Bij Ruwe Handen Purol VRIJDAG 24 NOVEMBER Tooneelvereeniging II. D. S. DAG DAME' „ÉÉN ingezonden Mededeelingen van Texels Bioscoop-Theater „De Luchtpost" is de titel van een der twee hoofdnummers, welke deze week met nog 'n reeks andere films zullen worden vertoond. In het kort komt de inhoud hierop neer: Op het Woestijn-vliegveld wacht een groep luchtpostvliegeniers op Joe Barnes, die met zijn toestel in de mist is achterge bleven. De groep bestaat o.m. uit Mike Miller, eerste piloot en chef van het vlieg veld; Dizzy en Slim. Per radio leiden zij Joe naar het vliegveld, maar terwijl deze in de mist probeert te landen, komt zijn vliegtuig in botsing met de hangar. Het toestel vliegt in brand en Joe komt in, de vlammen om. Nu moet Mike Miller verder vliegen. Ruth, de zuster van de verongelukte piloot en Mike's verloofde, tracht hem te vergeefs hiervan af te brengen. Als hij het laatste kuststation bereikt heeft, treedt hij in onderhandeling met John Montgomery, de hoofd-direc- teur, die needs een nieuwe piloot heeft aangenomen, Duke Talbot, een uitstekend vliegenier, doch zeer verwaand en eigen wijs, op wie Mike niet erg gesteld is. Op het vliegveld demonstreert Duke zijn ca paciteiten. Tevens maakt hij Irene, Dizzy's eühtgenoote, het hof. Duke haalt zich de vijandschap van alle piloten, in bet biie- zomder van Mike, op de hals. Als Dizzy moet uitvliegen, neemt Duke de gelegen heid waar om Irene op te zoeken., doch hij wordt door Mike gesnapt. Het is Kerstavond. Er wordt gerappor teerd, dat Dizzy in de storm verongelukt is Slim en Mike trekken er op uit en. vinden Dizzy in een bergkloof. Hij was in hoogspanningsdraden terecht gekomen. Mike wil de Kerstmail verder transpor teeren, maar Ruth wil h$m niet laten gaan- Het is Duke's beurt, idoch deze heeft juist zijn betrekking opgezegd,, daar hij dezelfde avond met Irene wil vertrekken. Mike moet dus wel gaan. Wanneer Duke en Irene in de stad aan komen, vernemen zij per radio, dat Mike in een bergpas te pletter is gevallen; een plek, waar onmogelijk geland kan worden. Hij ligt, ernstig gewond, in de sneeuw, terwijl marine- en postvliegtuigen hem trachten te bereiken. Als Duke dit hoort, .doet zijn avontuurlij ke geest en trots hem besluiten Mike te gaan redden. Hoe aan een vliegtuig te komen? Het gelukt hem na vele gevaren getrotseerd te hebben, Mike in zijn machine te krijgen. De ma chine is echter zoo beschadigd, dat Duke wel inziet, zoo niet veilig met Mike te kunnen landen Hij maakt zijn parachute los, bindt Mike hieraan vast, en, als zij boven het vliegveld komen....... Duke tradht zijn machine nog in zijn macht te houden, doch te vergeefs. Hij valt naar beneden, waarbij zijn machine verpletterd wordt. Wat wordt er van Mike en Duke? De bioscoopltefhebber, die gaarne span nende, sensationeele films ziet, moet deze film stellig niet verzuimen. Het humoristische element wordt in ruime mate gevonden in het 2e hoofd nummer. Hierover Zaterdag meer. SPORTNIEUWS. Uitslagen 5 Nov.: 4e kl. A. afd, 1 KN VB: Schagen—Succes 10; Alkm. Boys Uitgeest 41; AlkmaarTexel 0-3; 2e kl .E NHVB: Helder 4—Sdhagen 2 2—3; HRC 4—HRC: 5 4—5; Oudesluis 1 —Texel 2 3—3; Held. Boys 1—Watervo gels 1 12. Programma 12 Nov. 4e kl. A KNVB: TexelSChagen; Sucoes—DTS; Andijk- Vrone; Uitgeest—Alkmaar. 