Attentie. Uw advertentie IJsclub Oost. C. WITTE Dz. Brief van St. Nicolaas. MEER DAN 2300 EX. DAT WIL WAT ZEGGEN. VISITEKAARTJES. ADVERTENTIËN "SJSCLÜB ~DE GEUL" Algemeene ledenvergadering Algem. Ledenvergadering S.V. Texel Oudeschild 2 - Texel 3 Texel 2-Watervogels I 5n half pond speculaas cadeau Sint Nicolaas DAMESTASSCHEN DIT NUMMER TELT 10 BLZ. Ik blijf trouw aan mijn belofte en kom ieder jaar terug, ook al valt me 't reizeni moeilijk en al ben 'k niet meer zoo vlug. 'k Word een aardig daagje ouder, schoon mijn jong oud hart nog klopt, zon der dat ik apenklieren in mijn lichaam heb gestopt. Eeuwenlang rijd 'k op mijn schimmel en 'bezoek u in de nacht, als de maan mij spaarzaam voorlicht en de jeugd mijn komst verwacht. Maar ik sta de laatste jaren alle menschen niet meer aan en ik Ihoor, dat 'k niet voldoende met mijn tijd ben meegegaan. Sinterklaas rijdt véél te langzaam, is mij onlangs nog gezegd. Hij neemt altijd nog zijn stoomboot en staat hout'rig op de plecht. Waarom komt hij niet per vlieg tuig? vraagt men telkens weer met klem en verwijst mij dan naar Fokker en de fiere K.L.M. Andere menschen zijn van meening, dat mijn paard te langzaam wordt en zij willen me doen rijden in 'n Buickofineen Ford. Dat gaat vlugger en geruischloos, maar ik strijk eens langs mijn baard en verkies het blij gehinnik van mijn onvolprezen paard. Verder heb ik hooren zeggen, dat ik onverstandig ben en de vele fijne knee- pen van het zakendoen niet ken. Ik kom zoo maar winkels binnen en ik koop bij ieder wat, maar vergeet, dat 'k sedert eeuwen geen reductie heb gehad. Ik moet de tusschenhandel mijden voor mijn laat ste geld verdwijnt. „Rechtstreeks van fa briek naar kooper" is de leus nu, naarihet schijnt Maar de mooie etalages, al dat licht en al die pret, houd ik mijnerzijds in eene, want dat geeft mijn feest cachet. ding van het tooneel de meest mogelijke zorg zal worden besteed en dat de too- ineelkapper Van der Made, van den Hel der, de grime zal verzorgen. Giften Algemeene Wijkverpleging. N.N., Oosterend f 6. Giften voor (het Witte Kruis. N.N., de Koog t 2.—.. Aanwinsten Texelsdh Museum. Het Museum werd verrijkt met vogels, aangeboden door: M. de Bliek, J. Rijk, S. Kikkert, K.Vermeulen, P. Riteco, O. Frank en A. Boon. Schelpen: van Jb. Ze gel, T. Krijnen, V. d. Vlis. Kreeften: van T. Krijnen en T. v.d. Vis. Een prachtig opgezette krokodil wend ontvangen van de jongejuffr. A. Zur Miihlen. T.E.S.O. schonk een flink bedrag, dat mooi kan worden aangewend, wanneer straks per 1 Jan. de verhuizing naai de Ulo plaats heeft. SPORTNIEUWS. „Het Groentje" heeft deze week niets te vertellen, daar a.s. Zondag geen com petitiewedstrijden voor de 3e en 4e klas- sers in onze buurt gespeeld worden, maar Bekerwedstrijden, waaraan wij niet deel nemen. A.s. Zondag speelt Texel 2 thuis tegen Watervogels 1, een sterke tegen stander. Laat Hit geen bezwaar zijn en izorgt voor de puntjes. Stel je voor, dat Schagen, Held. Boys en Watervogels te gen elkaar en tegen jullie punten gaan verspelen. Dan wordt jullie kans beter. We verwachten, dat ons 2e elftal, dat dit seizoen al meer bereikte dan de laatste 3 seizoenen, a.s. Zondag zal laten zien,, dat het werkelijk onder de sterkste ploe gen der afd. thuisbehoort. Open spel en één van gedachte, met de wil om te winnen Texel 3 ontvangt wederom Oudeschild 2. Zullen jullie nu voor beide puntjes gaan zorgen? Het wordt tijd .rnaar Zondag Ihaalde je het eerste punt en het spreek woord zegt: Als er een schaap over de dam is, volgen de anderen vanzelf. Brengt dit in practijk en zorgt er voor, dat na de le, de andere ook komen. Denkt er aan, dat het niet vanzelf