Eendagskuikens „Vooruitgang is ons Doel" fümavond RECLAME-WEEK Adverteeren doet verkoopen (/wr del/raw Voor een goed KOOKBOEK Verkiezing Notaris Mulder feuilleton Kaarten voor nieMeden Jchool- Senoodigdheden DAMES! slaagt u het best in Boekhandel Parkstraat. publiek verhuren Witte leghorns en Reds het ploegen van bouwland en scheuren van grasland woon- en winkelhuis werkplaats of garage een mooie hond Januari Kantoorboeken Prima SCHAPENKAAS de candidaatstelling den heer Jac. Daalder Jz. Uiterst laag geprijsd Boekhandel Parkstr. Bij aankoop van een Buskoek van 20 ent. ontvangt u een rol heerlijke broze Beschuit met bon voor 5 cent. 30 bonnen geven recht op een fijn krentebrood. Deze reclame is geldig tot en met Vrijdag 19 Jan. Bakkerij „DE HOOP". Heden behaagde het den Heere tot zich te nemen onze jongste lieveling JACOMINA in den aanvalligen leeftijd van 3 jaar Haar diepbedroefde ouders, broertjes en zusjes C. BAS J. BAS -de Jonge Zevenhuizen, 15 jan. '34. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van onze lieve vrouw, moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder AAFJE EELMAN Jnd. Uit aller naam P. P. BREMER, den Burg-Texei, Jan. 1934. zal op Vrijdag 26 Januari 1934 des avonds 7,30 uur in het café „Loodsmanswelvaren" te den Hoorn, voor 3 jaar, ingaand 20 Maart 1934 A. voor de Diaconie Ned. Herv. Gemeente te den Hoorn 1. plm. 75 aren het Kerkeland (Zuidkant) 2. 75 arer. het Kerkeland (Noordk.) 3. 65 aren de Groote Geest (Zuidkant) 4. 65 aren de Groote Geest (Noordkant) 5. 50 aren de Geest (Noordkanl) 6 1 19 40 HA het Tonneke 7. 189 90 het Rammenland 8. 0 48 30 het Geestje 9. 0 82 het Kuiltje 10. 0 82 60 Metselaarslandje 11. 0 43 38 het Hoogetje 12. 122 70 Varkenskoog B Voor de Kerk Ned. Herv. Gemeente te den Hoorn. 1. 0 27 60 HA Honderdje 2. 0 14 50 Westerkerkhof 3. 1 52 30 Ouderskoog 4. 0 78 80 St. Annaland 5 104 20 Gasthuisput 6. 1 12 60 Lage Oude Hoorn 7. 0 40 60 Hooge Oude Hoorn. van 1ste klas bedrijf. Prijscourant op ainvraag. Bij J. C. v. d. STAR, Waalenburg. Vlug bestellen is in uw belang. De ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor over geheel Texel. K. VERMEULEN. Zuidhaffel. Te koop of te huur: met of zonder inventaris, met of zonder centr. verw. en goed verlichte van plm. 14 x 8 x 4 M. J. KUIPERS, Schildereinde 84. Op het geluid van deze onverwachte stem sprong hij hevig verschrikt overeind, iemand, die van plan is iets slechts te doen, is in geweten reeds een misdadi ger. Toen lachte hij eenigszims vreemd. Bliksems. Wat 'heb jij me laten schrikken, Drake. Je zenuwen zijn zeker een beetje in de war, lachte de ander. Kom Imee en neem een borrel, om ze wat tot bedaren te brengen. Dat is er misschien wel goed voor, antwoordde Shapland, die niet langer met zijn gedachten alleen wensChte te zijn en blij was te kunnen praten met een reisge noot, die het land der Papoea's door en door kende. Zij gingen naar beneden en. begaven zich naar de Tooksalon. Drake bestelde wiskey-soda, doch Shapland op perde een ander denkbeeld. Neen, geen whiskey vanavond. Breng ons champagne, steward. Een heele flesch voor mijn rekening. Hij wendde zich tot zijn metgezel. Om je de waarheid te zeggen, Drake, voel ik mij vanavond een beetje zwaarmoedig. Dat dacht ik al, zei Drake vroolijk. TE KOOP: moeder Duitsche Herder. JOH. A. EELMAN, Oosterend-Texel. Crisis ten spijt toch voor een kleinigheid. BOEKHANDEL PARKSTRAAT Volvet met en zonder komein f 1,25 per stuk. A. COMMANDEUR, den Hoorn 8 Het bestuur van de Vereeniging tot Uit- keering bij Overlijden brengt ter kennis van stemgerechtigde le den, dat op Donderdag 18 Januari 1934 's avonds van 7- 8 uur in hotel de Linde boom te den Burg-Texel zal plaats hebben voor een Commissaris van Toezicht. Deze verkiezing behoort te geschieden ter voorziening in de