S. KROM N.V. 20 ct. per kilo TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT WASSCHERIJ Ruwe handen VREDE OP AARDE. VREDE Texelsche Berichten Doet Gij ook mee? Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend. ALKMAAR. U ontvangt uw wasch helder en keurig gemangeld. Zaterdag 23 December 1933. (Ingezonden.) Wij wilden zoo graag naar Uw kribbe, Ook ons werd Uw komen gemeld. Maar Jezus, wij blijven van verre, Wij kinderen van het geweld. Hoe kunnen wij tot U genaken, Tot U, die de Vredevorst zijt. Onz' Ihanden geklemd om het wapen, Het (harte vervuld van de strijd. Hoe klinke het „Vrede op Aarde",i Voor ons als een disharmonie. Wij buigen toch niet voor Uw kribbe, Maar voor het geweld onze knie. O Jezus, wij willen wel komen, Maar blijven van verre reeds staan Met onze bezoedelde handen, Die niets dan kwaad hebben gedaan. O Jezus, aanvaard onze harten, Zoo zondig, zoo 'hatend en slecht. Komt Gij er maar woning in maken, Dan wordt er een vree in gelegd. Een vree, die geen mensch kan ontrooven; Een vree, die naar vrede verlangt; Een vree, die van vree wil getuigen; Een vree, die de wreedheid verbant. O Christenheid, op voor de vrede, Niet langer uw roeping verzaakt. Uw monden verkonden de wereld; De oorlog moet worden'gestaakt. Niet enkel de vree in het harte; Dat is wel het hoogste voorwaar, Maar daaruit ontspringe de jubel: Wij willen ook vrede op aard'. HUIB DE RIJMELAAR Ook in onze dagen, in de dagen na de grootste van alle oorlogen, heerscht; nog geen vrede. Zie naar Japan, China, Bolivia, Spanje. De jaloezie der volkeren ongetoomd chauvinisme geen vrede. Uiterlijk en ook niet innerlijk. 300 jaren geleden dichtte Vondel een zegezang op Frederik Hendrik, de Ste dendwinger. Maar het lied werd een ode aan de vrede. De zucht naar vrede loopt ook waar Vondel oorlogshelden bezingt als een gouden draad door al zijn gedich ten heen. In zijn hart had Vondel afkeer van de oorlog. Het 'gedicht van 1633 was een „Vre- dewenseh aan Constantyn Huygens". Zie hier een strofe: „De vree, een schat, bij velen onbekend, Die overtreft triomfen zonder end, D' olijfbehaagt mij boven de laurier, Wat is de krijg een woest, verslindend dier!" Zoo is het. „Geef ons Vriede!" Mededeelingen van Texels Bioscoop-Theater Het antwoord op de vraag „Hoeveel nieuwe abonnees op de Texelsche Cou rant in de loop van het 4e kwartaal 1933" kan nog worden ingezonden: Vandaag en morgen. Wie het getal het meest nabij komt, krijgt een fraai geschenk. DE ADMINISTRATIE. DE BETOOVERDE POPPEN. Op de feestelijke ouderavond, bepaald op Dinsdag 9 Jan. en te geven in Pen's Schouwburgzaal, zal door leerlingen van de o.I. school worden opgevoerd de ope rette Ete Betooverde Poppen. Op 12 Jan. wordt ihet stuk herhaald voor leden van Volksonderwijs. BELANGRIJK VOOR VEEHOUDERS. Namens de heer J.C.Kager, de plaatse lijloe zaakvoerder der Crisis-Rundvee-Cen trale, wordt het volgende met nadruk onder de aandacht van belanghebbenden gebracht: Dieren, welke niet aan de eisChen van dradhtigheid voldoen, zullen op dezelfde wijze worden gekort als niet-drachtige dieren. De aan t.b.c. of para-tr.;b.c. lij dende dieren, moeten onder 'de daarvoor geldende voorwaarden direct bij de aan- VAN ZON EN MAAN. Datum: Z. 24 Dec M. 25 D. 26 W 27 D. 28 V. 29 Z. 30 LOVE ME TO-NIGHT. Het heeft veel moeite gekost, doch wij zijn er toch in geslaagd deze buitenge wone film in ons Kerstprogramma op te nemen. Een film met Maurice Chevalier en Jeannette Mac Donald „doet" het al tijd, maar van „Love me to-night" („Houdt vanavond van mij") gaat zoo'n goede roep uit, dat plaatsbespreking drin gend aangeraden wordt aan wie van plaats verzekerd wil