Oudejaarsavond. 8 beste biggen Meubelen, Bedden S.V. Texel 1933. ADVERTENT5ËN Optreden van den bekenden dichter-zanger WILLEM VAN 8EPENDAAL THE LUGKY-MAÏGH VRIJ BAL. Kovacs Lajos Concert spoedig van kaarten te voorzien Billijk en Best beste aardappelen Onze voorraad is groot Kwaliteit prima Prijzen laag Komt U eens kijken zonder verplichting tot koopen. FRANS ZEGEL Kz N.V. T. E. M. Verdrijf de ergste kou in uw slaapkamer met een Straalkachel. üean onaangename lucht, walm en vocht. ♦©♦CSC?©»© Dec.: C. Zaal, hxl. school te de Koog, aan de Ulo te Zandvoort benoemd; eervol ontslagen 28 Dec. 8 Dec.: Officieels opening derde lokaal school voor Chr. V.O. 15 Dec.: Esperanto-Herdenkingsavond. Filmarchief Tex. Courant gesticht. 20 Dec. Afscheid Meester Kikkert te Oosterend. 28 Dec.: H. d. S. P. Rond overgeplaatst van de Cocksdorp naar de Koog. Tot h.d.s. te Oosterend benoemd S. Zuidema, van Westerwij t werd. PERSONALIA. Jan. Lichtwachter K.Sieben, de Cocks dorp, overgeplaatst naar IJmuiden. tn zijn plaats wordt H. Kater, van den Helder benoemd. Jan.: P. Vlas, te Oudeschild, die met levensgevaar een kind redde uit de haven te den Helder, ontvangt daarvoor een ko ninklijke onderscheiding. April: Oud-Burgemeester van Texel, E. O. Gaarlandt herbenoemd tot burge meester van Gouda. Mei: Dr. S.S. Smeding, eerder redacteur van ons blad, thans van de Middelburg- sdhe Courant, wordt benoemd tot Ridder in de Orde van de Eikenkroon van Luxem burg. t Eind Mei: Vertrek van postdirecteur 1. Pais naar Haarlem. 31 Aug.: J. Drijver, secr. Vogelbescher ming en Natuurmonumenten, benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Oud-burgemeester Gaarlandt, thans te Gouda, benoemd tot Ridder in die Orde v.an de Nederl. Leeuw. Aan Brig.-titulair Rijksveldwacht J. de Jong, de Cocksdorp, toegekend de bronzen eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. 1 Sept.: Aan kap. C. Duinker (TESO) wordt de zilveren eere-medaille verleend verbonden aan de Orde van Oranje Nassau 1 Oct.: Duinwachter J. Kelderhuis, de Koog eervol ontslagen. 2 Oct.: C. Duinker maakt zijn laatste neis als T.E.S.O.'s kapitein (later nog wel eens in losse dienst.) 16 Nov.: Postdirecteur Posthuma, van. Haaksbergen, volgt I. Pais als zoodanig hier op. 24 Oct.: Ir. M. D. Dijt promoveert tot doctor in de landbouwkunde. Nov. Aan prof. Reesorn de versierselen van de Orde Polonia Restituta aangebo den. Dec. Veearts Noordijk zal zich voor taan alleen bezig houden met de bestrij ding der rundvee-t.b.c.veearts H. Fre- deriks zal de veeartsenij kundige practijk uitoefenen. POLITIEZAKEN. 10 ian.: De verdachten van de inbraak bij D.'G.Bakker staan te Alkmaar terecht. K. krijgt U/s jaar, De C. een jaar. Jan.: Op Zuid.haffel worden ten ,na- deele van Schraag schapenschuilen weg gekaapt. De politie spoort de dader op. 24 Aug.: Inbraak in het Badpaviljoen. De daders oj> heeterdaad betrapt. Oct.: Kippendiefstal in de P. H. Polder. 