j)e Ifledec&wdscha jmdfiada Waarschuwing. N.V. T. E. M. Verdrijf de ergste kou in uw 9 slaapkamer met een Straalkachel. Geen onaangename lucht, walm en vocht. OUDE POSTZEGELS. Werp uw oude postzegels niet weg Bewaar ze en geef ze van tijd tot tijd af aan liet Bureau van dit blad, dat zor gen zal voor doorzending naar het Sana torium „Zonnestraal" te Hilversum (staan de onder protectoraat van het Roode Kruis.) Zooals bekend, worden in dit Sanato rium t.b.c.-lijders en herstellenden ter verpleging opgenomen van alle gezind ten. Het is aan deze arbeid dat de op brengst van de oude postzegels ten goede komt. Wanneer' ge veronderstelt, dat een handvol oude postzegels maai' weinig zal opbrengen, hebt ge volkomen gelijk. Maar wanneer door het heele land heen oude postzegels verzameld worden, krijgt men in Hilversum een spoorwagon vol. En zoo'n hoeveelheid brengt een aardig centje op Wie neemt ze in ontvangst op de dor pen? Voor Oudeschild en omgeving meldde zich aan: ALB. BACKER. DANK. Door bemiddeling van Air. Alfred E. Hepton, Oraftonstreet te Huil, delegito U.E.A., (consul voor de Wereldbond van Esperantisten), aan wie wij om berichten verzochten uit de Bngelsche pers, betrek king hebbende op de ramp van de Oak- ford, bereikte ons een schrijven gedateerd 5 Febr., van de eigenaars van het ver ongelukte schip, Chas. Strubin en Co., te Londen (King Williamstreet 53-54). Gaarne voldoen we aan het verzoek, daarin vervat, om op deze plaats dank te willen brengen aan de Burgemeester van Texel, de predikant van De Cocksdorp, en aan alle andere autoriteiten en inwoners voor hun goedheid en hun zorgzaamheid jegens de omgekomen bemanning van het s.s. Oakford betoond, hetgeen door "de reederij en de familie der slachtoffers oprecht wordt gewaardeerd. HEBT GIJ RADIO? \>Cie een radio-toestel bezit, is verplicht daarvan ten postkantore kennis te geven. Wie aan deze verplichting nog niet vol deed, geven we in overweging daarmee nu spoed te maken. In de dagbladen heb ben we bij herhaling gelezen van "inbe slagneming van toestellen, van eigenaars, die van hun bezit geen aangifte hadden gedaan. Voor radio-oentrale-abonmees zorgt de ondernemer. OMZETBELASTING. De Kamer van Koophandel maakt han delaren en winkeliers, die tevens bij komstig fabrioeenen, er nogmaals op op merkzaam, dat de verzoeken om hun op 1 Januari j.l. aanwezige handels- of win kelvoorraad zonder berekening van om zetbelasting tot 1 April a.s. te kunnen af leveren, vóór 15 Februari a.s. bij de In specteur moeten worden ingediend. Het 'betreft hier b.v. de handelsvoorraad van een winkelier in confectie, die tevens een atelier heeft; een winkelier in meubelen, die een stoffeerden i aan zijn zaak heeft verbonden; een winkelier, in luxe artike len, tevens lijstenmaker; een autohande laar', die tevens carrosserieën bouwt, enz. In het verzoekschrift, dat ongezegeld kan worden opgemaakt, dient men een ver gunning aan te vragen overeenkomstig ■art, 4 'der Omzetbelastingwet met de be doeling deze te mogen toepassen volgens de beschikking van de Minister van Fi nanciën, dato 29 Januari 1934. SPORTNIEUWS. Uitslagen afd. I 4e kl. A.: Texel—* Succes 3—4; SchagenAndijk 3l;Vrone —Uitgeest 4—3. Texel—Succes. Zoo is dan de wedstrijd van het seizoen gespeeld, waarvoor "een biezondere belangstelling was. Prachtig voetbalweer deed wat goeds verwachten. Om even over 2 laat de heer Vaz Dias tossen. S. trapt af en direct gaat het op T's veste af, waar de eerste aanvallen reeds met moeite kunnen worden afgesla gen. De T-halflinie kan 't spel niet volgen, waardoor de backs