Voerbieten te koop controle-wolvee. Dames- en Kinderkfeeding v EXPOSITIE. FSlTER's W^gGPIHEHl nog f 10,000. herfst- en wintercollectie op Texel, ZaalCafé „DEN BURG" te Den Burg zijn. Gaat eerst eens kijken en onze prijzen vergelijken. x I!!» «■ii mwgm li ALKMAAR - HARLINGEN C.Z. DE EENDRACHT. Afscheid Directeur H. Boer. De heer A. Ens, te Wirdum, tot opvolger benoemd. Maandag belegde de C.Z. De Eendracht in'De Zwaan een 'ledenvergadering, welke door 32 leden werd bezocht. Het voor naamste punt van de agenda was be noeming van een directeur ter voorziening in de vacature-H. Boer. Eenige leden van het Bestuur hadden met de directeur een aantal sollicitanten bezocht en vervolgens na rijp beraad deze voordracht opgemaakt: 1. A. Ens, te Wirdum, (geboren te* Warns.) 2. Zwart, te Bergum. 3. Schenk, te Wezep, (Geld.) Met 27 van de 32 stemmen wordt de lieer Ens benoemd. Hij is in het bezit van einddiploma H.B.S. en Rijkszuivel- school. Op de heeren Zwart en Schenk wordt één stem uitgbracht. Blanco één, van onwaarde twee. Voorz. C. Stoepker spreekt de wensch uit, dat de keuze een goede mag blijken te zijn. De heer Boer zal over 14 dg. vertrekken en zal tevoren de nieuwe di recteur in het bedrijf inleiden. Bij de rondvraag brengt de heer J. Roe per Cz.. namens de leden hartelijk dank aan de vertrekkende directeur, niet alleen voor de prettige omgang met bestuur en leden, maar ook voor de uitstekende lei ding, welke hij aan het bedrijf gegeven heeft. In de bloei van de fabriek heefti hij een groot aandeel gehad, en het is danook met groot leedwezen, aldus spr., dat wij u zien vertrekken. Door luid applaus toont de vergade ring haar instemming met deze woorden. De voorz. zegt er zich volkomen bij aan te sluiten en hoopt aan het slot nog eenige woorden tot de heer Boer te rich ten. Vervolgens spreekt de heer Boer een laatste woord in de ledenvergadering der fabriek: Het is aan zijn uitvoerig betoog, dat we het volgende ontleenen. 30 Sept. zal het vijf jaar geleden zijn, dat De Eendracht werd opgericht. De fabriek telde toen 33 leden; aantal melk- leveranciers 100. Einde 4e boekjaar was het ledental 84; aantal leveranciers 212. Deze vooruitgang sproot voort uit de opheffing der fabrieken in Eierland, Sept. 1030, en De Waal, Jan. 1932. Stel u eens voor, dat op heden nog vier fabrie ken elkaar het bestaan betwistten. Over de afgeloopen 4 jaar werd ruim 12.6 millioen Kg. melk aangevoerd. De oprichtingskosten der fabriek bedroegen f92.798.Daarbij kwam voor uitbreiding wegens fusie met de Waal, met inbegrip van de koelinstallatie f 22.865.Samen f 115.663.Afgeschreven in vier jaar 120.663, zoodat de gebouwen met inven taris en terreinen 1 April 1.1. nog vooir f95000 op de balans stonden. De Hoop1 is voor f20.000 overgenomen. De ge bouwen en een paar werktuigen brachten f6746 op. Verder werd op deze fusie de laatste twee jaar afgeschrevenf 4504, zoodat per 1 April van de f20.000 reeds f11250 was afgeboekt. Tevens werd een reservefonds van f 2800 gevormd en de leden op de rekening Ledenkapitaal te goed geschreven f1542. Totaal f29508, waarin niet begrepen is de f6746.ont vangen voor de gebouwen van De Hoop. De kosten van het melkvervoer worden uit de exploitatie betaald. De eerste vier jaren beliepen ze totaal f36716. Indien de leveranciers de kosten zelf hadden moeten dragen, zou de fabriek dat bedrag meer hebben kunnen uitbetalen. Wij wil len hiermee laten uitkomen, vervolgt de Directeur, dat het niet eenvoudig is aan de hand van uitbetalingsbriefjes, die men eens per maand ontvangt, te beoordeelen, welke fabriek het voordeeligst is; nog minder, welke fabriek het meest in het; belang der veehouders werkt. Wij durven, met beslistheid beweren, dat een verdere concentratie van fabrieken in deze bie- zonder moeilijke tijden zulke zegenrijke gevolgen voor de Texelsche veehouders; zou meebrengen. Wij weten zeer goed, dat het graan moet rijpen, voordat het geoogst kan worden, de tijd van oogsten moet geduldig worden afgewacht, maar nu ik als vriend van de heele Texelschei boerenstand, hier weldra mijn functie ga neerleggen, spreek ik de diepgevoelde) wensch uit, dat in aller belang spoedig; alle melk in één modern bedrijf verwerkt; wordt. Er zal binnen afzienbare tijd een dag komen, dat deze wensch in vervulling gaat. Het spijt me zeer, dat dit niet tij dens mijn verblijf hier het geval was. Ik' zal met uitweiden over melkveecontrole, t.b.c.