zijn. De korte inhoud volgt hier: Maurioe Courtelin is de beste kleer maker van heel Frankrijk, maar aange zien niemand het weet hij adverteert niet brengt zijn vakkennis hem weinig op. Hij is danook dolblij als de Graat de Varèze hem een order geeft voor zes tien costuums. De graaf staat bekend als de best gekleede man van Frankrijk, en Maurioe is er van overtuigd, dat zijn bescherming hem rijk en beroemd zal maken. De Graat moet op een andere, minder goede dag, plotseling in nachtgewaad vluchten. Hij ijlt naar Maurice's winkel om zijn costuums te halen. Als Maurioe hem verlegen vraagt, wanneer hij zijn geld zal krijgen, zegt de Graaf met een lucht hartig gezicht, dat dit wel in orde komt, en hij vraagt, of hij zoo goed wil zijn, om hem honderd francs te leenen. Hij zal het wel terug krijgen van zijn oom, de Hertog. Maurice is echter achterdochtig gewor den en informeert eens naar "het crediet van de Graaf. Het blijkt hem, dat de graaf de reputatie heeft de slechtste be taler van Frankrijk te zijn en het ziet er vang van de leveringstijd worden aange boden en zullen het eerst worden overge nomen. Toen in Oct. met de overname werd aangevangen, maakte de C.R.C. onder meer bekend, dat tot en met 31 Dec. a.s.' minimum-prijs werd gegarandeerd van 30 ct. voor de A plus-klasse, 26 ct. voor de' A-klasse, 21 ct. voor de "B-klasse en 16 ct. voor de C-klasse, alles per Kg. le vend gewicht. De tot nu toe betaalde prij- zijn zijn, zooals algemeen bekend, voor felle klassen 4 ct. hooger dan de genoemde Ledragen. Thans kan de C.R.C. meedeelen, dat ook na 31 Dec. a.s. tot nadere bekendma king de minimum-prijzen worden ge handhaafd; verder, dat het in de bedoe ling ligt voorloopig ook de nu geldende prijzen, dus van 34 ct. voor de A plus- klasse, 30 ct. voor de A-klasse, 25 ct. voor de B-klasse en 20 ct. voor de C-klasse te handhaven en tevens dezelfde soorten run deren, welke tot nu toe werden gevraagd af te nemen. Wat aangaat de voorwaarden voor le vering, deze zullen van 1 Jan. a.s. at worden aangevuld met de bepaling, dat na slachting der geleverde runderen moet blijken, dat deze dieren (uitgezonderd die, welke onder de daartoe geldende bepa lingen voor ovemem'ng van 'dieren lijdend aan t.b.c. of para-t.b.c., als niet-drachtig mogen worden geleverd) minstens vier maanden moeten drachtig zijn en dat, ten aanzien van deze dieren, wanneer zij niet aan deze voorwaarden voldoen, de zelfde korting op de prijs zal plaats vin den ails welke geldt voor guste dieren. Laat uw EIEREN ophalen voor de Hoogere prijzen. Geringe onkosten. ADVENTSAVOND. De Woensdag in de N.H. Kerk gehou den Adventsavond is zeer goed geslaagd.1 De leiding berustte bij Ds. F. Visser. Medewerking verleenden mej. Riet Ipcma sopraan, J.Visser, orgel, het Kerkkoor en een viool-ensemble. Het kerkgebouw was bijkans geheel gevuld. De mooi versierde kerstboom, met tientallen kaarsen ge tooid, 'Verhoogde de kerststemming. Het programma bevatte een groot aan tal nummers. Ze werden beluisterd inet groote aandacht, evenals de beide Kerst vertellingen van Ds. Visser. Blijkbaar is de keus een goede geweest. Het eindoordeel kan slechts zeer gun stig zijn. In tzijn slotwoord dankte Ds. Visser allen, die tot het slagen van deze avond hun medewerking hadden verleend, in het biezonder de zangeres, die ondanks de ongeregelde bootdienst, de reis naar Texel gewaagd had. Deze dank was stellig verdiend. Mej. Ipema beschikt over een fraai stemgeluid, waarvan de talrijke aanwezigen stellig zeer hebben genoten. Ds. en mevr. Visser en hun medewer- kers(sters) mogen op deze avond met vol doening terugzien. Een halve eeuw gehuwd. Woensdag vierde