DE OAKFORD-RAMP. Het stoffelijk overschot der bemanning van het Engelsche s.s. Oakford, wend Vrijdag van Texel naar Amsterdam vervoerd, vanwaar de tien slachtoffers met twee schepen naar Engeland /ija overgebracht.. De kisten aan boord van de motorboot van schipper Zuidewind. N.V. T. E. M. Verdrijf de ergste kou in uw slaapkamer met een Straalkachel. Geen onaangename lucht, walm en vocht. ♦•♦•♦•❖•O© Officieel vellingsberidht der Coop. P.T.V. „Texel". In de afgeloopen week liepen de prij zen der eieren aanzienlijk terug. Op de Maandag gehouden veiling was dat ook van invloed. De prijs per Kg. liep vanaf 56 tot 60 ct. peT Kg. Voor de kleine ge wichten werd in "verhouding tot de groote de hoogste prijs betaald. SPORTNIEUWS. Uitslagen 4e kl. A. KNVB, afd. I. TexelAndijk 4—1Alkm. Boys-Alk maar 60; Schagen—Uitgeest 32. Door deze uitslagen komen nu een vier tal clubs met 11 punten gelijk te staan, zoodat de uitslagen der laatste wedstrij den van groot belang zijn voor bepaling der volgorde van de ranglijst. Texel 1Andijk 1: Om 2 uur precies stellen de ploegen zich onder de be kende bekwame leiding van de heerüeurts op. T. is het eerst aan bod en menig aan val wordt ondernomen, waarbij A. alle zeilen moet bijzetten om erger te voor komen. A-aanvallen zijn minder talrijk maar niet zonder gevaar, hoewel 'deze ploeg niet direct een ihooge indruk maakt. De A-midvoor schijnt de man te zijn, die het doen moet, maar hij heeft met enkele goede schoten geen sucoes, bovendien is Bram er zeer goed in, zoodat doelpunten' zeer moeilijk te maken zijn voor A, Bij T. bezet J. Gieles, die vbor het eerst weer meespeelt, de middenvoorplaats. Naplm. 20 min. volgt een algemeene aanval, welke niet voldoende wordt weggewerkt. Na enkele malen 'inschieten gehikt het Venheijen de eerste goal te maken. Een goede aanval van A. volgt, waarbij de midvoor doorgeeft naar de rechtsbinnen, die de partijen op gelijke voet brengt. Nu volgt een korte periode, waarin de snel heid en verrassende momenten van vroe ger gespeelde wedstrijden gezien wordt, als Jan de bal te pakten krijgt, goed naar linksbuiten plaatst, die zeer snel doorloo pend met 'een geweldig schot de leiding herneemt. 21. Enkele dergelijke aanval len volgen nog. Een vliegend schot gaat achter de paal door 'het net. Menigeen meende ireeds weer te kunnen juichen, maar het is out ball. Meerdere aanvallen volgen nog, maar ook A. probeert het sterk. Eens is de midvoor doorgebroken, gaat alleen op Ihet doel af, Bram komt naar voren, het sohot gaat juist naast. Enkele corners zijn voor Bram veilig. Met 21 komt de rust. Na de rust neemt T. meer en meer het spel in handen. Jo speelt nu een partij back, zooals we nog maar zelden zagen. Bij een druk op het A-doel, is de links buiten naar de rechts-binnenplaats ver dwaald, waar hij met een scherp laag schot voor 31 zorgt. Een aanval van A. brengt het T-doel in gevaar, de paal brengt redding terwijl even later Bram met een geweldige kanjer juist op z'n plaats is, een zeker schijnend tegenpwnt voorkomt. T. is weer ten aanval, de kee per is uitgeloopen, een schot van Gom: vangt hij echter nog juist op tijd, dan volgt een goede pass waaruit W. voor de 4e goal zorgt. A. is uitgespeeld en T.