KLOOSTERBALSEM BLUE BAND TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT LEED 3 JAAR AAM RHEUMATIEK „Dat is voor de verstandige huisvrouw" Het hoeft niet duur te zijn. Moeders Sproke. Texelsche Berichten KON ZICH NIET BEWEGEN AKKER'S ORIGINEEL TER INZAGE zegt het BLUE BAND-meisje. Zaterdag 24 Nov 1934. cents per ljx pondspakje Dank zij KL00STERBALS£M kan hij weer wandelen en fietsen Geen goud zoo goed" Voor de huisvrouw, die bedacht is op voordeel, en oog en smaak heeft voor kwaliteit. Voor de huisvrouw, die hooge eischen stelt, wat betreft zuiverheid en voedingswaarde. Die Nederland&che huisvrouw stelt zich alleen tevreden met Blue Band, Nederland s Standaardmerk. V E R S C H GEKARND Als we 't oude liedje zingen Van de boomen en de maan, Van de stoomboot en van Spanje En de Sint, die w' al zien staan. Staan wij, midden in de zorgen, Midden in de vrije vreugd: Want dat oude lied verplaatst ons In de onbezorgde jeugd. Daarom is het Sinterklaasfeest Een genot voor groot en klein: Voor de kleinen is 't een feestdrank, Voor de gróóten: medicijn. Voor de kleinen is 't genieten, Voor de grooten is 't plezier, Voor de jeugd is 't heerlijk „Heden" Voor de "oudjes: souvenir. 't Zit hem niet in „duur" en „kostbaar", 't Zit zelfs niet in „Kwaliteit"; Tien procent is het cadeautje Negentig: de aardigheid. Een leuk ingepakte kleurdoos Met een geestig vers op maat, Brengt meer vreugde dan een armband (Zonder vers) IS karaat. Doosjes, touwtjes en papieren Plus het ouderwetsche lied, Goed bedoelde plagerijtjes, Veel méér noodig is er niet. Zie de maan schijnt door de boomen, Menschen, staakt uw wild geraas Over crisis en malaise: Denkt alléén aan Sinterklaas De dagen korten.... de avonden len genbij de huiselijke haard zit moeder met kind.... Het vuur verhaalt gloeiend van ongekende dingen aan de droom- oogen van de kleineEn moeder ver telt sprookjes uit haar kinderjaren.... lan ge tijd niet meer gehoorde, nooit vergeten sproken. De mond, die ze vertelde, is reeds dood. Maar die mond spreekt weer door haar tot de nieuwste jeugd. We ■hebben de sproke noodig bij het haard vuur. Verlangen en herinnering tegelijk. Moeder vertelt. Het verleden herleeft. De kamer wordt vol geheimzinnige ge stalten.... De gelaarsde Kat en Klein Duimpje, Sneeuwwitje en Moeder de Gans, Asschepoes en de FeeGaat daar niet de deur zachtkens open? Sint Nicolaas geeft er zijn zegen over. Wat is het geheim, wat is de bekoring dezer sproken? Wat is de magische wer king er van? Wat is haar leven? Is het, niet de herinnering? Is het niet de eigen jeugd die herleeft? Moeder verteltZe ziet de spookfi- guren met de oogen harer jeugdherinne ring. En daarom worden die beelden zoo levend voor het kind. Later zal het zich als een levensschat herinneren wat moeder eens vertelde. En wonder geheim er zal een niet te verbinden tegenstelling blijven tus- schen de sproke, die moeder vertelde en de waarheid, die haar mond sprak. Dit on derscheid weten moeder en kind beiden. GIFTEN VOOR HET WITTE KRUIS. C. J. B., den Hoorn f0.50. SPORTNIEUWS. Het is onze secretaris gelukt voor mor gén een volledig programma vastgesteld te krijgen. Texel 1 gaat naar