TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Van Texel naar Valencia. Texelsohe Berichten Gij en de anderen. Zaterdag 18 Aug 1934. M We kwamen Zaterdag in Valencia aan. Na een vermoeiende treinreis van 10 uur moesten we in een ontzettende hitte de tenten uitpakken en opzetten, zoodat ve- len geen lust hadden de officieele ont vangst op het stadhuis bij te wonen, waar de burgemeester een toespraak hield. Ik had danook bijna vergeten, dit te ver melden. Het tentenkamp was echter spoedig voor een deel ontvolkt, want de Spaan- sclie hitte in de tenten was ondragelijk en ook de vrees voorlangvingers deed velen naar de hotels verdwijnen, leder oogenblik waarschuwde een agent ons voor diefstal. En sommigen bemefk- ten dit spoedig. Een der chauffeurs miste een portefeuille met f60 en al zijn papie ren van de auto; een ander zijn foto toestel, terwijl ook grondzeilen en dek ken spoorloos verdwenen bleken te zijn. Ónze kennismaking met de Spanjaard was, kooals u bemerkt, niet van prettige aard. Gelukkig waren er ook van beter allooi. Op Zondagmorgen had een plechtige gebeurtenis plaats, n.l. de onthulling van een Zamenhof-gedenksteen, waarop een afbeelding van de groote meester, op de hoek van een nieuwe straat. Nadat een muziekcorps eenige nummers had ge speeld, onthulde de voorz. van het con gres ,de heer Hermandez, de gedenk plaat, waarna hij de aanwezigen in het Esperanto en Spaansch toesprak en op het nut van Esp. wees. Een vertegen woordiger van het gemeentebestuur was hierbij tegenwoordig. 's Middags brachten we een bezoek aan de kermis. Hieraan was een bloemencorso verbonden. „Bloemenstrijd" werd dit ge noemd, omdat de deelneemsters handen vol bloemen naar het publiek wierpen, en het publiek ze dan retour gooide. Zeldzaam mooi was dit. Zulk een bloe menpracht had geen onzer ooit te voren gezien. Er waren bloemvazen, kikkers, en gelen, toreadors, etc., meters hoog en alles met bloemen versierd. Een lust om te zien. Duizenden guldens moet dit heb ben gekost. Uit verschillende dorpen uit de omtrek komen de nieuwsgierigen dit schoone schouwspel zien. 't Was om nooit te vergeten. 's Avonds hielden de diverse congres vertegenwoordigers begroetingstoespra ken en speelde een Esperantisten mu ziekgezelschap Spaansche liedjes. Wegens de warmte begon men pas 's avonds 10 uur. Maandagmorgens werd het zakelijk ge deelte afgewikkeld. Het volgende congres zal te Parijs worden gehouden. Maandagmiddag maakten we per auto bus een uitstapje naar de Middelland- sche Zee en beklommen we een berg van eenige honderden meters hoog. Het kosite ons menige zweetdruppel. Doch het afdalen ging nog moeilijker, n.l. langs een ongebaand pad. Velen hielden als aandenken een kapotte kous of schoen over. 's Avonds was er concert in het Con servatorium. Het begon pas om half elf. Ook al vanwege de warmte. Na eenige muzieknummers hield iemand een rede voering van een uur, wat velen rijkelijk lang duurde, na zoo'n vermoeiende dag. Wc begonnen naar rust te verlangen. Dinsdag was voor ons de laatste dag, we moesten beslist Woensdagmorgen weg om op tijd thuis te komen. Zoo gingen we orrt 7 uur 's morgens weer retour na een hartelijk afscheid van de vele Esperanto- kennissen, die we daar hadden gekregen. Velen hadden hier ook hun Esperanto- correspondenten ontmoet. Enkelen hunner waren uit Marokko overgekomen om de Hollandsche makkers te zien. Dit was natuurlijk voor de betrokkenen een aan gename verrassing. ALB. BACKER. (Slot volgt.) O N.V. T. E. M. 9 KOOKT ELECTRISCH. VEILIG, ZINDELIJK, 9 GEMAKKELIJK. ZILVEREN PRIESTERFEEST PASTOOR VAN RUYVEN. In aansluiting op hetgeen in vorig num mer over de feestelijkheden ter gelegen heid van het zilveren priesterfeest reeds werd medegedeeld, kunnen we thans nog het volgende melden Toen de jubilaris Dinsdagavond een Plechtig Lof opdroeg was in de kerk geen plaatsje meer onbezet. Met dahlia's en -;.u-tgG KAMPHUIS DE PELIKAAN. KAMPHUIS BOSCH EN ZEE. ^TrfgrwY''' KAMPEERTERREIN BIJ DE PELIKAAN. gladiolen was het gebouw op smaakvolle wijze, op aanwijzing van de heer Carel van Empelen (Heemstede) .versierd. Bij het binnentreden van Z.Eerw. zongen de aanwezigen hem een welkomstlied toe. Hierna ving het Lof aan onder hetwelk het Mannenkoor, onder leiding van de heer H. C .A. Kievits, Priesterhulde van Ant. Ponten zong. Woensdagmorgen 7.30 uur werd een stille H. Mis gelezen. Groot was ook toen reeds het aantal geloovigen, evenals 'om 9 uur, toen wederom de H. Communie werd uitgereikt. In het St. Janshuis be stond als gewoonlijk gelegenheid om te ontbijten. Om 10 uur werd de Plechtige Hoogmis opgedragen door de jubilaris, daarbij ge assisteerd door kapelaan Van Schijndel en de Eerw. Pater Spruit, van het Fran- cisc. Klooster te N.