14 Nov.: Poging tot schapendiefstal te Oudieschild. POLDERS EN WATERSCHAPPEN. Jan.: De P.H.Polder krijgt een nieuw gemaal, een 50 pk. Brons-motor. Halt Maart: Polder Eierland besluit tot electr. bemaling over te gaan. 31 Maart: Vernieuwd oliegemaal P.H. Polder draait proef. Mei: J.H. Timmer herbenoemd tot dijkgraaf van de P.H.Polder. 7 Sept.: Electr. gemaal Eierland gereed SCHEEPVAART EN VISSCHERIJ. Jan.: Een adres aan de Minister van Waterst. van J. Henkes en 78 anderen, met het verzoek een onderzoek te willen in stellen naar de schromelijk slechte toe stand waarin de visscherij verkeert, keert door de Zuiderzeeafsluiting. BenW. richten zich eveneens tot de Minister, 19 Juli: Protestdemonstratie van Texel- sche visschers wegens de onhoudbare toe stand waarin de visscherij verkeert. 4 Aug.: Telegram van "BenW. aan de Minister van Waterstaat, waarin zij om steun voor de visschers verzoeken wegens 'de hopelooze toestand der visscherij. 2 Nov.: Angstig avontuur op liet Mars diep met de barkas aan boord waarvan Vioe-adm. Brutel die la Rivière van zijn bezoek aan Texel terugkeerde (hevige wind, ruwe zee). Dec.: Door ijs en laag water ongere gelde verbinding met de vaste wal. VEREEN1GINGSNIEUWS. Jan.: Afd. Texel Bond voor Staatspen- sioneering opgericht. De film Fakkelgang (Drankbestr.) Afd. Texel van de Ned. Kruideniers- bond gesticht; thans 11 leden. 4 Jan.: Mondharmonicaclub opgericht te Oudeschild; directeur D. C. Kooij. 7Jan.: Arbeiderszangvereeniging „De Stem des Volks" opgericht; dir. C. M.. Plomp. 12 Jan.: Afd. den Burg van de Mod., Landarbeidersbond gesticht. 12 Jan.: Afd. den Burg van de R.K. Bouwvakarbeidersbond gesticht. 17 Jan.: Ijs. IJsclub den Burg en andere openen haar baan; 31 Jan. nog wedstrijden. In Dec. opnieuw. 19 Jan.: De Alg. Tex. Middenstands- Vereen. doet stappen: le. tot het behoud van onze ZVS en 2e. om verschoond te blijven van vervuiling van ons strand door vuilnis, dat de Heldersche reinigingsdienst in zee werpt. 24 Jan.: Afd. den Burg van de Ned. Chr. Landarbeidersbond opgericht. 29 Jan.: 40-j. bestaan V.I.O.D. 4 Febr.: Uitvoering Gymn. Vereen. O. K.K. (den Helder.) Febr. Het Witte Kruisbestuur besluit tot aanschaffing eener nieuwe ziekenauto. TESO schonk voor dit doel f 1251).—. 4 Mei arriveert de auto. 11 Febr.: V.V.V. Texel besluit met32 6 stemmen samensmelting met Mooi Texel niet te bevorderen. 15 Febr.: V.V.V. De Cocksdorp spreekt zich met 20—4 stemmen uit voor samen werking met Mooi Texel. 17 Febr.: H.B.G.-excursie naar Sassen- heim. 19 Febr.: Vara-Avond. 5—6 Maart: De Film „Kentering" (R. K.) 8 Maart: Opening nieuw TESO-Ge- bouw. Maart: Te Oosterend Chr. Zangvereen. opgericht; dir. Ds. Kok. 16 Maart: VergeefsChe poging, op initiatiet van TESO om de drie V.V.V.'s te doen samensmelten. Stuit af op „Texel" (de Koog). 31 Maart: V.V.V. Texel te de Koog besluit met 18—16 stemmen tot samen werking met Mooi Texel. 2 April: Afstandsmarsch Verdo-Nigro; 204 deelnemers. 15 April: Bloembollententoonstelling te den Burg ter gelegenheid van het 25-j., 'bestaan van de afd. van het H.B.G.1470 bezoekers. PasChen: Bloempjesdag Texelsch Fan fare. Opbrengst f104. 26—27—28—29 April: Bazar Excelsior te Oosterend. Opbrengst f875.