Portretlijsten BOLLENVERVOER Hobaho. Hobaho Hobaho Hobaho. Souvenirs van Texel Leesbibliotheek BOEKHANDEL PARKSTRAAT. mrdQhrom SLOEPEN. Een ruim woon- en winkelbuis per WUIJS BAIJS eigen belang veiling van de Hobaho JOH. PARLEVLIET, HEf1 TQiET&BTt, „VOOR ELCK WAT WILS" een bod op een, twee of drie sloepen, Prima SCHAPENKAAS Abonneert U op dit blad. Registers, bestelorders, enz. Versche Gepasteuriseerde Melk in Flesschen C.Z. „de Eendracht" Adverteert in de Texelsche Courant. een groote klamp nieuw hooi iedere Maandag en Woensdag nm 4 uur Boekhandel Parkstraat. FEUILLETON EEN DRIETAL „HEEREN" -m- Het Gemeentebestuur van Texel vraagt behoord hebbende tot het materiaal der voormalige Zeevaartschool. Aanbiedingen worden ingewacht ten ge meentehuize voor 31 Augustus 1934. levert naar maat in iedere gewenschte uitvoering BOEKHANDEL PARKSTRAAT Volvet en ook belegen met en zonder komein A. COMMANDEUR, den Hoorn 8 voorgeschreven door de Omzetbelas- tingwet levert uit voorraad BOEKHANDEL PARKSTRAAT Dagelijks verkrijgbaar met Capsulesluiting. Heerlijk om te drinken en bij't gebruik voor Koffie en Thee. Koken overbodig, geen vliezen, zuivere smaak. NEEMT PROEF 1 Burgemeester en Wethouders van Texel wenschen bij openbare inschrijving in massa te verkoopen: staande op het erf bij de schuur aan den Hallenveg Het recht van gunning wordt voorbe houden. Biljetten in te leveren ten Raadhuize vóór 23 Aug. 1934, 's middags 12 uur. Betaling binnen 7 dagen na gunning. Weghalen na betaling en vóór 1 Janu ari 1935. Uit de hand te koop te Oudeschild. Wed. K. G. BROUWER, Oudeschild. Lading Voor de geheele Bollenstreek. P. S. Bollen worden de volgende dag direct aan veiling of geadresseerde afgeleverd. Beleefd aanbevelend. Het is in het welbegrepen van de Texelsche bloembollenkweeker zijn producten aan te bieden op de Daar maakt gij voor uw goede bollen de hoogst mogelijke prijs. Inlichtingen verstrekt gaarne onze vertegenwoordiger Den Burg, Tel. 62. Eigen Uitgave. Houtsneden 60 en 90 ct Penteekeningen 30 en 60 ct Bovendien nog tal van andere Souvenirs goedkoop en goed. fiitiutiCnrul 67 Weet u ook op grond waarvan hij meende .dat geld te kunnen krijgen? Ik bedoel, was er soms een erfenis of een andere bron, die hem iets in het vooruit zicht stelde? Neen, mijnheer, zijn familie is altijd heel arm geweest. Weet u dan een reden, waarom hij een bedrag, zelfs een groot bedrag hoopte te kunnen verkrijgen? Hier kwam er een pijnlijke trek op het gelaat van de weduwe en het was merk baar dat zij met eenige weerzin antwoora op deze vraag gaf. Dat heeft hij mij nooit verteld. Hij was zeer gesloten, doch nu en dan heeft hij wel eens een woord losgelaten, dat mij te denken gaf. Dus tenslotte hebt u toch wel eenig vermoeden Ja, mijnheer, doch meer dan een ver moeden is het niet. Ik heb het idee, dat mijn man geld hoopte los te krijgen van iemand, die in Nieuw-Guinea iets heeft gedaan, dat hij niet mocht doen. U veronderstelt dus, dat uw echtge noot naar Engeland kwam om chantage te plegen? Ja, mijnheer, antwoordde de weduwe vol schaamte, maar denkt u er aan, dat het slechts een vermoeden is. De officier schreef dit antwoord speci aal neer en keek toen de vergadering rond. Detective Garforth knikte even. Wat heeft de man, voor wie uw echt genoot naar Engeland kwam, in Nieuw- Guinea uitgevoerd? De vrouw aarzelde en zei toen lang zaam: Daaromtrent ben ik in twijfel. Wanneer mijn man dronken was, liet hij wel eens iets los over iemand, die Charles Rowley had neergeschoten, doch toen ik Mr. Rowley ontmoette, begreep ik, dat Jack zich moest hebben vergist. Ik was danook heel verbaasd en eigenlijk verschrikt dat zal Air. Rowley zich mis schien nog herinneren. Terwijl ze sprak keek ze de jonge man aan en Charles begreep thans, welke ver klaring hij aan haar eigenaardige hou ding, die zij destijds had getoond, moest geven. Hij knikte vriendelijk tegen haar en na een korte stilte vroeg de officier weer Kent u de naam van de man, die uw echtgenoot in Shapland verwachtte t e ontmoeten Ja, mijnheer. Het was John Vernon. Bent u zeker van die naam? Volkomen zeker, mijnheer. Het is de naam, die de man zelf noemde, toen hij in GEKLEEDE MIDDAGJAPON. «771 Geruite zijde zoo wol als een effen t int voor de meer gezette figuren maken van dit model een aardig geheel. Do kraag met revers aan één zijue en*pun tig geknipt voor pand met knoop- garncering geven het een vlot aan zien. De rok is slechts even klok kend, terwijl de mouw is aange sloten. Wil men "t japonnetje nog een extra garnee ring geven, dan kan men dit doen door onder aan de rok een smalle plissé aan te bren gen, evenals aan den ondeikant van de mouwen Men heeft hier voor 3 x de wijdte van de rok noodig en 3 x do omtrek