Algemeene Vergadering Swan, STOKHORST-KUIKENS zijn kwaliteitkuikens. Pluimveebedr. „Stokhorst" Hummelo Schipper BRUIN Notaris Mulder Denk er om straks gaat het om de eieren. Niet de prijs, doch de kwaliteit geeft den doorslag. NET TEHUIS aangeboden eerste klas Fokhanen Opheldering verzocht. vertrekt Maandag naar Rotterdam. Consultatiebureau voor Zuigelingen Zitting Vrijdag 2 Februari Toegang kosteloos voor alle kinderen jonger dan anderhalf jaar. Jchool- föenoodigdheden Uiterst laag geprijsd Boekhandel Parkstr. FEUILLETON Algemeene Vergadering Abonneert U op dit blad. Vereeniging tot uitkeering bij overlijden „Vooruitgang is ons Doel". Prima SCHAPENKAAS Registers, bestelorders, enz. Een schat van lectuur! Januari Kantoorboeken Een goede vulpen is een kostelijk bezit. Bestelt daarom uw kuikens bij H. v. Heerwaarden te Eierland, alleenverkoop voor Texel. OEVRAAOD AAN OF NABIJ ZEE gemeubileerd huis, min. 6 bedden, voor zomermnd. Br. liefst met foto, Van Slooten, H. W. Mesdagpl. 11, Groningen. f 12,— per week (met waschV Adres te bevragen aan het Bureau van dit blad. TE KOOP: Indiv. gebr. Reds, Barnev., W. Leghorns. Br. 1933. Gef. uit m. b. 245 ei, v. b. 263 ei. Billijke prijs. N. KIKKERT, „Vredestein". Degene, die uit de houtverkoop van Staatsboschbeheer van 24 Jan. jl. perceel 252—253heeft meegenomen, wordt verzocht het te willen meedeelen aan T. KOORN, de Westen, daar er vermoedelijk een abuis in die twee nummers bestaat. te den Burg. in café den Burg van 11 tot 1 uur. De moeders wordt beleefd in herinnering gebracht, dat zij verplicht zijn PERSOON LIJK bij de dienstdoende Zuster haar naam direct in het register te doen inschrijven. VERLAAT een barer het lokaal en wordt dan haar nummer afgeroepen, dan komt dit nummer te VERVALLEN om dan ONDER aan de lijst opnieuw te worden geplaatst. zijn als steeds de artikelen in Niets gehoord of gezien? vroeg Cor dery geeuwend. Neen, was 'het antwoord. Het is doodstil in de wildernis. Corder}' knikte. Ik dacht ook wel, dat wij tijd verspilden door de wacht te hou den, doch tenslotte willen we toch ook niet plotseling worden overvallen. Ga jij nu maar slapen. Wij hebben morgen een zware dag voor de boeg en je hebt meer rust inoodig dan ik. Shapland trok zich in de kleine tent terug, doch het duurde lang voordat hij in slaap viel. Sombere en donkere gedach ten 'hielden de slaap weg en toen hij ein delijk in een lichte sluimer viel, was deze nog zeer onrustig en vol onaangename droomen. Hij ontwaakte die morgen onopgefrischt en begaf zich naar buiten, waar hij con stateerde, dat het ontbijt reeds werd klaar gemaakt. Cordery knikte tegen hem. Ook gedurende de verdere nacht is het rustig geweest, zei hij. Ik hoop maar, dat wij verder evenmin last hebben.: Ja, antwoordde Shapland, tervvijl hij doelloos ronïïkeek. Op ongeveer vierhonderd meter af stand, verborgend achter dicht geboomte viel een riviertje van een lioogte naar beneden en vormde allerlei kleine meertjes. van de Vereeniging „Texel" tot verwerking van uit nood geslachte en gestorven dieren op Woensdag 31 Januari, 's avonds 8 uur in „De Lindeboom". Agenda Opening, notulen, mededeelingen. Rapport aangaande het nazien der reke ning en verantwoording. Bestuursverkiezing. Bespreking wijziging reglement, Benoeming Commissie van arbitrage. Rondvraag. Toegang hebben de leden van alle ver- eenigingen op gebied van landbouw of veeteelt. op Woensdag 31 Januari 1934 's avonds 8 uur in hotel „de Lindeboom". Den Burg-Texel, 24 Januari 1934. BROUWER, Directeur. P. L1EUWEN, Secretaris. AGENDA 1 Opening 2 Notulen 3 Ingekomen stukken 4 Rekening dienstjaar 1933 5 Verslag van rekeningnazieners 6 Jaarverslag 7 Rondvraag en sluiting. Volvet met en zonder komein f 1,25 per stuk. A. COMMANDEUR, den Hoorn 8 voorgescnreven door de Omzetbelas- tingwet levert uit voorraad BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Te den Burg is 1 Febr. 