feft- k&ude Wt N.V. T. E. M. Voorkom bevriezen van uw rui ten door een electrisdie raamver- vvarmer. E is d'eerste goal, door Texel gescoord Dat geeft een gejuich, dat men mijlenver hoort. Maar maakt soms een tegenstander gelijk, Dan hoort men uit vele monden „offside". X is de groote onbekende, van wie j' in 't Tesselaartje dikwijls leest, Men vraagt zich dan af, wie die kruk is geweest. E is de eenheid, die de club ons hier biedt Want naar gekanker luistTen we niet. E is d' Elftalcomm. van nu en van toen Zij doet haar best om te maken Texel tot kampioen. L is de lof over ons veld todi verspreid Daarom worden wij door menig eerste klasser benijd. L is „Lang Leve de Sportclub", hier i allen te zaam, En nu nog de punt; dan staat hier de naam. O Ik ben de punt; anders kan het niet gaan. Want een club zonder punten staat steeds onderaan. Maar laat ons tot slot het clublied doen schallen, Straks zingt ieder mee, want dan ken nen ze 't allen. Dit eerste nummer van het programma sloeg danig in en gaarne werd voldaan' aan het verzoek om het clublied geza menlijk aan te heffen. Als plaatsvervanger van de lieer Nielc Ran trad vervolgens op de heer W. Win ter met een tweetal rijmen van eerstge noemde, gewijd aan S.V. Texel en derzel- ver bestuursleden, elftal comm. en spelers. Ze werden gezongen op de wijs van een paar populaire „moppen" en aan de re- freinzaing werd ijverig deelgenomen. De heer Winter mocht een hartelijk applaus in ontvangst nemen, dat mede bestemd zal zijn geweest voor de auteur, die tot zijn spijt de avond niet kon bijwonen. Na de pauze werd eerst aandacht ge vraagd voor een pantomine „Voetballer tegen wil en dank", gespeeld en heusch verdienstelijk gespeeld door Corrie Lips en Abr. Daalder. In liet kort kwam het stukje hierop neer: Bram is verzot op voetballen, maar zit geducht onder de plak van zijn vrouwtje. Op zekere dag is hij tegen haar verbod in toch naar het sportveld getogen (hij vlucht door een raam), waar hij als Texel-keeper wonde ren verricht en zijn club een sdhoone overwinning en daarmee de wisaelbeker bezorgt. Thuisgekomen krijgt hij er eerst leelijk van langs, maar wanneer vrouwlief de beker ontdekt en vervolgens Vaz Dias de lot van haar man hoort verkondi gen, verzoent zij zich met de gedachte, dat Texel zoo'n kranig sportman niet missen kan. De vrede wordt geteekend en geen wolkje verduistert de huwelijkshemel meer. De Feestcommissie is in de samenstelling van deze pantomine uitste kend geslaagd. Ze heeft aan de verwach tingen beantwoord. De titel komt ons ech ter foutief voor. „Tegen wil en dank" wil immers zeggen „noodgedwongen", „met tegenzin", hetgeen op Bram zeker niet van toepassing was. Met een 'klein blijspel, „Een knap stel", werd de avond besloten. We maken ken nis met een lieftallig weeuwtje (Corrie Lips) en ©en jeugdvriend (Anton Ver heven), die eenmaal een oogje op haar gevestigd had, maar wiens goede bedoe lingen niet werden begrepen, althans niet beantwoord. Mede verschijnt ten tooneele een nichtje (Iet Ruys), die ten huize van haar tante logeert, maar snel haar biezen wil pakken, zoodra ze verneemt, dat ze kere Mr. Van Loon (Maarten Koorn), met wie zij vroeger omgang had, een be zoek zal komen afleggen. Zij meent n.l. onheusch behandeld te zijn en wemscht „de ander" niet meer te zien. Echter komt ze op dit besluit terug. Ze weet Hannes de tuinman, (Wim Stiggelbout) tc bewe gen tijdelijk als haar man te fungeeren, om zoo haar vroegere beminde „de oogen uit te steken". Hannes speelt zijn rol zoo goed hij kan, schept niet zelden komische situaties, maar raakt in de knel als zijn „echte" vrouw ten tooneele verschijnt; (Guur Zuidewind), die rekenschap komt vragen. Inmiddels komt het nichtje tot de conclusie, dat oude liefde niet roest, terwijl haar tante de weg hervindt naar het hart van