—. Mei: Afd. Texel Vereen, van Bijen houders weer opgericht. Secr.-penn. J. Kiljan. Propaganda-Comm. der V.V.V.'s in gesteld. Op haar uitnoodjgimg brengt een aantal 'journalisten van de groote pers een bezoek aan Texel. De heer Th. C. Lugtenburg treedt at als dir. van Tex. Fanfare. De heer Joh. Dol wordt zijn opvolger. Hemelvaartsdag: Tex. Fanfare behaalt op het concours te Wieringen in de afd. Uitmuntendheid met 133,5 punten de 2e prijs. „Excelsior" van Oosterend te Wieesp iin de 3e afd. met 49 p. een '2e prijs in de conoertwedstrijd en met 23 p. een 2e prijs in de marschwedstrij.d Vios, van Oost, op Wieringen in de 3e afd'. met 123 p. de 2e prijs.i 28-Mei: Bezoek van de leden der Esp. Club La Norda Stelo aan Texel. Juni: Te Oosterend afd. vain de Chr. Dêm. Unie opgericht. 5 Juni: Paardensportdag L.R. Texel. Juli: V.V.V. De Cocksdorp krijgt de beschikking over een gedeelte strand bij de Vuurtoren. Juli: Fotowedstrijd uitgeschreven door de Propag. Comm. der V.V.V.'s (en de Tex. Courant.) 20 Juli: R.K. Dubbel Mannenkwartet opgericht. 29 Juli: Strandfeest De Koog. Aug.: „Burgerhout" tijdelijk als 2e jeugdherberg in gebruik 20 Aug.: iPaardensportfeest De Koog. 17 Sept.: De L.R. Texel naar Wieringen 15 Oct.: Vara-Avond te den Burg. 23 Oct.: Film Herwonnen Levenskracht 28 Oct.: Publicatie jaarverslag J. H. Pa norama: 1854 personen (v.j. 1648), 4444 overnachtingen (v.j. 4151). 15 Nov.: V.V.V. Den Hoorn opgericht. 18 Nov.: Jachtrit L.R. Texel. 21 Nov.: Afd. Texel R.K. Middenstands bond opgericht. 24 Nov.: Uitvoering U.D.I, ten bate vam Tex. Crisis-Comité. Opbrengst bijna f 200. 29 Nov.: V.V.V. Texel te de Koog be sluit tot samenwerking met alle andere V.V.V.'s. 4 Dec.: IJsclub den Burg besluit niet met de Waal samen te gaan. 9 Dec.: Opening Eigen Gebouw S.D. A.P. te Oudeschild. Koor Den Burg weer opgericht: Tj, Joh. Dito directeur. ZIJ, DIE HEENGINGEN. 6 Mei: Jac. Adr. Koevoet, tot voorkort hier woonachtig en toen Texels oudste ingezetene, op bijna 95-j. leeftijd te Utrecht overleden. 11 Aug.: Oud-Burgemeester Strickvan Linschoten te Amsterdam overleden. 11 Sept.: Dr. J. Timmer, 76 jaar oud, te Haarlem overleden. 23 Sept.: De wed. M. Rab—Geus, Texels oudste ingezetene, juist op haar 94e verjaardag overleden. 3 Nov.: Pastoor Spigt, eerder te de Cocksdorp, daarna te Monnikendam, op 48-j. leeftijd te A'dam overleden. 8 Nov.: Dr. A. Wagemaker, de grond legger van TESO, op 70-j. leeftijd te Heemstede overleden. De heer D. Dapper, voorz. S.V. Texel, schrijft ons: Het jaar 1933 was voor de S.V. er een met minder sprekende gebeurtenissen dan het vorige, daar er in die tijd de voor-i bereidingen getroffen moesten worden voor de toetreding tot de K.N.V.B. Ook dit jaar kenmerkte zich weer door een goede clubgeest. Het einde der com petitie 1932'33 bracht T. op de 5e plaats, terwijl T. 2 niet verder dan op één na de onderste kwam. Er werd een 3e elftal, „Rest" genaamd, geformeerd. Dit elftal speelde enkele amusante wed strijden. De Zaterdagmiddag-comp. voor de jeugdige adsp. werd beëindigd met het kampioenschap voor Tex. C. De adsp.