het echtpaar De Ruij- ter'Helm alhier zijn 50-jarige bruiloft. Hoewel aan dit heuglijk feit te voren naar uit, dat Maurice moeite zal hebben, zijn duitjes uitbetaald te krijgen. Hij is woedend en gaat onmiddellijk op weg naar het kasteel van de Hertog, vastbe sloten om niet zonder geld te vertrekken. Onderweg ontmoet liij een allerchar- mantste jongedame, die hem niet uit de gedachten wil. Flet is Prinses Jeannette, een nichtje van de Graaf. De Graaf stelt Maurice aan het gezel schap voor als Baron, omdat de Hertog hem anders onverwijld de deur uit zou smijten. In deze gedaante neemt Maurice het heele gezelschap voor zich in en de Prinses is na een paar dagen even ver liefd op hem, als hij is op haar. Hij wordt op zekere dag op heeterdaad betrapt, als hij Jeannette omhelst. Om zijn goede naam en de hare te beschermen, verzint hij de uitvlucht, dat hij juist bezig was haar een nieuw costuum aan te pas sen. Maurice gaat een weddenschap aan en maakt het costuum tot ieders tevreden heid in orde, doch nu blijkt zijn ware identiteit en iedeieen is beleedigd we gens het feit, dat een doodgewone kleer maker het gewaagd heeft verliefd te zijn op een Prinses. Met een gebroken hart stapt Maurice in de trein naar Parijs. Maar als hij na een oogenblik uit het raampje ziet, ziet hij Jeannette te paard achter de trein aan nemen. Zij roept hem toe uit de wagon te springen. Hij weigert. Zij smeekt en bidt, maar Maurioe weet van geen toegeven. Met een uiterste inspanning weet zij de trein voor te komen. Ze blijft midden op de rails staan. Maar dan? Wat doet de machinist? Heeft hij haar opgemerkt? En wat doet Maurioe? Krijgen ze elkaar? We zullen de vragen onbeantwoord laten. Gaat deze excellente film zelf zien en gij zult een amusante avond hebben. geen publicatie was gegeven, werd noch- thans groote belangstelling van de zijde van familie, vrienden en bekenden aan de dag gelegd. We hopen dat de lieer en inw. De Ruijter nog tal van goede jaren mogen worden toegemeten. Telefoon 1523 (3 lijnen) De wasschen worden dezelfde week afgeleverd, terwijl de vrachtkosten geheel voor onze rekening zijn. SPORTNIEUWS. Nu er niet meer van de schaatsensport wordt geprofiteerd, zullen er eenige wed strijden gespeeld worden. 24 Dec.: 12 uur. Tex. Adsp. Ctegen'D. Elftal C: Groen zwart: L.Goënga H.Pen C. Witte A. La,p C.Zutphen F.v.Zeijlen| Ab.Keijser Joh.Kikkert hl.Mulder 1Rijk Aui Zegel. P.Keijser N.Kuiper W.Roeper J.Westdorp H. Broekman L.Schot W.Langeveld J.v.Huizen L.Kuiper Jb.Koorn Elftal D, Wit: W.Geus o Om2uur: Texel 3 (groen-zwart) tegen Rest (Wit.) Texel 3: D.Visser H.Stolk A.Dros Dz. G.Dros D.Geense A.v.dtSlikke A.StoIk J.Broekman A.Pen P.Neijens Th. Lap Appeldoorn J.Slikker J.Boekei M.Vonk K. Linnhose B.Kikkert C.KeijserLz. P.Kok W. Z.Stolk D.Keijser Wz. Rest: J.v.Zeijlen Reserve: H. Neijens. o— Dinsdag 2e Kerstdag: 2 uur: Texel 1Texel 2. Texel 1 (groen-zwart) Jb.Gras D.Zuidewind Jo Ran N.de Graaf J.Gieles Gem Dros M.Vlaming C.Zuidema N.Ran G.Witvliet Br. Geus P.Kikkert A.Huizinga J.Bruin A.Verheijen "P. Bruin J.Molenaar A.Dros Bz. TvLKoorn Jb.Geus Jac.Helsloot Texel 2 (wit) A.Daalder Wolveehandel 14—20 December. Op de wolveeafdeeling was de stem ming algemeen zeer gedrukt. Export- vraag was er op de meeste markten zeer weinig ot in het geheel niet. Schagen, Leiden, Leeuwarden, Zwolle, Utrecht en Sneek wanen bij stugge handel eerder iets minder. Te Rotterdam en Groningen was de handel ,bij beperkte aanvoer en iets geanimeerder waag voor binnen- landseh gebruik, iets beter. De Purmeren- der markt verliep voor wolvee matig- I rijshoudend. DOOR BEKLEMMENDE BENAUWD HEID LEKEN 40 TREDEN 40 K