het moeilijk krijgen Het begin is wat onzeker. Langzamer hand komen de spelers er beter in en volgen enkele snelle aanvallen op het S- doel, waar echter de verdediging niet thuis geeft. Er staat een straffe wind over het terrein van hoek tot hoek, en het is dui delijk, dat S. hiervan het voordeel heeft. Met goed open spel worden de aanvallen opgezet, terwijl de halflinie goed aansluit. Onze achterhoede weet voorloopig elke aanval af te slaan, terwijl Bram "zich van zijn goede zijde laat zien. ,Bij T. wordt te veel op de linkervleugel gespeeld, waar W. te veel alleen moet doen. Gom vult niet aan en lijkt wat te angstig. Zijn plaatsen, vooral het ineens achterover ha len, is mis. De rechtsbuiten wordt niet ot veel te weinig in het spel betrokken. Al spoedig blijkt onze halflinie niet sterk genoeg, waardoor de midvoor gaat hel pen. Enkele aanvallen leveren niets op. Na plm. 20 min. krijgt S. een comer te nemen. Deze, keurig voor het doel ge plaatst, wordt ingeschoten, maar Jo slaat ■de bal terug, de toelo opende S-aanval scoort dan onhoudbaar. Weer volgt een druk op het T-doel. Als D. een corner wegwerkt, wordt hij door de S-spil geno men, waardoor hij de rest op halve kracht verder speelt Nu echter komt er leven in, een aanval wordt ondernomen, en als W. er zeer snel vandoor gaat, wordt hij on geoorloofd aangevallen. De vrije schop, wordt hoog over de lat geschoten. T. komt terug, Maarten zet goed voor, de bal wórdt met de hand weggeslagen. Pe nalty, welke door M. keurig wordt inge schoten 1—2. Het spel golft nu op en neer. Talrijker worden de T-aanvallen en ook S. moet nu alle zeilen bijzetten, om erger te voorkomen. Een pass naar W. volgt, hij gaat door de backs heen, maar valt met de rechtsback van S., waarvan Ant .gebruik maakt om er vandoor te gaan en de stand op 21 te brengen. Dit geeft moed Jammer, dat alles naar links gaat, waardoor het verdedigen voor S. makkelijker wordt. Als T. met moeite een aanval weet af te slaan, komt de bal bij Gom, die deze half raakt en verandert in een voorzet voor het T-doel, welke door ■de S-spil ineens wordt ingezonden: 22. In de hoop, dat T. van het voordeel van de wind zal weten te profiteeren, wordt wieer begonnen, maar tnu is het pas mis bij T., dat steeds wordt teruggedrongen. Met moeite worden doelpunten voorkomen. Dirk geeft het op en moet worden ver vangen. Gem valt in. Rein gaat rechts back spelen, Gem linkshalf. Bij T. lijkt de moed er uit. Als M. met de bal in eigen doelrichting loopt, wil hij op Bram temg spelen, doet dit echter te zacht en de S. linksbuiten is er als de kippen bij om on houdbaar langs Bram 'in de touwen Te schieten 23. Enkele T-aanvalkn volgen, ook enkele goede schoten, maar deze le veren niets op. Als bij een snelle T-aanval de keeper de bal laat slippen, gaat een goede kans verloren, evenals een mooie center naar rechts gemist wordt, doordat Ant. zijn buurman M. niet zag. Aan de andere kant lijkt de verdediging ook geen kans te geren. Backs en keeper doen wat zij kunnen, enkele corners worden gevaar lijk. De spanning stijgt. Een schuin naar voren gespeelde bal wordt door Ant. meegenomen en goed ingeschoten en on der daverend gejuich is de gelijkmaker ge scoord 3—3. Nu wordt er hard gewerkt om de winnende goal, welke tenslotte ■door de S-spil gemaakt wordt, als een corner, goed weggekopt, met een boog schot juist in het doel verdwijnt daar Br. iets te., veel naar voren is opgesteld 34. Dit is de beslissing. In deze stand, komt geen verandering meer. De heer Vaz Dias komt een compliment toe voor zijn uitstekende leiding. Geen