dat ge op Texel beter kunt koopen dan elders. De Coöperatieve Veilingsvereeni- ging voor Bloembollenkweekers H.B.G. (G.A.) te Lisse Adverteeren doet verkoopen sa® Coöp. Veilingver. „Hillegom" UI te Hillegom Abonneert u op dit blad. MAALLOON ïexels Centraal Boekhoud- en Belastingconsulentsbureau BEDENKT, de best aangevoerde veiling van de blanke Texelsche Narcissen, den heer S. J. FLENS, den Burg Texel Doet uw inkoopen dus op Texel. Onze collectie Fotokaarten van Texel munt uit Wederverkoopers BOEKHANDEL PARKSTRAAT. 25 cent per 100 K.G. N. V. Handelmaatschappij Dros 4 Co. dat hare bloembollenveilingen weder zijn aangevangen. Men behoeft geen lid van onze Coöperatie noch lid van de H.B.G. te zijn om te laten veilen, FEUILLETON Texelsche Bloembollenkweekers. iedere Woensdag en Vrijdag telkens v.m. 10 uur worden gehouden. I Emmalaan 8, den Burg. Tel. 101. Inrichten, bijhouden, controleeren van administraties, Opmaken van Balansen. ALLE BELASTINGZAKEN. Deskundig. Billijk. Beleefd aanbevelend, S. DE WAARD, belastingconsulent. Lid van den Bond van Belastingconsulenten bericht hiermede aan de Bloembollenkweekers cp Texel, Het is bijna overbodig, te vermelden, dat deze veiling de vermaardheid bezit, als zijnde wat immer den prijs ten goede komt. Kisten zijn aan het alom bekende adres, den heer R. j. TIMMER, weder verkrijgbaar. Inlichtingen worden, als steeds verstrekt door onzen vertegenwoordiger, N.B. doch men vermelde steeds bij elke zending narcissen het No., waaronder men is aangesloten bij den keuringsdienst van de Narcis. 56 Een ze-er groote goudvoorraad, die zich iin onze tent bevond, was onaange roerd gebleven. Een van mijn helpers onderzocht de omtrek van de tent en vond vlak bij ons kamp dit medaillon. Het was nog niet aangeslagen onder de in vloed van de lucht, dus daaruit kon ik afleiden, dat het eerst kortgeleden ver loren moest zijn. Ik was er absoluut ze ker van, dat liet niet aan mijn pleegbroe der toebehoorde en het spreekt van zelf, dat ik hierin een aanwijzing meende te hebben gevonden, om de moordenaar op te sporen. Hij zweeg, toen hij zag, hoe -doedel-ijk bleek haar gelaat was geworden. Eerst meende hij, dat zij iets wenschte te zeg gen, doch toen ook zij bleef zwijgen, ver volgde hij zijn verhaal. Ik vermoedde, dat de moordenaar bij overhaaste vlucht met zijn ketting ergens achter is blijven haken, zonder dat hij het heeft bemerkt en op die wijze het medail lon heeft verloren. Toen ik voor het eerst mijn blik op het portret vestigde, was ik zeer verbaasd. Ik geloof, bij deze woor den glimlachte hij, dat ik voor u liefde koesterde op het eerste gezicht. Doch ook Jim was mij dierbaar. Wij waren te zatnen opgegroeid en sinds onze kin derjaren altijd bij elkaar geweest. Ik voelde, dat zijn dood moest worden ge wroken, ©n toen ik lnet portret uit het medaillon nam, zag 'ik op de achterzijde staan „Crispi, Londen". Ik meende, dat, het met deze aanwijzing niet moeilijk zou vallen de eigenaar van het medaillon op te sporen en kwam met dat doel naar Londen. Op de goudmijn, die Jim en ik in Nieuw-Guinea hadden ontdekt, waren voor grondige exploitatie allerlei machine rieën moodig, en wij hadden voor zijn dood daarbij al gedacht aan Sir James Nancarrow, die groote belangen heeft in de Australische goudvelden. Ik zag, dat ik op die wijze mijn bezoek op twee rrla- nieren dienstbaar kon maken en begaf mij daarom naar Port Moresby. Hier kreeg ik een introductiebrief voor Sir James door bemiddeling van de gouverneur en ik ver trok naar Engeland. Zooals u misschien hebt vernomen, heb ik met mijn zakelijk gedeelte veel succes gehad, doch niet met die andere aangelegenheid. Ik ben herhaalde malen bij Crispi geweest, doch kon hem niet te spreken krijgen. De portier beweerde, dat hij het portret niet herkende en de zelfde verklaring kreeg ik van Mr. Sh-ap- land. Tenslotte bleef mijn eenigste hoop gevestigd op Signor Crispi, doch daar Wij deelen H.H. bloembollenkweekers