< evenzoo. Er wordt niet meer gescoord en T. heeft verdiend gewonnen. Bram speelde een prima wedstrijd. Rein was te gevaarlijk-. Dat kan wel anders, jo was na ce rust buitengewoon in vorm. De halflinie het sterkste geheel. De voor hoede heeft ons nog maar matig voldaan.'. Jan op de midvoorplaats was een ver betering, zijn verdeelen was goed maar hij moet zelt initiatief nemen. Veel meer en ineens schieten. Gommert en Maarten (kunnen we wel in een adem noemen,, dik wijls een zeer groote matheid demomstrae- rend. Waar blijft dat enthousiasme, dat noodig is om te winnen? Waarom wordt het verband met halflinie niet meer ge zocht en onderhouden? Beide kunnen ze aardig voetballen, maar als ,er niet voor gewerkt wordt, als men zich niet inspant, is het nuttig effect gering. Daarom aan pakken en willen spelen. W. op de links buiten is goed bekeken. Enfin, de punten zijn binnen, dat is im ieder geval de be doeling. Tegen Sucoes nog een schepje er op en misschien zijn we dan gelukkig. Doordat Watervogels van Held. Boys met 2—0 wonnen, staat Texel II op gelijke afstand, d. w. z. met evenveel punten (2) achter de leiders. Nu maar alles winnen, dan kan men nooit weten. De leiders kun nen nog sneuvelen I A. s. Zondag speelt Texel 111 tegen HRC 8 aanvang 2 uur. Texel II Texels Blauwe Ploeg, aanvang 12 uur. Texel A—Texel B, aanvang 4 uur. ZaterdagDe wedstrijd, die Zaterdag middag door terreinafkeuring niet doorging. ElftalTexel 111. D. Visser D. Geense J. Slikker G. Dros Dz. C. Keijser Lz. B. Stolk K. Linnhose M. Vonk A. Pen P'Neijens Res.W. v. Zeijlen P. Kikkert Texel II Comp. elftal. A. Daalder Jac. Helsloot Jaap Geus H. Stolk A. Dros Bz. A. Dros Az. C. Zuidema P. Bruin J. Bruin ;A. Huizinga A. Idema Texels Blauwe Ploeg: J. van Zeijlen A. Dros Pz. J. Ran M. Koorn Nic. de Graaf G. Dros Az. M. Vlamimg J. Gieles Dapper G. Witvliet W. Winter Adsp. A en B gewoon. Van „Verkade" uitnoodiging tot bezoek en verzoek om te komen logeeren ontvan gen. Nadere mededeelingen 'hedenavond. Hedenavond sluiting van de gelegenheid tot bestellen der kaarten voor de Neder- land-België wedstrijd op 11 Maart a,s. Adres: Schildereind 63. Ru' dvee-beperklng. De C. R. C. deelt mede, dat aan Texel zijn toegewezen 808 vaars- en niet-geregi- streerde stierkalveren. Hieronder zijn dus niet begrepen de geregistreerde stier kalveren. De 808 toegewezen kalveren zullen over plm. 450 bedrijven moeten worden verdeeld en wel in verhouding tot het vorig jaar aangehouden aantal. Het resultaat zal hoogstwaarschijnlijk zijn, dat het aantal kalveren nu moet worden beperkt tot de helft. N.V. T. E. M. Voorkom bevriezen van uw rui- ten door een electrische raamver- warmer. DE KOOG. V.V.V. TEXEL. Vergadering te de Koog op Maandagavond 29 Jan. in hotel „Het Witte Huis". Te iruim 8 uur opent de voorz., de heer Van Twisk, de goedbezochte vergadering. Hij heet de 48 aanwezigen welkom. Na lezing notulen volgt voorlezing jaar verslag 1933. Verschillende gebeurtenissen passeeaen daarin de revue: samenwerking met andere V.V.V.'s, De medewerking van TESO wordt dankbaar gememoreerd. Het jaarverslag doet voorts opgewekte mede deelingen. over het badseizoen, waarop met tevredenheid kan worden teruggezien. Tenslotte wordt 'een beroep op de mede werking van alle leden gedaan, om de bloei der vereeniging te bevorderen.. Aan de orde komt thans REKENING en verantwoording penningmeester. Op