Last van Uw Zenuwen ingezonden ADVERTENTIES. n iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii DIT NUMMER TELT 10 BLZ N.V. WOUDA's MEELFABRIEKEN. Men verzoekt* ons de aandacht te ves tigen op de adv. van bovengenoemde fir ma (uitslag prijsvraag) in dit nummer. R.K.VOLKSBOND. De vergadering, Woensdag in het St.- Janshuis gehouden met het doel van ge dachten te wisselen over de oprichting van een afd. van de R.K. Volksbond, - stond onder leiding van de heer J.H. Schraag en werd door 30 personen bijge woond. Nadat de voorz. de bijeenkomst: op de gebruikelijke wijze geopend had en de notulen der vorige gecombineerde vergadering waren voorgelezen en goed gekeurd, werden statuten en huish. regl van een eventueel te stichten afd. bespro ken. Bij stemming bleken 20 van de aan wezigen voor oprichting te zijn. Tot leder van het voorl. bestuur werden benoemd de heeren Hl Zijm Sz., voorz.; Jn. Huis man, secr.Jac. Rijk Johz., J. Hl Schraag en Joh. van Heerwaarden Jacz. Omstreeks kwart voor elf werd die ver gadering met een woord van dank voor de prettige besprekingen op 'de gebruike lijke wijze gesloten. BAKKER-VAN MAARLEVELD- STICHTING. Blijkens advertentie in dit nummer wor den zij, die in aanmerking wenschen te komen voor het genot van vrij wonen in een der beide Stichtingswoningen aan de Emmalaan, verzocht zich vóór of op 28 Februari a.s. schriftelijk te melden bij de regent A. L. Bakker, te Elburg. Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd met MijnhardtN Zenuwtabletten Buisje 75 ct Bij Apoth. en Drogis'en. UITSLAG VERLOTING. De imitatie anreslede (figuurzaagwerk), vervaardigd door de jongeheer Verstegen en verloot ten bate van de Wijkverple ging, viel op lot no. 166. SPORTNIEUWS Ook morgen is Texel 1 weer vrij. Het zal kunnen toezien, wat de andere con currenten ztillen weten te bereiken. Mis schien blijft er nog eenige hoop over Het programma vermeldden we Woens dag reeds. Anders is het met Texel 2, dat op bezoek gaat en haar kans op de 2e plaats moet verdedigen tegen Atlas 1, de onbedreigde kampioenspretendent de zer afd. Dat zal weer een titanenkamp worden. Thuis weird tegen dit elftal 1-1 gespeeld. Het was een dier beste wedstrij den van het seizoen. 'Ook nu moet een overwinning bewerkt worden en daarom evenals vorige week, de tanden op el kaar en als één man aan het werk met de wil om te winnen, vol vertrouwen in elkaar en tot de allerlaatste minuut. Dat zou nog aardig te pas komen, net voor de feestavond. Veel sucoes. Maar ook voor het derde, dat Atlas 3 op bezoek krijgt, wordt het een belang rijke dag.-Niet alleen dat ze de tegen partij niet mag onderschatten, maar ze jnoet spelen, zooals we het nog maar zelden hebben gezien, want we verwach ten een sterke At'lasploeg, nu het 2e elf tal van die club vrij is. Dit zou wel eens van belang kunnen zijn voor de bezetting der bovenste plaats. Daarom moet T. 3 winnen, daarvoor moet een extra schepje worden opgegooid. De andere belangrijke wedstrijd is Watervogels 2—Oudeschild 2. Dit kan ook een spannende ontmoeting worden. Mocht W. een punt verliezen en T. 3 winnen, dan hebben we de kop. Dus mannen van Genrit, er wordt ook op jullie gerekend. Adspiranten. Alleen het B-elftal speelt en wel tegen Oudeschild