Lemkes en ïuijn's verbeterd waschmiddel Wandelkaart van TEXEL door Drukkerij Tex. Crt. Voor reiskoffers en -manden Portretlijsten Spoorboekjes Texelscbe Schapenhouders. Versche Roomboter Leesbibliotheek BOEKHANDEL PARKSTRAAT. CoSp. Veiiingvor. „Hillegom" lil te De Studieboeken en Leermiddelen Boekhandel Parkstraat (joarchfirom Schipper BRUIN Groote UB® P@g®ll8®e „VOOR ELCK WAT WILS" vertrekt Vrijdag van Rotterdam. mooi gelegen pension Nederlandsch fabrikaat. Deurwaarder PRINS is uw adres J. P. STAM, Weverstraat 11 FEUILLETON Prima SCHAPENKAAS C.Z. de Eendracht G.A. Registers, bestelorders, enz. C.Z. „Eendracht" G.A. versche Roomkarnemelk Texelsche Bloembollenkweekers. iedere Woensdag en Vrijdag telkens v.m. 10 uur worden gehouden. voor alle onderwijsinrichtingen, Hoogere Handelsschool Kweekschool, HBS, enz. worden zonder prijsverhoo- ging, vlug en accuraat geleverd door 2 echtparen, middelbare leeftijd, zoeken van 4 tot 12 Augustus een geschikt of 2 goede slaapkamers met vrije zitkamer en voll. pension. Aanbiedingen aan Prop Comm. der V.V.V. onder no. 1602. voor wolvee. Sedert 1871 in gebruik. Zekerst in werking, blllijkst in prijs. Verkrijgbaar bij H. WITTE, Gasthuisstraat 16, den Burg. Geteekend door J. VISMAN. Gedrukt op zwaar papier Afgehaald30 cent. Franco per post35 cent. zal op Vrijdag 27 |uli a. s. des morgens tien uur, ten verz. van den Weled. Gestr. Heer Mr. J. Mulder, adv. en proc. te Den Helder als curator in het faillissement van L. KRAMER bakker te Oosterend, ten huize van L. Kramer voornoemd publiek en contant verkoopen: Winkelinventaris, alsétalage opstand, snelweger, koekschalen, bussen, enz. Winkelgoederen, w, o. chocolade- en suikerwerken, levensmiddelen en dranken bakkerijinventaris','' als: mengmachine met 17ü P-K- electr. motor en verder toebe- hoörenwerkbank, ijz. trog, platenrek, bakplaten, electr. schakelaars en leiding, weegschaal m. gew., doofpot, vaten, em mers, taaisnijmachine, taaiprenten, brood bakken, amandelwrijfmachine, enz. enz. levert naar maat in iedere gewenschte uitvoering BOEKHANDEL PARKSTRAAT 59 Zij verliet het vertrek en weldra reed eein auto haar door het dorp Shapland, waarvan de anders zoo rustige bevolking thans duidelijke teekenen van opwinding vertoonde. Toen zij bij het station uit de wagen stapte, informeerde zij bij haai' chauffeur, wat hiervan de oorzaak was. Er is lijkschouwing van de man- die vermoord is. Deze wordt verricht in die groote zaal van het Wapen van Shap land en iedereen tracht er iets van te zien. Eerst welde bij haar het verlangen op terug te keer-en en te trachten verdere bie- zonderheden te vernemen, doch weldra zag zij in, dat dit toch doelloos zou zijn. Bovendien zou de man, die zij liefhad hierbij waarschijnlijk tegenwoordig zijn, en zij begreep, dat het op hem een pijn lijke indruk moest maken, wanneer hij bemerkte, dat zij zich onder de nieuwsgie rigen bevond. Zij besloot dan ook haar eerst opgevatte plan ten uitvoer te bren1- gen en een uur later arriveerde zij in, het atelier van Signor Crispi, waar men haar op haar vraag of de schilder thuis was, antwoordde: Ja, Miss Selby, hij is gisteravond Volvet en ook belegen met en zonder komein A. COMMANDEUR, den Hoorn 8 Zomerdienst. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Degenen, die hun schapenmelk wen- schen te leveren worden verzocht zich aan te melden bij de waar tevens nadere inlichtingen verstrekt worden. voorgeschreven door de Omzetbelas- tingwet levert uit voorraad BOEKHANDEL PARKSTRAAT. DAGELIJKS Vraagt onze KOFFIE- en SLAGROOM 'n Vio- Vs -Va-8/™ en Vi Liter flesch. YOGHURT Speciaal aanbevolen voor kinderen en zieken. Wij deelen H.H. bloembollenkweekers mede, dat onze veilingen Het inzenden der bloembollen kan dagelijk geschieden. H. Kweekers worden ver zocht bij het zenden der Narcissen hun rapportnummer op de aanvoernota te willen vermelden. Tevens worden zij verzocht de bloembollen franco aan het veilingsge bouw te willen leveren. Kisten worden afgegeven door den heer R. TIMMER. Alle inlichtingen worden gaarne verstrekt door onze vertegenwoordiger de heer P. DALMEIJER, den Burg-Texel, waar aanvoernota's gratis verkrijgbaar zijn. Namens het Bestuur D. v. EGMOND Jr., Secr. thuisgekomen. Zou hij mij ontvangen? Ja, Miss Selby, antwoordde de be diende, dat denk ik wel. Er is ta iedieK geval -niemand bij hem. Zeg hem dan .dat ik hem over ©en dringende aangelegenheid wensch te spre- ken. Terwijl de man zich omwendde her innerde Janet zich plotseling Charles' vermoeden, dat deze bediende hem zou hebben