-bestrijding, melkcursus, filiaal-den Burg of schapenmelkverwerking. Alle maal belangrijke zaken, welke zich tot tevredenheid ontwikkelden. Wel vragen we nog uw aandacht voor ons kaaspakhuis te Alkmaar. De Een dracht heeft sinds April 1933 te Alkmaar de beschikking over een kaaspakhuis, dat vnl. door de buitengewone toewijding van nu wijlen de heer D. Schermerhorn, een steunpilaar onzer vereeniging werd. In dankbare herinnering zal daarom de na gedachtenis van deze man, die tot op 72- jarige leeftijd dit werk met zooveel lust en ambitie begon, blijven voortleven. Veel is er deze 4y2 jaar ondernomen. Geschraagd door 't bestuur, bijkans alle N.V. T. E. M. KOOKT ELECTRISCH O geen stof, walm of onaangename lucht. 0 leden en zooveel anderen op Texel is ons veel gelukt. De vereen, staat stevig gefundeerd ondanks de ongunst der tij den. Het is voor een directeur zoo moei lijk, niet meer te kunnen uitkeeren, waar hij weet, dat de behoeften zoo groot zijn. Maar een eisch voor Bestuur en Directeur blijft steeds, dat de zaak financieel ge zond beheerd wordt. Daarvoor is gezorgd en zal ook in de toekomst gezorgd worp den. Ik zeg u allen gaarne dank voor de medewerking en welwillendheid mij en mijn gezin betoond. 'Vooral aan Bestuur en Comm.-leden voor de prettige samen werking. Uit de aard van onze functies kwam ik het meest in aanraking met de voorz., een man van groot formaat, die met liefde zeer veel voor uw vereeniging tot stand heeft gebracht. Ik hoop, dat u hem nog vele jaren in uw midden moogt hebben. 'Het mag thans op een afscheid lijken, ik verzeker u, dat de ontwikkeling der vereen, steeds mijn volle aandacht blijft behouden. Mocht ik uw vereen, nog eens van dienst kunnen zijn, dan wil ik dat zoo mogelijk zeer gaarne doen. Het is mij een genoegen, dat straks bij de overdracht van het beheer waar bij o.a. de heer Dokter aanwezig zal zijn de gunstige financieele positie ook voor dit boekjaar zal worden vastgesteld. Een belangrijk saldo is niettegenstaan de de sterk verminderde aanvoer nu reeds weer beschikbaar om straks, bij het afsluiten per 1 April 1935, dienst te doen. Een kort woord tenslotte over de al- gemeene toestand op zuivelgebied: De economische ontwrichting duurt nog on verminderd voort. Uitzicht op beter tijden is er op dit moment niet. Door de tijde lijk meer voordeelige positie van de ak kerbouw is er op Texel ook meer land gescheurd. Aanwending van krachtvoer en gebruik van kunstmeststoffen worden beperkt. Dit alles leidt tot minder aan voer van melk. Als gevolg daarvan zal de fabriek zich ook met de uitgaven steeds moeten blijven aanpassen aan de gewij zigde toestanden. Meent echter niet, dat de akkerbouw voordeeliger blijft. Nie mand kan zeggen, wat we volgend jaar zullen ervaren. Houdt daarom uw bedrij ven zooveel mogelijk intact. Tracht ze nog te verbeteren en blijft uw vereen, steunen, zoodat deze nog meer wordt wat we in ons eerste jaarverslag schre ven: een belangrijke steun voor de heele Texelsche boerenstand. Hartelijk applaus volgt op deze woor den'. Voorz. betuigt namens Bestuur en leden hartelijk dank aan de heer Boer voor het vele werk ,door hem voor de vereen, ver richt Dag en nacht somwijlen was hij voor ons aan 'de arbeid. Hij heeft de vereen, op het hooge peil gebracht, waar op zij zich thans, bevindt. Mede zijn w'ij hem dankbaar voor 'de altoos prettige, samenwerking. We hopen, dat we zoo noodig steeds bij de heer Boer om raad mogen aankloppen. Tenslotte nog dit zoo besluit de voorz.: De heer Boer heeft hier goed ge-boer-d. Hij kwam alleen, maar met z'n vieren gaat hij van Texel. Met deze woorden, die tot algemeene vroolijkheid aanleiding gaven sluit voorz. de vergaderingg. Allen maakten gebruik van de gelegenheid, de vertrek kende directeur de hand te drukken en hun beste wenschen mee te geven. GIFTEN VOOR HET WITTE KRUIS. Fam. V., de Cocksdorp fl.— OEHB Wij plaatsen zonder prijsver- E£g?9 hooging advertenties voor u in ALLE andere bladien. BB BOEKHANDEL PARKSTRAAT Indien gij voortdurend last hebt van schele hoofdpijn als gevolg van een slechte spijsvertering, gebruik dan eens een poosje Foster's Maagpillen, het betrouwbare, zacht werkende laxeermiddeL Alom oakrtjgbam 0.63 pa jïocon.4 ADVERTENTIEN. GETROUWD: HENK D. KIEL en JENNY SCHUURMAN die, mede namens wederzijdsche familie, hun hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondei vonden. Alkmaar, 22 September 1934. Blaeustraat 37. f 6,de 1000 KG. a contant vanaf „RUIMZICHT", Eierland. Aanbieding gevraagd van SIJBR. C. EELMAN. Energiek persoon met f 10,000 vraagt voor uitbreiding van zijn bedrijf op Texel Aanbiedingen onder no. 124 aan het bureau van dit blad. v; HG Hiermede berichten wij dat wij DINSDAG 2 WOENSDAG 3 en DONDERDAG 4 OCTOBER a s. met onze nieuwe Onze Collectie is ook u;t jaar weer met bijzondere zorg samengesteld en brengen wij het nieuwste dat gebracht wordt. In het betere genre brengen wij steeds van ieder model slechts een stuk. Ook in het goedkoopere genre, enorme sorteering tegen ongekend lage prijzen.

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 2