moment was er, dat hij de teugels niet in handen had. Zeer streng optredend tegen, elke overtreding, was het ieder duidelijk, dat hier alleen met spel gewerkt moest worden. Door deze goede leiding is deze wedstrijd tot een goed einde .gekomen. Over het algemeen bleef T. onder haal kannen. De halflinie is te zwak, haar plaatsen onvoldoende. Gem gaf eenige goede passes. De binnenspêlers steunden te weinig. Keeper en hacks goed. In de voorhoede klopte het niet. Jan kan beter spil spelen. Gom onvoldoende. W. was de sterkste speler De rechtervleugel vrij goed. S. beschikt over een prima ploeg. Hoewel .een paar doelpunten uit Texel- fouten gemaakt werden, is de uitslag vrij goed weergegeven. Het beter spelend elftal heeft gewonnen. Momenteel is de stand van deze afd. aldus 4e kl. A afd. 1 K.N.V.B. gesp. gew. gel. verl. p. p.v. p.t Alkm. Boys 15 13 1 1 27 67 19 Succes 14 10 2 2 22 58 21 Schagen 14 6 1 7 13 34 43 Uitgeest 13 5 2 6 12 24 23 Texel 14 5 1 8 11 24 33 Andijk 13 5 1 7 11 27 38 D.T.S 12 4 2 6 10 19 31 Alkmaar 13 4 1 8 9 29 43 Vrone 14 3 1 10 7 24 56 Texel 2 had een slechte dag. Met 41 nederlaag keerde zij huiswaarts van H.R. C. 5, terwijl 2 spelers het veld moesten verlaten. Zijn we goed ingelicht, dan zijn ze het slachtoffer geworden van "de scheidsrechter, die niet alleen onbekwaam maar bovendien te lui was ook. Beide elf tallen waren het hierover eens. De Bond zal een en ander wel onderzoeken. T. 3 maakte onze dag nog goed door ■een goede 42 overwinning op Helder 6. Hier werd een prima wedstrijd gespeeld. Gerrit en zijn mannen een compliment. Nu maai' doorgaan. A.s. Zondag in Callants- oog maar laten zien, dat jullie eigenlijk kampioen zouden moeten worden. Er is goed en vlot gespeeld en dat is de hoofd zaak. Voor elftallen a.s. Zondag zie volgend nummer. Korfbal. Uitslagen T.K.B.-competitie: Den Burg; Verdo NigroOKC 40. Den Burg 'DOH—ELTO 0—5*. Cocksdorp: SVCZwaluwen 2—4. A.s. Zondag spelen: Den Helder: ELTOde Zwaluw. De Waal: DTSVerdo Nigro. Den Burg: OKC—SVC. J DO H-terrein). reglementair. CRISIS-SUIKER WET. Men schrijft ons: Volgens besluit van de Minister van Financiën moeten hoeveelheden suiker van 25 KG. en meer, aanwezig bij winkeliers en particulieren, gedekt zijn door een geldig document. Vervoer van suiker van 25 of meer K.G. moet gedekt zijn door een geldig document. Ook kleine partijen, welke tezamen 25 of meer KG. bedragen, moeten door zoo'n document zijn gedekt. Winkeliers, die met suiker venten, kun nen bij de Inspecteur der Invoerrechten en Accijnzen te den Helder vergunning aan vragen deze suiker op zakboek te vervoeren. Aan ieder winkelier, die met suiker vent wordt aangeraden zoo'n vergunning ten spoedigste aan te vragen. Nadere inlichtingen verstrekken de Rijks ontvanger en andere belastingambtenaren. LEES DIT, VARKENSFOKKERS. De aandacht van de varkensfokkers wordt erop gevestigd, dat van de geboorte van biggen op de daarvoor vastgestelde ge- boortekaarten binnen 4 X 24 uur kennis dient te worden gegeven aan den Secre taris der Plaatselijke Commissie. Bij niet- naleving van deze bepaling zal een boete worden geheven van f 1,—. Tevens wordt er de aandacht op gevestigd, dat alleen die varkens als gemerkt zullen worden er kend. die zoowel van het blikmerk als van het tatoueermerk zijn voorzien. Officieel veilingsberlcht der Coop. P.T.V. „Texel". De reeds lage prijzen der vorige week zakten nog verder in. Op deze prijzen is evenwel een flinke vraag gekomen. De handel is momenteel zeer vlug. De prijzen per KG. liepen Maandag van 40 tot 43 ent De aanvoer neemt geleidelijk toe. Over de afgeloopen week bedroeg de meerdere aan voer ruim 6000 stuks. I DOOS 20 CT.