gaat, maar 'dat er voor gewerkt moet worden. We rekenen er maar op, dat de wedstrijd om 12 uur aanvangt. Volgens het Groentje is de stand in de 4e kl. NHVB (resp. gespeeld en punten): JVC 2 7—,13; Held. Boys 1 8—12; Helder 6 811; Watervogels 2 710; Callantsoog 7—6; Oudeschild 2 3—1; Texel 3 6—1; HRC 9 3—0; HRC 8 5-0. Voor de adsp. is ons momenteel nog niets bekend. Texel B zal wel vrijaf heb ben. Mocht Texel A wedstrijd hebben, dan as het elftal ongewijzigd. Zaterdagmiddag 2,15 speelt onderstaand elftal tegen Tex. Boys B op het Texel- terrein. L. Goënga C. Witte Jac.Koorn A.Lap C.v.Zutphen J.v.Huizen Ab.Keijser Joh.Kikkert W.Langeveld Han Mulder P.Keijser Res.: Wim Roeper en L.Schot. "D.D. HEEMSCHUT. Aan het Gemeentebestuur is navolgend adres gericht: Zooals ons bestuur vernam uit de plaat selijke pers bestaat te Oudeschild het voornemen de weg door het dorp onder langs de dijk te verbreeden en daarvoor de boomen te rooien. De weg op de dijk is ruim voldoende voor het verkeer. Door het rooien der boomen en verbree- iding van de weg zal de schoonheid be langrijk geschaad worden. Aangezien voornamelijk de rustige schoonheid van Texel oorzaak is van het vreemdelingen- bezoek, is het ook om deze reden ge- wenscht de schoonheid gaaf te houden. Om deze redenen meenen wij uw College te moeten raden de weg door het dorp Oudeschild niet te wijzigen, zoolang daar toe geen dringende noodzaak is. Het Dag. bestuur v.d. Bond Heemschut. J. A. van Sonsbeek, Voorz. A. A. Kok, Secretaris- Nieuwjaars-Correspondentie. Wie op tijdige bestelling van zijn post voor het nieuwe jaar gesteld is, houde re kening met de data, waarop correspon dentie uiterlijk ten postkantore moet zijn bezorgd: Canada (Montreal) 21 Dec. Curagau 12 Dec. (Luchtpost 14 Dec.) Suriname 12 Dec. (Luchtpost 16 Dec.) Vereen. Staten (New-York) 21 Dec. Ned. Indië 7 Dec. (Zeepost 1 Dec.) (Luchtpost 21 Dec.) Z.-Afrika (Kaapstad) 7 Dec. (Luchtpost 20 Dec.) ALLERLEI. De Chr. Bibliotheek in Eben Flaëzer heeft van verschillende zijden boeken in ontvangst mogen nemen. Totaal 130. o De centrale verwarming in de Herv. kerk alhier voldoet uitstekend. Er is ech ter oog een schuld van f280. Belangstel lenden worden er Op attent gemaakt, dat giften tot delging dezer schuld nog har telijk welkom zijn. Woensdag voor Kerstmis zal er in de Herv. kerk alhier een advent-avond wor den gehoudSü. Een kerstcantate voor or gel, orkest en koor wordt thans in studie genomen. Verder zal mejuffr. R. Ipema sopraan, haar medewerking verleenen. Het koor zal eenige liederen ten gehoore bren gen. (8-sbemmig.) De toegang zal vrij zijn. DEN HOORN. Opridhtimg V.V.V. Woensdagavond 'had in liet Loodsmans welvaren een vergadering plaats, ten doel heobende tot oprichting van een V.V.V. voor den Hoorn en omstreken te komen De heer Riteco, voorzitter van het voor- Ioopig bestuur, dat deze actie op touw had gezet, heette allen welkom en sprak er zijn voldoening over uit, dat zoovelen ter vergadering aanwezig waren. Spre ker we'es er op, dat het niettegenstaande de minder gunstige tijdsomstandigheden toch nog een recordjaar was, wat het be zoek aan het eiland betrof, een belang rijke financieele factor. Ook wij kunnen hiervan profiteenen; wel zitten wij hier op een uithoek, maar een mooie uithoek met zijn prachtige duinen en valleien, makke lijker bereikbaar dan voorheen door de veel verbeterde wegen en fietspaden. Wij bereiken ons doel het best door organisa tie. Hierna verkreeg de heer W. H. Lap het woord, die door het voorloopig bestuur was uitgenoodigd mededeeiingen te doen aangaande het oprichten een er V.V.V, Spr. zei. het als oud-dorpsgenoot zeer op prijs