vacature ontstaan wegens periodieke aftreding van (herkiesbaar), Formulieren voor opgaaf candidaten zijn verkrijgbaar bij den Secretaris. Texel, 12 Januari 1934 I|. BROUWER, Directeur P. LIEUWEN, Secretaris. Het bestuur der Algem. Texelsche Mid- denstandsvereen meent zijn leden nogmaals in hun eigen belang te moeten raden de bon voor de op 23 dezer te houden vóór 18 dezer aan den secretaris in te zen den, zulks ter voorkoming van teleurstelling Ook kunnen de bonnen worden ingezon den bij een der comm. die dan voor doorzending zorgdraagt. zijn verkrijgbaar bij E. S Boekei en J. H. Kikkert a 30 ct. zijn als steeds de artikelen in Je ziet wat bleek om je neus, man. Wat is er eigenlijk met je? Niets biezonders, antwoordde Shap land, een beetje verschrikt, toen hij zijn. eigen gezicht in een spiegel zag. Mijn zenuwen zijn zeker een beetje in de war, zooals jij al zei. Ja, of misschien heeft de koorts je te pakken, oude jongen. Dat is ook mogelijk. Maar na een; glas champagne zal ik wel weer opknap* epn. H<et was inderdaad zooals hij zei, nadat hij .het eerste glas had geledigd, keerde de kleur weer op zijn gelaat terug en ver dween d.e zenuwachtigheid uit zijn hou ding. Achterover leunend in een gemakke lijke armstoel, stak hij een sigaret aan; hij keek d.e langzaam wegdrijvende rook wolkjes na en vroeg: Jij bent goed bekend in Nieuw-Gui nea, niet Drake? Dat geloot ik wel; waarschijnlijk beter dan menig ander, lachte deze. Al twaalf jaar lang kom ik er geregeld. Dan zal je de meeste menschen, die daar zijn, wel kennen, merkte Shapland op Al de oudjes practisch genomen, wel. Doch niet de nieuwelingen. Het ontdek ken van goud aan de Yodda-rivier en het aanleggen van rubberplantages heeft veel ■menschen hierheen gevoerd. Heö je ooit iemand ontmoet, die Rowlev heette? COMPLET VOOR MEISJES VAN 2—6 JAAR. Nr. 2065. Moeders vinden er steeds een groote voldoe ling in de kleeren voor de kleintjes zelf te maken En terecht! Welke aardige effecten kan men bereiken met deze zelfge maakte, waarin men z'n fantasie een woordje kan laten meespreken. Het allerliefste complet, dat we hier afbeelden, bestaat uit mantel, muts slobbroek, en zal in machte tinten een aardig geheel geven. Bleu. zacht groen, bols de rose, beige e.a., terwijl een warme tint rood ook heel goed kleedt. H geheele patroon ziet men op bijgaand plaatje uitgelegd, zoodat zelfs minder ervaren moeders een leiddraad ïcbben betreffende de verschillende deelen. De mantel heeft een ting met drie knoopen. Het model is vlot, even aangesloten en kleine cape en omlig gende kraag, die hoog aansluit, mouwen met kleine opslagen. Slui- naar onderen toe een weinig klokkend. Het mutsje bestaat uit den bol, waartegen de ronde band gestikt wordt, terwijl een boord|e om het hoofd sluit. Het slobbroekje sluit met een elastiek om het midden, terwijl aan de zijkanten als garneering (bij den enkel) kleine knoopjes worden aangezet Naar verkiezing kan men ook een ritssluiting aanbrengen op zijde van de broek. Patronen kan men aanvragen order nr. 2065; zij zijn beschikbaar voor öen leeftijd van 2 tot 6 jaar. M A. VOOR ONZE LEZERESSEN, Patronen worden toegezonden na storting van t 0.58 op onze postrekening of na inzending nier van per postwissel aaD het Bureau van dit blad. Afd. Goedkoope patroon, Gewenschte maat en •ummer vermelden. O 5 Rowley. Charles Rowley. Dat zou ik denken. Ik ben compagnon met hem ge weest op een paarloester-expeditie. De arme kerel is vijftien jaar geleden opge geten op de Salomons-eilanden. Dat zal de oude zijn geweest ■maar ik bedoel de zoon. Ik wist niet, dat hij een zoon bad, antwoordde Drake lachend. Charley Row ley iheeft nooit de indruk gemaakt, dat hij getrouwd was. Ln elk geval heeft hij met mij nooit over familiezaken gespro ken. Ik geloof, dat die zoon, die ik be