M. „Als ik begon te hoesten duurde liet wel een kwartier voor ik tot bedaren kwam. Ik was zoo vermoeid en afgemat, dat ik niet heen of weer kon. Toi^n ik echter met Abdijsiroop begon, ging ik met den dag vooruit en na het gebruik van een flesch ben ik weer geheel de oude geworden in 4 dagen tijd. Ik klim bij ons de trap op van 40 treden zonder hoest of benauwdheid. Voor mijn zoontje waar voor ik verschillende middelen heb ge bruikt zonder succes, heb ik altijd een flesch Abdijsiroop in huis, welke hem direct helpt". Zoo schrijft ons de heer D. D. v. E. te A„ wiens origineele briet voor iedereen ter inzage ligt. Akker's Abdijsiroop bevrijdt de adem halingsorganen van slijm en andere ziekte verwekkende stoffen. Abdijsiroop verruimt de ademhaling, verdrijft benauwdheden, heelt de aangedane en ontstoken plekken. Onovertroffen bij Hoest, Bronchites, In fluenza, Asthma. Alom verkrijgbaar. Thans per flesch f 1f 1.50 en f2.75 Vraagt voor gebruik buitenshuis Abdij siroop-Bonbons („gestolde" Abdijsiroop) even geneeskrachtig! 35 en 60 ct. p. doos. Om 12 uur: Adsp. A. (groen-zwart) te gen Adsp. B (wit). Texel AW.Verseput B.Mulder H.Keijser H.Boon l.Boon l.Hillen K.Kikkert Jn.Rab Th.Lap W.Langeveld P.Keesom Res.: Jh. Koorn. D.Noordijk A.Verseput W.Mulder D.Hui- zinga D..C.Dros Ab.Keijser H.Neijens N. Huisman X. du Porto o. du Porto Texel B: W.Geus Res.: L.Kuiper. Zorgt door tijdig afbericht, dat teleur stellingen voorkomen worden (te richten aan A.Dros Pz„ Weverstraat). Laat het een goede oefening worden, dan zijn in dit opzicht de feestdagen nuttig besteed. Door uitstedigheid van D.D. zal ieder, die inlichtingen noodig heeft, zich moeten wenden tot Nic. Ran, Julianastraat. Voor de „Rauchbcker" wedstrijden schreven 18 elftallen in, voor de "Gou- denkruis" wedstrijden 54. OOST. UITVOERINGEN V.I.O.S. Namens Ihet bestuur van V.I.O.S. schrijft men ons: Vorige jaren hebben we ondervonden hoe slecht de zaal van Het Wapen van Amsterdam te Oosterend zich leent voor het geven van uitvoeringen van een fan farecorps. Vooral het feit, dat de muziek zoo slécht tot zijn recht komt, voorname lijk doordat er geen tooneel en geen vol doende ruimte voor de spelers is, maakte, dat 'het bestuur van V.I.O.S. overwoog, een andere oplossing te zoeken. Na over leg met Leden en verscheidene donateurs hebben we besloten, dit seizoen één uit voering (uitsluitend voor donateurs met hun dames) te geven te Oosterend in het Wapen van Amsterdam en wel op Zater dag 30 Dec. a.s. (zie advertentie). We verwachten, dat deze avond bezocht zal worden vooral door de oudere donateurs die bezwaar hebben tegen een tocht naar den Burg. Een tweede uitvoer'ng wordt gegeven te den Burg in de zaal van de heer Pen, gezamenlijk met de Gymna stiekvereniging Texel te den Burg. Deze uitvoering zal plaats hebben, ongeveer midden Februari; donateurs van V.I.O.S. (met hun dames), die de eerste uitvoering niet bezocht hebben, hebben vrije toe gang. Er zal een niet te hoog entree wor den geheven. Nadere biezonderheden over deze laatste uitvoering volgen nog. We hopen met deze regeling zooveel moge lijk aan ieders wenschen te hebben vol daan. De vissdherij hervat. Woensdagavond zijn we hier van het zeeijs verlost geworden. Dag en nacht moest er met hoog water opgelet wonden, of bet ijs niet ging kruien, daar anders de visschersschuitjes gevaar konden loo- pen. Dit is echter best afgekomen. Alleen Doos 30 en 60ct. MAAN ZON Op: Onder; Op: Onder 11,40 0,21 8,06 3,50 11,53 1,38 8,("6 3,50 12,08 2,55 8,06 3,51 12.27 4,10 8,06 3 52 12,51 5,24 8,06 3,52 1.25 6 33 8,06 3 53 2,11 7,33 805 3,54 O

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 5