De stoomschepen „Marsdiep" en „Dageraad" MAALLOON Verzorging van aangiftebiljetten Reislectuur Adverteeren doet verkoopen Ziel doosj PEPERMUN Abonneert u op dit blad. I WEET GIJ, zijn te huur, per dag of langer. 25 cent per 100 K.G. N. V. Handelmaatschappij Dros Co. Administratiekantoor A. BEERS HEf dat ook de Texelsche handeldrijvenden zeer te lijden hebben onder de heer- schende tijdsomstandigheden Koopt daarom uitsluitend bij zakenmenschen op TEXEL der N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming voor de Rijksinkomsten- en Vermogensbelasting. Zwaanstraat 4. Tel. 75 VERFRISCHT UW GEEST Goede lectuur voor weinig geld. FEUILLETON te Texel Billijke voorwaarden. Aanvragen aan de Directie te Den Burg-Texel. Leest goede boeken. (ook Engelsch, Duitsch en Espe ranto) hebben we in ruime keus voorhanden. BOEKHANDEL PARKSTRAAT 52 Neen, maar, dat is dom van mij, riep Shapland uit, op een toon, die de grootste spijt uitdrukte. Je had me ook eerder moeten waarschuwen. Doch zijm gelaat vertoonde niet de minste overeenstemming met de spijt, die in zijn stem klonk en de boschwachter, die met een bedroefd gezicht naar de omver- geloopen steen keek, kqn zich maar niet begrijpen, hoe iemand deze niet had kun nen zien. VERDENKING. Op de dag na de ontdekking van de de moord was er een feestavond bij de Selby's. Deze vond elk jaar plaats, wan- (neer er in deze streken de groote jacht was gehouden. Hierdoor was het moge lijk, dat de gasten, die tevens hadden deelgenomen aan de jacht, de grootste belangstelling toomden voor de misdaad. Ik heb inog nooit gehoord, dat zich hier in de omtrek iets dergelijks heeft voorgedaan, zei een oud edelman. Was de man hier bekend? Neen, Hij was een vreemdeling, ant woordde een ander. Hij kwam uit Nieuw- Guinea en vertelde, dat hem hier eer groote som gelds wachtte. Nieuw-Guinea, zei de edelman. Komt daar de jonge man, die bij Nancarrow lo geert, niet vandaan? Ja, antwoordde een derde. En het vreemde is, dat hij de vermoorde kende. Hij heeft hem gisteren tijdens de jacht ontmoet en bedreigde hem met zijn rij zweep. Ik stond juist in de nabijheid en zag het heele geval. Zoover ik het heb be grepen, heeft torn ook ide vermoorde ©enige dreigwoorden geuit. De oude edelman floot zachtjes tus- schen de tanden en keek de anderen veel- beteekemenid aan. Dat ziet er niet mooi uit, merkte hij op. Is Nancarrow er van op de hoogte. Ja, ik heb het hem tenminste verteld. En wat zei hij? Hij lachte me in mijn gezicht uit en beweerde, dat ik Rowley niet kende, daar ik anders zooiets niet van hem zou den ken. Hij zei me, dat Rowley op dat mo ment rustig in zijn bed lag.' Hoe weethij dat vroeg de ander snel. Indien iemand van plan is iets der gelijks te doen, zorgt hij er wel voor een alibi te Ihebben, tenzij hij een groote dwaas is. Bovendien is het niet zoo moei lijk om door een venster van Nancarrow's huis onopgemerkt in en uit te klimmen. De heeren bespraken nog verder onder m onder scheikundige con/ró/e VOOR DE JEUGD. KAPITEIN KLAKKEBOS OP DE LEEUWENJACHT, Door G. TH. ROTMAN. 29. Nu, dat was buitengewoon interes sant, en ze hadden er een prachtig uitzicht Maar hoe kwamen ze er af? De steeds aangroeiende menigte op sfraat wist het ook niet. Tot opeens een der politieagen ten op een inval kwam. Hij had n.I. tus- schen het publiek een ballonnetjes-koop- man ontdekt. 30. „Geef die ballonnetjes maar eens hier!" zei hij en meteen had hij de heele voorraad al te pakken. „Betalen I" schreeuwde de koopman. „Asjeblieft, daar heb je alvast voorschotde rest kun je op 't stadhuis halenzei de agent, terwijl hij de stakker 'ntikopz'n hoed gaf. elkaar de mogelijkheden, die er bestonden Voor iememd met kwade bedoelingen, om ongemerkt een idergelijke misdaad ten uit voer te brengen. Juist opperde een van ben de mieeniing, dat de dames op het feest het toch minder aangenaam moesten vinden, dat er wellicht een moordenaar in hun midden was ,toen plotseling Jarlow, de butler van Mr. Selby, een man op jaren, wiens kalm gelaat thans de grootste verbijstering vertoonde, op hen toetraden vroeg Neemt u mij niet kwalijk, doch heeft een van de heeren misschien Mr. Selby gezien? Neen, Jarlow, antwoordde de oude (edelman, maar wat is er, je ziet er uit, alsof je vreeselijk bent geschrokken. Dat is ook zoo, mijnheer, want in de hal staan veldwachter Lindsay en een in specteur, die Mr. Selby in verband met de moord, dringend wenschen te spreken. Daarom behoef je anders nog niet zoo van streek te zijn, lachte de edelman. Doch daar is Mr. Shapland, misschien heeft hij hem gezien. Shapland was juist de rooksalon bin nengekomen, waar de heeren met elkaar zaten te praten, en Jarlow wendde zich onmiddellijk tot hem: Neemt u mij niet kwalijk, Mr. Shap land, doch heeft u Mr. Selby ook ergens gezien? In de hal staat Lindsay met een inspecteur om hem te spreken in verband met de moord. Ze hebben een mes ge vonden Neen, viel Shapland hem snel in de rede, ik heb hem niet gezien- Doch je zult hem ongetwijfeld spoedig tegen het lijf loopen. Ondertusschen ga ik even naar de heeren van de politie toe. Deze zaak interesseert mij buitengewoon, daar ik de eerste ben geweest, die van de geschiede nis op de hoogte was. Shapland had zich reeds omgedraaid en liep met een bezorgde trek op het ge laat door de lange veroindingsgang. "Toen hij de hal binnentrad, vond hij daar een aantal bedienden in opgewonden ge sprek met de politie-autoriteiten. Bij het verschijnen van Shapland trokken zij zich terug en Shapland ging onmiddellijk op de inspecteur toe. Wat wenscht u, inspecteur? Wij hebben het wapen gevonden, waarmee Cordery is omgebracht, mijn heer, zei de politieagent. Het lag in een klein boschje. Wij hadden al eenige uren dezocht en waren juist van plan on2e nasporingen op te ge ven, toen de inspecteur op het laatste oogenblik geluk had. Doordat ik mijn lamp nog even in het rond liet schijnen, zag hij iets glimstene-n en toen bleek, dat dit het mes was. (Wordt vervolgd.) W5 Behalve in de bekende blauwe rollen is de echte, medicinale VS pepermunt óók verkrijgbaar in practische cartons van 1 ons inhoud. Deze cartons zijn zeer gewild voor huiselijk gebruik. Gemakkelijk te bewaren en keurig geschikt om eens te presenteeren. VS pepermunt is een versnapering, die bij oud en jong in den smaak valt. Geen enkele andere pepermunt smaakt zóó heerlijk zuiver en is zóó intens verfrisschend en opwekkend. VAN SLOOTEN N.V., LEEUWARDEN.

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 4