A om 12 uur. Hier rekenen we op een overwinning van B,, maar dan moet het voorhoedespel beter worden, niet talmen, zuiver aange ven. Ook niet de tegenpartij afwachten, maar steeds de eerste willen zijn en dan de kans geven aan de speler die de beste positie heeft gevonden. Elftal B: W.Verseput N.Huisman S. du Porto Jac.Knol K.Kikkert H.Pen W. Lange veld D.Huizinga W.Mulder Joh. Westdorp P.Keesom Res.: H.Broekman. We naderen nu de „Sportavond". A.s. Woensdag zal het gebeuren. Het pro gramma bevat nogal actualiteiten uit de Sportvereeniging: ook het gedeelte onzer vereen, uit het lichtbeelden- en film-ar chief zal vertoond worden. Er wordt door leden en adspiranten medegewerkt even als het vorige jaar, maar natuurlijk, met een ander programma. Wat er vertoond zal worden Nu, komt maai- eens kijken, als u tenminste lid, donateur of genoo- digde zijt. De ouders der adsp. hebben eveneens toegang. We verwachten groote belangstelling, en hopen, dat de feestcommissie er in zal slagen er een goede stemming in te bren gen. Dat alles weer even ordelijk zal ver- loopen, wenschen we eveneens. Daarom tot Woensdag, S.V.T.'ers, tot kijk. Tot slot groot feesthal. Voor nadere biezon- derheden verwijzen we naai' de adv. in dit nummer. A.s. Maandag slotrepetitie, dus voor KOOKT ELECTRISCH Niet duurder dan op andere wjjze alle medewerkenden (ook adsp.), aanvang halt acht. Texel 2: A.Daalder A. Dros Dz. G.Pijpers M.Koorn A.DrosBz. C.KeijseirLz. J.Kiljan P.Bruin C.Zuidema D.Schoorl P.Neijens Res.: W.v.Zeijlen. Texel 3: D.Visser B.Mulder J.Molenaar G.Dros H.Neijens D.Geense K.Linnhose I.Boon J.Bruin A.Verseput S.Langeveld Res.: D.Keijser; M.Vonk. Zondag 24 Febr. gaat Texel 1 naar Schagen 1. Wie gaat er mee? KORFBAL. Morgen Verdo Nigro 1OKC 1, te den Burg. Aanvang 2 uur. Dames Heeren Aanval A. Roeper H. Vermeulen J. Vermeulen J. Kiewiet Midden A. Breesnee P. Eelman H. Kikkert J. Pool Verdediging: L. Bruin P. Vermeulen M. Dros J. Kiewiet Res.: F. Kikkert Res.: B. Zijm. - B.Z. RUNDVEELEVERING. De Ned. Veehouderij-centrale maakt be kend, dat alle vóór Januari 1135 ter levering opgegeven runderen thans door haar zijn overgenomen. Indien er nog veehouders zijn, die hun runderen vóór genoemde datum ter levering hebben op gegeven, doch tot dusver noch een op roep tot levering, noch bericht ontvingen dat de door hen opgegeven runderen niet voor levering in aanmerking kwamen, moet aangenomen worden, dat de op- gavekaarlen van genoemde veehouders de goede bestemming niet bereikt hebben. Deze veehouders worden uitgenoodigd ten spoedigste een nieuwe opgave-kaart aan ae L.C.O. te Alkmaar in te zenden, ver gezeld van een schrijven, waarin vermeld staat, dat het hier een nieuwe opgave van bereids vroeger opgegeven runderen betreft. De aandacht wordt er nog op ge vestigd, dat niet-afgewisselde rundenen niet meer voor levering in aanmerking ko men. Na ontvangst van de nieuwe kaarten zal de Centrale de runderen ten spoedig ste overnemen. HET BESTE kunt ge hebben aan te bieden, HOE zal men het we- rj ten, wanneer ge niet adverteert llllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllll! MEER WINST. RAADSVERGADERING. De eerstvolgende raadsvergadering is bepaald op Maandag a.s. Aanvang half vijf. Er zal een