de vriend uit haar jeugd. Het slottafereel doet ons danook drie ge lukkige paartjes zien. Hannes en zijn liet vanwege het briefje van f25 en de twee achterwielen die hij met zijn komediespel verdiende. Er werd over het algemeen vlot en on gedwongen gespeeld. De rollen zaten er goed in en waren goed verdeeld. Wim was op dreef hoor, toen hij als gehuurde echtgenoot de lakens kon uitdeelen. Nieuwe sterren als Iet en Maarten vielen AETHER-LICHT. Ten behoeve van de luchtverdediging beschikt de Amerikaansclie luchtmacht thans over deze reusachtige schijnwerper: 800 ntillioen kaars. De lichtbundel zou tot in de stratosfeer doordringen. ons door hun aardig spel op. Ida Moer beek en Dirk Zuidewind vervulden een kleine irol. Regisseur Logman deed weer goed werk. In de pauze en na het blijspel werd ver loting gehouden. We willen alleen de wijn- naar van de hoofdprijs (voetbaluitrusting) noemen. Het was de heer D. Kooij, de pianist, deel uitmakende met de heemi Ki. Smidt, N. de Jong en J.A.Eelman va,n de „Smidt's Band", onder welks zeer goede muziek liet bal werd ingezet, dat nog eenige uren de liefhebbers in de beste stemming bijeen hield. In zijn slotwoord bracht voorz. Dapper dank aan allen, die tot het welslagen van deze avond hadden meegewerkt; ook (aan de 'hotelier J. Kikkert, die bestuur en feestcommissie zeer ter wille was ge weest en mede aandeel had in het succes. is spoedig verdreven met Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist SPORTNIEUWS. D.D. schrijft ons: Door hevige regenval kon de wedstrijd Texel 1An dijk 1 niet doorgaan. Deze keer kwam ons dit niet ongelegen. En kele afberichten kwamen in, waardoor ons elftal oogenschijnlijk minder sterk leek. Intusschen is de elftalcomm. niet veel wij zer geworden. Zondag a.s. gaat Texel 1 naar de lei ders onzer afdeeling, Alkm. Boys. Hoe het elftal er dan zal uitzien, wordt in volgend nummer bekend gemaakt. Dit geldt ook voor Texel 2, dat tegen Helder 3 speelt. Zij, die als supporter' a.s. Zondag Texel 1 naar Alkmaar willen vergezellen, geven zich vóór Vrijdag, 's avonds S uur op. bij G. Dros Dz., penn. Onze feestavond is weer achter de rug. En wat 'n avond. Ieder was vol lof. Het eerste optreden onzer adspiranten was in ordeWat hebben we toch nog een ar- tisten in onze S.V. Welk een prachtige stemming kenmerkt onze avonden. Maar dat eigen werk, dat is het 'm, dat is leuk, amusant. Zoo gaan we.de goede kant uit, allemaal de handen aan de ploeg, ieder zijn deel en de S.V. Texel zal nog roem rijke dagen beleven. Ook op het voetbal veld. Allemaal met de wetenschap bezield, 'tlat aan een goede uitvoering een serieuze voorbereiding vooraf dient te gaan en dan volgend jaar met minstens 4 elftallen in de competitie. Maar dan moeten Texel il, 2 en 3 volgend seizoen kampioen wor den. Om dit voor te bereiden, allen aan het werk. Trainen, èn voetbal èn athletiek. Op ons feest, onze familieavond, was de ware clubgeest aanwezig en zoo gaan we door. Een compliment aan de dames en Iheeren en vooral ook aan Niek en z'n in valler, is hier zeer op zijn plaats. Wat een fijn bal, wat een prima leiding, zoo is er maar één op Texel. Uitstekende muziek, gezellige zaal, alle medewerking, zoo was het goed. Dit is nog maar een begin, we zijn al benieuwd naar een volgend jaar. Zaaltraining: Hedenavond kwart voor zeven beginnen we weer. Adspiranten tot 12 jaar 6,45 tot 8,15, daarna de ouderen. Contributie meebrengen. 