te stellen, dat voor deze vergadering zooveel animo bestaat. Nadat door spr. toelichtingen en adviezen waren gegeven, wees hij er tenslotte op, dat het vreem delingenverkeer een belangrijke bron van inkomsten beteekent. Maar dan moet men ook een krachtige vereeniging stichten, welke niet alleen staat, maar nauw con tact onderhoudt met de reeds bestaande V.V.V.'s, opdat gezamenlijk propaganda gevoerd kan worden. Hij spoorde de aan wezigen aan om als lid tot de o,p te rich ten vereeniging toe te treden. De heer Riteco dankte de heer Lap voor zijn woor den en stelde de vraag: Wie geeft zich op? Zeven en dertig personen traden als lid toe. De vereeniging werd opgericht. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren P. B. Riteco, A. Slegh, D. C. Drij ver, IJ, Lap en Jb. Lap, welk bestuur zoo spoedig mogelijk met zijn werkzaam heden ieen aanvang zal nemen en aanslui ting zal trachten te krijgen met andere V.V.V.'s De heer Riteco dankte voor de goede opkomst en sloot met de beste wensclien voor de jonge vereen, de verga dering. Uitvoeringen. Het fanfarecorps D.E.K. zal op Vrij dag 24 en Zaterdag 25 Nov. een uitvoe ring geven in het Loodsmanswelvaren. De Chr. Zangvereeniging „Harmonie" zal op Donderdag 30 Nov. in de Ned. Herv. kerk alhier en op Zaterdag 2 Dec. in de N.H. kerk te Oosberend een üitvoe- ring geven met medewerking van de hee ren Bouwsma, bugel en ljbema, orgel. OUDESCHILD. Vissdherij. Aangevoerd aan de vischafslag alhier; 14 Nov.: 137 Kg. garnalen 9 ct. 1 baal krukels f3. 2107 Kg .wulken 16—I8J/2 ct. Nov.: 2024 Kg. wulken 15—16 ct. 16 Nov.: 800 Kg. wulken 16 ct. Zeemeeuwannieuws. Morgen vertrekt Z. 1 naar Schagen om S. 3 te bekampen. Hoewel S. 3 niet tot de sterkste behoort, dient er toch flink aan gepakt te worden. Onderschat de tegen partij niet en geef u geheel. Dan kunnen jullie weer 2 puntjes rijker worden. Z. 2 speelt te den Burg tegen Texel 3. Jon gens, nu beter dan de vorige week. Zorg nu voor de beide punten. Jullie kunnen ze best gebruiken. Br. in de Texelsche Courant wordt op Texel huis aan huis gelezen Populaire dingen zijn de visitekaartjes. Onze voorouders hebben ze al gebruikt en onze kinds-kinderen zullen ze vermoedelijk ook nog gebruiken. I11 de volksmond is er zelfs een uitdrukking aan ontleend, die aan duidelijkheid wel niets te wensclien overlaat: „Oooi niet met je visitekaartje". Die uitdrukking zal wel zooveel beteeke- nen als: „Oooi je naam niet te grabbelen". Er is vaak getracht variatie te brengen in liet aanzien van het visitekaartje, door allerlei cartonsoorten er voor te gebrui ken en de vorm eenigszins te wijzigen, maar de rechthoekige vorm wint liet ten slotte telkens weer. Dat de visitekaartjes zoo populair zijn, behoeft niet te verwonderen. Bij vele gelegenheden komen ze te pas. Hebben wij met vreemde menschen ken nis gemaakt, dan is liet visitekaartje het middel om de genoemde, maar niet steeds goed verstane namen en dikwijls ook het adres, vast te leggen. Bij zakelijk bezoek is liet visitekaartje de aankondiger, via portier of loket meisje. Moeten wij een verplichte visite maken en wordt er op liet eerste schellen niet opengedaan, dan komt de zakportefeuille al gauw voor de dag en met een zekere gehaastheid verdwijnt het visitekaartje in ide bus en liet bezoek van de deur. We hebben dan met behulp van dat simpele cartonnetje onze plicht gedaan. Vinden twee jongverliefden, waarvan men er één nauwelijks kent, liet noodig, ons -deelgenoot te maken van hun nog zwakke en voorioopige verbintenis, dan maken we ons met een visitekaartje van het geval af en wachten met het bestel len van bloemen tot de ondertrouwkaart in ons bezit komt. Ook in droeve omstandigheden maakt het visitekaartje het gemakkelijk ons me degevoelen te vertolken. Bij de jaarwisseling gunnen we al onze relaties het allerbeste en we willen daar van het bewijs leveren door het reine kaartje met onze naam bedrukt. Psychologisch ook heeft het visitekaartje zijn beteekenis. De eerste vijftig, die we 'hebben laten drukken, hebben 'n soortge lijke trots in ons opgewekt als liet eerste oproepingsjiljet voor de verkiezingen en het eerste aanslagbiljet van het belasting kantoor..