Andijk en zal daar haar uiterste krachten moeten inspannen om te winnen. Als dit gebeurt, dan kan het dok. We hopen, clat een teleurstelling ons bespaard blijft. Vertrek boot elf uur. Een groot aantal supporters zal werkelijk gewaardeerd worden. U weet het adres. Texel 2 ontvangt Helder 5. T. 2 heeft wat goed te maken. Zorgt er voor, dat deze wedstrijd onder beste onderlinge verhoudingen en in samenwerking tot 'n goed einde wordt gebracht, waardoor dan weer gesproken kan worden van T. 2 als van een prima spelend elftal. Texel 3 krijgt de leiders op visite. Dat zal daar spannen. Atlas 2 staat nog on geslagen aan de kop. We hebben zoo'n idee, dat T. 3 zich een waardige tegen stander zal toonen. Dat kan, als alle spelers hun uiterste best doen, en dat zal zeer zeker, daar het altijd een eer is, de leiders een paar punten af te snoepen. Alzoo een ruim voorziene diseh en llfiü© VAN ZON EN MAAN. ®|!|jj| MAAN ZON Datum: Op: Onder: Op: Onder Z. 25 Nov. 7,32 11,27 7.34 3,56 M 26 8,43 11,50 7,35 3,56 D. 27 9,54 12,07 7,36 3,55 W 28 11.04 12,21 7,38 3.54 D. 29 - 12,33 7,39 3,53 V. 30 0.15 12.45 7,41 3,52 Z. 1 1,25 12,57 7,43 3,51 Donderdag 29 Nov. Laatste kwartier. menig voetballiefhebber zal zich zijn gang naar het terrein niet betreuren. „Het Groentje" voorspelt: Schagen Succes zal in het voordeel der bezoekers eindigen. Toch gelooven we, dat Succes op een warme ontvangst kan rekenen. Ook Succes kon evenmin als Texel in Schagen winnen. We verwachten, dat dit nu ook niet zoo gemakkelijk zal gaan. N.-Niedorp wordt een zege voorspeld op BKC, waar ze op bezoek gaat. BKC kon echter wel eens voor een verrassing zorgen. Dat Alkmaar van Vrone zal winnen, verwachten wij eveneens. In gunstig geval zou het voor T. een goede dag kunnen worden, maar daar zullen we maar niet op rekenen. Dat is al te mooi. Zaterdag wordt te Amsterdam liet protest behandeld van de wedstrijd DTS Texel. Onze aanvoerder en secr. zul len ons vertegenwoordigen. Of ze liet zullen winnen, gelooven we niet, maar het kan sterk geprobeerd worden. De volledige programma's zijn reeds in de Tex. Courant van Woensdag j.l. afgedrukt. D. D. Elftal Texel 1: J.Dukers D.Zuidewind Jo Ran A.Huizinga J.Gicles N.deGraaf MVlaming H.Ran G.Witvliet C.Zuidema G. Pijpers Reserve J.Bruin en M. Vonk. Texel 2: A. Daalder J.Helsloot C.Keijser Lz. M.Koorn A.DrosBz. J.Molenaar J.Kiljan P.Bruin Verheijen Schoorl P. Kikkert Res.P. Neijens. Texel 3: D.Visser B.Mulder H.Neijens G.Dros l.Boon W.v.Zeijlen K.Linnhose A.Pen W.Winter D.Dapper S.Langeveld. O TEX. BOYS. Na drie weken rust Zon dag op eigen terrein een wedstrijd tegen Atlas 3. We kunnen natuurlijk geen over winning voorspellen, maar we rekenen er wel op, hoor. Elftal: Jac.Schrama C.Graaf T.v.Heerwaarden J.Dijt Jv.Sambeek M.Bakker L.v.Sambeek J.de Veij D. Witte C.Ran Res.: P.v.Heerwaarden. W.Ran Aanvang 2 uur. B. KORFBAL. Morgen Verdo Nigro 1ELTO 1. Dames Heeren N. Vermeulen tl. Vermeulen A. Roeper J. Kiewiet M. Dros P. Eelman B. Lap J. Pool L. Bruin P. Vermeulen A. Breesnee J. Kiewiet Res.: H. Kikkert. Res.: B. Zijm. Verdo 2OKC. Aanvang 11 uur. F. Kikkert J. Broekman Jo Broekman F. Durieux A..de Graaf-Zijm B. Kiewiet