'Denk je om een 'bal, jongens! COLLECTE VOOR RESTAURATIE RAAM VAN HET KOOR DER NIEU WE KERK TE DELFT. Met het doel medewerking te bekomen bij de inzameling van gelden ten behoeve van een gebrandschilderd raam in het koor der Nieuwe Kerk te Delft welk plan uitging van een Vrouwen-comité te Delft, bijgestaan door een eere-comite van vooraanstaande Nederlandsche Vrou wen heeft mevr. Oort—Oort, de echt- genoote van onze lieer burgemeester zich met een circulaire van deze inhoud tot TATARESCU. De nieuwe minister-president van Roemenië. eenige dames op alle dorpen gewend: Het zal u bekend zijn, dat het hulde blijk van liet Nederlandsclie Volk aan H. M .de Koningin bij haar 25-jarig Re- geenngsjubileum bestond uit de restaura tie van genoemd koor, waarin zicli het mausoleum der Oranjes bevindt. De gel den waren destijds niet toereikend om de ramen van gebrandschilderd glas te voor zien. Een 8-tai is in de afgeloopen tien jaren hersteld; daardoor komt de liave- luoze toestand der overige ramen nog sterker uit. Ben toestand die wij voelen, als een schande voor het Nederlandsche volk. Hoe vaak toch komt liet voor, dat officieele personen uit liet buitenland de Nieuwe Kerk en dain speciaal liet koor bezoeken. Dan moet een gevoel van schaamte on,s bekruipen, als we weten, dat vreemde oogen zien, hoe weinig de omgeving van de Koninklijke grafkelder in overeenstemming is met ons Vorsten huis en de eer, die wij aan de Oranjes en hun nagedachtenis verschuldigd zijn. Bovengenoemd comité heeft naar aan leiding daarvan tot alle burgemeesters van. ons land een verzoek gericht om door middel van plaatselijke organisaties van vrouwen gelden voor dat sympathieke iloel te verzamelen. Aangeteekend werd daarbij, dat het Delftsche comité liet liefst zou zien, dat de echtgenoote van de burgemeester de plaatselijke leiding op zich zou willen nemen. Ik meen mij aan de opdracht, die mij naar aanleiding daarvan gegeven werd, niet te mogen onttrekken, doch om deze naar behooren uit te voeren, heb ik goede ihuip in alle dorpen moodig en ik hoop, dat u mij die zult willen geven. Het komt mij onnoodig voor samen te komen voor nader overleg, daar naar mijn meening een collecte met gesloten bussen op haar plaats is. Het is de bedoeling, de collecte te hou den vóór half Februari a.s. Officieel veilingsberiaht der Coop. P.T.V. „Texel". De prijzen waren Maandag voor de groote eieren van 1Ü tot '20 cent per hon derd minder. In de kleine gewichten be droeg het prijsverschil van 5 tot 10 cent per honderd stuks. De aanvoer neemt ge leidelijk toe. Bij meerdere aanvoer zullen de prijzen nog wel verder teruggaan. ALG. TEXELSCHE MIDDENSTANDSVEREENIGING. Door de Alg. Tex. Middenstandsvereeu. werd clezer dagen adhaesie betuigd aan een verzoek, door de Kamer van Koophandel te Alkmaar aan de Minister van Financiën gericht. Het adres maakt de Minister op merkzaam op een onbillijkheid in de Om zetbelasting. Verschillende groot- en kleinhandelaren, die aan hun bedrijf een fabricage-afdeeling hebben verbonden welke in vele gevallen slechts van zeer ondergeschikt belang is worden als fabrikanten beschouwd. Als voorbeeld ha len we aan een confectiemagazijn met 'n klein atelier, een meubel- en beddenmaga- zijn met eigen fabricage van matrassen, 'm winkel in- luxe artikelen met eigen lijsten makerij, enz. Als gevolg hiervan zijn alle afleveringen door deze personen van goederen uit hun handelsvoorraad die op 1 Januari 1934 aanwezig was, aan de hef fing van de belasting onderworpen. Concurreerende bedrijven echter, die geen fabricage-afdeeling aan hun bedrijf hebben verbonden, behoeven over hun voorraden geen belasting in rekening te brengen, waardoor de eerstgenoemde han delaren in een zeer ongunstige positie worden geplaatst. Belasting van de aanwezige handels voorraden op 1 Januari j.I. zou zijn te voorkomen indien de handelaar-fabrikant een vergunning zou worden verstrekt overeenkomstig art. 4 der wet. Het is de Kamer echter gebleken, dat deze vergun ningen "in zeer beperkte mate plegen te worden verleend. De Kamer verzoekt derhalve dringend' maatregelen te willen nemen opdat deze bepaling gewijzigd wordt. Een gedeelte lijke oplossing ware te vinden door in ruimere