2e kl. E NHVB: Schagem 2—HRC 4; HRC 5—Held. Boys 1; Helder 4—Texel 2; 3e kl. K-: Callantsoog 1—HRC 8; JVC 2(Held. Boys 2; Oudesluis 2Texel 3 Watervogels 2Helder 6. Texel B won van Tex. Boys B met I —0. In een eenzijdige en toch moeilijk te spelen wedstrijd wist B zijn ongeslagen, record te 'handhaven. De kleine Boys verdedigden wat zij konden. Ze stelden alles in ihet werk om doelpunten te voor komen. Daartegenover speelde B niet listig genoeg. 50 is ten slotte voldoende Tex. B. ging weer een stapje in de goede richting. o— Texel 1 'heeft zich zeer kranig gehou den door haar ferme 30 overwinning op Alkmaar. Dat is goed gedaan, mannen. Dat geeft weer moed. Zondag evenzoo gespeeld en het komt „dik in orde". Texel 2 bracht het niet verder dan een gelijk spel: 3-3. Dat is jammer, temeer daar enkele spelers dit alleen op de kee per willen verhalen. Wanneer we echter de verrichtingen van alle wedstrijden, nagaan, komen we tot de conclusie, dat waren er niet zooveel kansen gemist, in deze competitie, de stand er heel anders uit zou hebben gezien. Daarom is het noodig, de toon, die door deze spelers Zondag gebruikt werd, te vervangen door een, die opbouwt en de saamhoorjghekl versterkt. Dat kan, ais we gaan begrij pen, dat we allemaal op onze beurt fou- ten maken. Zorgt in ieder geval a.s. Zon dag voor de punten. o— Woensdagavond kwart voor zeven oefe nen adspiranten. Zorgt er voor, zooveel mogelijk geregeld present te zijn. Er moet gewerkt worden voornu, dat weten jullie wel. Dus 6,45 tot 8 uur jongens tot 12 jaar; daarna de ouderen. Van de elftal-commissie: Texel 1 Jb.Gras D.Zuidewind J.Ran R.Ran J.Gieles N.de Graaf M.Vlaming C.Zuidema Winter G.Witvliet J«Appeldoorn Texel 2 A.Daalder Jac.Helsloot Jb.Geus M.Koom A.Dros Bz. J.Molenaar P.Bruin Vefbeijen J.Bruin A.Huizinga A.Idema Texel 3: D. Visser H.Stolk A.Dros Dz. G.Dros Dz. W.Stiggelbout A.v.d.Slikke A.Stolk C.Keijser Lz. A.Pen P.Neijens P.Kikkert AfberiChten voor Vrijdagavond 8 uur. Schildereinde 63. Stand Texel I 4e kl. A afd. 1 K.N.V.B. gesp. gew. gel. verl. p. p.v. p.t Alkm. Boys 8 8 0 0 16 37 9 Uitgeest 7 4 2 1 10 14 11 Succes 6 3 1 2 7 18 11 Schagen 7 3 1 3 7 17 22 D.T.S 6 2 2 2 6 12 14 Texel 7 2 14 5 11 15 Alkmaar 7 2 0 5 4 14 17 Andijk 5 1 13 3 9 17 Vrone 7 1 0 6 2 10 27 Go-Ahead ITiexel I. 0—3. Wat niemand verwacht ihad, is Zondag in Alkmaar gebeurd. Texel heeft in een uitstekend gespeelde wedstrijd Alkmaar op overtuigende wijze met 30 geslagen We hopen, dat „van Alkmaar begint de Victorie" thans in vervulling zal gaan. Allen hebben zonder onderscheid een pluimpje verdiend voor hun harde wer ken, gedurende die geheele wedstrijd, en tevens voor het goede voetbal, dat ze heb ben gedemonstreerd, waar tegenover Alk maar vooral 'het laatste half uur vrijwel geheel machteloos stond. Wanneer onze jongens voor de komende wedstrijden, 'hetzelfde spel spelen en in dezelfde goede onderlinge harmonie gaan we de 2e helft van de competitie vol vertrouwen tege moet. Om ruim 2 uur fluit scheidsrechter; Kooistra, die de in goede verstandhouding gespeelde wedstrijd goed leidde, de beide aanvoerders voor de toss bij zich. Onze aanvoerder raadt het best en kiest, waar het bijna muisstil is, tegen de schuin over het veld staande zon in te speten. Precies 2,15 brengt de middenvoor van Alkmaar ide bal aan 'het rollen. De eerste;1 aanval is voor de gastheerem, die het niet verder kunnen brengen dan onze backs. Onze jongens hebben eerst veel moeite met het uiterst gladde, zware veld, maar nadat ze hier op ingespeeld