-Niedorp. Wederom was de kerk geheel gevuld. Pater Spruit hield de feestpredicatie, waarin Z.Eerw. op treffende wijze tot uiting bracht de eenvoud en afkeer van alle uiterlijk ver toon, waardoor de jubilaris zich ken merkt. Toch wilde spr. niet nalaten hem openlijk dank te brengen voor hetgeen hij in zijn rijke priesterleven tot heil van Kerk en geloovigen had verricht. Met de wensch, dat God het leven van de geliefde pastoor nog rijk zou mogen zegenen, be sloot de eerw. feestredenaar zijn gloed volle predicatie. Na de Hoogmis zong het zangkoor onder leiding van directeur Willemsen de feestcantate „Priesterglorie". De receptie in het St. Janshuis, des middags van 122 uur, werd zeer druk bezocht. Toen Pastoor Van Ruyven om 12 uur naar het gebouw werd geleid, voorafgegaan door eenige fraai in het wit uitgedoste bruidjes, werd Z.Eerw. op de binnenplaats nog opgewacht door een groot aantal feestelijk in het wit ge- kleede meisjes, die de jubilaris met vreugde begroetten en een haag vorm den, waarlangs Z. Eerw. naar het gebouw schreed; naar het St. Janshuis, datfees- feestelijk versierd was en wel een bloe mentuin leek, want groot was het aantal bouquetten en groote bloemstukken, dat hier van genegenheid en hoogachting je gens de beminde jubilaris getuigde. Eerst waren het de Bestuurders van hoofdkerk en bijkerken, welke hier hun gelukwenschen kwamen aanbieden. Het was bij deze gelegenheid, dat namens de Parochie aan de Pastoor een feestge schenk overhandigd werd, hetwelk in een met zorg gekozen ontbijtservies en een enveloppe met inhoud bestond. Vervolgens boden de Armbesturen hun felicitaties aan. Treffend was niet het minst de huldiging door een groep kin deren van de R.K. School. Nadat diverse organisaties nog hun gelukwenschen had den aangeboden werd aan de overige pa rochianen en aan alle anderen daartoe gelegenheid verleend. Het waren er velen, zeer velen, die hiervan gebruik maakten, ook niet katholieken, hetgeen voor de goede verstandhouding met niet-geloofs- genooten pleit. Namens de jubilaris werd ter receptie een foto van Z.Eerw. een goed gelij kend portret van Atelier J. Nauta aan geboden, met op de achterzijde eenige woorden ter herinnering aan dit Priester feest en het verzoek „Bid voor mij". Fotograat J. C. Bruin vervaardigde van het kerk-interieur een welgeslaagde foto, waarvan hij er een op groot formaat aan Z.Eerw. aangeboden heeft. Des avonds 7 uur werd een plechtig Danklof met Te Deum opgedragen, on der hetwelk het Mannenkoor de Priester- cantate van A. Vis zong. Aan het sloj werd door allen het lied van Lof en Dank aangeheven. Aan het eind van deze feestdag geko men, bracht Z.Eerw. op hartelijke wijze dank voor de vele en oprechte bewijzen van liefde en trouw, hem bij zijn zilveren priesterfeest betoond. Zijn innige dank bracht hij aan allen, die het hunne er toe bijgedragen hadden om deze dag tot een onvergetelijke te stempelen. Bovenal dankte Z.Eerw. in diepe ootmoed God, die hem gesterkt had in zijn herderlijke arbeid, in de vervulling van zijn taak, die nu reeds 25 jaar op zijn schouders rust en die Z.Eerw. met Gods hulp nog lang hoopte te mogen blijven vervullen tot meerdere glorie van Zijn naam. Pastoor Van Ruyven's Priesterfeest is op waardige wijze gevierd. Het moet voor Z.Eerw. een biezondere voldoening zijn geweest, zooveel warme vriendschap en oprecht medeleven uit zoo wijde kring te hebben mogen ondervinden. O Voor Texels Filmarchief werden van de aankomst bij het St. Janshuis en het) vertrek vandaar eenige mooie tafereelen vastgelegd. Si'ORTNIEUWS. D.D. schrijft ons: Na veel moeite is het gelukt