der beide mou wen, terwijl men den buitenkant laat ajouren. PI is sé's zijn dit jaar zeer modern. Een mooi geheel krijgt men o.a. van don kerblauw met revers en kraag in bleu crêpe georgette; de moderne modetinten. Patronen verkrijgbaar tot en met maat 52 KINDERSPEELPAKJE 63457 Is er wel practi- schor kleoding denkbaar, dan 'n speolpakje van aardig gebloemd wasch- en licht 5cht katoen? Aller liefste dessins wer ken er toe mee, zoo'n eenvoudig pakje, dat ir en kele uren ge maakt wordt, de trotsch van broer of zus te doen uit maken. Des verkiezende kunnen 't kraagje en de zakken van rfen materiaal gemaakt worden, doeb .'oodig is dit niet. Patronen verkrijgbaar tot zes jaar. Nieuw-Guinea was, hoewel ik er aan twij fel of het zijn ware naam was. Er ontstond eenige levendigheid onder de aanwezigen en werktuigelijk werden blikken geworpen naar Charles. Hun ge dachten werden echter onder woorden ge bracht. Gelooft u, dat die persoon een an dere naam heeft aangenomen? Kent u de man, die zich John Vernon noemde? Ik heb hem een keer gezien in Nieuw-Guinea, mijnheer. En ik heb hem een paar dagen geleden hier in Shapland gesproken. Er ontstond opwinding in de zaal en zelfs de officier kon zich niet goed be-1 heerschen. Het viel duidelijk op zijn ge laat te lezen, dat dit laaüste antwoord in de verste verte niet Kvas verwacht. Hij kon danook niet meer op zijn gewono ambtelijke wijze voortgaan en vroeg op gewonden: Hebt u hem een paar dagen geleden in Shapland gesproken? Kijkt u dan eens rond en zeg mij of u hem onder de aanwezigen ziet. De vrouw voldeed aan dit verzoek. Sir James volgd in angstig spanning haar blik. Even rustten haar oogen op Char les, en Sir James ontsnapte een zucht van verlichting, toen hij bemerkte, dat zij verder zocht. Neen, mijnheer antwoordde de vrouw, toen zij had rondgezien. Hij is niet hier. 63457 Nr. 3067. Aardige jas voor jon gens van 26 jaar; raglan mouwen en kraag met revers. Op gestikte zakken. Het is een vlot jasje, dat Wij zeer kunnen aanbevelen. Nr. 63459. Het aardige jongens pakje, dat wij hier ge ven, kan, behalve na tuurlijk van nieuwe stof, uitstekend van een bestaand costume wor den gemaakt. Het is heel gemakke lijk te maken, veel min der bewerkelijk dan men op het eerste ge zicht zou denken. Hef jasje sluit hoog, slechts even komt 't overhemd met strikdas to zien, zoodat het warm is aan den hals. Llnnon bin nenwerk behoeft men in deze Jongenspakjes niet aan te brengen, zoodat men kan vol staan met voering. Slui ting met twee rijen knoopen en opgestikte zakken. Het broekje is met rechte pijpen en wordt met bretels ge dragen. Patronen voor jon gens van 48 jaar. Nr. 63463. De kleine meneer voelt zich heel gewich tig in zijn kleine, even getailleerde jas en bij passende hoed. Het hoedjo bestaat uit 0 baantjes, en een rand van dubbele stof, de bol wordt gevoerd en de voering in het midden van den bol bevestigd, gelijk met het opzetten van het overtrokken stofknoopje. De rand I I kan meerdere malen op J-J l de machine doorgestikt f worden. Het jasje heelt knoopsluiting en opge stikte zakken, terwijl men voor de voering liefst een stevige satinet, zooals dio voor heeren jassen gebruikt wordt, kan kiezen. GOEDE KNIPPATRONEN. Patronen kunnen per briel aangevraagd worden met bijsluiting van ƒ0.58 in postzegels aan de \fdeeling Goedkoope Patronen. Burea van dit 'lad. De patronen worden U tegelijk met een num r van ons nieuwe Modeblad, waarin ongeveer modellen zijn n'gebeeld, toegezonden. Denkl I er vooral aan. de luiste maat en het nummer rp te geven 109 Bent u daar zeker van? vroeg de officier op verwonderde toon. Ja, mijnheer volkomen. Kent u iemand anders in de zaal, stelde de officier als volgende vraag, want hij had haar zien knikken naar Row ley. Ja, mijnheer, Mr. Rowley. Hij was zeer vriendelijk voor mij op de boottocht van Australië naar Engeland. Ik ben er zeker van, dat hij mijn man niet kan heb ben vermoord. Bovendien moet die John Vernon reeds in Engeland zijn geweest, toen Mr. Rowley uit Australië vertrok. Dat zou ik met een foto kunnen bewijzen. - Hoe bedoelt u? Hebt u wellicht een foto van John Vernon? De verbazing van de officier vermeer derde van minuut tot minuut, terwijl te vens de opgewondenheid ten top was ge stegen. Daardoor was het mogelijk, dat het geluid van een opengaande deur niet werd gehoord en evenmin aandacht werd besteed aan degene, die binnentrad. Slechts detective Garforth had het be merkt en hij deed een paar passen op zij om te kunnen vaststellen, wie er was binnengekomen. Het was Vernon Shap land en toen hij bemerkte, dat Jane Cor- dery voor de tafel stond, kwam er een blik van groote ontsteltenis in zijn oogen. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 4