niet openbare commissie vergadering aan voorafgaan. In deze bij eenkomst, welke om twee uur aanvangt, zal de heer Houtzagers, Insp. van de Ned. Heide-Mij., aanwezig zijn voor het ver strekken van inlichtingen over de aanleg van het luchtvaartterrein, de daaraan ver boden kosten, enz. een en ander naar aanleiding van hetgeen hieromtrent in de raad van Zaterdag te berde werd ge bracht. R.K. STAATSPARTIJ. Door het adviescollege R.K. Staten- kring „Den Helder" is uit de groslijst van candidaten het volgende politiek ad vies opgemaakt: I. Hl F. v. Nuland, Schagen (aftr.) 2. Jac. Groen Az., Zuid-Schanvoude. 3. M. A. Kolster, den Helder. 4. C. Kramer, Zuid-Scharwoude. 5. Hl Leber, Texel. 6. C. G. M. v. Baar, Oude-Niedorp. 7. A. v.d. Berg, Anna-Paulowna. 8. L. Schrijver, Noord-Scharwoude. Op Zondag 17 Febr. zullen in de afdee- lingen der R.K. Staatspartij de stemmin gen over deze lijst worden gehouden. ft KOOKT ELECTRISCH GEEN VUILE PANNEN. OUDESCHILD FILMAVOND. Op Zaterdag 16 Febr. a.s. wordt in het Eigen Gebouw alhier door de afd. Texel van de Ned. Ver. tot Afschaf fing van Alcoholische Dranken een pro- paganda-filmavond belegd met als hoofd nummer de gunstig besproken film Taxie Deze film, in Zwitserland opgenomen en rijk aan indrukwekkende natuurtafe- reelen, is als propaganda-middel voor geheelonthouding bedoeld, maar nergens treedt die tendenz storend aan de dag,, m.a.w. de propaganda ligt er niet dik op. Het is een speelfilm met een dramatische inslag, welke een diepe indruk zal ach terlaten. Eenige andere films, niet van propa gandistisch karakter, zullen het program ma aanvullen. De toegangsprijs zal zoo laag mogelijk gesteld worden, "terwijl werkloozen op deze prijs nog een belangrijke reductie ontvangen. VISSCHERIJ. Aangevoerd aan de vischafslag: 5 Febr. 1169 vereen, wulken, 173 K.G. vrije wulken en 36 K.G. vrije garnalen. Woensdag 79 K.G. vereen, wulken; Donderdag 843 K.G. vereen, wulken en 181 K.G. vrije wulken. ZIEKENFONDS OUDESCHILD. Door een misverstand is een fout ge slopen in het verslag van de Zieken- tondsvergadering alhier. Gelieve het be treffende gedeelte als volgt te lezen (Het gaat over de regeling met de heer Ten Hooi): Wanneer f0.50 per lid wordt betaald krijgt men daarvoor: geheel gratis tan den- en kiezientrekken; voor vullingen moet 11.voor zenuwbehandeling f3.— betaald worden; voor een gebit f50.—. SPORTNIEUWS. Voor morgen twee wedstrijden: Z2 gaat naar Watervogels 2. Er zalvoor 'n gelijk spel hard gewerkt moeten worden. Vertrek boot 11 uur. Veel sucoes. Z.-Adsp. moeten naar Texel-B. (12 u.) Elftal Z.2: N.N. W.Zinn W.Vlas H.Kooger J.Weijdt G.Dogger H.Langeler F.Kaczor H.Zinn G.Zinn A. Schagen.. J.D.B. GEVAARLIJKE VANGST. Toen schipper J. v. d. Vis, van de TX 58 Dinsdagmorgen aan het wulkenvis- schen was, vond hij bij het ophalen van de wulkenkor een voorwerp, dat hij eerst voor een stuk hars hield. Toen hij er in kneep, bleek het een korrelige sub stantie te zijn. Hij wierp zijn vondst naar beneden, in de kolenkist, waar het ding tot zijn schrik echter in brand vloog. Er sloeg een groote vlam uit, gepaard gaan de met geweldige rookontwikkeling en buitengewone stank. Van der Vis zag nqg kans om met een schop het geval" op 't achterdek te gooien, maar