verzoek van de voorz. nemen de heerein B. Lolkema en A.J.Zutphen inzage van het door de heer Fehrmann gehouden 'be heer. Na afloop hiervan deelt de voorz. mede, dat alles accoord is bevonden. Het blijkt, dat de vereen, een schuld van f200 heeft. Daar tegenover staat het bezit van een kiosk ter waarde van f100, terwijl de nog aanwezige gidsen een waar-de van plm. f 100 vertegenwoordigen, zoodat van een financieel tekort niet kan worden ge sproken. Nu volgt BESTUURSVERKIEZING, af tredend is de lieer C. Eelman, wegens vertrek naar de Waal. Aanvankelijk zou de 'heer C. Kooiman aftreden, doch liet bestuur achtte het in de gegeven omstan digheden beter, dat de heer Kooiman aan bleef en dus de heer C.Eelman aftrad. De heer A.Dalder merkt op, dat op een vorige vergadering de heer Gomes is ge kozen, nadat medegedeeld was, dat de heer Kooiman zou aftreden. Voorz. ant woordt: dat genoemd besluit ongeldig is, zooals uit de notulen van die Vergadering kan blijken. Verder ziet voorz. in het op treden van de lieer A.Daalder een bewijs van wantrouwen tegen het bestuur, dat hij ongerechtvaardigd vindt. In de va cature-C.Eelman stelt het bestuur ter voor koming van versnippering van stemmen voor als candidaten de hieeren B. Lolke ma en C. Maas. De vergadering blijft echter vrij. De heer A.Daalder stelt M, C. Lamgevel'd voor, waarmee voorz. ac coord gaat. Bij de eerste stemming verkrijgt C. Maas 7, B.Lolkema 22, M. C. Lnngevekl 15, K. Goines 3, en C. Groenhof 1 stem: Bij de 2e vrije stemming wordt de heer Lolkema bij meerderheid gekozen. De lieer Lolkema neemt aan. CONTRIBUTIEREGELING. Tot dus ver was de contributie f 0,75 per bedJ Voorz. deelt mede, dat propagandaconi- missie en bestuur van meening zijn, dat dit te laag is om 'een sluitende rekening te krijgen. Een ontwerpbegrooting over 1934 circu leert. De inkomsten worden geraamd op 11890. Per bed is dan f 1contributie gerekend. De uitgaven bedragen eveneens 1 1890. De bedoeling is het salaris van de secretaris van f400 op f600 te brengen.' Seoretaris verricht zooveel werk voor de vereeniging, dat deze verhooging alleszins gemotiveerd is. De vergadering is het met de lof, aan sear. Fehrmann gebracht, eens. De 'heer N. Gomes oefent oritiek uit op het voorstel tot contributieverhooging. Hij doet in waardeering voor de secr„ voor niemand onder, doch meent, dat die extra verhooging der contributie grooten- deels in de kas te den Burg terechtkomt.! Waarom hier contributieverhooging, wat te den Hoorn niet gebeurt? vraagt hij. Verder verwijt de heer Gomes 'het bestuur dat vroeger gezegd is, dat de Koog voor zich een secretaris zou krijgen, wat niet is nagekomen. Voorz. bestrijdt de heer Go- mes; de verhoogde contributie blijft in de kas der vereeniging, zoodat we goede re clame kunnen maken. De secretaris is er ook. [>e Koog is een zelfstandige vereen* die opkomt voor de pensionhouders en verhuurders. Voorstel contributieverhooging wordt aangenomen38 stemmen voor 10 blanco. Bij de rondvraag vraagt de heerSchaat- senberg verbetering van "de STRAATREI NIGING. Voorz. antwoordt, dat een schrijven is gericht aan B.enW. en in behandeling zal worden genomen In de raad. Ook voor de STRAATVERLICHTING is verbetering aangevraagd. Zoo is b. v. plaatsing van een 3-tal lantaarns verzocht. De heer Gomes herinnert aan