zijn, gaat het direct veel beter. Er wondt goed gecombi neerd met lange en korte passes naar de vleugel, waardoor de verdediging van Alk maar uit elkander wordt getrokken. Het tempo wordt geregeld opgevoerd. Wat er jn het spel van Texel altijd ontbroken heeft, Jiet terugspelen van voorhoede op middenlinie,, wordt nu geregeld toegepast en met sucoes, wat ons de opmerking deed maken: „Is dat Texel, dat daar zoo speelt?" J. Gieles,'bijgestaan door Nic. eu Rein beheerschen vrijwel het geheele mid denveld, terwijl in laatste instantie Dirk en Joost uitstekend spelen, en geregeld met verre trappen ihun terrein zuiveren. Het kon danook niet anders, of doelpun ten moesten er komen. "De voorhoede wordt geregeld met goed over de grond gespeelde balten aan het werk gjezet. Na een mooi opgezette aanval, die 'door onze rechtervleugel wordt geleid, speelt Maar ten naar Gees, die .terugspeelt op onze prima spelende spil, direct door naar onze linksbuiten die zich geen oogenblik be denkt, op 'het juiste moment voorzet, een schot, juist tegen de keeper. 'De bal springt terug voor de voeten van W., weer een schot. Texel leidt met 10. Gejuich van de Texel-supporters, verslagenheid in liet Alkmaar-kamp. De bal rolt alweer. Vlug gaat het spel op en neer met Texel 'het meest in de aanval. Onze jongens zitten er op, dat het een lust is. De kans' op een overwinning was vrijwel zeker. Schoten gaan rakelings over of naast, ter wijl een paar schuivers op het doel, door de keeper keurig worden gestopt. Aan de andere kant voorkomt Jaap een zeker schijnend doelpunt. Hij verricht een won derbaarlijke toer, 'die vriend en vijand een welverdiend applaus ontlokt. Spoedig hierna is het rusten. Onze aanvoerder is optimistisch, en warmt de jongens nog eens flink op. Ze 'hebben er zin in. Wij allemaal trouwens en verlangen naar de 2e 'helft. Texel krijgt nu de laag over het veld staande zon in de rug. W. brengt de bal aan het rollen. Een vlugge aanval, welke echter wordt afgeslagen, maar steeds komt onze voorhoede, goed sa menspelend terug. Het elftal "sluit thans als een bus. Een gevaarlijk moment voor ons doel ontstaat echter, wanneer de snelle rechtsbuiten van "Alkmaar aan zijn bewaking weet te ontsnappen, de bal voorzet en onze verdediging over de bal heen trapt, maar gelukkig voor ons doet de Alkmaar-voorhoede precies hetzelfde waardoor de bal uitrolt. Alkmaar houdt 't spel veel te kort, zoodat het tegen onze schitterend spelende achterhoede geen schijn van kans heeft. Steeds grijpen ze op 'het juiste moment in. Texel wordt thans weer veel sterker, de aanvallen vol gen elkander snel op, een scherpe pass van W. naar Appeldoorn, deze zet onbe rispelijk voor. 'Maarten is er afs de kip pen bij, en zonder dat de bal de groncf raakt, scoort hij onhoudbaar: een keurig doelpunt. Na .de aftrap wordt de bal bij een aanval op ons doel corner gewerkt, welke niets oplevert. Het vertoonde spel van T. is nu doelbewust en spoedig hier na doelpunt Gommert met een kalm schot na een zuivere voorzet van Maarten. Texel speelt nu een gewonnen wedstrijd, terwijl het spel van Alkmaar af gaat zakken. En kele corners 'leveren niets op en spoedjg hierna fluit ide scheidsrechter einde. Zoo a.s. Zondag tegen Schagen. Dan zijn we tevreden en gerust. o— Oadesluis 1—Texel II 3 3. Direct, van de aftrap af, pakt Texel 11 flink aan. De Oudesluis-verdediging wordt direct aan de tand