m ELECTRISCH! LeesbibSfotlieek BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Geeft kinder handen bezigheid v VERRAST ELKAAR ZAJii V erle4e»u „VOOR ELCK WAT WILS" Enkhuizer Almanakken feuilleton JUIST vervoeren van vrachten. Acetyleen gastoestel Voor Sint Nicolaas! Eaudecologne, Odeurs, Zeep Dus voor iedere beurs. DE MAGNEET. Boekhandel Parkstraat Consultatiebureau voor Zuigelingen Zitting Vrijdag 7 Dec. Toegang kosteloos voor alle kinderen jonger dan anderhalf jaar. ZULKE DINGEN Geeft 'n electrisch geschenk Ondergeteekende houdt zich beleefd aanbevolen voor het IJ. WITTE, Koogerstraat 6. VOOR 1935. BOEKHANDEL PARKSTRAAT TE KOOP: met bijbehoorende leidingen. B. DROS „Volharding". Het mooiste geschenk is enz. vanaf f 0,25 tot f4,50. Geweldig groot is de sorteering. Geweldig laag is de prijs. Komt U eens kijken Het za! U lijken. P. S. Laat de Magneet uw cadeau bezorgen Bpiast zich ook met verzenden naar buiten Doet vroegtijdig Uw inkoopen. BOUWPLATEN. 1. Haventerrein met huizen, schepen, di verse personen. 12 onderwerpen. Stevig carton. Om te kleuren, te vouwen, uit te knippen en op te zetten. 25 bij 33 cM. Zes ct. o 2. Dorpstafereeltje, met huizen, auto's, menschen en dieren. Als boven. Zes ct 3. Poppenkamer-ameublementtafei, vier stoelen, rustbank, klok. 23 bij 50 cM. Tien ct. 4. Poppenslaapkamer-ameublementtwee ledikanten, kinderledikant, spiegelkast, toi lettafel, nachtkastje, twee stoelen. 35 bij 50 cM. Twaalf ct. 5. Daan Hoeksetna-Puzzle. Knippen leggen kleuren. Met doosje om de stukjes op te bergen. Stevig karton 32 bij 50 cM. Diverse soorten. Per kaart 15 ct. GEZELSCHAPSSPELEN. Om op carton te plakken, 40 bij 55 cM in diverse kleuren uitgevoerd, met duidelijke opgaaf van de spelregels. 7. Vermakelijk Harlekijnspel 8. De Reis door het Leven. 9. Nieuw Ganzenspel. 10. Kat en muis. 11. De Schoolmeester. 12. Tramspel. Prijs per spelacht ct. Een schetsboek met tientallen mooie voorbeelden, stevig gebonden, 68 blz., zwaar papierdrie dubbeltjes. 1 o— Teekenmap met onbreekbare, doorzich tige lei. Boekje met 20 eenvoudige voor beelden. Samen 45 cent. hegft enorme keuskoopt samen met affieren in het groot en stelt zijn prijzen zoo laag als maar kan. 17 Die middag ging Faversham te paard uit. Hij moest beweging hebben en alleen zijn om met zijn wild dooreenwoelende gedachte tot klaarheid te komen. Hij was' bezorgd en meer dan dat, beangst. Bo vendien was hij niet tevreden over zich zelf ,lang niet. Hij kon zi.ch niet ontvein zen, dat hij onmannelijk gehandeld had. Hij had David Fairlie een beproeving la ten ondergaan, waaruit hij hem 'had kun nen redden. Opeens werd zijn gepeins onderbroken door een geweerschot vlakbij. Even, een seconde, ving hij een glimp op van een man met een rookend geweer, die blijk baar op een konijn geschoten had, rnaar voor hij tijd had gehad zich geheel re kenschap te geven, van wat hij zag, had hij zijn aandacht voor geheel iets anders noodig. Geschrokken van het schot, sioeg zijn merrie op hil. Met het bit tusschen de tanden holde ze schuimbekkend en met wild hoefgekletter de harde weg af. Het eenige. dat Faxiers- ham kon doen, was trachten in het zadel te blijven. Bang was hij niet; lichamelijk gevaar was iets, wat voor hem nooit ge- te den Burg. in café den Burg van 11 tot 1 uur. teld had. Hij vroeg zich verbaasd af, waarom hij nooit had ontdekt, wat het beste was om te doen, wanneer je paard op hol geslagen was. Hij hoopte maar, dat het dier uitgeput zou zijn, en zijn waanzinnige