doel, door Ihem moet zijn aangenomen, Bliksems, ja, riep Drake uit, zich plotseling iets 'herinnerend. Ik meen nu todh, dat ik hem eens heb hoornen mom-' pelen over een blank kind, dat hij ergens had gevonden. Maar de b ie zon derheden zijn mij volkomen ontschoten. Dus je weet niet, of die jonge Row ley in Nieuw-Guinea is? Neen ,daar weet ik niets van. Moet je hem hebben O neen, antwoordde Shapland onver schillig. Een wederzij dsche vriend vroeg mij, hem de groeten over te brengen, als ik toevallig tegen hem opliep. Er is éqn man in Moresby, die je kan zeggen, waar hij zich bevindt; dat wil zeggen, indien hij zich in Nieuw-Guiimea zou ophouden. Dat is Jack Cordery, beter bekend onder de naam van Moresby Jack. HYACINTHEN OP GLAZEN. De hyacinthen op glazen mogen nu in liet licht, in de warmte, maar eerst dan, als de bloemknop geheel uit de knop is. Is de bloemknop boven de bol, dan voelt men tusschen knop en bol een. kleine holte. Wie zich zelf door het be tasten van de neus niet overtuigen kan, iraden we aan ,de hyacimthen toch niet in het licht of in de warmte te plaatsen, als de neus niet op zijn minst 68 cM. lang is. In zoo'iii geval lijkt liet ons noodig, ;n de eerste dagen de bollen niet voor het venster te zetten, doch in meer getem perd licht te plaatsen. Zet uw bollen nooit te vroeg in liet volle licht, doch laat ze liever een paar dagen te lang in liet donker. Bijna 90 pet. van de mislukte hyacinthen zijn te vroeg iu het licht gesteld. Welke temperatuur mag er in de kamer kearsdien? Een temperatuur van 6570 graden Fahr. kan zonder bezwaar gege ven worden. Vult geregeld het water in het glas aan. Nu komt de belooning voor onze zor gen. De neus, zoo geel als saffraan, toen we het glas uit het donker haalden, wordt ziendero-ogen groen, eerst zacht en teer, leiT ina drie dagen helder groen. Spoedig laten de bladeren los, wijken uit om de bloemknop door te laten. De nagels, zoo noemen we de afzonderlijke bloempjes van de hyacint, zitten eerst plat tegen elkaar gedrukt, doch weldra worden ze dikker, dringen elkaar opzij en de ondersten ne men een horizontale stand aan. Weldra volgen de andere en liet is een genoegen, om te zien hoe de intensiteit van de kleur toeneemt, naarmate de nagel op open springen staat. Eindelijk is liet groote ge-, beunen daar, de nagels zijn geopend en een heerlijke geur, een voorjaarslucht hangt in de kamer. Steeds mooier wordt de hyacint en dagen lang achtereen wordt zij door alle huisgenooten bewonderd. Hij kent iedere blanke in het land. Ga het hein eens vragen en als die je niets van Rowlev kan vertellen, dan kun je gerust a. rmemen, dat hij niet in Nieuw-Guinea is Dank je; bij gelegenheid zal ik het eens doen, antwoordde Shapland luchtig, terwijl hij echter ondertusschen de naam nauwkeurig in zijn geest grifte. In de middag van de volgende dag kwam liet stoomschip in de haven van Moresby voor anker. Shapland ging aan wal en liet zicli onder de naam van John. Vernon als gast in het kleine hotel in schrijven. Een half uur later slenterde hij de bar binnen en maakte een praatje met de man aan het buffet. Liet gesprek liep over het groot aantal blanken, dat de laatste tijd in de streek was gekomen. Toen informeerde Shapland onverschillig „Kent u iemand met de naam Rowley Charles Rowley, gelóóf ik? De man aan het buffet dacht na. Het lijkt me toe, dat ik die naam eens meer gehoord heb. Maar ik ben nog niet zoo 'lang hier. Pas sinds vorig jaar voorjaar. De man bemerkte de teleurstel ling op het gelaat van zijn gast. Maar ik kan u wel naar iemand verwijzen, die misschien in staat is eenige inlichtingen te verschaffen. U moet eens naar Jack Cor dery gaan. Hij woont in een kleine wo ning, halverwege liet Gouverneurslniis en 'liet inboorlingendorp. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 4