kopwerk van D. was prima. Jaap speelde zijn beste wedstrijd in deze competitiie. Zoo is de naam van Texel met eere ver dedigd en het moet de spelers vertrou wen geven voor de volgende wedstrijden. We hebben gezien dat het kan tegen de Alkm. B.'s, dus van de andere wedstrij den komen de winstpunten binnen. Deze wedstrijd hebben jullie je prachtig gehou den. Texel 2—1HRC 4. Van de aftrap gaat T. reeds 'ten aanval, waar de H-keeper 'ter nauwernood kan redden. H's veldspel is stukken beter, maar voor het doel maken, ze er niet veel van. Jaap en Cobus krijgen het nogal 'eens moeilijk, omdat de kant- halfs te veel mee-backen. Als een voorzet van links niet goed wordt weggewerkt, maakt P.Br. de bal keurig vrij, dito voorzet zet volgt en Jn.Br. scoort op prima wijze. T. trekt weer ten aanval, maar de keeper werpt zich op de bal en reeft wederom. Nu gaat H. 't probeeren enbijnaheeft 't succes als'Jaap mist. Maar ze komen terug en weten spoedig gelijk te maken en zelfs de leiding'te nemen, als Br. zich op eeni voorzet laat vallen. Hij krijgt het leer niet goed te pakken en de terugspringende bal wordt in het leege doel gezet. Br. had hier moeten schoppen, naar onze meening. Hoewel T. nog <enkele goede kansen krijgt weten ze hiervan geen gebruik te maken Rust 1—2. Na de rust is het alleen T. idat aanvalt. De doorbraken worden allen afgeslagen. T. is en blijft in het offensief. Maar op de meest wonderlijke wijze wordt het H-doel voor een doorboring behoed. H. is uitge speeld, maar T. weet hiervan niet te pro fiteered Noch de talrijke corners, noch de schoten leveren iets op en met 12 uit slag, neemt H., hoewel onverdiend, de punten mee naar den Helder. De leiding was goed. o— Texel A—Texel B. Met 4—1 wist B. van A. te winnen. Na met 20 voor- te hebben gestaan, verkleint A. de achter stand. Hiermede komt de rust. Na de her vatting is het met A gedaan, ars bliikt. dat de haTflinie zich niet geeft en fut roos werkt. Nog jweemaal moet lie trtkeeper visschen. B. heeft verdiend gewonnen. Dat zijn al 4 punten, jongens. Dat gaat de goede kant uit. Programma 29 October (afd. Texel 1.) SuccesTexel; Andijk—Schagen; Uit geest—Vrone; Alkmaar—Alkm. Boys. HRC 5—Helder '4; Schagen 2—Texel 2; Watervogels 1—Oudesluis 1. Oudeschild 2Helder 6; Held. Boys 2 Callantsoog 1; JVC 2—Texel 3; Water vogels 2iHRC 9. 10 December in het Stadion te Amster dam: de interland wedstrijd Nederland- Oostenrijk. o— Uitslagen 22 Oct.: 4e kl. A KNVB: Succes—Andijk 40; DTSUitgeest 2 2; Vrone—Alkmaar 42; Texel—Alkm. Boys 1—i2. Stand 4e kl. A KNVB: 4e kl. A afd. 1 K.N.V.B. gesp. gew. gel. verl. p. p.v. p.t Alkm. Boys 6 6 0 0 12 30 7 Uitgeest 5 3 2 0 8 12 7 Succes 5 3 1 1 7 16 9 D.T.S 6 2 2 2 6 12 15 Schagen 5 2 1 2 5 13 14 Alkmaar 5 2 0 3 4 11 9 Texel 5 1 1 3 3 7 9 Vrone 6 1 0 5 2 10 26 Andijk 5 0 1 4 1 3 15 o Zij, die Zondag Texel 1 naar Wierin- gen wenschen te vergezellen, moeten zich vóór ot tot uiterlijk Vrijdagavond 8 uur opgeven bij de penn. 'O. Dros 'Dz., We verstraat. De spelers van Texel 1, wier dames de reis medemaken, worden ver zocht hiervan opgave te doen aan het zelfde adres. Voor supporters bedraagt de prijs voor autobus vanaf den Helder 75 ct. retour per persoon, welk bedrag bij opgave moet worden voldaan. Zij, die zich later opgeven, loopen kans teleurgesteld te worden. D.D., Adsp.-competitie. Uitslag 22 Oct.: SVC A—Tex. Boys B 14—0; Tex. B— Tex. A 4—1Tex. Boys A—Zeemeeuwen A 1—1. Wedstrijden 29 Oct.: Texel A—Tex. Boys Ascheidsr. 'Jb. Gieles, aanvang '2 uur. Texel B—SVC A: sell. Dapper, 3,15 uur. Tex. Boys BZeemeeuwen A: sch. W. Ran, 2 uur. Wil Texel B de kans op het kampioen schap behouden, dan dient Zondag van S.V.C. A gewonnen te worden, waar fezien de prestatie tegen Texel A alle ans op is. Texel A ontvangt Texel Boys A. Een overwinning voor T. A is hier zoo goed als zeker. Door een overwinning op Texel Boysi B. zal Zeemeeuwen A uit de buurt van de onderste plaats blijven. P.H. Korfbal. Uitslagen competitiewedstrijden den Hoorn: de ZwaluwËLTO 22. den Burg: Verdo NigroDTS 51. de Cocksdorp: SVC—OKC 1—0. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. p.v. p.t. stand E.L.T.O, 3 2 1 0 5 11 2 Verdo Nigro 3 2 0 1 4 9 7 D.T.S. 3 1113 6 9 DOH 2 1 0 2 7 4 Zwaluw 2 0 2 0 2 4 4 S.V.C. 3 1 0 2 2 3 6 O.K.C. 2 0 0 2 0 0 N.V. T. E. M. Een straalkachel brengt GEEN ONAANGENAME LUCHT, Q WALM en VOCHT in uw kamer. Officieel vellingsberldht der Coop. P.T.V. „Texel". De prijzen der groote eieren waren Maandag in doorsnee 30 tot 40 per hon derd stuks hooger. Ook de kleine eieren konden een hoogere prijs noteeren. Het verschil bedroeg plm. 15 tot 25 ct. per honderd. Het verbruik der eieren is te gen hooge prijzen zeer gering. De uitvoer is danook van we'inig of geen beteekenis. De aanvoer liep in de afgeloopen week met bijna 7000 stuks terug. VOOR KATH. MIDDENSTANDERS. Het Centraal Hanze-'Bureau, gevestigd te den Haag, (Mauritskade 23), directeur mr. F. Bach, wendt zich met onderstaand schrijven tot alle katholieke Middenstan ders 'in onze gemeente. Na de voorbereidende besprekingen noo- digen wij thans alle katholieke midden standers van Texel uit tot een vergadering op Vrijdag 27 October, des avonds 8 uur in het St. Janshuis te den Burg, waar de heer Jan Mol, ambtenaar R.K. Midden standsbond in het Bisdom Haarlem, een rede zal houden over de redenen, die voor de oprichting onzer Katholieke Midden- standsvereeniging pleiten. Groote belangen staan er voor de Mid denstand thans op het spel. Welke geva- en het bestaan en het welzijn van de mid denstand in de huidige tijd bedreigen, zal de spreker uiteenzetten. En dan kunnen wij ook eens bespreken, wat wij ge organiseerd tegenover die dreigende gevaren kunnen doen. Wij hebben nu lang genoeg de kat uit de boom gekeken, ter wijl in andere plaatsende Katholieke Mid denstanders met hun organisatie resulta ten bereiken, die ook voor ons niet zon der vrucht zijn gebleven. Het wordt hoog tijd, dat we ook zelf de handen uit de mouw gaan steken. Komt allen Vrijdag avond ter vergadering. Examens. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. de Graaf Jr., thans te Amsterdam, heeft aldaar behaald zijn eind-diploma Architect H.B.O. der avond Academie voor Voortge zet en Hooger Bouwkunst Onderricht en wel met als eindproject een „Hotel, café, Restaurant, Garage te Rotterdam." De ontwerpen zullen in het openbaar te Amsterdam worden tentoongesteld. DE COCKSDORP. Sportnieuws. Voetbal. SVC A speelde Zondag haar eerste comp. wedstrijd op eigen terrein tegen Tex. Boys B. Tien min. over -half twee wordt begonnen. B's trapt af. Al dade lijk neemt S. de bal over en daar gaat ihet, mooi samenspelende op het B-doel af. Hiervolgt een kleine schermutseling, en ten langen leste verdwijnt de bal naast het B-doe'l. C>e B-keeper werkt de bal weer het veld in, waar hij netjes wordt opge vangen door de S-halflinie. Weer mooi samenspel, een doorbraak een sChot en de bal verdwijnt in het B-net: 10. Zoo gaat het voor" de rust door. De eene door braak volgt op de andere, het eene punt na het andere wordt in het B-doel ge knald, Met 60 voor SVC komt de rust. Na de rust nog mooier, nog beter spel van S., weer regent het doelpunten in het B-doel, de B's krijgen geen kans, niet één schot wordt op Ihet S-doel gericht. Na de rust maken onze jongens nog acht min of nteer mooie punten. Met 140 voor 8. volgt het einde. Onze jongens hebben eens even laten zien, wat ze kunnen. Gaat zoo door, jon gens, mooi samenspel, zooals vandaag, en jullie hebben een reuzekans om als overwinnaar uit deze comp. te voorschijn, te komen. Jb. L. Korfbal. Doordat de Boys wat te laat op het terrein verschenen^ moest de wedstrijd SVC—OKC een kwartier later beginnen. Ook dit