'n portefeuille be schikbaar, bevattende Wereldkroniek, Eigen Haard, Aarde en haar Volkeren, Hol). Lelie, Panorama, Nederland, Stui versblad, Groene Amsterdammer, Buiten en Mork»-magazijn. Voor al deze tijd- •Qiriften betaalt ge 16 ct. per week (f2.- per kwartaaL) Adres: BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Crisis ten spijt toch voor een kleinigheid. BOEKHANDEL PARKSTRAAT zal op Vrijdag 2 Febr. a s. des avonds 8 uur in het café den Burg te den Burg PUBLIEK VERHUREN: voor den tijd van 3 jaren, ingaande 20 Maart a.s. A. voor Mevr. Wed. D. P Bakker te Haarlem 0,72,76 HA wei- en bouwland bij het huis van den lieer De Lugt, te den Burg. 1,30,83 HA weiland met boet, annex B. voor de Armenkamers in de Nieuwstraat 1 19 30 HA Kamerfen op Z.-Haffel en C. voor de Armenkamers in de Warmoes straat 1 61 30 HA Laagkoogjes aan den Grint weg bij den Kruisweg. l<X'e&eofe \bu£p&? Met glazen pen van f 1,90 af. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Veel tevreden afnemers op Texel. Het geluid van het vallende water be reikte zijn oor in de stilte van de morgen-, lucht en deed hem ineans verlangen naar een koel bad. Hij wendde zich inaar Cor dery. Ik gevoel mij wat moe, zei hij. Ik geloof, dat ik een bad ga nemen. Prachtig, zei Cordery. Maar blijf niet te lang weg. Over tien minuten kun nen wij gaan eten. Shapland nam een handdoek mee, baan de zich een weg door het gewas tot aan de rivier en wandelde toen een klein ge deelte met de stroom mee om een ge schikte plaats voor het baden te zoeken, Juist had hij een plek gevonden, zijn handdoek over een struik gehangen en de hand opgeheven om zich van zijn over hemd te ontdoen, toen een schaduw in het water hem plotseling deed omzien. Een inboorling met een opgeheven knots stond vlak achter hem. Hij had zelfs geen tijd om een kreet te slaken; de knots daalde neer op zijn hoofd en sloeg hem bewusteloos. Toen hij weer bijkwam, moest er zeker reeds een lange tijd zijn verloopen, want de zon had haar dage- lijksdhe baan reeds bijna afgelegd. Hij werd zich bewust van een ondragelijke pijn in de ledematen en bemerkte, dat hij het centrum der belangstelling vormde van de bewoners in een klein dorp. Hij lag volkomen hulpeloos op de grond, terwijl een heele troep inboorlingen om hem heen zwermde. Langzamerhand keerde zijn krachten terug en hij keek met eenige belangstel ling om zicli heen. De dorpsbewoners vormden een wilde menigte en leken op het oog meer op schreeuwende apen dan menschelijke wezens. Hun glinsterende oogen en breede lippen wekten onweer staanbaar een dierlijke indruk. Shapland was nu niet direct een lafaard, doch hij kon toch een huivering niet on derdrukken bij het zien van deze wezens. Dit waren wilden en tenzij men hem te hulp kwam, behoefde hij er niet aan te twijfelen, wat zijn einde zou zijn. Voor- loopig echter gaf hij de hoop inog niet op Blijkbaar was Cordery met zijn dragers ontsnapt en Cordery was er de man niet inaar om zich door een aantal wilden op de vlucht te laten jagen. Mits hij niet onmiddellijk door hen werd gedood, be stond er nog een kans, dat hij koin ont snappen. Hij was juist tot deze bemoedigende meening gekomen, toen op de aanwijzing van één, die het opperhoofd scheen te zijn, twee