R. Pen J. Slikker M. Lagerveld J. Pothman A. Jellema D. Koorn Res.: G. Keijser ST. NICOLAAS EN DE WINKELSLUITING. In aansluiting op ons bericht in het eerste blad schrijft men ons vanwege de Arbeidsinspetie nog het volgende: Arbeid in winkels, in verband met St. Nicolaasdrukte. Voor het tijdvak 25 Nov. t.m. 5 Dec. a.s. gelden voor Winkels de volgende werk- en sluitingsuren Opening en sluiting op werkdagen: tusschen v.m. 5 en n.m. 10 uur. (door het Gemeentebestuur kan een later slui tingsuur worden vastgesteld.) Voor opening en sluiting op de Zon dagen 25 Nov. en 2 Dec. gelden de uren, welke in gewone omstandigheden voor de Zondag zijn vastgesteld.. WERKTIJDEN: Personeel van 18 jaar en ouder: Hoog stens 11 uur per dag en 6b uur per week (zoodanig te regelen, dat in het tijdvak van 18 Nov. t.m. 8 Dec. a.s. in totaal hoogstens 172 uur wordt gewerkt) Personeel van 16 en 17 jaar: 10 uur per dag en 60 uur per week, uitsluitend op Werkdagen tusschen vn>. 8 uur en nm. 8 uur (zoodanig te regelen, dat in het tijdvak van 18 Nov. t.m. 8 Dec. a.s. in totaal hoogstens 166 uren wordt ge werkt.) Deze personen mogen geen arbeid ver richten op Zondag. .NB. Jeugdige personen van 14 en 15 jaar mogen geen overwerk verrichten. Vrije ochtend of middag: Deze mag voor alle personen in winkels éénmaal vervallen, echter voor personen van 14 en 15 jaar met behoud van het week- maximum van 53 uur. Brood-, banket-, suiker- en chocolade winkels: In winkels, waar deze artikelen uitsluitend of in hoofdzaak worden ver kocht, mag door mannen en vrouwen van 18 jaar en ouder op 3, 4 en 5 Dcc. a.s. ten hoogste 14 uur per dag worden ge- Werkt. Afwijkingen Arbeidslijst: In alle win kels moet de afwijkende werk- en rust- tijdindeeling op een naast de arbeidslijst op te hangen stuk papier nauwkeurig zijn aangegeven. Bij niet stipt opvolgen van deze voorwaarde gelden de toege stane uitzonderingen niet. Afhelpen van klanten: Personen van 18 jaar en ouder mogen de op het sluitings uur in de winkel aanwezige klanten nog afhelpen gedurende ten hoogste een halt uur na dit sluitingsuur. DEN HOORN. UITVOERING „HARMONIE". Door de Chr. Zangvereeniging Harmonie (Directeurde heer U. D. Bouwsma) werd Donderdagavond in de Ned. Herv. Kerk alhier een uitvoering gegeven. Ook de heer Ybema (orgel) verleende weder zijn mede werking. Het kerkgebouw was geheel met belangstellenden gevuld. Eerst werd ge zamenlijk gezongen Ps. 89: 1, waarna door de voorz., Ds. Van Petegem, door het lezen van eenige verzen uit de psalmen en 't voorgaan in gebed, deze avond werd geopend. Door; het (zangkoor werden een twaalftal liederen gezongen, welke allernet groote aandacht werden gevolgd en zeer goed voldeden. Deze werden afgewisseld door een solo voor sopraan door mw. Pleit die uitnemend zong, orgel en bugel door de heeren Ybema en Bouwsma, solo voor tenor door Ds. Van Petegem en Octet door 4 dames en 4 heeren (Gloria). Deze num mers kwamen alle ook zeer goed tot hun recht. Daarna dankte de voorzitter zangers en musici en niet in 't minst de directeur, on der wiens bekwame leiding de vereeniging zeker nog in bloei zal toenemen. Tevens werd dank gebracht voor de groote