- comp. bracht aan Texel A eveneens het kampioenschap. Hieruit blijkt, dat we in totaal over dit seizoen zeer tevreden kun nen zijn. In het begin werd aan onze terreininrichting wederom een verbete ring aangebracht door het plaatsen van een schutting aan het Middelwegje. De beschikbare ruimte wordt voor reclames verhuurd. Het zomerprogramma was minder groot dan andere jaren, hetgeen hoofdzakelijk kwam door het drukke badseizoen. Toch kunnen we enkele biezondere wedstrijden memoreeren, en wel op 2e Pinksterdag de match Texel 1—Frisia 1, de noorde lijke le klasser, uit Leeuwarden. Uitslag 2—2, hetgeen zeer goed was. Voor de eerste maal nam T. 1 deel aan de Rauchbekerwedstrijden. De loting bracht T. op eigen terrein tegen West— Frisia 2 (Res. 2e kl. K.N.V.B.) met als uitslag 0—0, waardoor T. meteen uitge tekend was. Een biezonder nr. dit jaar was wel de propag. wedstrijd tusschen HRC 1 en Zeeburgia 1 (beide 2e kl. KNVB). Dit was wel een extra'tje voor onze liefhebbers en het deed ons genoegen, te vernemen, dat de algemeene opinie zeer gunstig is uitgevallen. Ieder was vol lof en dat was een genoegdoening voor de S.V. Omstreeks halt Juni vertrok de lieer Pais die zich gedurende zijn verblijf voor Texel zoo verdienstelijk heeft gemaakt. In de jaarvergadering werd afscheid van hem genomen en dank gebracht. In de zomer werd onze secr. ziek, maar thans is hij gelukkig weer hersteld terug; Van de trainmgsavonden werd te wei nig gebruik gemaakt. Ook voor de Athle- tiek was te weinig belangstelling, zoodat deze avond verforen ging. Dit is ook de oorzaak, dat dit jaar de wedstrijden om het kampioenschap van Texel niet door gingen. Nog onvoldoende wordt het groote nut van deze tak van sport door de meeste sportbeoefenaars ingezien, ter wijl het aangename hiervan in het geheel niet wordt begrepen. We hopen, dat dit veranderen zal. Wat is er tenslotte mooier en verkwikkender dan op een goed ge llegen terrein de zomeravonden met tal van aangename oefeningen door te breijgen. Het comp.-seizoen werd door T. 1 ma tig ingezet. De oorzaak moeten we o.ï. zoeken in „niet trainen". Od het oogen- blik bezet T. 1 weer de 5e plaats, welke nog behoorlijk verdedigd dient te worden. Tj. 2 Leeft dit seizoen al zeer goed werk gedaan. Ze hebben pech gehad en zou den zonder dit zeer waarschijnlijk een ernstige kampioenscandidaat zijn. In ieder geval zullen ze nu wel in de bovenste helft eindigen, hetgeen al in jaren niet ge beurde. Voor de eerste maal speelt ook ons 3e elftal in de comp, hetgeen ook voor uitgang beteekent. Zal dit jaar het succes niet zoo heel groot zijn, een volgend jaar zullen resultaten niet uitblijven. Ook werd in afwachting van de toe stemming der NHVB een adsp. comp. be gonnen, waarbij Texel b en a de bovenste plaatsen bezetten. Inmiddels werd door de bond deze comp. verboden. We hopen, dat dit aanleiding zal zijn, om alle voet ballers op Texel de noodzakelijkheid van toetreding tot de bond zal doen inzien. Voor een Zaterdagmiddag comp. voor de'jeugd konden we geen medewerking verkrijgen der andere clubs. Blijkbaar is het belang van de opleiding dezer