voorgelogen. Ben oogenblik zei ze, ik wil je iets vragen. De man k-eek haar lichtelijk verwonderd aan. Eenige tijd geleden is hier een heer geweest, die je een portret van mij liet zien. Is dat zoo? Op haar vraag kreeg de man een kleur, doch na een oogenblik gaf hij toe: Ja, Miss Selby. Je zei, dat je dit portret niet her-, kende. Waarom deed je dat? "Mr. Shapland had mij dit bevolen. Hij zei, dat die mijnheer een waanzinnige was en hij wenschte niet, dat u door hem' werd lastig gevallen. En hij heeft je natuurlijk voor die leugen betaald. Ja, Miss. Hij zei dat onder geen enkele voorwaarde uw naam mocht wor den medegedeeld, en ik moest zorgen, dat hij signor Crispi niet te spreken kreeg. De bediende bracht haar in de ontvang kamer en verdween. Een moment later keerde hij terug en vroeg: Wilt u zoo vriendelijk zijn m-ij te volgen, Miss Selby? Even later bevond zij zich in tegen woordigheid van de miniatuurschilder, die bij haar binnentreden opstond om haai' te verwelkomen. Aha, Miss Selby, dat is een onver wacht bezoek. De opgewekte toon, waarmee hij haar begroette, bewees Janet, dat de artist in een goede stemming was en zoodra zij was gezeten, haalde zij het medaillon te voorschijn. Het spijt mij, Signor Crispi, dat ik u moet lastig vallen, begon zij, doch ik wenschte uw meening te vernemen om trent een miniatuurportret, tevens in de hoop, dat u in staat zult zijn, mij madera inlichtingen te verschaffen. De schilder toonde belangstelling. Het zal mij buitengewoon aange naam zijn, indien ik u een dienst kan be wijzen, Miss Selby. Zij opende het medaillon -en liet het hem zien. Bekijkt u dit eens, Signor ,en 2egt u mij of dit mijn portret is. De belangstelling op het gelaat van de artist vermeerderde zichtbaar toen hij het medaillon van haar aannam. Hij bekeek HUDDAGJAPON, 838 Deze Japon met een geheel döor- loopende midden- baan, vóór zoo wel als achter, kleedt zeer goed af, en is daarom ook voor gezette dames buitenge woon geschikt. De voor- en achter banen zijn op de zijstukken gestikt, die op heuphoog te een ronde lijn aangeven. De kor te gladde mouw heeft een kleine opslag, terwijl do hals met een smal schuin bies je wordt afge werkt Ingezette plooien zorgen voor de noodige onder wijdte, terwijl in het voorpand een omgebiesde in- knip is gemaakt, waardoor 'n pun tig afgewerkte reep stof gehaald wordt. Men kan het geheel van zwarte zijde ma ken of crêpe satin, en dan in dof en glimmend verwer ken, terwijl ook alle mogelijke kunstzijdjcs zich voor model buitengewoon goed leenen. De meer gezette vrouw moot echter voor zichtig zijn bij de keuze van dessins en iets rustigs uitzoeken, b.v. een niet te groo te moes op zwart, blauw of bruine fond Patronen tot en met maat 52 verkrijg baar. Prijs der patronen 58 ct. (bij vooruitbe taling.) UEISJESHANSOP. 73114 Hansoppen zijn practischer In het dragen, voor klei nere meisjes dan py-ama's en te vens warmer dan nachtjaponnen. Bijgaand mo del is aardig van wit lin gerie-katoen met garneering van gebloemde kraag, opslagen, zakje en opslagen Ier pijpjes. Patronen yoor meisjes van SS faSr voor ot 73114 GOEDE KNIPPATRONEN. Patronen kunnen per brief aangevraagd worden met bijsluiting van 0.58 in postzegels aan de Afdeeling Goedkoope Patronen, Bureau van dit blad. De patronen worden U tegelijk met een num mer van ons nieuwe Modeblad, waarin ongeveer 50 modellen zijn afgebeeld, toegezonden. Denkt U er vooral aan. de juiste maat en het nummer op geven *107 het nauwkeurig, hief toen zijn oogen op en bestudeerde aandachtig het gelaat van het meisje. Na een poosje knikte hij. Zonder twijfel, Miss Selby ,het is uw portret. Doch waarom hebt u daarbij mijn verzekering no od ig Omdat dit mmiatuurpoirtret door iemand onder tragische omstandigheden is gevonden en zekere onverklaarbare punten zouden wellicht kunnen worden opge helderd, indien u mij nadere inlichtingen zoudt kunnen geven. Wanneer en voor wie hebt u dit geschilderd? Signor Crispi glimlachte en schudde het hoofd. Het is mijn werk niet, Miss Selby.: Ik heb voor u slechts één miniatuurportret geschilderd en dat is veertien dagen ge leden afgeleverd. Maar, protesteerde zij, uw naam staat er achter op. Verwondering vertoonde zich op het ge laat van de artist. Hij haalde het portret uit het medaillon en bemerkte, dat Miss Selby inderdaad gelijk had. Ja, zei hij, mijn naam staat er wél op, maar het is mijn werk niet. Misschien bestaat er nog een andere Crispi, veronderstelde Janet snel. Kunt u mij (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 4