wilden naar voren stapten, hem opnamen en naar een grashut aan het einde van liet dorp voerden. Zij wierpen hem met even weinig plichtplegingen op de vloer, alsof hij een blok hout was, |en trokken zich daarop weer terug, de toe gang goed afsluitend. Hij bevond zich in volkomen duisternis. Zijn hoofd stak hevig en gedurende enkele oogenblikken bleef hij liggen, waar ze hem hadden neergesmeten. Een hevig ge voel van misselijkheid overviel hem, doch tegen de wand leunend, slaagde hij er in, dit te overwinnen. Toen voelde hij in zijn zak en vond een groot knipmes, dat aan de aandacht van de wilden was ontsnapt. Hiermee maakte hij een kijkgat in de EEN FRAAIE WANDELJAPON. HUISJAPON. (met lange blotise-moawen). wand van de hut en aanschouwde een tooneel van opgezweepte hartstocht. De nacht was gevallen, doch een groot vuur in het midden van het dorp ver schafte het noodige licht. Het geheele dorp scheen op de heen. De meeste man nen cirkelden in ieen wilde dans voort durend rondom het vuur op de gillende tonen van bamboefluiten en het doffe geluid van trommels, die waren vervaar digd uit gedeelten van uitgeholde boom stammen bedekt met h age cl is vellen. Hij zag hoe het draaien steeds sneller ging en de dansers onder luid gehuil groote sprongen maakten. Het werd hem duide lijk, dat de wilden zich meer en meer tot een toestand van opgewondenheid opwek ten, die ten slotte tot volslagen waanzin zou overslaan. Dan (Wordt vervolgd Seer. J. G. Ph. PISART. 9 7938 Ook voor gezette figuren. Nr. 7938. Voor dit eenvoudige model wandeljapon kan dunne fantaslestof, doch beter nog crêpe de chlne gekozen worden. Men kan onder de mantel nog een lichte zij den blouse dragen, die dan midden voor te zien komt en waarvan de mouwen eveneens uit da korte man telmouwen ko men. Een ande re oplossing ls echter om bij warm weer, ais men gaarne zoo luchtig mogelijk gekleed, is met drukknoopen een lioht vest in de mantel te bevesti gen. terwijl in de mouwen van de zelfde zijde lichte reepen worden ge regen. zooals de afbeelding te zien geeft.. Het model is niet getailleerd, dus gemakkelijk zelf te maken. De breede revers en het gladde schootje dragen er toe bij, het model ook door gezette dames geschikt te maken. De twee- baans rok heeft vóór en achter een vrij bree de stolpplooi. Patronen stellen wij gaarne beschikbaar in alle maten onder Nr. 7938. Het maken van de japon kunnen wij onze lezeressen zeer aanbe velen. De prijs bedraagt ƒ0.58. 8030. Zeer eenvoudig en ook goed kleedend ls het model van deze hulsjapon, dte van een aardige bedrukte wollen mouseline gemaakt kan worden. De voorzijde van de Japon heeft een opgeknipt midden gedeelte, terwijl de zijstukken daaren tegen tot over de heupen rekten. Van deze zijstukken af geeft een opgestik te strook, die over den rug gaat, den vorm van een pas aan. 1 De hals is hoog aangesloten en sluit met een paar smalle biesjes, die aan den bovenkant van het split wor den aangezet Patronen ln alle maten kan men aanvra gen onder nr. 3090. JlÉÉlÉ! Sinaasappel. Niet genoeg kan worden aangeraden gere geld fruit te gebruiken, vooral een jaar als dit, nu de appels zoo buitengewoon duur zijn zn in grootere gezinnen bijna een extraatje .vorden, bewijst de sinaasappel zoo velerlei diensten, 's Winters, wanneer vetter gegeten wordt dan in den zomer en men in den regel ook minder lichaamsbeweging neemt, werkt de sinaasappe' bloedzuiverend en bevordert de spijsvertering. Ook bij koorts is het gebrui ken van sinaasappelsap bijzonder goed.

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 4