jongens tot de besturen nog niet doorgedrongen. Als gewoonlijk werden ook dit jaar weer Schooiwedstrijden gehouden, welke al eenige jaren op initiatief der S.V. Texel werden georganiseerd. Deze leiding be rust thans bij een commissie. Door het gemeentebestuur werd een prachtige Wis- selprijs beschikbaar gesteld, welke dit jaar door de o.l. school de Cocksdorp werd gewonnen. In de 2e afd. werd de o.l. school den Hoorn kampioen. Een serie speldjes was hier de prijs. De deelname was grooter dan andere jaren. We wenschen nog vele zulke pret tige dagen voor de jeugd en een grooter belangstelling voor haar prestaties. Thans is door de S.V. een feestavond in Voorbereiding, welke geheel door eigen leden in elkaar is gezet. Hij be looft werkelijk interessant te worden. Voor het eerst zal ook de adsp. afdeeling hier optreden. Er wordt met lust en ijver gestudeerd. We wenschen allen veel suc ces. De samenwerking tusschen bestuur en leden was goed. Dit zijn in groote trekken de voornaam ste gebeurtenissen in de S.V. Texel. Tenslotte wenschen we, dat alle leden eendrachtig zullen samenwerken aan de verdere opbouw van onze club. Alleen door actiet deelnemen, door zelf mede te werken in alle opzichten, kan een groot succes worden voorbereid. Laten we allen met deze wil en dit doel voor oogen hef iniemve jaar beginnen. Dan kan 'dit ge- wenschtë succes niet uitblijven. Met deze leuze „allen op voor de S.V." wenschen wij bestuur, leden, comm., donateurs en andere sportvrienden, een gelukkig, voor spoedig en sportief nieuwjaar toer GETROUWD: SIMON LAP Bz. en ANNA LAP-TERPSTRA die namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de zeer vele belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. Den Hoorn, 21 Dec. 1933. GETROUWD: A BAKKER en J. C. BRUIN die mede namens wederzijdsche familie hartelijk danken voor de vele blijken van belangstelling, voor en bij hun huweli;k ondervonden. Wilhelminalaar, den Burg, Dec. 1933. Aan allen, die er toe hebben medege werkt, de 20ste December jl voor ons tot een onvergetelijke dag te maken, betuigen wij bij deze onze hartelijke dank. Fam. M KIKKERT. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van deel eming ontvangen bij het overlijden van onze moeder, betuigen wij onze oprechte dank. A LANGEVELD— Slot ARN LANGEVELD Mz den Burg, December 1933. Het is nergens gezelliger dan waar velen eensgezind bijeui zijn. Brengt daarom de Oudejaarsavond door in „ONS GEBOUW" te OUDESCHILD met medewerking van befaamd accordeon-duo. Entree f 0,30. Aanvang 8 uur. Wie bovengenoemd concert wil bijwonen gelieve (wegens groote toeloop) zich om teleurstelling tc voorkomen. De reeds bestelde kaai ten gelieve men VOOR A.S. WOENSDAG AF TE HALEN. Het comité. BIEDT ZICH AAN: wegens verhuring boerderij VASTE KNECHT, met alles bekend. Was jaren vast werkzaam Tevens woning gevraagd JAN KIKKERT, Marico TE KOOF M. WITTE Jz., Noorderbuurt. Bij GEBR. BAKKER, Hoogle koopt u de tegen de laagste prijzen. Franco thuis. Levens prima sjalotten vo< r weinig geld Beleefd aanbevelend,

Texelsche Courant | 1933 | | pagina 6