mate liet verkenen van vergunnin gen overeenkomstig art. 4 toe te staan. KERK ALS MUSEUM. De Drievuldigheidskerk te Leningrad wordt door de Sovjets tot anti-religieus museum ingericht. Dit bedehuis is het grootste van de hoofdstad en bevat tal van reliquiën. In ons volgend nr. vangt de A.T.M.V. aan met een reclame-campagne onder het motto „Texelaars koopt bij Texelaars". Ndat is de naald waarmee na de botsing de wonden ge hecht worden. (P.S. Hoe staat het met uw remmen en stuur?) RIJDT VEILIG. OOSTEREND. Te Amsterdam wordt morgenavond vanwege het comité voor winterlezingen der Geret' Kerk Amsterdam-Zuid in de Parkkerk een debatavond gehouden tus- schen de heeren J. J. Buskes en Sam. de Wolft, over „Christendom of Socialisme". - - Vrijdag spreekt hier in een openbare vergadering met gelegenheid tot debat de heer Chr. v.d. Heuvel (A.R.-Kamerlid) over Geestelijke Crisis-verschijnselen (zie adv.) DE COCKSDORP. TEXELSCHE VLIEGVELD. „WIE KAN DAT BETALEN?" Zoete -1 ie ve -Ge rr i t je Het bestuur van de Dinsdag opgerichte vliegclub, waarvan in ons nummer van Zaterdag j.I. melding werd gemaakt, had Zaterdagavond een vergadering belegd in hotel de Hoop met het doel zijn plannen nader uiteen te zetten en te trachten meer leden te werven. De vergadering werd door plm. 30 personen bezocht. De lieer Braam trad als woordvoerder op. Hij lichtte het doel van deze voor Texel hyper-moderne vereeniging nader toe. üroote plannen werden naar voren ge bracht en besproken. Alles ging van een leien dakjetotdat men aan het cardi- nale punt kwam, het haakje, waaraan al tijd de kan hangt, de spil, waar alles om draait: de kwestie van de duiten. Zooals f bij vele zaken in deze tijd, bleek dit punt ook hier weer het groote struikelblok te zijn. Gedurende zijn betoog over de moge lijke oplossing van deze netelige vraag, geraakte de heer Braain op, voor velen in de vergadering, duistere paden. Men be greep spr. niet en het gevolg was, dat de aandacht sterk verflauwde. Men interrum peerde spreker, waarop deze spoedig zijn reden beëindigde. Belangstellenden wer den nu uirgenoodigd als lid of donateur toe te treden. Niemand meldde zich echter aan. Hierna werd de vergadering door de heer Zuidema gesloten. o In vorig nummer schreef ons de heer Braam o.m.Waar voor 'dit bedrag (fl- voor ieden, f 5 voor donateurs) bezwaar lijk een eigen vliegtuig kan worden aan gekocht (Wij kwamen tot dezelfde con clusie. Red.), werd geoordeeld, dat daaraan zeer mogelijk wel te komen zal zijn door op een basis van reclame te werken. We hebben naar aanleiding hiervan op gemerkt, dat deze woorden ons niet erg duidelijk zijn en verzochten om eenige toelichting. In antwoord hierop zendt de heer Braam ons een uitvoerig epistel, waaruit we het volgende overnemen.: „De eenvoudige verklaring is, dat voor de verdere opbloei van het vliegwezen een meer onbelemmerd internationaal ver- heer en zakenleven gewenscht is. En door reclame te maken voor doorvoering van de voorstellen van hooggeplaatsten, welke voorstellen daaraan tegemoet komen, kan wel een vliegtuig voor eigen gebruik met wat er bij behoort, worden verkregen". Eerlijk gezegd snappen we er nu nog minder van. Ook lezing van wat de heer Braam verder schrijft over Roosevelt, Co- lijn en Briand; over tolmuren, ontwape ning en wereldhandel, geeft ons (en stel lig ook u, lezer) geen antwoord op de vraag, hoe de „Texelsche Vliegclub" wil trachten,, op basis van reclame" aan een vliegtuig te komen. De schrijver wijst op pogingen van hooggeplaatste personen om het onbelem merd internat, verkeer en zakenleven te bevorderen en ziet in liet maken van „re clame van doorvoering van hun voorstel len", „genoeg winst voor de Texelsche Vliegclub om in het bezit van een eigen Si. •■k'.A-.-.v, N

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 2