de brand was zoo fel, dat hij de boel niet overboord kon (krijgen jtoen hem dat wen schel ijk bleek. De opvarenden vluchtten naar het voordek. Na eenige tijd, toen een ont ploffing uitbleef, durfden ze aan blus- sching denken. Ze slaagden er in de vlam te dooven. Hulp van in de buurt zijnde visschers was niet noodig. Van der Vis nam in zijn zak wat van dat vreemde goedje naar de wal, maar toen hij daarmee in de woning van gebr. Hin kwam, begon het opnieuw te bran den. In zijn verbouwereerdheid wierp hij Ihet uit zijn zak op tafel, waar gaten in het tafelkleed brandden. Ook de vloer mat werd er door beschadigd. Wie kent dat vreemde goedje DE COCKSDORP. ONTWIKKELINGSAVONDEN. De verbandcursus is geëindigd. Hier door beginnen alle volgende avonden om halt acht, en zijn ze niet meer in twee dee'len gesplitst, maar heeft elke vol gende één spreker met één onderwerp. 12 Febr. is een z.g. Vraag; avonddr. Joh. Westerhuis zal gestelde vragen beant woorden. Men wordt verzocht niet tot de avond zelf met het indienen van de vra gen te wachten, maar dit zoo SPOEDIG mogelijk 'te doen. DEN HOORN. UNITAS. I De algemeene vergadering, Dinsdag avond in Loodsmanswelvaren gehouden, was ook nu weer slecht bezocht. De voorz., de heer P.Drijver, heet de aanwe zigen welkom, en hoopt, dat, niettegen staande de weinige belangstelling, de be sprekingen tot bloei der vereen, mogen bijdragen. Dan leest de secr., de heer Alb. Bruijn, de notulen, welke worden goed gekeurd. Vervolgens brengt de penning meester, de heer A. Boon, verslag uit over zijn beheer. De ontvangsten waren in 1934 aan contributie f842.17, polissen t0.60 en aan rente f599.65. Totaal 1 1442.42. De uitgaven waren 6 uitkeerin- gen a f75 is f450.salarissen f70. bodeloon f44.— en aan andere uitgaven t87.4Si/2. Totaal f 651.481/s. Alzoo over 1934 een batig saldo van f790.93y°. De bezittingen der vereen, wanen op 1 Jan. 1934 f 14647.05. Dus op 1 Jan. 1935 115437.98V2.ft De heer C. Huisman, die met de heer A. Slegh de rekening had nagezien, deelt de vergad. mee, dat ze alles in volkomen orde hadden bevonden en brengt pen- ningm. dank voor zijn beheer. Tot penn. wordt herkozen de heer A. Boon, In plaats van de aftr. commissaris, de heer A. A. Lap (niet herkiesbaar) wordt ge kozen de heer A. Slegh. Tot rekening- opnemers over 1935 worden aangewezen de heeren K. du Porto, Jb. Duinker en C. Lap. Hierna sluit de voorz. met de wensch, dat de vereen, steeds in bloei mag toe nemen, de vergadering. Mededeelingen van Texels Bioscoop-Theater BLANKE VROUW. Een uitermate spannende film, welke zich in een dicht en gevaarlijk oerwoud afspeelt. We bevinden ons eerst in een Maleische nederzetting. Een vrouw, ervan beschuldigd, de dood van haar man op haar geweten te hebben, wordt genoopt, de kolonie te verlaten. Maar dan ont fermt zich Horace Prin, de machtige en gevreesde Koning der Rivier, over haar. Hij neemt haar mee, drie dagreizen de rivier op. Prin is een handelsman, die eenige blanken in zijn dienst heeft, die niet malsch worden behandeld. Wan neer een van hen tracht te vluchten, wordt hij op last van zijn patroon door inboorlingen omgebracht. De vrouw, Ju dith genaamd, vat liefde op voor opzich ter Von Eist. Samen besluiten ze los te komen uit