^.. Leve het visitekaartje! il Wiel verbneeding te Qudescfliild. OudeschilderSj indien B. en W. uw straat willen verbeteren^ weest dan be hulpzaam, want een verbetering is beslist noodzakelijk. Dat de boomen alsdan moe ten ruimen is een noodzakelijk kwaad. Tracht echter wederom een beplanting .langs uw dorp te krijgen niet in een strakke lijn doch plm. evenwijdig aan uw huizièn met enkele doorkijkjes en ter afwisseling een andere Jioofdhout- soort. Het is toch te dwaas, dat die an derhalve iep aan het 'karakteristieke van de verdwenen puntgeveltjes moet helpen herinneren. En dan, alles is immers moge lijk, nu er arbeidskrachten genoeg zijn zelfs wel verplanting, als men dan'beslist deze stammen wil behouden. Doch beter ware een aanplant van goede jonge hees ters met tijdelijke tusscbenplanting van snelgroeiende soorten als drijfhout en voorioopige beschaduwing. alsmede ter aanvulling enkele groepen sierhout en een paar banken van keien op de bree'dste en geschikste plaatsen aan te brengen. Dit zal Oudeschild' verfraaien en veel aan trekkelijker maken. Laat de verbetering (verbreeding en beplanting) tot stand ko men en u zult straks dank oogsten in ruil voor uw bleekie. P.L.D. ONDERTROUWD: C. VELDHUISEN en A. C. MONTÉ. Hr. Ms. "v. Speijk" Binnenhaven 6, Den Helder 15 Nov. 1933. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij or.ze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstel ling, ons betoond tijdens de ziekte, het overlijden en de teraardebestelling van onze geliefde vader, behuwd- en grootvader HENDRIK BAKKER. In het bizonder aan dokter Hellema, aan Ds. Visser voor zijn troostwoorden en ver der aan dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer, de overledene bewezen. W. VLAS. G. VLASBakker. Jb. POOL. G. W. POOL-Bakker. J. KIP. A. B. KIP-Bakker. M, BAKKER. Oudeschild, Nov. 1933. JONGENSFIETS, zoo goed als nieuw. Een pracht St. Nicolaas- cadeau. Bij J. v. ZEIJLEN, Nieuwstraat 32. S3 Zaklantaarns compleet vanaf 40 ct. S3 Handbeschermers vanaf 75 ct. Ë3 ELectrische rijwiellampen f4,50 51 J. v. ZEIJLEN, Nieuwstraat 32. op Dinsdag 21 November, 's avonds half 8 in ,,'t Loodsmans Welvaren" te Den Hoorn. Aller opkomst dringend verzocht, ook van oudere leden. HET BESTUUR. op Donderdag 23 Nov 's avonds half acht in de o.l. school te Oost. Ook de vrouwen van leden hebben toegang. Onder de aan wezigen wordt 'n paar schaatsen verloot. Mits goedkeuring van B en W. HET BESTUUR. Zondag a.s1 Aanvang 12 uur Aanvang 2 uur Entree 20 en 10 ct. Tribune 15 ct. Ter kennismaking met onze PRIMA KOFFIE, geven wij vanaf heden tot en met Woensdag, bij ieder pond a 50 en 60 ct. per pond, Beleefd aanbevelend. A. LAAN, n b. de cocksdorp. Wij hebben vcor de vele nuttige CADEAUX, zooals de nieuwste modellen en kleuren vanaf f 2,25 Dames- en heeren portemonnaies. Luxe doozen zeep, van 35 ct. tot f 1,50. Groote verscheidenheid Luxe doozen POST en KINDERPOST, aardige Electrische Schemerlampjes compleet f 2,90, BOTERWARMER, Daalderop-Chroom slechts f 1,75. Ook nog vele andere artikelen. Aanbevelend, O I

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 6