- TUBE 35 EN 60 CT. j Zegelrecht van bewijzen van ont vangst van goederen. In een stad in het zuiden des lands zijn dezer dagen een groot aantal ingezeten-en beboet met een bedrag van f 100 wegens het afgeven van ongezegelde bewijzen van ontvangst van vervoerde goederen. Artikel 40 f. der Zegelwet 1917 ondern werpt aan een zegelrecht van f0,25 de hier te lande opgemaakte, afzonderlijke ot in registers gestelde bewijzen van ontvangs van vervoerde goederen, afgegeven door of voor hem, aan wie die goederen ver zonden of afgeleverd zijn, daaronder be- begrepen alle andere stukken welke be stemd zijn om de ontvangst van het ver voerde tie staven. Deze stukken zijn aan dit zegelrecht onderworpen, onverschillig in welke vorm zij zijn opgemaakt, al was het in die van bericht of brief, zelfs als deze stukken wegens niet onderteekening of om andere redenen in rechten niet kunnen die nen tot schriftelijk bewijs. Dit komt dus hierop neer, dat, wanneer men door tusschenkomst van een rervoer- onderneming, hetzij per Van Gend en Loos, hetzij per expediteur welke de goe deren per vrachtauto, boot, vrachtwagen of hoe dan ook, goederen ontvangt, nren het bewijs van ontvang voor de afteeke- ning moet zegelen. Lieze bewijzen van ontvang zijn soms losse recus, soms laat de expediteur in een boek afteekenen, soms zijn het lijsten waarop de ontvan gers der goederen afteekenen. De hoeveel heid der goederen doet niet ter zake. Zoo- een particulier welke b.v. een paar schoenen uit Amsterdam laat komen met een beurtschipper, als een grossier welke 1000 zakken meel laat komen, is ver plicht het zegelrecht te voldoen. Op iedere overtreding is een boete van f 100 gesteld. Men zij dus voorzichtig en lette er op, dat wanneer men een pakje ot goederen ontvangt, men niet afteekent, noch op een andere wijze, b.v. door het zetten van een kruisje, of iets dergelijks, de vervoerder een bewijs van ontvangst afgeeft, zonder dat eerst een zegel is ge plakt. Een vrijstelling van het zegelrecht is gemaakt, wanneer de vracht minder dan f 10 bedraagt en dit uit het stuk blijkt. Deze laatste toevoeging is van belang. Is de vracht b.v. f0,40 doch staat op het recu ot in het boek de vrachtprijs in het geheel niet vermeld, dan is zegelrecht ver schuldigd. Slechts bij duidelijke vermel ding van een vracht beneden f 10 kan men zonder bezwaar een kwitantie afgeven zonder betaling van zegelrecht. Dit zegelrecht is niet te verwarren met het zegelrecht, dat men moet voldoen bij betaling aan de expediteur van de aan hem verschuldigde vracht. Daarbij heeft men rekening te houden met eventueel verschuldigd kwitantiezegel ad f0,10, het welk wordt geregeld in een ander hoofd stuk der zegelwet. Expediteurs en zakenlieden welke regel matig goederen ontvangen en met dit ze gelrecht niet op de hoogte zijn, wordt in overweging gegeven inlichtingen in te winnen bij die Ontvanger van het Zegel, Kerkgracht te den Helder, daar bij te constateeren overtredingen een beroep op onwetendheid na deze publicatie niet meer zal worden aanvaard. OUDESCHILD DE JONGE SPELERS. Op 2e Paaschdag, dat is 2 April, zal in „Ons Gebouw" alhier optreden het Ge zelschap De Jonge Spelers (Ben Groene- veld. Jan Lemaire, L. Wensing, Nelly Ernst, e.a.). Opgevoerd wordt: 's middags Bulletje en Boonestaak en 's avonds De wereld op zjjn kop, van Upton Sinclair, bewerkt door A. M. de Jong. De entree (65 ct.) zal desverlangd van heden at bij gedeelten kunnen worden betaald. „De Wereld op zijn kop" is een klucht