galop zou staken, voor hij er at vieL En toen keek hij voor zich en werd zich tot zijn onuitsprekelijke ont zetting bewust ,dat de dood dichtbij was heel dichtbij. Recht voor hem was een overweg en de hoornen waren gesloten. Niets wees er 'op, dat het paard zou stoppen voor het de afsluiting bereikt had 'n ramp was onvermijdelijk. Faversnam rukte met alle kracht aan de teugel, maar vergeefs. Aan beide kan ten van de weg was een hooge haag. Het was onmogelijk de merrie van de drei gende hoornen af te houden. Eensklaps verscheen een man door 'n gat in de haag. Faversham schreeuwde een waarschuwing. "Wat nu volgde ge schiedde bliksemsnel Dorian Favers ham kon het alleen maar als een vaag, flitsend schaduwbeeld in zich opnemen. De man scheen een oogenblik gebukt te staan; toen sprong hij Een moment later kwam Dorian Fa versham overeind, trillend en pijnlijk over zijn gansche lichaam maar metheele ledematen. Naast hem stond David Fairlie het dampende paard te streelen. Het duurde enkele minuten eer Favers ham woorden kon vinden. Waarom heb je dat gedaan? vroeg hij eindelijk, het had je dood wel kunnen zijn. Fairlie keek hem aan met het gezicht van een man, voor wie het leven geen waarde meer heeft. Was dat maar zoo geweest, ant woordde hij met een brok in de keel. Wat bedoel je? U bent de eenige, die ik vertrouwen kan, daarom zal ik het u vertellen, ging David op de schorre toon van zooeven voort. Ik kom juist van Joan Netherby. Ze is al net als de rest. Niemand, letter-, lijk niemand wil iets met me te maken hebben zelfs Joan niet. Ze heeft me de bons gegeven, man. Enkel en alleen om die misselijke geschiedenis van die arrestatie. Waarachtig, ik wou dat ik maar dood was. Hij keerde zich af om zijn ontroering te verbergen. En hem gadeslaand, wist Faversham, dat zijn geweten hem niet zonder oorzaak geplaagd had, omdat een ander leed terwille van hem. Eén ding bleef hem maar over. Hij moest het goed maken. Recht moest geschieden, al vie len de hemelen omlaag. Hij nam de arm van de man, die naast het dampende paard stond. Het komt alles in orde, David, zei hij. Het is mijn schuld. Ik ben er bij ge weest, toen die arme ziel voor de trein viek Zijn stem stierf half weg. Hoor je mij, David? Het komt weer heelemaal in orde tusschen jou en Joan. MaarToen drukte hij de handen tegen zijn voor hoofd en mompelde: O, wat zal er met Freda gebeurenmijn vrouw.... mijn HOOFDSTUK VIII. Vol ontzetting staarde David naar Fa versham. Watwat zegt u daar? hijgde hij. Toen hij van de eerste schrik bekomen was, keek hij Dorian met een bezorgde uitdrukking aan. Dorian gaf niet onmiddellijk antwoord, maar toen hij weer begon te spreken, was het op kalme, beheerschte toon. Ik heb met die vrouw gesproken op de avond, dat zij gedood werd. Wij had den oneenigheid. Wij wij hebben zelfs geworsteld. We hoorden niets van de nadering van de trein; we hadden niet de minste aandacht voor wat er om ons heen gebeurde. Ze gleed uit over de stee- nen van het oude muurtje. Ze viel net voor de trein. Dat is alles. (Wordt vervolgd.) V*s ontvangt de moderne vrouw het liefst, die beantwoorden aan haar zin voor comfort, tijdbesparing en hygiëne. U zult met genoegen zien, hoe een electrisch geschenk in den smaak valtl Haardroger of friseertang-warmer, een theelicht, broodrooster of strijkijzer er zijn méér dan 100 electrische artikelen, zoowel meer kostbare als zeer eenvoudige. Iedere keus een groot succesl RO^inM O O O vrouw.

Texelsche Courant | 1934 | | pagina 4