mede, dat onze veilingen Het inzenden der bloembollen kan dagelijk geschieden. H. Kweekers worden ver zocht bij het zenden der Narcissen hun rapportnummer op de aanvoernota te willen vermelden. Tevens worden zij verzocht de bloembollen franco aan het veilingsge bouw te willen leveren. Kisten worden afgegeven door den heer R. j. TIMMER. Alle inlichtingen worden gaarne verstrekt door onze vertegenwoordiger de heer P. DALMEIJER, den Burg-Texel, waar aanvoernota's gratis verkrijgbaar zijn. Namens het Bestuur D. v. EGMOND Jr., Secr. lo door de keus der onderwerpen; 2o door de uitvoering; 3o door haar omvang 4o door de prijs, welke, het bovenstaande in aanmerking geno- nomen, biezonder laag is. Zorgt er voor, goed gesorteerd te zijn in onze spiegelgladde fotokaarlen Uw omzet stijgt dan met de dag nu het seizoen aangebroken is Vraagt monsters en prijsopgaaf. Ook kleine bestellingen zijn zeer welkom. VOOR DE JEUGD. KAPITEIN KLAKKEBOS OP DE LEEUWENJACHT, Door O. TH. ROTMAN. Mil SODDDODnO 0 33. De* drie luchtreizigers kwakten met een smak tegien die fontein en vie len daarop met hevig geplons in het rijkelijk met water gevulde bassin- Langs een ladder klommen ze maar be neden en terwijl ze bibberend naair een hotel werden gebracht, zorgde de brand weer er voor, dat vliegtoestel naar be neden kwam. 34. Ze hadden nu alle tijd, om Parijs te bekijken, want de vliegmachine moest in 'n vliegtuigenfabriek gerepareerd worden en daar ging minstens een week mee heen. Daarop werd de reis naar bet zuiden voortgezet, nadat ze eerst nog een laatste keer boven bet prach tige operagebouw gecirkeld hadden. de schilder thans voor onbepaalde tijd naar Rome is vertrokken, ben ik nu eigen lijk net zoo ver als toen ik in Engeland voet aan wal zette. Hier zweeg hij. Janet's gelaat was nog immer bleek, doch zij zei niets op het geen haar zoo juist cfitvoerig was ver teld. Zijn stem klonk nog rustiger, toen hij vervolgde Ik ben er zeker van, dat die porfjfer bij Crispi loog, en soms vraag ik mij af, of dit met Mr. Shapland niet eveneens het geval is. In hevige verwarring stameLde Jan-et: Maai- waarom zoudt u denken dat dat hij In de eerste plaats, omdat hij u kent, niet waar, en in de tweede plaats, omdat hij bij mij de indruk trachtte te wek ken, alsof hij Nieuw-Guinea in het geheel niet kende, terwijl ik achteraf toevallig vernam, dat hij nog slechts korte tijd geleden voor zaken 'm bezoek aan Niemv- Guimea heeft gebracht. Daarom meen ik, dat hij mij voortoog, toen hij ontkende, dit portret.te herkennen Plotseling klonk het geluid van zware voetstappen op het marmer van de voor galerij. Janet en Charles wendde zich om. Door bet groen der palmen zagen zij eenige geuniformde personen naderen en de jonge man keek het meisje aan. Zij komen, zei hij met kalme stem. Uw waarschuwing is juist op tijd ge weest. GEARRESTEERD. De twee politie-agenten traden reeds na-der. Zij werden vergezeld door Janet's vader, terwijl zich tevens nog Vennon Shapland in hun gezelschap bevond, die hen van het terras door -een zijdeur de galerij had zien binnentreden. Op het ge laat van Mr. Selby lag ee-n sombere tr-ek, die nog somberd-er werd, toen iiij be merkte, dat Janet bij Charles stond. O, wat gaat u doen? fluisterde het meisje, ten prooi aa-n heftige opwindtng. Met hen meegaan, natuurlijk, ant woordde de jonge man m-et een zwakke glimlach. Iets anders blijft mij -ni-et over. Maar Zij zweeg -even, toen haar een, gedachte door het hoofd vloog. 'Het me daillon, zei zij. Sta 't mij voor enkele- dagen af. Ik zal het u zoo spoedig mo gelijk teruggeven. Waarom wilt u Hij zag haar oogen smeeken, M-r. Selby was nu in hun nabijheid. Er bleef geen tijd meer over om een verklaring aan te hooren. Snel maakte hij het medaillon los van zijn ketting en overhandigde het haar. Op het zelfde oogenblik had Mr. Selby hen be reikt. (Wordt vervolgd.) HBG uw veiling ["Pi'nwpv

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 4