de wreede handen van Prin, maar zij krijgen voorloopig geen kans. Deze komt pas, wanneer de inboorlingen, over Prin's koopwaar ontevreden, ïn op stand komen. Prin staat Judith en Von Eist toe in zijn motorboot te vluchten, maar wil ze juist en het verderf storten, daar hij maar weinig benzine aan boord gelaten heeft. Toch rekent hij verkeerd. Wanneer de nood het hoogst is en Prin door de woedende inlanders omsingeld wordt, blijken zijn vuurwapens gestolen te zijn en is zijn einde nabij. HET GRENSLEGIOEN. Deze film is de welgeslaagde weergave van Zane Grey's spannend avonturen- relaas The Border Legion. Wie de boeken van deze populaire schrijver gaarne leest, zal door deze film van cowboys, wilde jachten, ontvoering, liefde en list, zeer zeker worden geboeid. O VOOR DE HEELE FAMILIE. Voor vader, moeder, de kinderen en alle anderen, die er lust in hebben, is de voorstelling van Zondagmiddag bedoeld. „Comedianten" zijn Watt en Half Watt zeer zeker. Eerst zijn ze tuinlieden, later tooneelspelers, kok, scheepskneCht, enz. maar steeds loopt het slecht af. Het is een kluchtige geschiedenis met lachwek kende gebeurtenissen van het begin tot het eirid. Lachen is gezond. Kunt gij lachen en 25 ct. ot 40 ct. offeren? Doe dan mee. OPENBAAR EN BIJZ. ONDERWIJS. Het verslag van Volksonderwijs te den Burg, waar de heer P. van Mever een rede hield, maakt de indruk, dat volgens spreker de openb. school wordt achteruit gezet bij het Bijzonder, („al 300 openb. scholen gesloten"). In verband daarmede bieden wij de vol gende cijfers: Opgeheven werden bij het openb. on derwijs: 146 scholen met 4469 leerlin gen en 213 onderwijzers (per onderwijzer 21, per school 31 leerlingen). 155 scholen met 12000 leerlingen en ongeveer 700 onderwijzers (per onder wijzer 17, per school 77 leerlingen). En dat terwijl per onderwijzer gaan op de openb. school 31.4 leerling, op de bijzondere 34.2 leerling. Tevens werd de indruk gewekt, alsof de kleine schooltjes gevonden worden bij het bijzonder onder wijs („misbruik gemaakt van de gelegen heid om biez. scholen te stichten" "er verrezen biez. schooltjes als paddestoe len"). Let u echter op de volgende cijfers: Gemidd. aantal leerl. per school bij het openb. lager onderwijs 133; bij het bij zonder lager onderwijs 173. Daar de bedoeling van dit schrijven is eenige cijfers te geven, die een ander licht op de zaak werpen, zal ik met deze opgaven volstaan. A. A. VAN DER LEER. INK1CH ÜNuEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van ta. C. R. Keijser en Co. te den Burg, om vergunning tot oprichting van een opslagplaats voor granen, veevoeder en kunstmeststoffen met electrisch hijsch- toestel aan den Schilderweg te Oudeschild in het perceel kadastraal bekend in sectie D., no. 3057. Mede een verzoek van Jn. Witvliet te den Burg om vergunning tot oprichting van een herstelplaats voor motoren aan den Schilderweg te Oudeschild in het per ceel, kadastraal bekend in sectie D., no. 3303. Op Vrijdag 22 Febr. 1935, des middags te resp. 12.30 en 12 ure, zal ten Raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowei de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op dc Secretarie der Gemeente kennis

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 6