zijn vroeger gedaan verzoek tot uitbreiding van kleedgelegenheid aan het STRANÖ. Voorz. antwoordt, dat er 'u nieuwe rege ling-zal worden'getroffen door de ge meente. De heer A. Daalder vraagt ot de AFSTANDEN naar het strand voor aïïe dorpen 'in de gids worden opgegeven. Voorz. antwoordt bevestigend. Nog wordt gevraagd of de telefoonpalen in het dorp niet kunnen verdwijnen. Ze zijn hinderlijk voor het verkeer. Voorz. ant woordt, dat zulks voorloopig niet zal ge beuren. De bezuiniging bij P.T.T. verzet zich daar tegen. De lieer J. Boon wenscht verhuurders niet op de PEN- S10NL.1JST te plaatsen. De secretaris ant woordt, dat er afzonderlijke lijsten komen. De heer Lolkema brengt de OMZET BELASTING ter sprake en vraagt of deze de pensionprijzen zal moeten beïn vloeden. Voorz. zegt, dat ieder naar eigen inzicht zal moeten handelen. Lit de vergadering worden nog 'inlich tingen gevraagd over het ter inzage leg gen van BRIEVEN. In de badplaats Ber gen ontvangt elke belanghebbende af schrift van de ingekomen brieven en kan ieder daarop naar believen antwoorden. Zou dat hier ook kunnen? Voorz. zegt, dat daartegen bezwaar bestaat. Dan krij gen de menschen te veel brieven en weten ze geen keuze te doen. Dit is de reden ge weest, dat hier het ter inzage leggen van brieven is afgeschaft. De lieer R.Daal der Lz. vraagt betere BESTRATING in de Koog. Voorz. zegt, dat de Midden- standsvereen. daartoe stappen zal doen. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorz. te ruim half tien deze vergade ring. Aan het aftredend bestuurslid, -de heer Eelman, wordt eerst nog dank gebracht voor de prettige samenwerking. De vergadering had een rustig en vlot verloop. Kerknieuws. Ons dorp staat tegenwoordig „in het teeken" van vereenigimgslevqn. Niet uit sluitend op maatschappelijk, doch ook op kerke lij k-god sd ien stig geb ied Zoo werd verleden herfst hier een Doopsgezinde Zustérkring opgericht en is dezer dagen de oprichting van een Her-, vormde Zustérkring gevolgd. Beide ver- eenigingen, elk op eigen terrein werkend, beoogen, nuttig, practisch werk te ver- verrichten en voorts de band tusschen de leden en kerkgenootschap te versterken, wat in deze tijd, waarin veel verslap-' ping op kerkelijk gebied wordt geconsta teerd, zeker vermeldenswaard is. OUDESCHILB. „Steunt Elkaar". Zaterdag hield Dorpskring Steunt El kaar", zijn 46e algemeene vergadering in De Zeven Provinciën. De opkomst was niet groot. De heer Joh. P. Dros, heette de aanwezigen har telijk welkom, waarna de secr., de heer G. Blom de notulen las, welke onver anderd werden goedgekeurd. Ook het ver slag van de penningmeester, de heer Ju. Blom, werd goedgekeurd, ën wel op ad vies van de comm. tot nazien van de reke ning, die alles in de beste orde had be vonden. De inkomsten en uitgaven waren als volgt: In kas 1932 f 286,6S; contributie f 1787,22; rente f 1359,40'A; aflossing f 1150.—Totaal f4583,31. Uitgaven: 11 uitkeeringen f 1100. interest en onkosten f 139,65; salarissen 1381.— Bank f2285,53. Totaal f3906.IS In kas 31 Dec. '33 f677,13. De bezittingen per 31 Dec. '33 bedroe gen: 22 hypotheken f 23275; 3 effecten 4V- pet. f 3037,50; Rijkspostspaarbank f 46S,SSachterstallige contributie f45,50; loopende rente f 640,40; saldo in kas

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 2