voor Texel II en III voor morgen tegenstanders te vinden. Dat is tegenwoordig een heele toer. Atlas uit den Helder komt met twee elftallen. We hopen, dat dit de inzet mag zijn van een serie oefenwedstrijden, opdat, als straks de competitie aanvangt, de elftallen klaar zijn om van meet af aan flink aan te pakken. We weten het nu, dat ook voor de competitie geldt: De eerste klap is een daalder waard. Hier volgen de elftallen voor morgen. Denkt nu niet, dat dit de competitie-elf tallen zijn. Door de vacantie en andere omstandigheden was de elftalcommissie niet compleet. Definitieve opgaaf zal bin nenkort volgen: Texel II, aanvang vier uur: Tegen Atlas I.: A. Daalder Jac.Helsloot C.Keijser Lz. M.Koorn A.Dros Dz. J.Molenaar P.Bruin A.Huizinga P.Neijens C.Zuidema Jan Bruin. Reserve: P.Kikkert. Texel III, aanvang 2 uur, tegen Atlas II D.Visser J.Slikker S. du Porto W. van Zeijlen Jasp. Kouwer H.Neijens K.Linnhosen M.Vonk A.Pen F.Koning P. Kikkert Res.: A.Verseput. Zend bij verhinderd zijn afhericht voor hedenavond acht uur,Schildcreind 63. Wc hopen volgende week Texel I een beurt te geven. Of het lukken zal, weten wc nog niet. Voor de adspiranten wordt de tijd met het oog op onze tocht naar de Zaan streek nu kort. Zij, die nog reisgeld moeten offeren, doen dit uiterlijk Zondag avond. Daarna wordt de lijst opgemaakt. Maandagavond nog wat oefenen en dan maar ons gereedgemaakt. In volgend nummer komen de laatste belangrijke me- dedeelingen. Zij, die door omstandighe den verhinderd mochten zijn, geven dit vóór Zondag op, Schildcreind 63. DE COCKSDORP. SPORTNIEUWS. S.V.C. I Zeemeeuwen I: 13 Woensdagavond speelde op ons ter rein S.V.C. I een vriendschappelijke wed strijd tegen Zeemeeuwen I van öude- schild, en wel om een lauwertak, uitge loofd door het vroegere muziekgezel schap de Krekeltjes. Toen de scheidsrech ter om acht uur liet beginnen, verscheen S. met twee invallers en ving S. aan, ge ruime tijd met tien man spelende (Voor taan op tijd, heeren) Er ontwikkelde zich direct een vlug op en neer gaand spel met beide ploegen om beurten in de aan val. Na pim. acht minuten wist Z. uit een mooi opgezette aanval de score te openen: 01. Hierop volgden enkele mooie aanvallen van S„ welke echter door onfortuinlijk schieten geen doelpun ten opleverden. Nu is Z. weer in de meerderheid. Z. weet hiervan gébruik te maken door met een keihard schot de voorsprong te vergrooten02. Enkele minuten hierna werd van doel verwisseld. Met het oog op de tijd wend niet ge rust. Weer zijn beide ploegen om beur ten in de aanval en liet gelukt S. met een mooi hoog schot, juist onder de lat, de eer te redden: 1 -2. De thans invalt lende duisternis doet aan het spel veel afbreuk en menig speler zal zich toen af gevraagd hebben: waar is de bal. Nog eenmaal weet Z. te doelpunten, zoodat het einde komt met een verdiende 31 overwinning voor Zeemeeuwen. Na afloop werd de lauwertak door de voorzitter van S.V.C. uitgereikt aan de Z-aanvocrder, de heer Tuinder. Een woord van dank aan de scheids rechter en grensrechters, welke hun taak.zeer serieus opvatten. Zeemeeuwen tot ziens, tot een vol gende keer. K.v.d.K. N.V. T. E. M. KOOKT ELECTRISCH goed, goedkoop en gemakkelijk. 9 Verwacht niet te veel van de men schen. Gij moogt U lang en veel hebben ingespannen, om het algemeen belang te dienen; om op uw plaats van nut te wezen; kortom: om iets goeds te doen. Gij zult ondervinden, dat de menschen o zoo snel vergeten. „Wat heeft hij nu eigenlijk gedaan wordt niet zelden gevraagd bij de dood van een beteekenend mensch; bij de vie ring van een jubileum; bij het noemen van een naam, die vroeger klank had in de wereld. Gij moogt nog zooveel gedaan heb ben: het jonger geslacht kent U niet En wie het wisten, zijn het voor een goed deel vergeten. Men gaat U voorbij: „Wat heeft deze mensch eigenlijk ook ge daan Verwacht niet teveel van de menschen. Verwacht allerminst dankbaarheid, doch ook geen erkenning (Let wel: We spre ken in het algemeen) Verwacht alleen voldoening in het werk zelf, in het be sef, dat gij het goede deed. Wat de menschen dan zeggen of na laten, deere U niet.

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 5