was een heel mooie wedstrijd. Van beide kanten wordt flink gewerkt, 'n Mooie vlug gespeelde wedstrijd, waar in SVC de sterkste bleek te zijn. Herhaal delijk zat men om de O-bal, doch de ver dediging van O. liet niet met zich spe len, en gaf danook S. geen kans van doe len, zoodat de rust met 00 intrad. Na de rust werd weer hard gewerkt. Na ongeveer een half uur spelen wist Antje met een mooie worp S. de leiding te geven. Zoo bleef de stand, totdat de scheidsr. het einde blies. Jb. Lj DEN HOORN. Sportnieuws. De ZwaluwELTO. Direct na de aan vang ontwikkelde zich een vlug spel. Door zijn enthousiasme wist Z. het over het ge heel beter spelende E. in bedwang te hou den. Eerst na geruime tijd nam E. de lei ding. Hierdoor geprikkeld, pakte Z. op nieuw stevig aan om kort voor de rust op schitterende wijze door D.Duinker ge lijk te maken. Na de rust had Z. Ihet',wind- voordeel. Er werd toen aan beide zijden vinnig gespeeld. Na plm. 15 min. wist de Z. door Jb. Kalis de leiding te nemen, maar na plm. 10 min. maakte E. opnieuw gelijk. Na omruiling kwam E. weer goed opzetten, maar de Z-verdediging hield prachtig stand, zoodat het einde kwam met gelijke stand J B. Uit de dagbladen van Zaterdag: DE MINISTER heeft opdracht gege ven, dat de bekende „behandigheidsspe- lèn" onmiddellijk moeten staten. Anders worden zij in beslag genomen. DE MILICIEN A. G. de Wit geraakte te Utrecht onder een met zand beladen auto. Hij kreeg de achterwielen over het hoofd en was op slag dood. EEN SMOKKELAAR uit Weert-Ton- gelre is tot 10,600 francs en '4 maanden gevangenisstraf veroordeeld, wegens het smokkelen van 53 biggen in een gepant serde auto. TE SCHWERIN (Duitschl.) is de 30- jarige Birkel, die een 16-j. meisje had neergeslagen, door een scherpschutter te recht gesteld. BOVEN DE JAPANSCHE ZEE heeft een tyfoon gewoed. Het s.s. Jasjima Ma- roe is vergaan en een groot gedeelte van het eiland Shikoku is verwoest. Duizend Japansche visschersvaartuigen met twee duizend visschers worden vermist. DE REGEERING van 'Catalonlë heeft een circulaire verspreid, waarin zij de win keliers wijst op slechtgespelde opschrif ten der uithangborden en herinnert er aan, dat alle schilders en teekenaars kosteloos taalles kunnen krijgen. JAPAN heeft verklaard, dat het niet verantwoordelijk is voor de vlootmoeilijk- heden. De Japansche vloot zou alleen be stemd zijn om Japan te verdedigen. In vergelijking met de Engelsche en Ameri- kaansche vloot zou men het recht nog hebben om de vloot nog uit te breiden. VIER personen kwamen te St. Brieux om het leven, toen de remmen van een vrachtauto weigerden en deze met groote snelheid op een aantal personen inreed. DE NAT. SOC. RADIO-KAMER wijst er op ,dat het parool „In ieder huis een radio", in deze verkiezingstijd van betee kenis wordt. Ieder, zoo zegt men,, is in staat zich een radiotoestel aan te schaf fen. Radio is niet alleen een genot, maar ook een politieke staatsplicht en nood zakelijkheid. RADIO OOK DAAR. Ter gelegenheid van de viering van de verjaardag van Afghanistan's onafhanke lijkheid, heeft vorst Nadir Khan zijn volk voor de radio toegesproken. Gij ziet Z. K.H. hier voor de microfoon. TECHNIEK. De Krupp-fabrieten in Duitschland heb ben deze stalen buis vervaardigd. Ze heeft een doorsnee van 5.50 M., weegt 35000 Kg. en maakt deel uit van een watertur bine. Heden overleed onze lieve viouw, moeder, behuwd- en grootmoeder JENNY LE1JER—geb. ENSINK eerder weduwe van den heer A. Stompff, in den ouderdom van 81 jaar. Alkmaar J. C. Leijer Phz. Texel 1. A. G. Stompff J. M. Stompff van Marrissing J. A. Stompff Amsterdam j. H. M. Stompff. Alkmaar, 23 October 1933. Stationsweg 96. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Donderdag op de Gemeentebegraaf plaats. Vertrek vanaf het sterfhuis twee uur nam.

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 2