gevoeld, doch ze weet geruime tijd stand te houden. De enkele snelle aanvallen op het Texel-do'el zijn ook niet zonder gevaar. Echter op de juiste manier weet de verdediging steeds in te grijpen en het spel naar de andere kant te verplaatsen. Bij een dier aanvallen heeft Anton eindelijk succes: 0—1. Bij een vol gende aanval maakt Jn. Bruin er 0—2 van Dan tot de rust een op en neergaand spel met Texel II iets in de meerderheid. Rust gaat in met 02 voor Texel II. Direct na de thee een snelle aanval van Oudesluis met als besluit een doelpunt 1—2. Even daarna zei de O.-rechtsbuiten scherp voor doel en de bal verdwijnt via Bram's vin gertoppen in 't doel2—2. Dit ontmoedigt het T-elftal eenigszins en als gevolg daar van gemopper. Geruime tijd blijft de stand gelijk. Dan 5 minuten voor het einde komt uit een voorzet van rechts de derde goal voor Texel: 2—3. Echter de winnende goal mocht dit niet zijn. Oudesluis kreeg in de resteerende paar minuten met de noodige „mazzel" de gelijkmaker. Eindstand 3 3. Oudesluis kreeg hiermede meer dan hun toekwam, daar Texel gedurende de geheele wedstrijd in de meerderheid was. We had den in scheidsrechter v. d. Heyden een prettige leider. Ten Bate van Texels Crisis Comité geeft een uitvoering in PEN's Schouwburgzaal op EIERLAND. Kamer van Koophandel. Bij enkele caedidaatstelling is als lid der afdeeling Kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel voor Holl. Noorderkwar tier 'herkozen onze plaatsgenoot de 'heer H. Leber. DE WAAL. Sportnieuws. DTS—iOKC: 5—1. Als om plm. half 3 scheidsrechter Kiewiet, die goed voldeed, laat beginnen, is DTS volledig. OKC heeft enkele invallers. D. is direct in de aanval en neemt reeds na enkele minuten door M. Koopman, de leiding. Even later brengt D.Keijser de stand op 2O. Na omruiling is het weer D., dat aanval op aanval op de OKC-korf onderneemt, met als resul taat 2 doelpunten gemaakt door Kl. Roe per. Voor de rust brengt P. Roeper de stand nog op 5—0. Na de rust speelt O. K.C. veel beter, het spel gaat nu gelijk opna enkele vergeefsche pogingen weet OKC met een goed schot de eer te red den. De thuisclub blijkt voor de rust al haar kruit verschoten te hebben; ondanks vele kansen slaagt ze er niet in de stand te veranderen, zoodat het einde aanbreekt met 'n 5-1 ovenv'inning voor D. (Ingez.) DE COCKSDORP. PASTOOR SPIGTf Aan de bladen van Zaterdag ontleenen we navolgend bericht: Gistermiddag is te Amsterdam in het Maria Paviljoen, waar hij sinds twee da gen verpleegd werd, pastoor Spigt uit Monnikendam, in de ouderdom van ruim 48 jaren overleden. De overledene ontving de H. Priester wijding in 1910, waarna hij o.a. verschei dene jaren als kapelaan werkzaam was aan de H. Nicolaaskerk op de Prins Hen drikkade te Amsterdam. In 1929 volgde benoeming tot pastoor te Cocksdorp. Het vorig jaar werd Z.Eerw. overgeplaatst naar Monnikendam. R.I.P. Dorpsstraat-viertureedimg te Oudeschild? Men denkt te Oudeschild misschien, dat het afstaan van de bleekveldjes langs de dijk noodig was voor de wegverbreeding. Maar van wei-georiënteerde z,ijde is mjj bekend, dat de straatverbreeding heele- maat niet de hoofdzaak is. Wel, dat het Rijk deze perceeltjes in bezit wil nemen, ion er de gemeente voorspant om de bleek velden van de eigenaars los te maken, in ruil voor een perceel grond, gelegen bij de z.g. Rasters, vroeger opslagplaats van de Rijkswaterstaat, thans wildernis. Dit perceel zou dan door de gemeente even tueel als bouwterrein gebezigd kunnen worden. 