belang stelling. De' heer K. S. Lap bracht dank aan de vereeniging voor deze genotvolle avond. Hij was hiermede zeker wel de tolk van alle aanwezigen. Toen werd nog de avondzang Gez. 180: 1 gezongen, waarna met gebed door Ds. Van Petegem deze avond werd besloten. VERGADERING V.V.V. De jaarvergadering, Woensdagavond in 't Loodsmanswelvaren gehouden, was ta melijk goed bezocht. Devoorz., de heer Riteco, heet de aanwezigen welkom en hoopt, dat de besprekingen tot bloei der vereeniging mogen zijn. De secr., de heer D.C.Drijver, leest de notulen, welke wor den goedgekeurd. Vervolgens leest hij zijn jaarverslag, dat een overzicht geeft van de verrichtte werkzaamheden (uit gave wandelkaart, pogingen om een fiets pad naar zee te krijgen, enz.). Dan brengt de penningm. verslag uit: er werd ont vangen f57.uitgegeven f39.14; batig saldo f 17.86. De geheele ontvangsten van afd. Den Hoorn waren f186; hiervan moest afge dragen worden aan Mooi Texel f129. Door de heeren P.Drijver en C.Dog ger werd de rekening nagezien en in orde bevonden. Allen brengt de voorz. hiervoor zijn dank. Verder doet voorz. eenige mede- deelingen, eerst over 'het fietspad naar de Mok. Het gemeentebestuur wilde een ze ker bedrag beschikbaar stellen, om dit onder toezicht der V.V.V., aan het fiets pad te besteden, mits men hiervoor dan een goed pad had. Men was algemeen van oordeel, dat men voor dit bedrag geen goed pad krijgt, waarom men be sloot te trachten, een goede weg naar het kamp te bekomen. Voor het fietspad naar zee zal men nogmaals pogingen in het werk stellen. Met de fietspaden wil het hier niet erg boteren. Vervolgens deelt spr. mee, dat in 1935 in 't R.A.I.-gebouw te Amsterdam een groote tentoonstelling zal worden gehouden van alle V.V.V.'s in Nederland. Gok Mooi Texel wil daar 'li stand hebben, maar daarmede is een flink bedrag gemoeid en alle onder-afd. moeten hieraan bijdragen. "Besloten wordt zooveel mogelijk mede te werken. ,Het kwam in eens, maar 3 jaar lang was het of ik die pijn in mijn rug nooit meer kwijt zou raken. Alles was mij teveel. Men zei mij dat ili rheu- matieh had en daarvan wel nooit meer af zou komen. Toen werd ik opmerk zaam gemaakt op Kloosterbalsem, die heerlijk verzachtende zalf en werkelijk, na een behandeling van nog geen 6 weken zijn mijn pijnen verdwenen. Ik heb van niets meer last en beveel daarom iedereen den Kloosterbalsem aan." S. SI. te H. Onovertroffen bij brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Overal per pot v. 20 gr. f0.60 en 50 gr. tl. De heer D.C.Drijver wordt vervolgens bij acclamatie herbenoemd tot secr. Bij de rondvraag verzoekt H. Smit ver betering van de rijweg vanaf Jan Aye- weg tot aan den Hoorn. K. Beumkes vraagt naar het ter inzage leggen der correspondentie en G.Buis of op de wan delkaart het fietspad naar 't Westerslag niet duidelijker kan worden aangegeven. Verschillende andere personen hebben ook nog iets in het midden te brengen. Nadat alle vragen door de voorz. zijn be antwoordt, sluit deze, met de beste wen- schen voor de vereeniging en met dank voor de belangstelling de vergadering. BBmz-B

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 5