spel in drie groote bedrijven, op te voeren idoor wel 12 artisten. Het speelt in het jaar 2ÜOO op het dak van een wolken krabber te New-York. Het stuk werd te Amsterdam wel vijftigmaal met groot suc ces voor een talrijk publiek opgevoerd. DE COCKSDORP. Zilveren jubileum. De afdeeling „de Cocksdorp" van de vereeniging „De Macht van het Kleine", welke zich ten doel stelt gelden in te za melen voor de verpleging van on- en min vermogende lijders aan vallende ziekte te Haarlem en Heemstede, bestond reeds 25 jaar. Dit feit werd in de godsdienstoefe ning van Zondag 11 Febr. herdacht door broeder Kortenhoeven, die voor deze ge legenheid uit Heemstede was overgeko men. Aan de collectanten en oud-collec tanten werden gedenkplaten uitgereikt. Uit hetgeen broeder Kortenhoeven van de inrichting vertelde, stippen we aan, dat het aantal toevallen per patiënt, dank Zij de vooruitgang der wetenschap, niet al leen sterk is verminderd de laatste jaren, doch dat zelfs het aantal verpleegden dat als genezen kan worden ontslagen, zich vooral de laatste twee jaren in stij gende lijn beweegt. Voor deze ziekte schijnen dus wel kruiden te zijn gewassen VERGADERING S.V.C. Vrijdagavond vergaderde de sportclub S.V.C. alhier in hotel'de Hoop. Een flink aantal jeugdige sportbeoefenaars was op gekomen. De waarn. voorz., de heer Joh, van 't Noordende, opende te ruim 8 uur cie vergadering. In zijn openingswoord deelde deze mede, dat het doel van deze vergadering was, de sinds eenige tijd kwijnende sportvereeniging weer op de been te helpen. Dokter Westerhuis, die op deze vergadering^ was u'itgenoodigd, had zich in een onderhoud met enkele be stuursleden bereid verklaard, eventueel het voorzitterschap te aanvaarden. Hierop stelde de heer Van 't Noordende voor Dokter Westerhuis bij acclamatie tot voorzitter te benoemen. Dit had de volle instemming der vergadering. Op verzoek van de waarnemend voorz., nam Dokter Westerhuis hierop de leiding der vergade ring over. "In een korte toesjiraak tot de aanwezige sportvrienden bepleitte hij het nut van de sportbeoefening in het alge meen en het belang van een bloeiende sportvereeniging voor de Cocksdorp ,n het biezonder. Om dit doel te bereiken, aldus spr., zullen we ons ongetwijfeld offers moeten getroosten. Niet alleen geldelijke offers, doch ook zal ieder lid der ver eeniging zich ten volle moeten geven, om de tak van sport, die hij beoefent, hetzij voetbal, korfbal, gymnastiek of athletiek, op een zoo hoog mogelijk peil te bren gen. Om echter het voetbal- en korfbal- spel met vrucht te kunnen beoefenen, heeft men waardige tegenstanders noodig. Toetreding tot de Noord-Hollandsche Bond zal daarom een eerste vereischte zijn. Hiernja werd het onvoltallige bestuur aangevuld met een viertal leden. Tot le secr. werd benoemd de heer P.B.Koster; tot 2e secr. de heer J. Nieboer; tot commi de heer Joh. v.'t Noordende en tot comm. de heer J. Lampers. Het bestuur wordt opgedragen te on derzoeken op welke voorwaarden toetre ding tot de Noord-Holl. Bond mogelijk is. In een binnen korte tijd te houden algem. vergadering zal men dan met re glementaire voorstellen komen. De voorz. wekt elk lid op één lid tel werven, opdat het ledental worde ver dubbeld. Ook het getal donateurs moet grooter worden. Nadat nog een commis sie is benoemd die een onderzoek zal in stellen maar de kosten van verbetering van het terrein, wordt de vergadering g>- sloten. MODERNE LAND ARBEIDERSBOND. De Moderne Landarb. Bond organiseer de hier een propaganda-feestavond op

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 2