'Men hééft hier grif zijn bleek- veldje afgestaan. Maar liet gevolg zal zijn: een modderpoel voor huis, de hoo rnen weg en nog in lengte van dagen geen betere straatweg. Dit is trouwens ook al door het gemeentebestuur gezegd: het zal nog wel heel lang duren, eer de straat verbreed wordt. Een breedere straat is ook in het geheel niet noodig. Er ligt een weg op de dijk en een Achterom. Laat men persé alle auto's toch ver bieden in de dorpsstraat te rijden. Dan 'hebben we geen breeder straat noodig ten koste van onze boomen. Dus, nogmaals, bewoners van Oudeschild, denkt eraan, dat ge uw bezit voor uw huis kwijt bentj en idat het Rijk er eigenaar van wordt en niet de gemeente. B. De kip sladhtein, die de gouden eieren legt. De heer B.J.Gelder, Prins Hendrikkade 15, Amsterdam, schrijft ons d.d. 6 Nov. onder bovenstaand opschrift: Met het Ingez. Stuk van M. in het num- aner van 4 dezer ben ik het volkomen eens. Weet men op Texel wel, dat het over- groote deel der bezoekers op het eiland zooveel voldoening vindt, omdat liet daar „anders" is dan elders? Zeker, het strand is hoofdzaak, de vrije duinen, de ruimte, de dennen, vormen de groote aantrekkings kracht. Het gemeentebestuur gaf destijds een blijk van wijs beleid, door te verhin deren, dat men ©en aantal confectie-land- huisjes in de duinen bij de Koog ging bouwen. Maar dat alles heeft men in tal van gemeenten aan ons Noordzeestrand. Wat Texel zoo aantrekkelijk maakt, zijn de dorpjes als den Burg, Oosterend, Oudeschild en andere. Ondergeteekende weet van een familie, die te de Koog ge huurd had, tijdelijk te den Burg moest blijven en gaarne de gehuurde kamers te de Koog 'had opgegeven, dank zij de aan trekkingskracht van het gemoedelijke lo- geeren in Texels hoofddorp. Hoeveel ma len is het gezicht op Oostenend (ko mende van Nieuweschild) niet gefotogra feerd, het kerkje in den Hoorn? Bezoe- 'Rers van Texel vertelden hun kennissen en vrienden meer van de vele schapen, 'de drukte van de Maandagmarkt, het rustige fietsen, dan van de zomergeneugten, die men overal elders vindt. En nu wil men een der mooiste aan trekkelijkheden, het langgerekte dorp Oudeschild, met typische puntdak-huisjes, hetwelk zoo beschermd ligt ondier de dijk, vernietigen. Absoluut onnoodig. Het ver keer vindt ruim baan op de breede dijk^ die al veel ontnomen heeft van het mooie gezicht, dat men voorheen had vanaf de boot. De plezierjachten zullen beginnen de haven van Texel heel wat minder op te zoeken, vele gasten zulten hun verblijf hier bekorten, een uitstapje is dan van hun program geschrapt. Men idenke niet, dat het niets hindert, 't Is al begonnen met de oude vestingen, thans schijnt Oudeschild aan de beurt, dan volgt er een doorbraak te Oosterend, daarna acht men het noodig de schapen walletjes te vervangen door prikkeldraad- heining of men ruimt de boomen tusschen de Waal en den Burg op, of de kleine wildernis beoosten Oosterend, of de mo ten van het NoordenZoo gaat heel het aspect van Texel zeker verloren. Het vreemdelingenverkeer is voor Texel een belangrijke bron van inkomsten, zoo belangrijk, dat men alleen daarom al wat mogelijk is in het werk dient te stelten, om die bron te laten blijven vloeien. In- plaats daarvan wil men nu een der grootf „DE LUCHTPOST". O

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 2